Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Micke 13

No cóż. Klocki przyjadą to się zobaczy:) Co do kolumn to postanowiłem, że w razie nie spasowania z Rotelem nie będę się ich pozbywał tylko stworzę dwa systemy: do kina i do stereo, a Rotelik:) dostanie do nakarmienia coś z DIY (może Vifka na górze a na dole Dayton lub Vifka - się zobaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie "Rotelowców" ;-)

 

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu powrócę na łono Klubu, jako że nabyłem nowe zabawki: zbalansowanego RCD-991AE, oraz tuner RT-1080.

Mam dwa pytania, może ktoś pomoże:

1) jaki polecanie zbalansowany(xlr) interkonekt do 991ae, piec to accuphase e-212, paczki to ruarki talismany II (na przetwornikach seas - w brzmieniu przypominają troszkę proac serię studio);

2) tuner jest amerycki, czy posiada przełącznik napięcia na standard europejski a jak nie to czy dużym problemem jest przerobić takie zasilanie (nie chcę stosować zewnętrznych adaptorów, itp.)

 

Dzięki i pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o radę miłośników Roteli i nie tylko, jestem szczęśliwym posiadaczem:

 

Rotel 935bx mkII

Mission M33i

ProCab Ls25

Prolink ( kabel komp-wzmak )

X-Fi extreme audio

 

Powoli przymierzam się do zakupu jakiegoś zacnego CD, jednak nie bardzo się orientuję w uzywkach, a tylko takie biorę pod uwagę ze względów ekonomicznych.

Po eksperymentach z roztawianiem kolumn ( i kilku przemeblowaniach ) uzyskałem dźwięk zadowalający ale to jeszcze nie to czego oczekuję . Wcześniej brakowało mi basu, teraz się pojawił ale jest taki jakiś "mało obecny"( wydaje mi się że na tym etapie przeszkodą jest komputer, a włąsciwie generowany przezeń dźwięk ). Generalnie chciałbym poprawić "wyrazistość" ( nie chodzi o to żeby był mocniejszy ) basu oraz szczegółowość dźwięku, mile widziane także delikatne(!!!) ocieplenie. Proszę o propozycję i podzielenie się opiniami/wrażeniami odsłuchowymi. Z góry dziękuję i pozdrawiam oraz z góry przepraszam za niejasności jeśli takowe wystąpiły (jest to początek mojej przygody więc proszę o wyrozumiałość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalitus,

 

było o tym na Forum nie raz, leniuszq ;-)

bardzo dobrą propozycją będzie Rotel RCD-971, dwa dac'i pcm63p, filtr pdm100, tani i dostepny laser z serii sony kss-213, toroidalny transformator, przyzwoita budowa w tej klasie i - co najwazniejsze - bardzo przyzwoity dźwięk.

bezpieczny zakup.

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pool80,

Czytałem twój wątek http://www.audiostereo.pl/ROTEL_935BX___MARANTZ_cd67__glosniki_47765.html, niestety odnośnie moich opisanych wyżej "przypadłości" dżwiękowych nic się nie wyjaśnia, sprawę "pogarsza" ta opinia http://www.audiostereo.pl/Marantz_67SE_odtwarzacze_CD-6-2135-3.html Jeżlei możesz coś więcej. Mój budżet trochę mnie ogranicza bo nie mam zamiaru wydać na CD więcej niż jakieś 600zł i w zestawieniu z moim sprzętem chyba nie ma sensu pakować się w jakieś drogie CD ( tak mi się wydaję ).

 

>kvist

Czytałem "trochę" nie tylko na tym forum... i nie uważam się za leniuszka [ no chyba że w pracy :)] bo przkopałem trochę postów ( chyba że ja po prostu śleby jestem, albo gorzej ) i nie znalazłem żadnych ciekawszych odpowiedzi. Jak coś znalazłeś to proszę podziel się wiedzą niekoniecznie swoją.

 

Marantza 67 se można wyrwać już za jakieś 400zł, ale nie wiem czy warto, możliwości odsłuchu raczej nijakie. Może coś od innych producentów, tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się...

Kilka dni temu przybył oczekiwany zestaw RB-981 plus RC-972. Napiszę krótko: jest inaczej ( w kontekście porównania z ES). Dużo góry - jak to można przeczytać w recenzjach Rotela - basu mniej, ale szybki i punktowy. W weekend sobie przysiądę i przesłucham kilka płytek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi, jakie kable głośnikowe dobrać do Rotela, żeby otworzył się niski bas (w tej chwili mam takie cudo http://allegro.pl/item584416199_alphard_da_vinci_2_4m_hi_end_glosnikowy_fakt_v.html).

Myślałem nad Procabem (bi wiring na dół LS40 na górę LC25 ewentualnie Klotz'em). Może coś innego (ale w przystępnej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->bazookie

Ja zamówiłem antykable głośnikowe, trza było się załapać na zamówienie forumowe, teraz już za późno :] Można szukać z drugiej ręki. Słuchałem u siebie pożyczonych i grają z moim systemem znakomicie, dynamiczny, szybki, kopiący basior, reszta pasma również znakomita. Bas szczególnie zwrócił moja uwagę, bo jest znacznie lepszy niż np. z głośnikowych tasiemek Nordosta.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama osoba co pisała tę reckę maranza, doradzała mi kolumny, jak również przyznała że jest to dobry CD juz nie z niszy audio, nie mogę Ci zaproponowac innych cd bo po prostu nie porównywałem, ale wiem że zestaw jest prawidłowo skompletowany, odpowiada moim preferencjom muzycznym.. czyli bezpieczny zakup. natomiast pewnie i lepsze cd się znajdą, pytanie jakie i za jaką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: antydruty z rotelem to dobre połącznie. Mam cały zestaw: głośnikowe, ic oraz jumpery. No i miałem identyczne rotelki rc972, rb981 no i rcd971.

Teraz moje źróło ro Cyrus CD8x ale właśnie zakupiłem z ciekawości oryginalnego (czyt. niegrzebanego) RCD-991AE od pierwszego właściciela. Czekam na paczke :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Audioreview, jeszcze pamiętam było jakieś zagraniczne forum użytkowników Paradigma ale nie pomnę teraz adresu. Ewentualnie podpytaj zyzia, on się mocno obraca w Paradigmach, z pewnością słuchał ich też z roznymi Rotelami.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się:) RCD971 kręci płytami od trzech dni. Nie mogę doczekać się antykabli z forumowego zamówienia. Jak myślicie, czy mikrofonowy Klotz (nie LaGrande, bo ten więcej zamula dźwięk) wystarczy do mojego systemu? Czy nakarmić go czymś innym? Audionova Galatea? Budżet ok 250-250 zł za interkonekt (potrzebuję dwa komplety, stąd tak niski pułap cenowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych Klotzy ! Niestety dałem się zwieść opiniom o cudowności tych kabli. Owszem, może i dobre po zwykłych czinczach za pare zł i jak ktoś nie ma w danej chwili kasy na nic lepszego. Ale do sprzętu tej klasy jak 971 już niestety jakieś normalne kabelki trza podpiąć :] Za sprawdzonych, dobrych i tanich rozwiązań, antykable głośnikowe oraz IC, tak jak zresztą kolega kvist wyżej do Roteli polecił :)

 

Sam szukam jakiegoś konektu ale ponieważ na rynku second-hand posucha, coś czuję że chyba też anti IC kupię...

 

Audionovy nie polecę bo nie słuchałem. Trochę odstraszają plotki o tym, że te kabelki to jakieś przemysłowe druty made in china w ładnym oplocie, więc radzę nie kupować w ciemno :/

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szanowni klubowicze sądzą o przedwzmacniaczu RC-970 BX? Często jest na allegro a opinii brzmieniowych na forum jakoś mało. U mnie gra z końcówką RB-971. O serii 971 można się naczytać do woli. Pytam dlatego że jest to mój pierwszy dzielony wzmak Rotela i nie wiem jak ten przedwzmacniacz ma się do tej końcówki, bo jeżeli ona "wyostrza" a on też "wyostrza" to kombinowanie z kolumnami i interkonektami da tyle o ile. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając wzmacniacz dzielony można pomiędzy źródło a pre oraz między pre a końcówkę zastosować różne IC??? Czy oba powinny być swoimi "klonami":)???

Co do mojego wcześniejszego pytania dot. IC, z przeczytanych opinii kieruję się w stronę Tara Labs Prims 300a bądź AQ Diamondback mkII. Jeśli ktoś ma inny pomysł na utemperowanie wysokich i zarazem wyeksponowanie średnicy i niskich tonów to proszę bardzo o info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobraniem IC pełna dowolność. Można modelować brzmienie używając różnych IC i to jest właśnie ta bonusowa opcja z jakiej mogą korzystać właściciele systemów dzielonych. Co do utemperowania góry pomysłów nie mam, z wyższej klasy konektów jakieś Van Den Hule na pewno. Jak kiedyś powiedział mój dobry kolega, to już są pełnowymiarowe, węglowe kable, bez żadnej marketingowej ściemy i technologii z NASA (a w rzeczywistości z chińskiego bazaru ;).

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie... jest wyśmienicie:D Po przeglądnięciu opinii użytkowników w założonym budżecie, wybrałem Tara Labs 300a i... jest pięknie. Kabelek nie wygrzany a już słychać różnicę w stosunku do Klotz'a. Góra już tak nie kłuje po uszach. Ogólnie zrobiło się tak jakość "mientko" no i bez mulenia. Poczekam jeszcze na głośnikowe AC i wtedy opiszę wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baa, ja miałem pożyczonego tylko na godzinę Audioquest Vipera, wpiąłem go zamiast Gothama i szczękę zbierałem z podłogi ;P Wreszcie było słychać że Rotel gra twardo na średnicy i basie, Gotham to zamulacz do kwadratu, teraz będę go polecał chyba tylko do systemów opartych na Focalach :] Oczywiście u mnie jest zupełnie odwrotnie jak u bazookiego, wszelkie mulące dziadostwo odbija się bardzo negatywnie na dźwięku.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.