Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Jutro idę wypożyczyć ekranowany kabel zasilający końcówkę i ciekawe czy zniknie przydźwięk z sieci który pojawia się w głośnikach po załączeniu przekaźnika w preampie,sprzęt był w serwisie i tam nie stwierdzili żadnych bolączek które opisywałem więc gdzieś syf u mnie przenika do urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, negatyw napisał:

W moim jest "golas". Tam nie ma co kliknąć.

Nie wierzchu nigdy niema żadnych zatrzasków tylko na stykach są takie sprężynki najczęściej w kształcie litery C zawiniętej do wewnątrz (nie widać ich w dziurkach, ponieważ opinają blaszki styków po zewnętrznej stronie). Są one umiejscowione z reguły na środku styku lub w końcowej części (tak, aby najlepszy styk był najbliżej kabla), więc jak nie wepchniesz odpowiednio głęboko, to ta sprężynka zamiast docisnąć styki do bolca będzie go wypychać (te dopnięcie daje właśnie często taki efekt zaskoku/zatrzaśnięcia i wtedy możesz ciągnąć sprzęt kablem za sobą, a ten się nie wypnie z gniazda). Ten Twój ma widzę wypustki sprężynujące po bokach styków, czyli najprostsze z możliwych styków i raczej na takim wtyku sprzętu nie uciągniesz, ale raczej sam wtyk też nie powinien wypadać - jeśli tak się dzieje, to większym zmartwieniem jest tu rezystancja styku samego połączenia niż samo wypadanie... Domniemam, że ktoś próbował tego kabla ze sprzętem o grubych bolcach i styki (a konkretnie te wypustki) są rozepchane, dlatego na gnieździe odtwarzacza o zapewne mizernych bolcach już się nie dolegają odpowiednio mocno. Jeśli chodzi o dopychanie natomiast, to tego typu wtyk wykonany zgodnie z normą powinien wejść czoło do czoła, tylko wtyki o podwyższonej wytrzymałości temperaturowej (z takim wcięciem pod dziurką uziemienia) mają dłuższą część roboczą i nie dochodzą czoło do czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy również, że w odtwarzaczach Rotela są często gniazda bez bolca uziemienia, więc ciężki wtyk (i sam kabel) wisi tylko na dwóch wypustkach (z tego, co widzę, styki robocze mają po jednym, a uziemienie dwa wypustki - czyli na gnieździe z uziemieniem trzymało by go 2x więcej wypustków), co może być niewystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System RCD-1572 + RA-1520 + Dynaudio Evoke 20.

Gra to na przeważającej większości płyt zjawiskowo, szczególnie z małymi poziomami głośności, na czym mi bardzo zależało (mieszkanie w bloku).

Niestety na większych głośnościach bas potrafi czasem nieprzyjemnie zadudnić, szczególnie na starych, źle nagranych, nagraniach koncertowych mojego ulubionego King Crimson.

Wydaje się, że najsłabszym ogniwem jest wzmacniacz.

Czy A14 (na wyprzedaży aktualnie w niezłych cenach) będzie właściwym upgradem w miejsce RA-1520, czy może raczej używany RA-1570?

A może wystarczy pokombinować coś z kablami? Aktualnie to interkonekt VDH The Wave i głośnikowe Tellurium Q Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jantor napisał:

Czy A14 (na wyprzedaży aktualnie w niezłych cenach) będzie właściwym upgradem w miejsce RA-1520, czy może raczej używany RA-1570?

Bazując na konstrukcji, ja bym zdecydowanie obstawiał na RA-1570, ale żadnego z nich nie słyszałem...

18 minut temu, negatyw napisał:

Zakupiony kabel, to nówka sztuka. Tak więc nikt przede mną go nie rozdziewiczył.

Jeśli pudełko było zapieczętowane, to przyznaję rację, ale jeśli nie, to mogło się zdarzyć, że kabel był użyty wcześniej w sklepie do jakiejś prezentacji lub wypożyczony na odsłuch innemu klientowi, który ostatecznie zwrócił kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.
Odpowiedź sprzedawcy kabla evo3 (top hi-fi):

"Tak są skonstruowane gniazda w Rotelu, wziąłem swoją sztukę A14 i kilka kabli zasilających z różnych pułapów cenowych (Isotek, Audioquest)- żaden z kabli nie wchodzi do samego końca."

Czy użytkownicy Rotela A14 i "lepszego kabla" - mogą powyższe potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, negatyw napisał:

"Tak są skonstruowane gniazda w Rotelu, wziąłem swoją sztukę A14 i kilka kabli zasilających z różnych pułapów cenowych (Isotek, Audioquest)- żaden z kabli nie wchodzi do samego końca."

No ja nie miałem żadnego Rotela podłączonego markowym kablem (z wejściem IEC miałem tylko RCD-991AE, RB-991 i RC-1090 z oryginalnym kablem), ale parę innych klocków wyższej klasy tak i zawsze kable wchodziły w nich czoło do czoła poza tymi chińskimi z wcięciem (IEC C15), ale one mimo obudowy z gładkiego plastiku i braku gumowana zaciskały się na mur-beton dzięki stykom na sprężynach - polecam, jakby co Moonsaudio.

Może rzeczywiście te gniazda bez uziemienia mają jeszcze mniejszą głębokość - aż na tyle się nie orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Posłuchajcie jakie ładne odgłosy wydaje mój rc-1590 sprzęt zachowuje się tak od razu po włączeniu jak myślicie co to może być? zgłosiłem to do serwisu szkoda bo to pierwszy raz kiedy sprzęt rotela uległ mi awarii.

Rotel RC 1590 .mp3

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 14:09, mol01 napisał:

Bazując na konstrukcji, ja bym zdecydowanie obstawiał na RA-1570, ale żadnego z nich nie słyszałem...

Jeśli pudełko było zapieczętowane, to przyznaję rację, ale jeśli nie, to mogło się zdarzyć, że kabel był użyty wcześniej w sklepie do jakiejś prezentacji lub wypożyczony na odsłuch innemu klientowi, który ostatecznie zwrócił kabel...

Jeśli ra-1570 jest tak dobry jak ra-1070, to w żadne kable bym się nie bawił, nawet na takich od lampki nocnej da rady zawstydzić mlodszych braci. Co do sieciówki do CD na dwa bolce rotela, to chyba przerost formy nad treścią, na tym pułapie zdecydowanie lepiej się sprawdzi lepszy cd ze zwykłym kablem. Oddaj jeśli możesz ten kabelek i rozejrzyj się za lepszym CD, albo DAC, taka moja rada. Ekranowany kabel zasilający na gnieździe bez uziemienia za wiele nie zwojuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MarcinStereo napisał:

Posłuchajcie jakie ładne odgłosy wydaje mój rc-1590 sprzęt zachowuje się tak od razu po włączeniu jak myślicie co to może być?

Na tym nagraniu zbyt dużo to nie słychać, no i nie określiłeś skąd te odgłosy - z kolumn, czy z wnętrza obudowy? Ale jest to na tyle skomplikowany klocek, że bez względu na pochodzenie tych odgłosów raczej nikt nie zdiagnozuje usterki na ich podstawie... Poza tym, jeśli klocek jest na gwarancji, to chyba niema się co zastanawiać nad przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Z wnętrza obudowy dociera odgłos na telefonie dużo lepiej słychać preamp odłączyłem na wszelki wypadek,sonicznie gra bez zmian.

Brzmi jak by ktoś miał włączony jakiś silny zakłócacz w okolicy. Próbowałeś poza domem go podpiąć? U mnie też ktoś w okolicy sieje i mi się zasilacz wzbudza... tylko u mnie nie ma tego trzasku, mój rb-1090 tez jest czuły na złą jakość prądu w gnieździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Już namierzone to transformatory,teraz cisza bo całą noc przeleżał słychać ciche buczenie po przyłożeniu ucha ale wczoraj jak już pre pracował cały dzień to te dźwięk powtarzały się regularnie koło sekundy i były słyszalne z odległości metra.

Jak już napisałem najlepiej słychać to na telefonie którym zresztą nagrywałem w tle jest też nieszczęsny zegar ścienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oddaj jeśli możesz ten kabelek i rozejrzyj się za lepszym CD, albo DAC, taka moja rada. Ekranowany kabel zasilający na gnieździe bez uziemienia za wiele nie zwojuje.

Zostawiam go, gdyż gra lepiej od stockowego. Zapraszam zresztą do tego wątku, gdzie opisałem wnikliwiej wrażenia:
https://www.audiostereo.pl/index.php?/topic/156066-Wzmacniacz-do-listwy-czy-gniazdka-w-ścianie-?#entry5339049
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baksiu @MarcinStereo Nie macie czasem fotowoltaiki? Jeśli te zakłócenia sieci sygnalizowane przez transformator są powtarzalne w jakiejś jednostce czasu, to wskazywałoby to na jakąś odchyłkę przebiegu sinusoidalnego napięcia, a takie zakłócenia mogą generować najprędzej marnej jakości inwertery instalacji fotowoltaicznej, które oddają do sieci zakłócony przebieg, bo samo napięcie w sieci pochodzące z generatorów nie może z zasady działania mieć jednostajnych zakłóceń, a te generowane przez urządzenia mocy biernej bez kompensacji nie powodują powtarzalnych w czasie zakłóceń sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mieszkam w kamienicy  centrum miasta i zakłócenia są zewsząd dla tego też po części zrezygnowałem z lampowego pre,robię test RC zobaczymy czy po 14h od włączenia pojawią się te dźwięki jak nie to faktycznie może coś strasznie zakłóca w sieci a będę testować do niedzieli na chwile obecną jest cisza.

Instalacje mam zrobioną na nowo łącznie z tablicą na bezpieczniki.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać schematu (a bankowo jest gdzieś w sieci), ale w starszych flagowych preampach wzmacniacz słuchawkowy był potraktowany po macoszemu - wzmocnienie na kiepskim OP-AMP-ie, więc i tu bym się nie spodziewał nic więcej ponad przeciętny OP-AMP w technice SMT (z reguły były montowane nieopodal gniazda słuchawkowego, więc jak już rozbierałeś, to nie problem namierzyć). A czemu o to pytasz?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, mol01 napisał:

Nie chce mi się szukać schematu (a bankowo jest gdzieś w sieci), ale w starszych flagowych preampach wzmacniacz słuchawkowy był potraktowany po macoszemu - wzmocnienie na kiepskim OP-AMP-ie, więc i tu bym się nie spodziewał nic więcej ponad przeciętny OP-AMP w technice SMT (z reguły były montowane nieopodal gniazda słuchawkowego, więc jak już rozbierałeś, to nie problem namierzyć). A czemu o to pytasz?

Tak z czystej ciekawości pytam bo zauważyłem że słuchawki o niskiej impedancji nie grają za dobrze a wręcz tragicznie na tym preampie za to takie beyery 250ohm już grają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 21:46, baksiu napisał:

Jeśli ra-1570 jest tak dobry jak ra-1070

Dobry jeśli chodzi o walory brzmieniowe? Rotel Ra-1570 w porównaniu do RA-1070 to zwykły brzęczyk. 1070 mimo że z lekka suchotnik gra lepiej w każdym aspekcie. RA-1570 nie wstawiłbym nawet do sypialni by słuchać plumkaniny fortepianowej, ta jego odchudzona średnica i kiepski bas zdyskwalifikowały go już u mnie na starcie.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Satori napisał:

Dobry jeśli chodzi o walory brzmieniowe? Rotel Ra-1570 w porównaniu do RA-1070 to zwykły brzęczyk. 1070 mimo że z lekka suchotnik gra lepiej w każdym aspekcie. RA-1570 nie wstawiłbym nawet do sypialni by słuchać plumkaniny fortepianowej, ta jego odchudzona średnica i kiepski bas zdyskwalifikowały go już u mnie na starcie.

Czyli średni jest, ra-1070 miał swego czasu świetne oceny w prasie i rzadko się pojawia w sprzedaży...

6 godzin temu, mol01 napisał:

Jak masz instalację z akumulatorami, to inwerter może oddawać moc do sieci o dowolnej porze, ale oczywiście to była tylko hipoteza.

Nie mam i nie znam nikogo kto ma, wszyscy oddajemy do sieci, bo to się opłaca bardziej. U mnie te brzęczenie co 20s może być powodowane np jakimś zasilaczem, może pompą ciepła u sąsiada? Moja jest on off i aktualnie nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Satori napisał:

Dobry jeśli chodzi o walory brzmieniowe? Rotel Ra-1570 w porównaniu do RA-1070 to zwykły brzęczyk. 1070 mimo że z lekka suchotnik gra lepiej w każdym aspekcie. RA-1570 nie wstawiłbym nawet do sypialni by słuchać plumkaniny fortepianowej, ta jego odchudzona średnica i kiepski bas zdyskwalifikowały go już u mnie na starcie.

Tu bym polemizował że RA-1070 to suchotnik, u mnie potrafi przesuwać ściany, tyle że był recap w obrębie zasilania i bas ma lepszą kontrolę, jest bardziej precyzyjny i jest go nieco więcej, góra zdecydowania bardziej rozdzielcza i czystsza i aksamitna niż wersja fabryczna. Tak czy inaczej to zacny sprzęt a po recapie oczko wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2021 o 14:00, jantor napisał:

Niestety na większych głośnościach bas potrafi czasem nieprzyjemnie zadudnić, szczególnie na starych, źle nagranych, nagraniach koncertowych mojego ulubionego King Crimson.

Spróbuj powalczyć z prostą adaptacją akustyczną, szczególnie bas trapy w rogach pokoju za kolumnami mogą pomóc i skutecznie zlikwidują te dudnienia, ewentualnie dodatkowo kilka absorberów, a także właściwe ustawienie kolumn, zachowanie symetrii i zasady trójkąta równobocznego to bardzo ważna sprawa, warto sprawdzić mody własne pomieszczenia, kupno sprzętu to połowa sukcesu. Można też to pomierzyć i sprawdzić odpowiedź amplitudową-częstotliwościową pomieszczenia, co daje lepszy obraz sytuacji. Polecam do tego REW (darmowy soft o ogromnych możliwościach) i UMIK-1 mikrofon pomiarowy na USB.
Jeśli masz kolumny bardzo blisko ściany to basu też będzie zawsze więcej, warto eksperymentować.
 

Edytowane przez Norakam283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Norakam283 napisał:

Spróbuj powalczyć z prostą adaptacją akustyczną, szczególnie bas trapy w rogach pokoju za kolumnami mogą pomóc i skutecznie zlikwidują te dudnienia, ewentualnie dodatkowo kilka absorberów, a także właściwe ustawienie kolumn, zachowanie symetrii i zasady trójkąta równobocznego to bardzo ważna sprawa, warto sprawdzić mody własne pomieszczenia, kupno sprzętu to połowa sukcesu. Można też to pomierzyć i sprawdzić odpowiedź amplitudową-częstotliwościową pomieszczenia, co daje lepszy obraz sytuacji. Polecam do tego REW (darmowy soft o ogromnych możliwościach) i UMIK-1 mikrofon pomiarowy na USB.
Jeśli masz kolumny bardzo blisko ściany to basu też będzie zawsze więcej, warto eksperymentować.
 

Dzięki za info. Postaram się "rozgryźć" ten program. Szkoda tylko, że ten mikrofon kosztuje prawie 500 zł. Nie można wykorzystać do pomiarów np. komórki, albo jakiegoś tańszego zamiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj powalczyć z prostą adaptacją akustyczną, szczególnie bas trapy w rogach pokoju za kolumnami mogą pomóc i skutecznie zlikwidują te dudnienia, ewentualnie dodatkowo kilka absorberów, a także właściwe ustawienie kolumn, zachowanie symetrii i zasady trójkąta równobocznego to bardzo ważna sprawa, warto sprawdzić mody własne pomieszczenia, kupno sprzętu to połowa sukcesu. Można też to pomierzyć i sprawdzić odpowiedź amplitudową-częstotliwościową pomieszczenia, co daje lepszy obraz sytuacji. Polecam do tego REW (darmowy soft o ogromnych możliwościach) i UMIK-1 mikrofon pomiarowy na USB.
Jeśli masz kolumny bardzo blisko ściany to basu też będzie zawsze więcej, warto eksperymentować.
 
Zdradzisz, co to recap? Poprawianie producenta z wykorzystaniem własnego zespołu niezależnych inżynierów...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.