Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, mol01 napisał:

Być może...
A teraz pytanko do Ciebie kolego: co jest na zdjęciu, ile to ma mocy i jaką pojemność mają te 4 duże kondensatory?

P1450498_1.jpg

ładne, ale ja się nie znam, pewnie 2x150W i pojemność 4x10000 strzelam, choć wysokość elementów słabo na zdjęciu widoczna....strasznie dużo płytek nawalone, to integra?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, baksiu napisał:

strasznie dużo płytek nawalone, to integra?

No płytek jest parę pięterek... a kondy rzeczywiście 4x 10000uF, a moc... 5x 120W/8Ohm - jest to amplituner RSX-1065, a Ty narzekasz na pojemność w RB-1070...

P1450502_1.jpg

P1450506_1.jpg

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit czy Kit?

W temacie poszukiwania nirwany, wyszło mi że ACCUPHASE...czyli razy 10 w wartości monetarnej tego co mam.

Ale budżetowo to znalazłem kolegę z Gliwic co modyfikuje tor audio w pre, no i kolegę ze śląska (roteltuning) który tuninguje  cały zestaw, pre + końcówka.
Ktos z kolegów to  przerobił i moze się podzielić wrażeniami?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Właśnie zamówiłem Rotela A12 i chce go podłączyć do posiadanych już Acoustic Energy Radiance 3. Czego się mogę spodziewać, czego oczekiwać? Czy to się zgra? Jako opcja czeka jeszcze Marantz ale ze względu na funkcjonalność Rotela A12 - ten idzie na pierwszy ogień. Czy ktoś takie połączenie próbował? Wiem że i tak wszystko to kwestia prób, no ale ... Będę wdzięczny za informacje.

Edytowane przez blas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, P4R4D0X napisał:

P500L i C280 + infinity.

Rozumiem, że zmiany in prus są mam sobie sam dopowiedzieć bazując na cenie i pozycji marki? Szczerze, to ja już dawno przestałem oceniać klocki względem zakresu cenowego. Moim zdaniem, często klocki kosztujące naprawdę ciężkie pieniądze grają przeciętnie lub wręcz źle, a z drugiej strony jest mnóstwo niedocenianych klocków, które można kupić za wręcz śmieszne pieniądze. Nie pozostaje nic więcej, jak słuchać i samemu weryfikować wartość soniczną danego klocka. Owszem, bardzo dobrze grające klocki z reguły są drogie, ale trzeba te "rodzynki" wydłubać z masy przeciętnych a drogich gniotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to trudno powiedzieć, accu gra pięknie, ładna przestrzeń, stereofonia, dynamika, ładnie wybrzmiewają instrumenty...

Ale, nie potrafię w różnych lokalizacjach odnieść sie do rotela, zwłaszcza że kolumny również mogą być znaczącą zmienną w zagadnieniu. Niemniej, w domu mam  wrażenie że na rotelu nie ma takiej przestrzeni, powietrza, takiego zróżnicowania na basie.

Ale no właśnie...wrażenie, porównanie rotela z accu na jednych głośnikach i źródle dałoby rzetelną odpowiedź. 


Tak czy inaczej, znalazłem dwie możliwości poprawienia rotela, pytanie zatem do kolegów którzy tego dokonali i z jakim skutkiem?

 

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, P4R4D0X napisał:

W temacie poszukiwania nirwany, wyszło mi że ACCUPHASE

Nie siedze az tak mocno w rotelach wiec w sumie nie wiem co było topem, nie wiem czy było cos wyżej niż Michi, mialem koncowke RHB-10 i niestety nie jest to jakies wyrafinowane brzmienie, sredniej klasy integry Accu brzmia duzo lepiej w kazdym aspekcie, wspomniany przez Ciebie P500L i C-280 to jest kosmos, cena oczywiscie tez jest kosmoc bo za taki zestaw trzeba dac ok 30tys.

 

A trzeba pamietac ze byly jeszcze np P-800 i preampy takie jak C-280L i C-280V ktore oczywiscie tez mialem u siebie :)

 

edit: topem był chyba RHB-5000 chociaz kilka lat starszy, niestety nie sluchalem i nie mialem

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bumpalump napisał:

edit: topem był chyba RHB-5000 chociaz kilka lat starszy, niestety nie sluchalem i nie mialem

Można tak powiedzieć, że RB-5000 był topem przed Michi i być może był od niego lepszy. Jak gra nie wiem i raczej nikt tu nie twierdzi, że jakikolwiek Rotel ma start do jakiegokolwiek Accu - ja po prostu stwierdziłem, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Martin.1 napisał:

czyli michi może wypaść lepiej?

Nie moze a wypada lepiej, dla Michi konkrencji trzeba szukac minimum od modelu E-305, E-406V, E-306

 

Dobrymi modelami w serii 2xx sa np E-206 i E-207 ale to sa wzmacniacza za ok 3tys i graja jak dobre wzmacniacze za 3 tys, nic ponad to.

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, szukam kolumn z epoki do mojego zestawu VINTAGE Rotel 1010.

I znalazłem to https://www.dali-speakers.com/discontinued/dali-2/dali-8/.

Czy ktoś miał styczność?

Jakieś wrażenia?

Będzie napędzanie RB-1010, rok produkcji tych kolumn to 1986r. wtedy flagowiec.

Konstrukcja 4 drożna, czy RB-1010 o mocy 2x100W sobie z nimi poradzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kris75 napisał:

Konstrukcja 4 drożna, czy RB-1010 o mocy 2x100W sobie z nimi poradzi?

W tamtych czasach kolumny miały wysoką efektywność, bo wzmacniacze o dużej mocy były rzadkością - te nie inaczej 92dB, więc nie powinno być problemu z ich napędzeniem mimo zalecanego wzmacniacza do 350W. Rotel pewnie też ma więcej mocy, niż zadeklarowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 14:42, mol01 napisał:

Bez przesady, 4x 10000uF to nie jest mało - w klubie Sansui jarają się wzmakiem z kondami 2x 5600uF dla końcówki, który ich zdaniem nie ma konkurencji bez względu na cenę.

W sekcie sansui naprawdę wypisują głupoty. Tam obiektywizmu nie ma za grosz. A bumpalump wcześniej jarajacy się ogromnymi kondami teraz będzie wychwalał te cherlawe wzmacniaczyki z gorszymi zasilaczami niż w niejednym tanim aplutunerze. Zresztą , musi bo zapłacił za swojego jak za zboże choć w latach 90 jego sansui w ogóle nie było tak drogie.  Sansui to żadne cuda. Nie ma tam żadnych niezwykłych technologii. Wielu te graty odsluchiwalo i pisali potem że to żadne hi endy. Odsyłam do testów sansui w kaimie

Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mol01 napisał:

W tamtych czasach kolumny miały wysoką efektywność, bo wzmacniacze o dużej mocy były rzadkością - te nie inaczej 92dB, więc nie powinno być problemu z ich napędzeniem mimo zalecanego wzmacniacza do 350W. Rotel pewnie też ma więcej mocy, niż zadeklarowano...

 OK, czyli z napędem nie powinno być problemu. 

Tylko jak to razem zagra?

Obawiam się tych 2x20cm basów audaxa, żeby nie zdominowały całości.

A tak zapytam z czapy czy ogólnie rzecz biorąc Rotel i Dali się lubią czy nie bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.