Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to model przejsciowy , w to miejsce jest juz pre-amp serii "15" . swoja drogą jestem bardzo ciekaw nowego cd czyli modelu 1520 . Po wakacjach ( mam nadziej) moze by zagościł na stoliczku.

post-8854-100006768 1240573351_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu . Na razie mam przedwzmacniacz RC-1070, tymczasowo wykorzystuje Nada C372 jako końcowkę mocy. W zamiarze chcę ją wymienić na RB-1070 lub 1080 . Na stronie Rotela poczytałem o różnicach tych końcówek, oczywiście poza mocą jest także damping factor czyli tzw. Współczynnik tłumienia równy 500(dla Rb 1070) i 1000(dla Rb 1080). Czy ktoś z Was może sprawdził w praktyce czy ma to spory wpływ na dźwięk? Zastanawiam się też czy przy użyciu np. dwóch RB-1070 damping factor się podwoi?

Jako ciekawostkę zauważyłem ze końcówka RB 1070 ma większą dynamikę niż RB-1080. Troszkę dziwne…

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki współczynnik tłumienia gwarantować powinien szybsze wygasanie membrany głośnika, największe znaczenie ma to dla prowadzenia basu. Im wyższy df tym lepsza kontrola głośników, szybsze prowadzenie basu, ale ubocznym efektem może być tzw. tranzystorowe wysuszenie brzmienia. Rotela szczególnie to dotyczy, bo to typowy tranzystorowiec, przynajmniej mój. Z przeźroczystym źródłem gra szybko, twardo i sucho, nawet na gęstych kolumnach Dynaudio ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie Rotela.

Posiadam wzmacniacz RA-930AX mkII jestem z niego bardzo zadowolony, jednakże pojawia się zawsze w życiu rotelowca taka chwila,że wymieniłby go na lepszy model. W związku z tym mam parę pytań:

 

1. czym sie róznią modele AX od BX? ( w klubie padło takie pytanie lecz odpowiedź jest lekko zamglona)

2. czy wymiana modelu 930AX na 940BX ma jakis sens ( ten drugi wzbogacony jest tylko o wyście MM i jest trochę mocniejszy);

3. czy modele serii 870BX grają podobnie jak seria 8xx i 9xx i czy ich róznica w stosunku do innych wynika jedynie z wyjść wideo? czy wieksza moc ma równiez przełożenie na jakość dźwięku?

4. czy ktoś porównywał mając te klocki w domu modele serii 8xx i 9xx z nową B&W-serią 0x ?

5. i ostatnie.....jeśli ktoś chciałby się pozbyć sprawnego używanego modelu wzmacniacza w cenie do ok.1000 złotych to proszę się nie krępować na pw. :)

 

pozdrawiam serdecznie

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dopisuje sie ponownie jako posiadacz od kilku dni 2 klocka rotela cd 965bx :)

Zlagodzil ostrosc wzmaka, wzmocnił(poglebil) niske tony. plyty czyta blyskawicznie.

Akstyczne gitarki dostaly takiego naturalnego brzmenia, szczegolnie chodzi mi o wybrzmiewanie.( kto grał powinien rozpoznac ;] )

Wszystko super i cena niezla 450zl. Tylko brak klawisza eject :( - ale dorobilem ;)

 

Pozytywne opinie o tym klocku wcale nie sa przesadzone. polecam szukajacym budzetowego cdeka

 

ps. a ja dalej czekam na okazje rcd 971 do kompletu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 27 Kwi 2009, 19:45

 

>5. i ostatnie.....jeśli ktoś chciałby się pozbyć sprawnego używanego modelu wzmacniacza w cenie do

>ok.1000 złotych

 

punkt 5 jest już nieaktualny. Zakupiłem RA-972. Obecnie czekam na jego dostarczenie. Dla zainteresowanych o różnicach (lub ich braku) w porównaniu do RA-930AX napiszę wkrótce.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po zalogowaniu się do mojego systemiku Rotela RA-972.

 

Pierwsze wrażenie w porównaniu do modelu RA-930AX:

1. lepsza dynamika w całym zakresie pasma;

2. większa szczegółowość dźwięku;;

3. .......wygoda zdalnego sterowania...

 

Jak można porównać ten wzmacniacz do poprzedniego?

 

Ogólnie charakter dźwięku nie zmienił się. Czuć tylko większą dynamikę, może lepsza stereofonia. Tak jak sugerował pool80 nastąpił przyrost mocy. Czy jest to na plus? Zależy to od nagrania. Muzyka spokojniejsza, bardziej melodyjna zyskuje na jakości ( Sting, Dire Straits).Teraz ją można czuć. Muzyka rockowa, metal,punk. Tutaj trzeba uważać gdyż czasami jest za ostro. Ważna jest jakość nagrania. Złe realizacje potrafią kaleczyć uszy. Dobre. Wraca się do nich ponownie.

 

Generalnie uważam ,że w tym momencie współpraca z kolumnami Paradigma (Monitor 3v.4) nie jest najlepsza. Coś w nich brakuje, może mają zbyt dużą dynamikę przez co dźwięk jest sztucznie podbity? Nienaturalny. Tak więc czas popracować nad kolumnami i zapewne lepszym źródłem dźwięku (denon 1940).

 

Generalnie stwierdzam,że nowy zostaje u mnie a starszy i teoretycznie słabszy model w moim zestawie spisywał się doskonale. Aż tak wielkiej różnicy w dźwięku nie ma. Jednak z pewnością jest to wina reszty.

Podsumowanie: audiokopara nie opadła jednak jestem zadowolony.

pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamika większa to jest to. Co do samej ostrości to może jednak charakterystyka się zmieniła porównując do mniejszego brata. Nie raz pisano na forum że 97x różni się od reszty właśnie wyostrzeniem , osuszeniem góry pasma. Co nie znaczy że gorzej gra ale jest różnica do której trzeba się przyzwyczaić, osłuchać. Tu mi się przypomniały ojca kable ic srebrzone. Trzepało go, dostawał nerwicy że to nie jest to co było.. mineły 2-3 tygodnie i by za żadne skarby nie wrócił do poprzednich..

ps. śmieszą mnie na tym forum ludzie co szukają nie wiadomo czego a jak im się na tacy podaje niedrogo rotela seri 9xx to grymaszą bo wolą co innego. Przecież to są znakomite konstrukcje..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego nabytku z pewnością trzeba się przyzwyczaić ;) Ja też po zmianie z grzecznego Creeka na dwa 180 watowe potwory miałem mieszane odczucia, wszystko zrobiło się takie wyraziste i walące ;P Od razu przeleciałem całą dyskografię Dream Theater ;)

 

A z tą za dużą dynamiką, może chodzi o to że dźwięk jest zbyt nachalny, wywalony za mocno do przodu ? Sprawdź źródło, miałem u siebie CD Denona, stary model 1420, grał właśnie wywaloną do przodu sceną, sucho i bez mięcha, wyższa średnica natarczywa, miejscami nieprzyjemna, dobrze grały na nim gęste, przewalone z basem płyty. Z tanich CDków u mnie bardzo dobrze sprawdził się w miarę spokojny, ale bardzo przestrzenny Akai. Z cieplejszych może jakaś Yamaha jeśli brakuje Ci mięcha.

 

Niedawno słuchałem na bardzo dynamicznym, choć suchym DACu Thety III. Była pełna kultura, żadnej nachalności, bardzo ładnie uporządkowana scena, za to dynamika, szybkość wzorowa, dobrze nagrany metal to żywioł tego DACa, eh, jakby jeszcze trochę więcej mięcha było to bym wiedział na co odkładać do skarbonki :] Ale za to jestem zdania, że z moimi Dynkami i Rotelami ta Theta zagrała o wiele bardziej skocznie, porywająco, niż u kolegi z kolumnami Akustyka i wzmakiem Elecrocompanienta za kosmiczne pieniądze ;P W tym przypadku zgadzam się z wpisem powyżej, akurat mi na razie Rotel wystarcza, jakbym zmieniał to może na jakiegoś wyższego Rotela ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pool80, 8 Maj 2009, 18:37

 

> ps. śmieszą mnie na tym forum ludzie co szukają nie wiadomo czego a jak im się na tacy podaje

>niedrogo rotela seri 9xx to grymaszą bo wolą co innego. Przecież to są znakomite konstrukcje..

> pozdr.

 

Mam podobne odczucia. Dodam tylko, że seria 8xx też kasuje droższą konkurencję, np. mój RA-840BX2 dosłownie miażdży Onkyo Integra A8670, zresztą NAD-a 312 (z którym go porównywałem podczas zakupu w komisie) też kosi - nawet jeszcze dobitniej niż Onkyo. Dziś zauważyłem, że w przypadku Rotela - w porównaniu z Onkyo - pojawiła się w końcu jakaś zdefiniowana scena. Podczas używania Onkyo cały czas wlaczyłem z ustawieniem kolumn w poszukiwaniu sceny, po powrocie do Rotela problem zniknął :)

Tylko wyjście słuchawkowe jest odrobinkę słabsze niż w Holdegronie, za to dużo lepsze niż w Onkyo (tam był muł i przymglenie, w Rotelu też jest - ale tylko troszkę i dopiero słychać to po bezpośrednim porównaniu z Holdegronem).

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach osłuchiwania się z tym wzmacniaczem stwierdzam, że jednak dźwięk się poprawił. Najprawdopodobniej są dwie przyczyny:

1. powoli przyzwyczajam się do tego charakteru dźwięku;

2. zakupiony sprzęt być może nie był dłuższy czas używany i potrzebował wygrzania i po kilku dniach ciągłego odsłuchiwania góra faktycznie się uspokoiła ( Arek45- dzięki za sugestię !! ) Za to dynamika i ogólna szczegółowość ze stereofonią. Naprawdę poprawa !!!

3. w sieć wpiąłem takie coś :

- Tacima 6 Way Mains Conditioner and Radio Frequency Interference Filter

Nie jest to drogie urządzenie( prawie 30 funtów). Poza filtrowaniem pełni tez funkcje zabezpiecającą Teraz mogę stwierdzić, że dźwięk naprawdę mi się uspokoił. Co było przyczyną i co miało naprawdę wpływ nie wiem i nie chcę się za bardzo rozdrabniać. Może to wszystko co opisałem a może tylko coś jednostkowego. Generalnie wniosek jest taki, że do starszego modelu nie wracam :)

post-8490-100005613 1241864590_thumb.jpg

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spokojnych źródeł to koło Akai postawił bym na Maranza z serii 6x. Co do roteli serii 8xx, nie mam bladego pojęcia jak grają, ale jak tak jak piszecie to spoko. Przydało by się tu właśnie uporządkowanie modeli Rotela. Co do dźwięku nowego nabytku to kwestia wygrzewania dawno nie używanych wzmaków jest raczej mało wiarygodna, raczej po prostu przyzwyczaić się trzeba i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy wybrałem dobry temat , ale może trafi się ktoś kto może mi pomóc.

Mam Amplituner Rotela RSX-1056 , niestety straciłem pilota i szukam zamiennika , lub kogoś z takim pilotem do skopiowania kodów na uniwersalny. Cena jaką podali mi w audio klanie jest jak dla mnie nie od zaakceptowania. Prosił bym o pomoc posiadaczy modelu rr-1050 lub rr-1060 najlepiej z Krakowa lub całej małopolski. Mój e mail [email protected] lub priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeszcze jestem na etapie szukania drugiego konektu który ma łączyć pre z końcówkami, z kablami głośnikowymi rozdział zamknięty ;)

 

Tak więc słucham sobie teraz pożyczonego od kolegi qmana (za co mu Serdecznie Dziękuję ! ) kabelka Albedo Flat Gold. Z Rotelami synergia, nieraz drażniąca góra i wyższa średnica (wcześniej grał Klotz IY-106) odeszła w zapomnienie. Można swobodnie słuchać nawet wyższych partii wokalnych takich drących się Pań jak Marie Fredriksson czy Amy Lee ;P Mimo to nic nie jest zmulone i schowane, struny gitarek elektrycznych tną ostro i dobitnie. Przestrzeń i wybrzmienia na wysokim poziomie, nie napiszę więcej bo ledwie dwie godzinki słucham kabelka. W skrócie, z jazgotnikami 971 kabelek gra pierwsza klasa, szkoda tylko że nowy (2x odcinki po 1m) kosztuje tyle ile kosztowała kiedyś jedna końcówa RB-971 :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako dołączający do klubu. Właśnie wymieniam leciwy zestaw Technicsa na zestaw Rotela RCD-991AE + RA-930AX, za kilka dni pewnie będą pierwsze odsłuchy.

 

Ciekawostka: po długich negocjacjach i przywołaniu mnóstwa argumentów, na ww. wydatek rzędu 2,5kzł zgodziła się żona. Na zakończenie dodała tylko: "i naprawdę sądzisz, że będzie jakaś różnica w dźwięku?" :)

 

Pozostaje się modlić, żeby ją usłyszała... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smykus_likas

Tak, mam świadomość, ale miałem do dyspozycji ograniczone fundusze i wybór pomiędzy bardzo dobrym jednym, a słabym drugim lub obiema rzeczami w miarę dobrymi. Wybrałem pierwszą opcję, zobaczymy co z tego wyjdzie... Inna sprawa, że skrzynki to Paradigm 3v4, więc też bez szału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.