Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

->Behemot

Szkoda że nie masz porównania z RCD-971. Ja na tego 991 mam niesamowitą chrapkę, ponoć brzmi grzeczniej niż 971 ale u mnie właśnie takie stonowane źródła się sprawdzają (np. wyższość taniego jak borszcz CD Akai nad chińskim cudem Zhaolu). Tylko że właśnie ja już chyba powoli się przestawię na zewnętrznego DACa i serwetek z kompa :)

 

Wie ktoś może coś o zewnętrznych DACach Rotela ? Słuchał ktoś może ? Znalazłem info o RDP-980, tu test razem z transportem RDD-980:

 

http://www.hifi.pl/recenzje/cd/rotelrdd980-rdp980.php

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos opisac nieco brzmienie tego modelu?

http://www.allegro.pl/item637384897_rotel_ra_840_bx3_840bx3_klasa_a_unikat_gwarancja.html#gallery

 

Mam Magnaty Quantum 605 i dają one niezle do pieca z basem. Trudno jest czasem go kontrolowac. Czy ten rotelek by dal se z nim rade? I jak wypada w nim srednica?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie ma co porównywać 971 z 991 (AE). Ten drugi odbiega od stereotypowego brzmienia rotela. Dźwięk raczej spokojny, "misiowaty". Bardzo muzykalny i relaksujący. I zawsze można pobawić się w XLR. Świetnie nadaje się do tuningu (Piotrek 608). Z tego co pamiętam 991 ma właściciel NEELa (wersja modyfikowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r, 24 Maj 2009, 11:54

 

>Moze ktos opisac nieco brzmienie tego modelu?

>http://www.allegro.pl/item637384897_rotel_ra_840_bx3_840bx3_klasa_a_unikat_gwarancja.html#gallery

>

>Mam Magnaty Quantum 605 i dają one niezle do pieca z basem. Trudno jest czasem go kontrolowac. Czy

>ten rotelek by dal se z nim rade? I jak wypada w nim srednica?

 

Moim zdaniem, ten nie kontrolowany bas wynika głównie z za małej mocy wzmacniacza, który napędza te Magnaty, lub po prostu ze złej akustyki pomieszczenia.

A czy Rotel go okiełzna ... hmmm myślę ,że tak, ale to niczym nie poparty domysł, ponieważ nie miałem przyjemności odsłuchu w/w zestawienia.

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po tym wszystkim o ile nie dostane jakiegos sensownego ładnego zadbanego Sony es np 570 690 to

zakupie na raty rotela 1062 ewentualnie ra-06 pewnie 1062 jest lepszy tak ze skusze sie na niego i do tego jakies paradigmy czy uciagnie taki 1062 np 9v5 lub 11v5 czy lepiej cos z podstawkowych np studio paradigm ale podstawowiec

gustuje w techno elektronika depech mode i queen tkze mysle ze rotel to jest to ewentualnie sony es

takze do fanatykow rotela czego moge sie spodziewac po 1062 jakie to ma brzmienie uznalem ze inwestuje raz na wiele lat wiec kupie cos porzadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Klubowiczów!!! Do klubu Rotela wkraczam ze skromnym ra-920ax plus kolumny mission m-33. Zakupiony za 30 funtów rotelik (stan idealnie idealny)w zestawie z missiomami gra naprawdę dobrze, choć zdaję sobie sprawę, że są modele na których byłoby jeszcze lepiej. Na dziś cieszę się tym co mam. Proszę o radę jakie dobrać kable i cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->dawid_28

Kup RB-990BX takiego jak kolega damun i będziesz miał dźwięk jak na koncercie :D Do rocka czy metalu nie ma się co brandzlować wyrafinowanymi, angielskimi wzmacniaczykami wielkości hipermarketowego DVD ;P

 

Ok., żartuję, bez posłuchania nie bierz niczego ;) Poświęć 10% całej kwoty na samo szukanie i słuchanie sprzętu. I oczywiście moje zdanie: tylko klocki z second handu, na nówki w dobie kryzysu nikogo już nie stać :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego Naima 5i też polecali jak szukałem wzmaka do Dynek, ale jak zobaczyłem te pudełeczko to, prawdę powiedziawszy zwątpiłem ;) Wtedy Rotel wydał mi się pewniejszy, bo sprawdzony w konfiguracji kolegi również z Dynkami, w rocku, metalu itp. ostrym graniu.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jestem zadowolony ze swojej konfiguracji Vincent Sa-t1 pre i 2 x RB 06, choć pewnie gdyby była RB 1080 to było doskonale. Ostatnio jetem zauroczy Densenem, także jak się trafi z używka to warto i jeszcze końcówkę Usher 1.5 używany również porządna rzecz.Wstawiam zdjęcie gratów skoro to Klub Rotela.

post-15753-100003558 1243807239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Swoje końcówki Rotela mam właśnie postawione obok siebie, a nie jedna na drugiej. Choć oczywiście estetyczniej wygląda jak stoją jedna na drugiej.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub podupada, bo większość klubowiczów słucha na swoich Rotelach muzyki zamiast szukać dziur w dźwięku innych, nie Rotelowych klocków ;P

 

Dzielonki grają lepiej od integr, takie opinie pojawiały się nie tylko na forach polskojęzycznych. Oczywiście warunkiem jest podpięcie pomiędzy pre-amp odpowiedniej klasy kabla. Ja niestety słyszę przepaść pomiędzy moim Klotzem a wysokiej klasy srebrnym IC :/ Dlatego może jeśli nie zamierzasz sprawić sobie dwóch końcówek (zmostkować w dual-mono), to poprzestań na wyższej integrze.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością najpierw trzeba by zrobić kalkulacje ;P Też generalnie polecam dzielone Rotele, swoich nie zamieniłbym na najwyższe integry ze starych serii 980, 985 nawet za dopłatą ;) Ale jeśli pomiędzy system dzielony trzeba wpiąć kabel za 800zł to już robi się mniej ciekawie ;P Choć może i warto, nie miałem nigdy okazji konfrontować moich, low-endowych końcówek z żadną nową czy starą integrą Rotela. Też niestety nigdy nie sprawdzałem jak gra jedna w stereo, musiałbym w środku zworki przestawiać, czego niestety nigdy z lenistwa mi się nie chciało mi się zrobić ;P

 

Co do nowych serii Roteli proszę też zwrócić uwagę na wzmaki na modułach IcePower (klasa D).

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 9 Cze 2009, 16:06

 

>Violet, 9 Cze 2009, 15:54

>

>no tak. dwóch na jednego. :)

>a jak grał jeden rc z jednym rb? sprawdzałeś na pewno.

 

 

Sprawdzałem i było bardzo dobrze, ale kupiłem "prądożerne" głośniki Vienna Acoustics i musiałem dokupić drugą końcówkę, a potem obie zmostkować. Różnica kolosalna. Pozdrawiam, V-t

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że kasę słuchać w tych kablach dość wyraźnie ;P A słuchałem najpierw na Albedo Gold za 1900zł, później na Flat One za 980zł (ceny z katalogu Albedo). Oba wpasowały się z Rotelami idealnie. Wygładziły nieliczne ostrości na średnicy nie tracąc, a dodając jeszcze detali. Dodały basu, co akurat moim małym kolumienkom bardzo się przydało, ale jednocześnie wzięły go mocno za pysk, co w takim pomieszczeniu w jakim słucham dało więcej na buczący bas niż zabawa z akustyką ! Kolumienki na tych kabelkach wreszcie mi znikają na większości nagrań, z tanim Klotzem o to ciężko.

 

Oczywiście z chęcią poszukam tańszej alternatywy, jeśli nie, trzeba się będzie wykosztować na te kabelki :] Choć kolega z mojej miejscowości, forumowicz qman, trafił Flat Ona używanego 75cm za 400zł.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od bardzo krótkiego czasu stałem się posiadaczem wzmacniacza Rotel RA 980 BX. Na razie słuchałem go wyłącznie na słuchawkach w zestawieniu z RCD 971 i jest całkiem nieźle... Mam OGROMNĄ prośbę do wszystkich Klubowiczów o pomoc. Otóż mój wzmacniacz nie posiada jednego z pokręteł, poprzedni właściciel najwyraźniej ją zgubił... GDZIE MOŻNA TAKĄ GAŁKĘ DOKUPIĆ? Wiem że pasują też pokrętła od innych modeli np RA 972. Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.