Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Faeton napisał:

Czyli potwierdza się, że te Rotele z każdymi Dynkami się zgrywają?

Jakie Rotele, jakie Dynki?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, P4R4D0X napisał:

Znacie jakieś mody starszych przedwzmacniaczy rotela, coby jeszcze lepiej grały? Np.  RC970, 980 995 itp?

no jasne: stolik ostoja, kabel od betoniarki i ściereczki antystatyczne :) Jest gość ze śląska, który robi tuning polegający m.in. na wymianie elektrolitów i jakiś innych pierdół i liczy sobie niewiele, wiek urządzeń, które wymieniłeś,kwalifikuje je na ten zabieg, co gorsza powoli seria 10XX się zaczyna kwalifikować, wszak czas niczego nie oszczędza... jak dokupię ostateczną końcówkę 1080 lub 1090, to zgłoszę się do w/w Pana na kurację, na razie szukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Faeton napisał:

Trzy wpisy temu pisałem, że posiadam RA-985BX. Co do Dynek to we wpisach przewija się często, że do mojego Rotela pasują niemal synergicznie. Najlepiej starsze - ale niestety mała podaż takowych. 

Też mam m.in. RA-985BX. Przewaliłem parę dynek i z tą synergia to bym nie przesadzał.

Z doświadczenia wynika, że nie wszystko gra tak jakbyśmy chcieli w konkretnej lokacji i akustyce.

Ze starszych tzn. jakie? Bo jak się mają choćby Audience 5 do Audience 8, jeszcze w tym samym pomieszczeniu?

Jak chcesz synergii to pudła do domu i tylko własne uszy.

Godzinę temu, P4R4D0X napisał:

Znacie jakieś mody starszych przedwzmacniaczy rotela, coby jeszcze lepiej grały? Np.  RC970, 980 995 itp?

Srebrny spray i wiśniowe boczki ;-))

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klecha napisał:

Też mam m.in. RA-985BX. Przewaliłem parę dynek i z tą synergia to bym nie przesadzał.

Z doświadczenia wynika, że nie wszystko gra tak jakbyśmy chcieli w konkretnej lokacji i akustyce.

Ze starszych tzn. jakie? Bo jak się mają choćby Audience 5 do Audience 8, jeszcze w tym samym pomieszczeniu?

Jak chcesz synergii to pudła do domu i tylko własne uszy.

Srebrny spray i wiśniowe boczki ;-))

To jasna sprawa, że własne uszy powinny być najważniejszym kryterium. Ale na rynku jest tego tak sporo, że wolałbym zawęzić poszukiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faeton warto spróbować Studio16Hz Minas Anor. Brat miał u siebie w podobnym metrażu (+Naim Unityquite2) i słuchałem ich właśnie m.in. na moim RA-985Bx. Było baaardzo fajnie, czasami wręcz wybitnie. Wzięliśmy zatargaliśmy toto do mnie do domu z ciekawości i KLAPA.

Miałem też u siebie Canto Grand i Canto One New (S16Hz) niestety pomieszczenie nie pozwoliło im się rozwinąć, choć wiem, że grają świetnie. Pięknie też było z DA 42 (szkoda, że je sprzedałem), ale z DA 52 i DA 52SE już nie :-(

Akustyka jest u mnie wybitna tzn. wybitnie upierdliwa i jak dotąd najlepiej wypadły Excite 16.

I bądź tu brachu mądry.

Powodzenia

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Faeton napisał:

Czyli potwierdza się, że te Rotele z każdymi Dynkami się zgrywają?

Myślę, że to zbyt duże uproszczenie. Słuchałem tylko tańszych klocków Rotela. Zintegrowanego A-10 oraz końcówki RB-03. W ogólnym charakterze wydają się podobne, ale RB-03 dużo lepiej radzi sobie z basem. Myślę, że te 70W to minimum jakiego wymagają Dynki. Na forum są osoby które miały kolumny z serii DM razem z Rotelem RA-06 czy RB-06 i też to ponoć dobrze grało. To wszytko są jednak wzmaki z tej samej, podstawowej linii tylko z innych lat. Nie wiem jak się maja do nich topowa w swoim czasie integra RA-985 lub nowsze topowe konstrukcje. Co do samych Dynek to czytałem, ze np. seria Excite czy wchodząca właśnie Evoke może być już zbyt męcząca w połączeniu z Rotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

no jasne: stolik ostoja, kabel od betoniarki i ściereczki antystatyczne :)

 

2 godziny temu, klecha napisał:

Srebrny spray i wiśniowe boczki ;-))

Ja bym dodał jeszcze obowiązkowo ściereczki do czyszczenia styków i złocone bezpieczniki :D

3 godziny temu, P4R4D0X napisał:

Znacie jakieś mody starszych przedwzmacniaczy rotela, coby jeszcze lepiej grały? Np.  RC970, 980

Co Ty chcesz w nich modować? OP-AMP wstawić lepszy? Układ jest tak zbudowany, że wsadzenie innego zachwieje jego równowagę. W RC-970BX nawet jak wsadzisz kondy wielkości termosa, to i tak nie zagra lepiej - szkoda zachodu w to inwestować. W RC-980BX może można by coś - sporo modowanych szlaja się pop rynku... no ale skoro ludzie wywalili sporo szmalu na mod, to czemu teraz wiszą na ogłoszeniach? RC-995 - tu będzie ciężko coś poprawić, żeby nie zepsuć czegoś innego, ale spece od tuningu twierdzą, że wszystko idzie poprawić, a wszystko zależy tylko od tego jak głęboką masz kieszeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było, bo może niektórzy zauważyli na foci, że miałem złocone bezpieczniki w Classe CP-47.5 po bardzo hojnym poprzednim właścicielu i naprawdę ładnie... wyglądały, a jak odkryłem, że one tam w ogóle są, to aż jakoś ładniej zaczął grać - naprawdę warto ;)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bumpalump napisał:

W rotelach czesto albo nawet prawie zawsze siedza Signeticsy NE5532

O Panie, w RC-970X niby takie siedzą, ale żeby był to najlepszy pream Rotela, to już bym nie powiedział, zaś w RC-980BX mamy już standardowe dla Rotela AD711JN i gra to zdecydowanie lepiej. Za to w RC-960BX robią robotę - i weź tu patrz na bebechy ;)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bumpalump napisał:

Sama kostka oczywiscie nie gra

I tu się zgodzę w całej rozciągłości.

15 minut temu, Bumpalump napisał:

sama aplikacja wzmocnienia, w rotelach jest ona bardzo duza

To poleć coś koledze P4R4D0X, niech się chłopak pobawi - jak coś upali, to i tak sprzęcik do Ciebie na odratowanie pójdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, baksiu napisał:

no jasne: stolik ostoja, kabel od betoniarki i ściereczki antystatyczne :)

Seriously.....????

Zdycha mi RC960BX, wiec i tak magika dobrego potrzebuje. I nie jest tak, że w żadnym sprzęcie nie można niczego poprawić, zmienić na lepsze...Fakt, ramach rozsądku ekonomicznego.

I nie wierzę abyście uważali rotela za skończone dzieło Boga i siódmy cud świata :D

P.S. Namiar na wzmiankowanego magika można poprosić?

2 godziny temu, mol01 napisał:

I tu się zgodzę w całej rozciągłości.

To poleć coś koledze P4R4D0X, niech się chłopak pobawi - jak coś upali, to i tak sprzęcik do Ciebie na odratowanie pójdzie ;)

Nic nie upali, bo sie nie tknie... oczka juz nie te, rączki już nie te...za dużo rozlewam...:)

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzetu vintage coraz mniej, jak chcemy lepiej to lepiej sprzedac i kupic cos lepszego niz tjuningowac klasyki

Mol01 dzieki ale akurat nie ulepszam sprzetu klientom :p chyba ze ktos mieszka u mnie w mieście i bedzie uczestniczyl w procesie.

Inaczej to cienki lód, to co ja uznam za lepsze moze dla kogos byc gorsze.

Ostatnio ustawialem pewien sprzet do ustawien fabrycznych i Pan stwierdzil po powrocie ze na rozjechanych ustawieniach gral lepiej :p tak wiec sam widzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Mol01 dzieki ale akurat nie ulepszam sprzetu klientom :p chyba ze ktos mieszka u mnie w mieście i bedzie uczestniczyl w procesie.

Inaczej to cienki lód, to co ja uznam za lepsze moze dla kogos byc gorsze.

 

Akurat RC960 to chyba małe ryzyko że może być gorzej?

W jakim mieście mieszkasz?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, P4R4D0X napisał:

Akurat RC960 to chyba małe ryzyko że może być gorzej?

No nie wiem... mi się on podobał w oryginale. No chyba, że coś już w Twoim egzemplarzu dogorywa, ale wtedy Bumpalump miałby problem, bo np. Black Gaty już od dawna nie są produkowane, a chińskich podrób chyba byś nie chciał... No chyba, że jakieś z demontażu - w razie czego, ja mam trochę tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś ten sprzęt?

https://www.olx.pl/oferta/rotel-rb-1080-xlr-gratis-cd-rotel-1055-CID99-IDwmgSW.html#19d9e1b743

że styrany, to widzę ;) może nawet z wystawki w raichu... poprosiłem o zdjęcia środeczka. Obudowa uderzona i prostowana na kolanie...

tak się zastanawiam na ile może poprawić brzmienie mojego zestawu, aktualnie mam RB-1070, ale w stanie idealnym, w środku też...

kolumny niewielkie, ale lubiące ponoć waty: Audio Physic Tempo 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, baksiu napisał:

Jak by to umył porządnie, to może by tak strasznie nie wyglądało... no i CD-player gratissss... zadzwoń, a nie pożałujesz :D

Moją uwagę przykuł bardziej ślad po naklejce pod lewym XLR-em - na zachodzie (a model odtwarzacza sugeruje to pochodzenie) często w ten sposób oznaczają się serwisy i firmy zajmujące się tuningiem - a więc bez foty bebechów bałbym się to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mol01 napisał:

Jak by to umył porządnie, to może by tak strasznie nie wyglądało... no i CD-player gratissss... zadzwoń, a nie pożałujesz :D

Moją uwagę przykuł bardziej ślad po naklejce pod lewym XLR-em - na zachodzie (a model odtwarzacza sugeruje to pochodzenie) często w ten sposób oznaczają się serwisy i firmy zajmujące się tuningiem - a więc bez foty bebechów bałbym się to brać.

tak, CD dobre do wyrzucenia przez okno ;)

też widziałem ten klej po naklejce...serwisowo to wygląda, foty mają być, nawet publicznie w ogłoszeniu :)

nie wiem, czy i tak nie będę po zakupie chorował na RB-1090, choć nie mam na niego miejsca...a RB-1080 jest tylko 2cm wyższy, niż mój obecny i jakoś to upchnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mol01 napisał:

Jak już masz wyrzucać, to już lepiej wyślij mi - ja żadnym Rotelem nie pogardzę ;)

już wolę go zostawić w rozliczeniu za upust cenowy :)

widzę, że RB-1080 wychodził też w wersji z dwoma zestawami ładniejszych przyłączy głośnikowych, czy to znaczy, że ten z OLX jest starszą wersją???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, baksiu napisał:

widzę, że RB-1080 wychodził też w wersji z dwoma zestawami ładniejszych przyłączy głośnikowych, czy to znaczy, że ten z OLX jest starszą wersją???

Być może...
A teraz pytanko do Ciebie kolego: co jest na zdjęciu, ile to ma mocy i jaką pojemność mają te 4 duże kondensatory?

P1450498_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mol01 napisał:

To po co pyta o mody? Aaaa... chodziło o te wiśniowe boczki, ściereczki i kabel sterowniczy w ekranie na zasilaniu?

Ta...na pewno...:D

Szuka kogoś co wie jak zrobić rotelowi dobrze...

6 godzin temu, mol01 napisał:

No nie wiem... mi się on podobał w oryginale. No chyba, że coś już w Twoim egzemplarzu dogorywa, ale wtedy Bumpalump miałby problem, bo np. Black Gaty już od dawna nie są produkowane, a chińskich podrób chyba byś nie chciał... No chyba, że jakieś z demontażu - w razie czego, ja mam trochę tego ;)

Wrecz umiera, ledwo zipie...ale coś kolega nie bardzo chce się podjąć :(

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.