Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kris75 napisał:

A tak zapytam z czapy czy ogólnie rzecz biorąc Rotel i Dali się lubią czy nie bardzo ;)

Podejrzewam, że Rotel RB-1010 gra inaczej niż chociażby Rotele z serii 900, czy 10xx (tak jak to było z RA-870), zaś stare Dali na Audaxach też mogą grać inaczej niż nowsze na Vifach - jak nie posłuchasz, to nikt Ci nie powie. Ja już tu raz polecałem pod starego amplitunera Rotela RX-602 (starszego od Twoich 1010) podłączyć Dali 450 (już na Vifach), ale kolega zdecydował kupić współczesne Monitor Audio. Nie słyszałem z Rotelem ani jednych ani drugich, ale słyszałem różne modele Dali i Monitor Audio w różnych systemach i brzmienie Dali zdecydowanie bardziej mi pasowało. Druga sprawa, to moim zdaniem 2x 20cm lub 1x 25cm na basie, to minimum by osiągnąć efekt występu na żywo, ale pewnie zaraz tu ktoś wyskoczy, że to moje wypaczenie na punkcie ciśnienia akustycznego i wystarczy jedna 15cm "pukawka". Owszem, da się słuchać z powodzeniem na monitorkach z małym głośnikiem basowym - sam przecież używałem ALR Nummer 2, ale nie będzie to się nadawać do nagrań koncertowych, bez względu na wielkość pomieszczenia.

A że tak się spytam - co Ty że się tak uparł na te lata 80-te? Czyżby powrót do czasów młodości i "tamtych brzmień"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 10:39, mol01 napisał:

Podejrzewam, że Rotel RB-1010 gra inaczej niż chociażby Rotele z serii 900, czy 10xx (tak jak to było z RA-870), zaś stare Dali na Audaxach też mogą grać inaczej niż nowsze na Vifach - jak nie posłuchasz, to nikt Ci nie powie. Ja już tu raz polecałem pod starego amplitunera Rotela RX-602 (starszego od Twoich 1010) podłączyć Dali 450 (już na Vifach), ale kolega zdecydował kupić współczesne Monitor Audio. Nie słyszałem z Rotelem ani jednych ani drugich, ale słyszałem różne modele Dali i Monitor Audio w różnych systemach i brzmienie Dali zdecydowanie bardziej mi pasowało. Druga sprawa, to moim zdaniem 2x 20cm lub 1x 25cm na basie, to minimum by osiągnąć efekt występu na żywo, ale pewnie zaraz tu ktoś wyskoczy, że to moje wypaczenie na punkcie ciśnienia akustycznego i wystarczy jedna 15cm "pukawka". Owszem, da się słuchać z powodzeniem na monitorkach z małym głośnikiem basowym - sam przecież używałem ALR Nummer 2, ale nie będzie to się nadawać do nagrań koncertowych, bez względu na wielkość pomieszczenia.

A że tak się spytam - co Ty że się tak uparł na te lata 80-te? Czyżby powrót do czasów młodości i "tamtych brzmień"?

Powiem tak, lata osiemdziesiate i ten model bo kiedyś za młodu byłem we Francji i się zakochałem. A teraz realizuje marzenia :)

Bo mogę, bo już mnie stać.

zamiar jest taki aby to doprowadzić do stanu bliskiemu ideałowi :)

Technicznie i wizualnie, ma grać i zdobić.

ps. Dali 8 już posiadam, pierwsze wrażenia WOW! Ale za wczesnie na recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Emil_63728 napisał:

da się podłączyć magnetofon do RC1590?
Chodzi mi oczywiście o wyjście dźwięku. 

Tak, pod "LINE OUT", no chyba, że magnetofon DAT lub DCC, to pod DIGITAL OUT oczywiście...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kris75 napisał:

Powiem tak, lata osiemdziesiate i ten model bo kiedyś za młodu byłem we Francji i się zakochałem. A teraz realizuje marzenia :)

Tak też myślałem - jak już uzbierasz całą kolekcję 1000/1010, to koniecznie wrzuć tu foty - trochę tego będzie... naliczyłem 17 urządzeń.

Tu mam coś dla Ciebie - ten klocek raczej ciężko będzie gdziekolwiek dorwać, a zdaje się nie sprzedał, więc jest szansa kupić go za bezcen:
https://allegro.pl/oferta/rotel-rn-1000-reduktor-szumow-7745288552

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 20 i 25 na basie to trochę staromodne podejście... malo które glosniki mają taki atak na basie, a idiotycznie ustawione pod ścianą mogą spowodować wstrząs mózgu, jak audio physic  tempo 6, a zastosowano w nich po 2 małe glosniki na bokach, dopalone bass reflexem dmuchajacym do tylu wprost spod przetwornikow. Dla mnie koncerty Ufo, dire straits, czy Deep Purple sluchane na nich mają wielką siłę przemawiania! Czasem mam wrażenie, ze kanapa odfrunie, albo przynajmniej się rozleci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, baksiu napisał:

Z tymi 20 i 25 na basie to trochę staromodne podejście... malo które glosniki mają taki atak na basie, a idiotycznie ustawione pod ścianą mogą spowodować wstrząs mózgu, jak audio physic  tempo 6, a zastosowano w nich po 2 małe glosniki na bokach, dopalone bass reflexem dmuchajacym do tylu wprost spod przetwornikow.

Może i staromodnie, ale jak byś posłuchał 25cm z linią transmisyjną, to myślę, że by Ci kopara opadła - potrafią zejść w zakres, którego już nie słyszysz, ale za to czujesz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie chodzi wcale o ilość, ani o zejście, ale o jakość basu - jego barwność, precyzję w czasie i masie. Głośnik basowy w moich kolumnach mimo średnicy 25cm wcale nie jest jakimś olbrzymem i demonem mocy niczym z suba. Ma magnes wielkości dzisiejszych 13cm średniotonówek... ale za to skok membrany może konkurować spokojnie z dzisiejszymi Revelatorami 26W przy czym potrzebuje dużo mniej mocy i jest zdecydowanie łatwiejszym obciążeniem. Żadne dwie szesnastki nie ruszą takiej masy powietrza jak ten głośnik, choćby się posrały... a o korzyściach linii transmisyjnej może Wam powiedzieć kolega Bumpalump, choć w jego kolumnach są chyba dwie osiemnastki, co daje podobną "powierzchnię roboczą", ale skoku jest tam raczej zdecydowanie mniej.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emil_63728 napisał:

Dzięki wielkie

Ale ogólnie przy poważnym nagrywaniu na taśmę najlepiej skrócić drogę sygnału do maksimum i źródło nagrywanego sygnału podpiąć bezpośrednio pod wejście REC w magnetofonie - po pierwsze o jeden przewód mniej, a po drugie sygnał nie przechodzi przez selektor źródła nagrywania i OP-AMP wyjścia magnetofonowego (o ile takowy w ogóle jest) w pre/wzmacniaczu, które są z reguły potraktowane po macoszemu (znajdują się w nim dużo gorsze elementy niż w głównej ścieżce sygnału). No ale wiadomo - wygoda, nikt nie będzie odpinał CD/DAC od wzmacniacza i podpinał pod magnetofon po to tylko, by się nagrało lepiej. W takim np. RC-990BX były dwa identyczne selektory dla odtwarzania i nagrywania (jedyna wada - potrafią się zabrudzić), ale już w RC-995 na odtwarzaniu mamy wypasione hermetyczne przekaźniki NEC EA-2, a na nagrywaniu scalony przełącznik TC9163N Toshiby + przekaźnik scalony Sanyo LC4966, później było już tylko gorzej...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mol01 napisał:

Poza tym nie chodzi wcale o ilość, ani o zejście, ale o jakość basu - jego barwność, precyzję w czasie i masie. Głośnik basowy w moich kolumnach mimo średnicy 25cm wcale nie jest jakimś olbrzymem i demonem mocy niczym z suba. Ma magnes wielkości dzisiejszych 13cm średniotonówek... ale za to skok membrany może konkurować spokojnie z dzisiejszymi Revelatorami 26W przy czym potrzebuje dużo mniej mocy i jest zdecydowanie łatwiejszym obciążeniem. Żadne dwie szesnastki nie ruszą takiej masy powietrza jak ten głośnik, choćby się posrały... a o korzyściach linii transmisyjnej może Wam powiedzieć kolega Bumpalump, choć w jego kolumnach są chyba dwie osiemnastki, co daje podobną "powierzchnię roboczą", ale skoku jest tam raczej zdecydowanie mniej.

wierz mi, że dobrze zaprojektowane kolumny z 2x18cm basowcami schodzą w rejony blisko subsonicznych :) Oczywiście są modele, które mają po 4x18cm do bardzo dużych pomieszczeń, jednak ja dysponuję skromnymi 36m2. Wracając do Roteli, to widziałem dziś u taty fajną sokowirówkę tej marki, wrzucę później zdjęcie :)

Dostałem zdjęcia RB-1080 z OLX, luknijcie proszę, bo ja poza kurzem nic nie widzę ;), kurde, trochę duże zdjęcia jak na forum, muszę pogłówkować...nie wiem dlaczego mi odwraca te zdjęcia po dodaniu na forum...musicie sobie ściągnąć i obrócić, sorry. Właściciel wydaje się być sympatyczny.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, baksiu napisał:

Wracając do Roteli, to widziałem dziś u taty fajną sokowirówkę tej marki, wrzucę później zdjęcie :)

To nie ten Rotel - odkurzacze też są...

53 minuty temu, baksiu napisał:

trochę duże zdjęcia jak na forum, muszę pogłówkować...

A te wrzucone to znowu nie za duże - przy tej rozdzielczości nic nie dojrzy...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mol01 napisał:

To nie ten Rotel - odkurzacze też są...

A te wrzucone to znowu nie za duże - przy tej rozdzielczości nic nie dojrzy...

właściciel mówi, że oglądał go pod kątem oryginalności podzespołów po zakupie i wszystkie tranzystory mocy są oryginalne, chyba złożę ofertę i sprawdzę czy będzie poprawa względem RB-1070, w RB-1080 bardzo mi się podoba kwartet wielkich kondensatorów połączonych miedziowaną płytką :) Opinie z prasy zagranicznej dobre, zaryzykuję :) Na razie biedę bym miał zmieścić w mojej zamykanej szafce RB-1090, ten musi wystarczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę nie dopiętą złączkę w prawym kanale, a odpinana była, bo wymieniony jest tranzystor w obudowie TO-92, na prawo od niebieskiego kondensora Nichicona - jest upaciany w paście termoprzewodzącej, a nie powinien...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Sokole oko :)

 

1 minutę temu, baksiu napisał:

Brzydko, czy to wazny tran? No i pewnie w pojedynkę się nie upalil... 

Raczej nie - pracuje w lustrze prądowym, więc walnięte były pewnie co najmniej 3szt... to bardzo częsta usterka tych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

 

Raczej nie - pracuje w lustrze prądowym, więc walnięte były pewnie co najmniej 3szt... to bardzo częsta usterka tych wzmacniaczy.

nie potrafię namierzyć tego tranzystora, chodzi o te dwa na małych aluminiowych radiatorach, przed tylnym prawym niebieskim kondensatorem? Odpiętą spinkę zauważyłem, mi się podobna odpięła w transporcie w RA-1070 i z początku nie gadał jeden kanał...ale żadnych wymienianych tranów w nim nie stwierdziłem, więc to mógł być przypadek. Jak zrobić zdjęcie tranzystorom mocy? Trzeba by chyba zdjąć dolną obudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, baksiu napisał:

nie potrafię namierzyć tego tranzystora, chodzi o te dwa na małych aluminiowych radiatorach, przed tylnym prawym niebieskim kondensatorem?

To nie te - zobacz sobie w necie jak wygląda obudowa TO-92, on jest zaraz "za" prawym niebieskim kondensatorem.
 

24 minuty temu, baksiu napisał:

Trzeba by chyba zdjąć dolną obudowę?

Wystarczy zrobić dwie fotki pod odpowiednim kątem na kanał, nic nie trzeba zdejmować, ale mocy powinny być całe po uszkodzeniu w tym miejscu. Z drugiej strony, luty na nóżkach tranzystorów mocy wyglądają świeżo, ale może ktoś je wolał odlutować, niż odkręcać od radiatora, a przy okazji je posprowadzać...

Tak, czy inaczej Q612 (ten upaćkany) powinien być sparowany z Q608 i Q610 (te w kapturku dla równowagi termicznej), a te nie widać, aby były ruszane...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mol01 napisał:

To nie te - zobacz sobie w necie jak wygląda obudowa TO-92, on jest zaraz "za" prawym niebieskim kondensatorem.
 

Wystarczy zrobić dwie fotki pod odpowiednim kontem na kanał, nic nie trzeba zdejmować, ale mocy powinny być całe po uszkodzeniu w tym miejscu. Z drugiej strony, luty na nóżkach tranzystorów mocy wyglądają świeżo, ale może ktoś je wolał odlutować, niż odkręcać od radiatora, a przy okazji je posprowadzać...

już widzę, w ogóle nie podobny ten tran do tego z lewej strony, do tego faktycznie te luty na dole płytki jakieś świecące i duże, jak by nadlane. Popatrz też na śruby mocujące płytkę prawego kanału, też są całe od cyny, może ktoś sobie na nich grot lutownicy czyścił?! Jeszcze pod pierwszą od przodu śrubką, tak poniżej jest jakiś wielki smark z cyny, hmmm... ciekawe jak tam te najważniejsze tranzystory... ale na razie miły Pan nie przyjmuje moich propozycji, więc nie wiem, czy warto Wam głowę zawracać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, baksiu napisał:

jakieś świecące i duże, jak by nadlane

Otóż to...

 

2 minuty temu, baksiu napisał:

Jeszcze pod pierwszą od przodu śrubką, tak poniżej jest jakiś wielki smark z cyny,

Śruby to raczej są umaziane w jakimś kleju, żeby wyglądało jak oryginalne "plomby klejowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mol01 napisał:

Otóż to...

 

Śruby to raczej są umaziane w jakimś kleju, żeby wyglądało jak oryginalne "plomby klejowe"...

no tylko że te po lewej są bez kleju :)

idę posłuchać kilku LP, bo zrobiłem dzisiaj z rana mycie kolekcji winyli, na chwilę będzie bez trzasków i kurzu :)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sporej dawce bardzo smacznego soku z marchwi zacząłem zauważać, ze moje rotele swietnie odtwarzaja muzykę z nowych plyt budgie, które zanabylem na dodax.pl ;) po prostu  wciska w fotel na długie godziny. Polecam słabo znany album grupy pt. Nightflight!

20190305_170622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako uzytkownik koncowki mocy rb 1070. Gra to u mnie z kolumnami BMN Berges 3 z bydgoskiej manufaktury. Fajne kolumienki na scanspeakach (szpilka). Na razie przedwzmacniaczem jest heos link hs2 (taki streamer sieciowy). Szukam docelowo jakiegos preampa do tego zestawu. Moze poleci ktos jeszcze jakies kable :)

pozdrawiam Michał

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.