Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam to z testu RB-1582mkII "Sygnał z wejść jest najpierw podawany na małą płytkę drukowaną przy tylnej ściance, tam następuje także desymetryzacja sygnałów z wejść XLR, a dalej sygnał niesymetryczny płynie krótkimi odcinkami przewodów do modułów końcówek mocy."

Czy to oznacza że budowa reszty toru zbalansowanego nie ma sensu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MarcinStereo napisał:

Czy to oznacza że budowa reszty toru zbalansowanego nie ma sensu czy jak?

Oznacza tyle, że jeśli będziesz miał resztę toru zbalansowanego (w pełni zbalansowanego!), to większość (w teorii wszelkie) zakłócenia w tej części toru zostaną zniwelowane aż do miejsca zlokalizowania tej płytki desymetryzującej, której dotyczy cytat, czyli główne zakłócenia jakich doświadczysz będą generowane przez desymetryzator, układ wzmocnienia RB-1582mkII oraz jakość nośnika i część cyfrową źródła - jitter).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja Rotela kupiłem przypadkiem na znanym serwisie aukcyjnym w 2005 roku za 130zł na licytacji gdzie byłem jedynym licytującym ? wtedy wśród dzieciaków nieznana marka,teraz by się zaibjali za taką integrę i w takiej cenie ? od tamtej pory miałem różności sony,luxmany itd. no i został ze mną tylko Rotel a pomyśleć że jako dzieciak mażyłem o Technicsie SU-V500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wiecie może ile może RB1582mkII pożerać z sieci przy włączeniu niby jest napisane że 550w ale dziś przy włączeniu wysiadły mi gniazdka dopiero po wyłączeniu S i ponownym włączeniu prąd się pojawił dodam że bezpiecznika nie wywaliło tylko prąd zanikną. bezpiecznik 16A ma już ponad 20lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mol01 / baksiu:

Tu nie chodzi o hybrydę czy tranzystor, ale o żywotność sprzętu.
A żeby było śmieszniej, to poszedł jak woda i jeszcze nowemu właścicielowi z 20 lat posłuży.
Co w nim siadło? Przełączniki. Trzeba było mostkować, co spowodowało brak dostępu do sekcji DAC.
Wszyscy się śmieją z "class AA", a gdy sprzęt pojawił się wtedy w Pewexie to większość z nas miała nosy przy szybach i kleksy w majtach...

Dlaczego sprzedałem?
Bo chciałem czegoś mniej agresywnego , stonowanego i zdecydowanie bardziej analitycznego. No i uległem postępującej modzie na "gęste pliki".

Dziś miałem odsłuchy kolumn Paradigm SE 3000F. To będzie kolejny zakup po a14. Mam nadzieję, że stworzą udany duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Wiecie może ile może RB1582mkII pożerać z sieci przy włączeniu niby jest napisane że 550w ale dziś przy włączeniu wysiadły mi gniazdka dopiero po wyłączeniu S i ponownym włączeniu prąd się pojawił dodam że bezpiecznika nie wywaliło tylko prąd zanikną.

Prąd rozruchowy (ładowanie niemałej baterii kondensatorów) tego potomka RB-990BX chwilowo może spowodować spore obciążenie sieci (u mnie przygasało światło podczas załączania w/w), ale niemożliwym jest, aby prąd Ci "zaniknął", gdy bezpiecznik był cały czas załączony... Musisz mieć gdzieś w instalacji słaby styk, który przy takim prądzie rozruchowym "wypalił dziurę" powodującą brak przepływu prądu, lub sam bezpiecznik już nadaje się na śmietnik... Ale prąd Ci "zniknął" tylko w tym gniazdku/kilku gniazdkach na wspólnym obwodzie, czy w całym domu/mieszkaniu? Bo to bardzo dziwne jest co mówisz - jak byś miał tam różnicówkę (wyłącznik różnicowo-prądowy), to te potrafią się zużyć już po 10 wyłączeniach (te kiepskie) i później daje się wyczuć, że załączając załapuje tak "miękko" i nie chce zaskoczyć, co może doprowadzać do opisanych objawów (brak przepływu prądu w pozycji ON), ale normalne S-ki (wyłączniki nadprądowe) raczej się tak nie zużywają (zmienia się jedynie charakterystyka, co powoduje późniejsze zadziałanie i reagowanie na wyższe prądy zwarciowe).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

mol01 dzięki wielkie ta S-ka chodzi właśnie tak miękko zaraz jadę do sklepu po nową ?

Dodam że prąd zanikną tylko w gniazdkach podłączonych do tej S-ki a ona była dalej załączona dopiero wyłączenie i włączenie przywróciło prąd tylko już przełącznik chodził miękko jak by miał opaść sam po chwili.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, negatyw napisał:

Tu nie chodzi o hybrydę czy tranzystor, ale o żywotność sprzętu.

Dlatego spytałem (przepraszam za może nieco niewyważony post), poco było zmienić, skoro uważasz, że Technics był zbudowany trwalej i obawiasz się o żywotność Rotela A14? Spodziewałem się odpowiedzi, że chodziło (jak się nie trudno domyślić) o lepsze brzmienie i większe możliwości nowego nabytku. Uważam jednak, że większość (oczywiście nie wszystkie) Technicsów (nawet wysokich modeli) grało marnie i miało żałosne rozwiązania techniczne, co przekładało się również na żywotność tych rozwiązań. Nie chcę oceniać dzisiejszej "myśli technicznej" Rotela, ale ta z lat sławy Technicsa u nas w kraju była o niebo lepiej zaprojektowana i wykonana.

30 minut temu, negatyw napisał:

Co w nim siadło? Przełączniki. Trzeba było mostkować, co spowodowało brak dostępu do sekcji DAC.

No i sam przyznałeś, ze ząb czasu jednak nadgryzł tego Technicsa...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy czas, ma swoich liderów. 30 lat temu, ten wzmachol był szczytem marzeń. Moich też.
Teraz mam Rotela i jestem zadowolony.
Minęło sporo czasu. Sprzęt gra lepiej i umie więcej.

Gdy jednak sobie przypomnę emocje, które mi towarzyszyły wtedy w Pewexie, to a14 był jak zakup nowego sitka do golarki...

P.S.
Po 20 latach nadgryzł. Fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, negatyw napisał:

Gdy jednak sobie przypomnę emocje, które mi towarzyszyły wtedy w Pewexie, to a14 był jak zakup nowego sitka do golarki...

Na pewno niema co porównywać czasów, kiedy telewizor w domu był rarytasem, a jedynym sprzętem elektroniczny w domu, jaki się posiadało było monofoniczne radio Unitra... do dzisiejszych, kiedy wokół siebie mamy tyle sprzętu elektronicznego, że rzadko która osoba potrafi wymienić wszystko, co posiada... Mi jednak przy zakupie każdego "nowego" klocka nadal towarzyszą emocje, bo jest to często sprzęt poszukiwany latami na rynku wtórnym (pierwotny mnie kompletnie nie interesuje, jeśli chodzi o RTV) i gdy w końcu się trafi jest dla mnie niemal takim samym "obiektem pożądania" jak przysłowiowy japoński Technics z Pewexu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, negatyw napisał:

Troszkę uogólniasz kolego, wystawiając sobie stosowną ocenę...

Jeśli wg Ciebie jedynie sprzęt z "górnej półki" jest użytkowany świadomie - to ja kupując klocki za max 5k - jestem nieświadomym i przypadkowym użytkownikiem?

dokładnie, właśnie o to mi chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcinStereo napisał:

mol01 dzięki wielkie ta S-ka chodzi właśnie tak miękko zaraz jadę do sklepu po nową ?

Dodam że prąd zanikną tylko w gniazdkach podłączonych do tej S-ki a ona była dalej załączona dopiero wyłączenie i włączenie przywróciło prąd tylko już przełącznik chodził miękko jak by miał opaść sam po chwili.

MarcinStereo daj znać czy wymiana s-ki rozwiązała problem, bo mam identyczny raz na jakiś czas eska 'wypada' przy uruchomieniu 1582, mam B16 na tym obwodzie i zastanawiam się czy nie wymienić na charakterystykę C na nim. 

Zauważyłem, że jak spiąłem RB z RC po triggerze 12v to wypada rzadziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

gavlikor Pewnie dla tego że kondensatory w zasilaczu były naładowane a końcówka w stanby,tak jak mol01 napisał że tam są duże pojemności w zasilaczu niestety ja nie mogę użyć opcji stand by bo mój preamp nie ma wyjścia wyzwalacza 12v.

Tematu z bezpiecznikiem jeszcze nie ogarnąłem ale jak już to zrobię  dam znać i postaram się sprawdzić pobór prądu przy włączeniu na rozładowanych kondensatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcinStereo napisał:

gavlikor Pewnie dla tego że kondensatory w zasilaczu były naładowane a końcówka w stanby,tak jak mol01 napisał że tam są duże pojemności w zasilaczu niestety ja nie mogę użyć opcji stand by bo mój preamp nie ma wyjścia wyzwalacza 12v.

Będąc w trybie Standby kondensatory główne zasilacza są odłączone i rozładowane - tu jedynie może być taka różnica, że załączając "ręcznie" każdy z osobna można doprowadzić do sytuacji, że kondy zasilacza w pre i końcówce w tej samej chwili pobierają prąd ładowania i pik prądowy w sieci się kumuluje, a jak robisz to przez Trigger, to załączenia pre i końcówki są zamierzenie rozjechane w czasie (pstryknięcia przekaźników załączających są w innych momentach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarcinStereo napisał:

"... niestety ja nie mogę użyć opcji stand by bo mój preamp nie ma wyjścia wyzwalacza 12v."

 

Zastosuj coś takiego "Zabezpieczenie nadprądowe 0,3 do 5A AC" zasil 12VDC a jedną żyłę Yaqina przeciągnij przez przekładnik prądowy, jak układ wykryje prąd powyżej nastawionego na potencjometrze załączy styki przekaźnika przez który przeciągniesz sygnał Trigger 12VDC, który uruchomi Rotela. Tylko pytanie czy Yaqin pobiera z sieci więcej niż 0,3 A.

Edytowane przez gavlikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gavlikor napisał:

Zabezpieczenie nadprądowe 0,3 do 5A AC" zasil 12VDC a jedną żyłę Yaqina przeciągnij przez przekładnik prądowy, jak układ wykryje prąd powyżej nastawionego na potencjometrze załączy styki przekaźnika przez który przeciągniesz sygnał Trigger 12VDC, który uruchomi Rotela

Ja nawet będąc elektrykiem tego nie zrozumiałem - zabezpieczenie nadprądowe to nie przekaźnik... po pojawieniu się prądu powyżej wyłączającego wywali, czyli odłączy i już później nie załączy przy braku prądu, a miałby załączać podczas pojawienia się prądu pracy Yaqina...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linkiem do modułu to już ma sens:
https://www.gotronik.pl/zabezpieczenie-nadpradowe-0-3-do-5a-ac-p-5737.html

Tyle, że to nie jest zabezpieczenie, a sensor przepływu prądu o zadanej wartości, który można wykorzystać m.in. jako zabezpieczenie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie chodzi  ten moduł, ale nie wiedziałem czy można wklejać linki do innych stron. Jeśli układ zwiera styk przekaźnika przy przekroczeniu nastawy PR-ka powinien wykryc prąd ktòry Yaqin pobiera podczas normalnej pracy, a wtedy przez taki zwarty styk można przeprowadzić 12 vdc i wykorzystac jako trigger do Rotela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.