Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czolem!

 

sitek,

 

wiem, ze ogloszenia sa obok, sorry :-/

ale to watek klubowy, pomyslalem ze moze ktos z entuzjastow tej marki (do ktorych tez naleze) bedzie zainteresowany tym klockiem - zanim trafi do ogloszen - bez urazy.

poza tym - tak jak napisalem - zastanawiam sie czy go sprzedawac, bo jest swietny... ale kupilem niedawno karte z przetwornikiem do mojego wzmaka i teraz tego rotelka uzywam tylko jako transport i pomyslalem aby kupic po prostu cd-transport.

i tyle.

 

pozdrawiam serdecznie,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

Jestem teraz na etapie zmiany kolumn do mojego zestawu. Pokój odsłuchowy (również jako pokój dzienny) ma 18m2 więc stawiam na monitory, i to z otworem BR usytuowanym z przodu (muszą stac przy ścianie). Czy oprócz polecanych często Dynaudio jest jeszcze coś godnego do powiedzmy 2000 zł? Co sądzicie o B&W 601s3 bądź nowsze 686? Nie mam możliwości odsłuchu. Muzyka raczej bardziej żywiołowa (w "o mnie"). Monitory będą wspomagane subwooferem DiY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist, 17 Cze 2009, 00:07

 

mam nadzieję, że źle tego nie odebrałeś :) sam szukam czegoś z CD Rotela i narobiłes mi tylko chrapkę. Mam nadzieję,że ktoś juz kupił albo sie rozmysliłeś :) No chyba,że ...........:)

 

Ostatnio stałem się naprawdę szczęśliwym posiadaczem dzielonego RC-06/RB-06 i teraz apetyt znacznie wzrósł ......

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawka, 22 Cze 2009, 21:52

 

 

witaj w Klubie. Ja tam Cię przyjmuję :)

 

Właśnie rozprawiam na temat zakupu czegoś do wspomnianego przeze mnie zestawu dzielonego Rotela. Posiadam dvd Denona 1940 ale w zderzeniu ze starym Marantzem CD-48 przegrywa i to znacznie. ( przekonałem się,że różnice słychać dopiero na mocniejszym sprzęcie. Dotychczas miałem wzmacniacz Rotela RA-930AX i była niewielka wręcz prawie żadna ).

 

Teraz chodzą mnie mysli na temat jakiejś używki Rotela lub Sonego ze starszej serii ES. Obowiązkowo z pilotem. Poszukuję łagodnego dźwięku o dobrej dynamice. Ten dzielony Rotel mi już to dał. Teraz nie chciałbym czegoś spieprzyć ze źródłem.

 

Marantz jest dość ostry, a denon....nudny :)

 

może coś poradzisz?

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przyjecie Sittek. ;)

Powiem tak: ostatnio np. sluchalem Marantza 67 SE, mojego SONY 229ES, Rotela RCD-991 i ...DVD Yamaha 540. Wnioski krotkie: DVD z reszta nie ma co porownywac. 67SE ma niesamowita dynamike, po prostu full energii, ale nie jest zbyt rozdzielczy. 229ES rozdzielczosc mial niezla (teraz chyba jeszcze lepsza-modyfikowalem go chwile temu), ale...991 schodzi nizej, mniej dudni, lepiej kontroluje bas i ma mniej wysokich, ktore czasem w 229 kluja. I ma tez to co ja w nim najbardziej cenie: super mikrodynamike! Czasem mi ten Soniak zabrzmi chyba nawet lepiej nawet niz 991, ale brakuje mu oglady. Zostaje wiec przy 991,a SONY (pewnie jak go porownam po modyfikacji do wyzszych ES) pojdzie na alledrogo. ;)

 

Dodam, ze odsuchuje to wsio na kablach DNM, wzmak to CA A500 a sciany poruszaja B&W 602S3 na solidnych podstawkach.

 

Pozdrawiam

Kawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, 23 Cze 2009, 07:47

 

Witaj Asmonie.!!

 

Oczywiście że Rotel . Do samego końca mojego, lub jego :)

Ostatnio chodziły mnie myśli na małą zdradę. Męczyłem się okrutnie. Łaziłem po obcych, Słuchałem inne. Jednakże zawsze mi czegoś brakowało. TEGO dźwięku i tego dizajnu :)

 

W międzyczasie popełniłem Rotela RA 972. Był naprawdę świetny, jednakże w moim systemie czegoś mu brakowało. Spokoju na środku. Prawe ze łzami się z nim rozstawałem gdyż polowałem na niego długo. Wiem, że w innym zestawie z pewnością się sprawdzi. Gdy go wcześniej odsłuchiwałem u znajomego grał świetnie. Jak Rotel. Jednakże u mnie coś mu nie pasowało. Nie było to rozczarowanie, jednakże na niektórych nagraniach walił mnie za mocno w głowę. A ja potrzebowałem spokoju. Mam nadzieję, że osoba która ode mnie go zakupiła znajdzie spokój ducha.

 

Dlatego szukałem nadal. I znalazłem. RA-06 był dobry ale w ogólnym charakterze bardzo podobny do RA-972. Miałem do wyboru. Przeprowadzić się albo szukać dalej. No i wreszcie pojechałem posłuchać. Padło na dzielonego RC-06/RB-06. Poczułem ulgę. I radość. Dodatkowo dostałem na dwa dni do odsłuchu do domu......i cenę za nowy 50% niż u nas.

 

Teraz siedzę, słucham i cieszę ryjka.

 

no i męczy mnie dalej.....CD.

 

Rotel RCD-06 słuchałem. Nie powiem. Ciekawy. Jednakże z uwagi na przejściowe niedostatki finansowe szukam czegoś z drugiej ręki. Na to źródło Rotela ulgi nie było....:) pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, przyznam się też ostatnio myślę czy nie zdradzić Rotela, dokładnie chciałem sprzedać pre, tym bardziej jak okazało się że ludzie płacą za nie nawet spore pieniądze. Teraz jednak mam wątpliwości, bo co w zamian ? Akurat ten model który mam jest najwyższym (przed hi-endową serią Michi) klockiem, nieco nowszy 995 różni się chyba tylko wyjściami XLR.

Ale trzeba będzie chyba zacisnąć pasa i skompletować resztę systemu bez ingerencji w to co już z takim trudem się uzbierało :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist, 23 Cze 2009, 19:12

 

na niezbyt referencyjnych..........:)

Zawsze myślałem że Paradigmy Monitor 3 to mistrzowie dynamiki i basu. U mnie są bardzo spokojne i bardzo przejrzyste. Bez nadmiaru basu i z wyraźną górą. Aby je utemperować musiałem posilić się nawet Monsterami... Nawet sprawdzałem w środku ale wszystko jest w jak najlepszym porządku. Może więc czas na logopedę? :) Jednakże zakup dzielonego Rotela odwiódł mnie od tej kontroli...

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

klubowi kibicuję jakiś czas a rozważam przestąpienie tzn. zakup Rotela. Muzyka różnista oprócz symfonicznej - ta tylko na żywo ( 2 chóry i orkiestra w małym pomieszczeniu to dla mnie nie bardzo......). W Rotelu spodobał mi się żywy , bezpośredni przekaz , dynamika i ogólna radość z grania. Pokój 25m2 , kolumny Dali 5005. Rozważam zakup RA 06 lub RA 1062 - będę wdzięczny za konkretne info od osób, które porównywały oba te piecyki. Ze względów funkcjonalnych dzielonka 06 odpada, SITTEK - poproszę o namiar na Rotela za mniejszą kasę.

Pozdrawiam forumowiczów.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam takie pytanie mam rotel-a ra930ax od 4mies. I wydaje mi się ze prawy kanał gra mniej przejrzyście. Jak by stłumiona delikatnie z lekkim echem jakby(i jeszcze przy włączaniu jest maksymalne wychylenie membran głośników i lekkie pyknięcie). I teraz moje pytanie czy jest ktoś z Warszawy kto się w miarę dobrze na tym zna żeby do niego zajrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench, rotel za mniejsza kase:

 

http://www.canterburyhifi.co.uk/hi-fi.shtml

 

firme znam, porzadni ludzie ale chyba nie wyslaja towaru, trzeba sobie samemu zorganizowac kuriera - ale ladnie pakuja towar i przygotowuja do wysylki. bardzo dobry kontakt mailowy.

 

ja wczoraj wieczorem popelnilem thete data ;-) wiec moj 991AE prawdopodobnie trafi w dobre sitkowe rece :D

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench, 25 Cze 2009, 16:02

 

porównaj sobie polską ofertę:

 

http://www.kezard.com.pl/go/_info/?id=4106&&partner_id=25252525&&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

 

z angielską:

 

http://www.smcsoundandvision.co.uk/item.php?item=109&cat=51

 

I dodam, że ceny podane na stronie są zawsze "bardzo" do negocjacji.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist, 25 Cze 2009, 18:07

 

>ja wczoraj wieczorem popelnilem thete data ;-) wiec moj 991AE prawdopodobnie trafi w dobre sitkowe

>rece :D

>

 

ja już nawet czuję jakby był mój :)

nie ukrywam,że zebrałem trochę wiedzy " po znajomych" na jego temat i uważam, że JUŻ JEST MÓJ :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench, 25 Cze 2009, 16:02

 

Rozważam zakup RA 06 lub RA 1062 - będę wdzięczny za

>konkretne info od osób, które porównywały oba te piecyki. Ze względów funkcjonalnych dzielonka 06

>odpada, SITTEK - poproszę o namiar na Rotela za mniejszą kasę.

 

Porównywałem te dwa modele i stwierdzam, że wiele zalezy od sprzętu towarzyszącego, wystroju pokoju i jego wielkości. Porównując kilka modeli:

1. RA-840

2. RA-930

3. RA-972

4. RA-06

5. RA-1062

6. RC/06,RB/06

 

stwierdzam sobie, że im dalej w czasie ( w kierunku starszych modeli) tym dżwięk jest bardziej mięsisty i miękki. W modelach od 3-5 w źle dobranym towarzystwie średnica może być zbyt natarczywa. jednakże co niektórzy koledzy twierdzą, że nie odnosili takiego wrażenia. Grały ciepło.

Dopiero zestaw dzielony dał akurat u mnie miękkość i większą szczegółowość i głębię, której z kolei nie miały najstarsze modele.

 

Nie wiem ,gdzie trafisz nowy model RA-1062 ponieważ jest już zastępowany nową serią.

jak dla mnie ten model i zestaw dzielony sa bardzo podobne. jednakże słuchałem ich w innych konfiguracjach i w innych miejscach. Gdybym miał wybierać oczywiście brałbym RA-1062 oczywiście z obowiązkowym wcześniejszym odsłuchem, najlepiej w swoim domu. jednakże nie zawsze jest to możliwe. Choc w przypadku z sieci prawo dopuszcza na zwrot bez podania przyczyny.

 

http://www.smcsoundandvision.co.uk/cat.php?cat=13

 

pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie 935bx na 1062 właściciel stwierdził że nie zauważył drastycznej poprawy. Określił jako mały skok na plus. Moje odczucie było z większa przewagą 1062 na plus ale tez nie rzucająca na kolana. Dużą poprawę odczuł natomiast zmieniając cd marantz 67 mk2 na rcd 1072, co również potwierdzam. No i ponoć nowe 2,4,6ki grają inaczej co nie każdemu się podoba. Dlatego 1062 jako model podobnie grający do starszej serii (ponoć nie wliczając 97x), jest dobrą alternatywą z nowych produktów Rotela. Tyle jeśli chodzi o integry.

Pozdrawiam Rotelowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

wielkie dzięki za reakcję i namiary na ciekawe stronki. napatrzyłem się , dużo fajnych klocków .

na dziś z marszu to najtańszy jest chyba polski dystrybutor: ra 06 - 2999, ra 1062 (podemonstracyjna 2400) , różne dvd po 999 - widziałem na jego stronie. Na allegro sprzedaje koleś głównie marantz i inne takie tel z 00 na końcu, może sprowadzić i rotela za rozsądną kaskę. poszukam jeszcze i pokombinuję. Ja słuchałem 06 ze swoimi kolumnami i kablami i podobało mi się. dali 5005 ma dużego wykopa jeśli chodzi o bas i dynamikę więc fajnie harmonizuje z rotelem, natomiast mają wyważoną górę więc żadnych piasków czy ostrości nie zaobserwowałem - była kupa frajdy ze słuchania i tyle. wrzuciłem swoje ulubione płytki i mogłem się cieszyć słuchaniem a utworów , które lubię mniej nie chciało mi się przeskakiwać tylko zacząłem przeglądać gazety... nic nie przeszkadza .

porównywałem go z 7001KI i w mar nie mogłem wysłuchać praktycznie żadnego utworu do końca bo dźwięk mnie męczył same piski. W 06 słuchałem Joy division i miałem wrażenie, że piecyk ciągnie muzykę do przodu i stara się zwiększać tempo to było świetne. Clapton b/prądu to jakby słuchanie muzy na żywo w knajpie tylko piwo do łapy... .

dzięki wszystkim za wpisy, poszukam 06 za rozsądną kaskę i pomyślę o wakacyjno/gwiazdkowym prezencie.

Jak ktoś słucha nowszych roteli to niech coś napisze .

Czy do ra 06 można podpiąć dodatkową końcówkę i potraktować jak dzielonkę z 2 końcówkami ( byle nie na 4 (4x2żyły) kablach ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chodzi 991. Ale możesz sterować 06 i 991 z jednego pilota i to wcale nie musi być wydatek kilkuset złotych

http://www.allegro.pl/item666994199_pilot_uniwersalny_uczacy_oskar_nowosc_elmak.html

 

Takiego sobie sprawiłem (o dziwno nawet w swojej bazie miał kod do 991) ale można go dowolnie ustawiać. Chodzi bardzo dobrze, solidnie wykonany i cena nie jest zaporowa. A jak kiedyś się zepsuje, kupię sobie kolejne dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot od RCD-02, obsługuje RCD 991 - i odwrotnie.

W sumie z ciekawości sprawdzę, czy ten od wzmacniacza 02 będzie działał z moim kompaktem, bo przechowuję w domu chwilowo w pudłach sprzęt koledze - właśnie z serii 02.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.