Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  716 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mol01 napisał:

dla mnie seria 10 z tymi uchwytami to był kompletny niewypał, a seria 15 wygląda jak zerżnięta z serii KAV Krella...

?

https://www.olx.pl/oferta/rotel-esx-972-CID99-IDA4yQA.html

Rozsądna cena, dla tych co mają blisko.

Ino pilota brak i trza by sprawdzić.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klecha napisał:

Ino pilota brak i trza by sprawdzić.

W tym problem, że bez pilota nie wejdziesz do menu i nie ustawisz podstawowych parametrów, które mocno wpływają na jego brzmienie (wielkość i odległości od kolumn, obecność suba i częstotliwość jego odcięcia), a oryginalny pilot jest strasznie drogi i trudny do zdobycia, więc nie wiem, czy to taki dobry interes.

Miałem go kiedyś - bardzo udany brzmieniowo model. Twój?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mój.

Też kiedyś miałem.

Opcji jest sporo i bez pilota ciężko , gdzieś widziałem za ok.200.

 

Trafił się okazyjnie RSX-1067 i swojego sprzedałem, chyba za 1200 z pilotem (5 lat temu).

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klecha napisał:

swojego sprzedałem, chyba za 1200 z pilotem (5 lat temu).

Bardzo dobrą cenę żeś uzyskał - ja za swojego 2-3 lata temu (stan idealny, pudło, pilot, papiery) wziąłem 600zł... no ale 5 lat temu był też inny popyt na kino domowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna inszość, że chłopaczek ze wsi który to kupił, chciał nabyć pierwszego w życiu wzmaka stereo do 500zł (najlepiej Technicsa...) i ostatecznie nic nie umiał sobie sam ustawić w menu. Wstępnie mu to ustawiłem wiedząc tylko tyle, że ma to grać z dwoma dużymi kolumnami i nie mógł się nacieszyć, bo nikt na wsi nie miał lepiej grającego sprzętu, ale któregoś razu któryś "życzliwy kolega" wybrał w menu reset ustawień i zaczęły się schody - jego dziewczyna coś tam poustawiała, ale ponoć nie grało to już tak, jak na moich nastawach ?

Także, nie jest to sprzęt dla tępaków, co chcą podłączyć i "ma grać - co najwyżej basu się podkręci"... Trzeba wiedzieć co to jest kompresja dynamiki itp. w ustawieniach takiego sprzętu - wiele takich klocków marnuje swój potencjał przez niewiedzę posiadaczy.

3 godziny temu, klecha napisał:

Trafił się okazyjnie RSX-1067

Ja długo szperałem za tym modelem, ale ostatecznie kupiłem za grosze RSX-1065 - niestety nie powalił mnie tak jak RSX-972. Zapewne RSX-1067 okazał się strzałem w dziesiątkę?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mol01 napisał:

wiele takich klocków marnuje swój potencjał przez niewiedzę posiadaczy.

Dokładnie, na mojego RSX-1067 napalił się kumpel.

Jak pokazałem mu ustawienia kupił sobie soundbara ?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klecha napisał:

Jak pokazałem mu ustawienia kupił sobie soundbara ? 

? To byś zobaczył ustawienia w moim aktualnym RSP-1098 - w nim każde wejście i każdy tryb pracy przestrzennej (Dolby Digital, DTS, ProLogic, Music) ma oddzielne ustawienia (korektora, kolumn, suba, kompresji) - można nawet ustawić, jaką głośność ma ustawić po włączeniu (oddzielnie główną i drugiej strefy). Nie to, żebym się w tym gubił, ale moim zdaniem to już lekka przeginka, bo podepniesz źródło pod inne wejście i trzeba je wtedy na nowo ustawić...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takiego kolegę, z którym zaczynałem przygodę z audio - znaczy, ja mu doradzałem, co kupić i z reguły miał lepszy sprzęt ode mnie, bo mnie nie było stać na takowy w czasach szkoły średniej, a jego tak. Później zaczął się budować i zajawka na sprzęt (o ile w ogóle kiedyś ją naprawdę miał) mu przeszła - wszystko sprzedawał i pakował kasę w budowę, ale truł mi dupę, że jak już wszystko wyposaży, to że mam mu dobrać super zestaw. Nawet mnie poprosił, żebym mu pokazał, jak wykonać instalację kolumnową z gniazdami do kolumn w ścianach we wspólnych ramkach z sieciowymi itd. - jak co do czego, to mimo pociągnięcia peszli z kablami, to gniazda te ostatecznie zostały zagipsowane, bo żonie się ten pomysł nie spodobał. Później jedno dziecko, drugie... no i telefon: "kupiłem soundbara - na co mi sterta sprzętu skoro toto też wymiata i pasuje do telewizora!". Zapraszał na odsłuch, ale nie chciałem mu zepsuć wyobrażenia zajebistości jego nowego nabytku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, rodzina żony z Hamburga.

Po paru moich propozycjach stereo zakupili 5.1 Bose jakieś popierdułki za kupę kasy.

Grać to to gra, ale nawet moja małżonka po wszystkim miała ubaw z mej udawanej miny.

Na szczęście polecany 60'' Kuro dalej grzeje, i mimo swego wieku obraz piękny. Tylko to 5.1 ...

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mol01 napisał:

Są gusta i guściki - dla mnie seria 10 z tymi uchwytami to był kompletny niewypał, a seria 15 wygląda jak zerżnięta z serii KAV Krella...

racja, te radiatory trochę odpustowe, jednak bardziej mi leżą niż "drewniane" boczki

9 godzin temu, klecha napisał:

Nie, nie mój.

Też kiedyś miałem.

Opcji jest sporo i bez pilota ciężko , gdzieś widziałem za ok.200.

 

Trafił się okazyjnie RSX-1067 i swojego sprzedałem, chyba za 1200 z pilotem (5 lat temu).

mój pilot sprzedałem za ok 200zł, jednak okazał się być "delikatnie" zepsuty i oddałem gościowi kasę, chodzą raczej po ok 300zł, choć można pytać u dystrybutora, może jeszcze takie ma...

była moda na kino 5.1 za 500zł, teraz jest moda na sounbary, wszystko ma swój czas, a stereo nadal ma się doskonale i w nie należy inwestować kapitał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baksiu napisał:

Widziałem to wcześniej - groch z kapustą, a cena trochę wygórowana.

4 godziny temu, baksiu napisał:

A tu widać półkę podobną do mojej.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 14:58, baksiu napisał:

ja tam poczekam na RB-1090, w końcu sporo czasu upłynęło od zakończenia produkcji serii MICHI, a jak wiemy jest tam kilka elektrolitów, które mogły po drodze wyschnąć itp.

rb-1090 nie umywa się do michi ?

Oczywiście znajdą się osoby które będą uważać inaczej.

Rotel przy michi naprawdę się postarał.. pożniej to już sprzęt media markt ...

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mol01 napisał:

Zapewne RSX-1067 okazał się strzałem w dziesiątkę?

Spełnia oczekiwania w kinie, choć w stereo odstaje np. do RA-985 czy RA-980.

Niestety w półkę w salonie już nic nie wejdzie, mimo wykutej wnęki w ścianie ;-))

12 godzin temu, baksiu napisał:

radiatory trochę odpustowe, jednak bardziej mi leżą niż "drewniane" boczki

A u mnie odwrotnie, miśki mnie się strasznie podobają fizjonomicznie.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, klecha napisał:

A u mnie odwrotnie, miśki mnie się strasznie podobają fizjonomicznie. 

Jedno w miśkach może razić: końcówki mają pokrywy górne ze zwykłej wiotkiej czarnej blachy między tymi ciekawymi zamkniętymi radiatorami po bobach, podczas gdy pozostałe klocki z serii mają grube pokrywy ze szczotkowanego aluminium (swoją drogą, bardzo podatne na zarysowania). Nie wiem, czy @baksiu widział na żywo RHCD-10 - ta krwista drobno cętkowana czerwień w wysokim połysku wygląda obłędnie, a to, że boczki wykonano z czegoś podobnego do MDF-u, a nie "prawdziwego" drewna dla mnie osobiście niema żadnego znaczenia. W oczy rzucają się też precyzja wykonania i spasowanie elementów o niebo lepsze niż w "szeregowych" Rotelach, gdzie po zdjęciu pokrywy trzeba się nieźle postarać przykręcając ją na powrót, by nie była krzywo i nie było nigdzie szpar. Miałem kiedyś odtwarzacz Advantage CD-1 cały w czerni fortepianowej (front i góra to jeden kawał 10mm akrylu, a boczki z tego samego, co w miśkach, tylko miej zmyślnie zamocowane), ale jak stał obok niego RHCD-10, to nikt nie zauważał Advantage, tylko pytał o Rotela...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 09:53, mol01 napisał:

Jedno w miśkach może razić: końcówki mają pokrywy górne ze zwykłej wiotkiej czarnej blachy między tymi ciekawymi zamkniętymi radiatorami po bobach, podczas gdy pozostałe klocki z serii mają grube pokrywy ze szczotkowanego aluminium (swoją drogą, bardzo podatne na zarysowania). Nie wiem, czy @baksiu widział na żywo RHCD-10 - ta krwista drobno cętkowana czerwień w wysokim połysku wygląda obłędnie, a to, że boczki wykonano z czegoś podobnego do MDF-u, a nie "prawdziwego" drewna dla mnie osobiście niema żadnego znaczenia. W oczy rzucają się też precyzja wykonania i spasowanie elementów o niebo lepsze niż w "szeregowych" Rotelach, gdzie po zdjęciu pokrywy trzeba się nieźle postarać przykręcając ją na powrót, by nie była krzywo i nie było nigdzie szpar. Miałem kiedyś odtwarzacz Advantage CD-1 cały w czerni fortepianowej (front i góra to jeden kawał 10mm akrylu, a boczki z tego samego, co w miśkach, tylko miej zmyślnie zamocowane), ale jak stał obok niego RHCD-10, to nikt nie zauważał Advantage, tylko pytał o Rotela...

A grał chociaż dobrze? Bo mówisz w czasie przeszlym... jak byś pogonił na allegro!?

Ja miałem podobnie z samochodem... było to wysokiej klasy unikalne coupe, które świetnie wyglądało, ale zawodzilo na kazdym kroku, zaliczylbym je do nieruchomości i zmieniłem je na kiepsko spasowanego hatchbacka, który daje mnóstwo przyjemności z jazdy i nigdy nie zawodzi. Postronna osoba powie, że się zdegradowalem, a z mojej perspektywy pelen sukces i radocha. Nie napalam się już na auta premium, jeszcze u mnie wszystko dobrze z erekcją ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, baksiu napisał:

A grał chociaż dobrze? Bo mówisz w czasie przeszlym... jak byś pogonił na allegro!? 

Pisałem o tym kiedyś tutaj - facet kupił ode mnie za coś koło 3kzł, a wystawił cały zestaw z pre i końcówką za 20kzł...

Odtwarzacz nie przypadł mi do gustu - grał bardzo podobnie do RCD-991AE, a Ci co go mieli, wiedzą, że nie gra on powalająco. Mnie osobiście to bardzo zdziwiło, bo konstrukcyjnie między nimi są lata świetlne - Advantage wypadł lepiej, a jeszcze lepiej Krell KPS-30i (w ogóle to chyba najlepszy player, jaki słyszałem w życiu, ale można taniej i lepiej przy użyciu zestawu DAC + transport).

Ogólnie popełniłem błąd zamieszczając poniższe zdjęcie w aukcji - zrobiłem je zanim założyłem prawidłowo boczki, bo poprzedni właściciel założył je do góry nogami, co spowodowało odkształcenie podłogi, a zapewne zainteresowani z wprawnym okiem bali się, że coś z nim jest nie tak... Oczywiście po prawidłowym zamocowaniu boczków podłoga idealnie dolegała do ramy, ale zdjęcie odstraszało, zwłaszcza że do tego dochodziła rysa na pokrywie.

7.JPG

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ciepłe kluchy?! Jeśli na tą samą modłę strojono pre i power, to mamy gotowe zamulacze do plumkania... do mojej muzyki potrzebuję czegoś bardziej szorstkiego. Miał ktoś w ogóle okazję słuchać tego pre i power MICHI? A najlepiej porównać z 1090?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też pre RHA-10 i grało to moim zdaniem słabiej od RC-995, ale słyszałem też kiedyś cały zestaw Michi i wtedy zrobił na mnie bardzo duże wrażenie - więc, albo końcówka jest kluczem do sukcesu, albo jest to tak skrojone, że tylko razem zagra...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam

Wzmacniacz to RC1590+RB1582MKII. Sprzedałem Focale Aria948 (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem) i poszukuję teraz nowych paczek, podobnej wielkości i nie gorzej grających.

Pierwsze moje strzały do Ecxite X44,  Focus380 oraz Dali Rubicon 8. Ale jestem otwarty na propozycje. Pokój ma ok. 36-38m2. Kwota tak do 15tyś, mogą być nowe i używane. Muzyka głownie rock, w tym ten mocniejszy.

Edytowane przez Andrzej Ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Andrzej Ł napisał:

Witam

Wzmacniacz to RC1590+RB1582MKII. Sprzedałem Focale Aria948 (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem) i poszukuję teraz nowych paczek, podobnej wielkości i nie gorzej grających.

Pierwsze moje strzały do Ecxite X44,  Focus380 oraz Dali Rubicon 8. Ale jestem otwarty na propozycje. Pokój ma ok. 36-38m2. Kwota tak do 15tyś, mogą być nowe i używane.

Popatrz może tutaj: http://yb-audio.pl/

najlepiej zadzwonić pogadać, pojechać. Panowie na pewno coś doradzą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 08:03, Andrzej Ł napisał:

Witam

Wzmacniacz to RC1590+RB1582MKII. Sprzedałem Focale Aria948 (choć nie wiem czy dobrze zrobiłem) i poszukuję teraz nowych paczek, podobnej wielkości i nie gorzej grających.

Pierwsze moje strzały do Ecxite X44,  Focus380 oraz Dali Rubicon 8. Ale jestem otwarty na propozycje. Pokój ma ok. 36-38m2. Kwota tak do 15tyś, mogą być nowe i używane. Muzyka głownie rock, w tym ten mocniejszy.

gram w podobnym metrażu, mam RC-1090 i RB-1080, więc podobnie, a kolumny to Audio Physic Tempo VI, trochę rzadko się pojawiają na aukcjach/ciekawe dlaczego ;), tutaj masz nowszą wersję, z mniej ostrym głośnikiem wysokotonowym, reszta to to samo, ja bym spróbował, jedynie wymagają ustawienia z dala od ścian, w zamian znikają z pola widzenia nawet na średnio zrealizowanych nagraniach, w tym Black Sabbath, UFO i Budgie, co nie każdym się udaje. Będę się nadal trzymał zdania, że dobre ustawienie kolumn, to 50% sukcesu.  Nie mam daleko do Wrocka, nie wiem jak Ty. Ja po swoje jechałem ok 300km... Obawiam się tylko, że ten nowszy wysokotonowy może zagrać zbyt aksamitnie, co odbierze pazur heavymetalowi, a może wyolbrzymiam...chętnie bym ich posłuchał u siebie w domu... Nie bez znaczenia będzxie też ich wysoki WAF:)

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-audio-physic-tempo-25-bdb-wroclaw-CID99-IDz6ZcG.html#d9a88fb719

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do RHCD-10, ma ktoś pojęcie, co mogło się kryć we wnęce opisanej "OPTIONAL DIGITAL ADAPTER"? Domniemam, że te rozszerzenie nigdy nie doczekało się realizacji, bo w instrukcji nie było o tym wzmianki, ale co to mogłoby być - złącze zewnętrznego zegara, wyjście I2S? Zaglądając pod klapkę, niema tam w pobliżu żadnych złączy, ale chyba jest jeden wolny slot na dolnej płytce PCB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co Serb powie, zdumiewająco podobny mają język... Mój dobry kolega stawia tam fabrykę, może by to przywiózł... dzięki za pamięć. Właśnie dostałem info o dofinansowaniu 10kW fotowoltaiki w przyszłym roku, więc udźwignę taki pobór mocy, RB-1080 tydzień temu poszedł na kurację i regulację do znajomego, chwilowo posucha i muzyka z głośniczka JBL... Właśnie patrzę na historię konwersacji na tym serbskim portalu i widzę, że poprzedni RB-1090, o którego pytałem, poszedł za 1000euro...trochę drogo kurde ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbujcie zapytać faceta, czy ten klocek był naprawiany. Zrezygnowałem z zakupu po tym jak mol01 zauważył ingerencję/na zdjęciach/, a facet na to "głuchy telefon", teraz oferta powróciła w niższej cenie, a w opisie nadal cisza o nieprofesjonalnej naprawie:

https://www.olx.pl/mojolx/odpowiedz-na-ogloszenie/6272053862/?ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=answers#last

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.