Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Co powiecie na temat możliwego stanu technicznego A 30.1 z allegro: http://allegro.pl/primare-a-30-1-xlr-i4921840416.html

pewnie jest to anglik, brak oryginalnego pilota i kartonu. Rozważać za tę cenę czy nie zawracać sobie głowy?

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest zła. Wzmak wisi na allegro dość długo, więc może uda Ci się coś utargować. W aukcji podane, że pilot ma być dostępny na dniach. Co do stanu technicznego, to wątpię czy ktoś oprócz sprzedającego będzie Ci mógł coś powiedzieć - no chyba, że na forum jest zarejestrowany wróżbita Maciej ;) Jeśli zdecydujesz się na zakup, warto byłoby ten wzmak dać do przeglądu - ma już parę lat, może trzeba będzie wymienić kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

a dlaczego już sprzedajesz skoro rewelacyjne jest ?

proste - kasa, małe problemy i chyba to opisałem :), a pojawiło się cd21 na giełdzie w super cenie, bez presji, jak ktoś kupi koło 4.200 prawie nic nie tracę, a to zawsze jest pytanie, nowy i zaraz strata 30% czy używany, ale poluję na primary, w weekend odsłuchuję i22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste - kasa, małe problemy i chyba to opisałem :), a pojawiło się cd21 na giełdzie w super cenie,

Faktycznie jest za 2000 pln cena super i podobno CD21 lepszy niż ten nowy CD22 . Ja jak pisałem już wcześniej kiedyś chwilę słyszałem CD21 grał bardzo ładnie nawet polowałem swego czasu na takiego CD21 ale ceny jak dla mnie były wtedy za wysokie i nie kupiłem za 2000 pln to sam bym kupił gdybym szukał CD .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Faktycznie jest za 2000 pln cena super i podobno CD21 lepszy niż ten nowy CD22 . Ja jak pisałem już wcześniej kiedyś chwilę słyszałem CD21 grał bardzo ładnie nawet polowałem swego czasu na takiego CD21 ale ceny jak dla mnie były wtedy za wysokie i nie kupiłem za 2000 pln to sam bym kupił gdybym szukał CD .

Pytanko, wiesz może jaka sieciówka jest ok dla Primara? Wiem, że można go ocieplić lub podbić, chyba myślę o tym drugim, masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, wiesz może jaka sieciówka jest ok dla Primara? Wiem, że można go ocieplić lub podbić, chyba myślę o tym drugim, masz jakiś pomysł?

Z Primare miałem tylko wzmacniacz I21 niestety nie bawiłem się wtedy z sieciówkami zasilałem go Artechem Thunder . Pewnie tu w klubie ktoś pomoże ja z jak dla mnie dobrych kabli do CD mogę polecić Artecha Silver Shine , Vincent też sprawdza się z CDkami chociaż u mnie teraz zasila wzmacniacz . Furutech 314 ag II na tych oryginalnych złotych wtykach u mnie wypadł za ciepło i dużo gorzej niż Silver Shine .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Z Primare miałem tylko wzmacniacz I21 niestety nie bawiłem się wtedy z sieciówkami zasilałem go Artechem Thunder . Pewnie tu w klubie ktoś pomoże ja z jak dla mnie dobrych kabli do CD mogę polecić Artecha Silver Shine , Vincent też sprawdza się z CDkami chociaż u mnie teraz zasila wzmacniacz . Furutech 314 ag II na tych oryginalnych złotych wtykach u mnie wypadł za ciepło i dużo gorzej niż Silver Shine .

to mamy podobnie, Vincent super choć u mnie we wzmacniaczu, ten nowszy "High-End Power Cable", Furutech gorzej choć lepiej we wzmacniaczach niż CD, a do źródeł Shunyata Diamondback albo...Artech właśnie, nawet najprostszy Audio SE daje świetne efekty i w relacji cena jakość to best buy, silver shine też doskonały, czyli Ameryka już odkryta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do źródeł Shunyata Diamondback albo...Artech właśnie

Diamondblack nie słyszałem jeszcze a miałem dużą ochotę na niego kiedyś . Miałeś go jak u Ciebie zagrał jaki ma charakter dźwięku ?

Powiem Ci że z tych tańszych kabli to faktycznie te które mamy to super kabelki i nie ma co dłużej szukać i przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Diamondblack nie słyszałem jeszcze a miałem dużą ochotę na niego kiedyś . Miałeś go jak u Ciebie zagrał jaki ma charakter dźwięku ?

Powiem Ci że z tych tańszych kabli to faktycznie te które mamy to super kabelki i nie ma co dłużej szukać i przepłacać :)

diamondback daje rodzaj niesamowitego ułożenia całości, choć to tylko kabel. Poprawia górę, dynamikę, ale układa świetnie cały przekaz. Jest 1 problem, brak polskiej dystrybucji, a więc kłopot z odsłuchem, poza tym część kabli przerobionych jest na PL wersję, to ryzykowne, ja mam listwę od Tomanka a 1 gniazdem US i po problemie :).

 

Jest też plus, chodzą po 700 zł, za tyle kupisz...i sprzedasz jakbyco, warto spróbować. Nie wiem jak to działa, ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam,

posiadam wzmacniacz SPA 20 i rozważam zakup końcówki 30,5.

Mam dwa pytania do znawców tematu:

 

1. W jakim stopniu końcówka będzie lepsza od mojego wzmaka który ułomkiem nie jest( mam na myśli różnice dotyczące dynamiki i "czystego" grania bez zniekształceń przy wysokich poziomach głośności).

2. Jak spisze się mój SPA 20 w roli PRE (docelowo system 7.1, końcówka 5 kanałów głównych a wzmak tylne surroundy)

 

pozdrawiam i liczę na pomoc

 

ps.do Zyzio wysłałem Ci info na priwate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Mimo zachwalania widzę Twoje primare ciagle wisi i cena spadła do 2200

to nie o to chodzi, to świetne cd, ale nie wiem czy nie pójść jednak w stronę świetnego DAC tak przyszłościowo, Hegel, m2tech young, ps audio nuwave, schiit gungnir, może Myryad z20 lub wile rock.

 

2200 to wywoławcza, ale za poniżej 2500 go nie oddam, najwyżej będzie...drogim transportem;p;p;p, a DAC niedługo porównam.

 

Nie zawsze sprzedaż oznacza zawód, zapewniam. To wciąż najlepsze cd jakie słyszałem w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za poniżej 2500 go nie oddam,

Gdybym szukał CD to dałbym Ci to 2500 pln bez dyskusji i bym się cieszył że tak tanio kupiłem tego CDka kiedyś szukałem CD21 to stare używki chodziły po 2900 pln . Teraz CDki tanieją mocno bo jednak większość ludzi przechodzi na pliki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Gdybym szukał CD to dałbym Ci to 2500 pln bez dyskusji i bym się cieszył że tak tanio kupiłem tego CDka kiedyś szukałem CD21 to stare używki chodziły po 2900 pln . Teraz CDki tanieją mocno bo jednak większość ludzi przechodzi na pliki .

właśnie, to była motywacja, player bardzo dobry, ale postanowiłem wtopić, rozejrzeć się, wybrać i jak będzie okazja upolować.....wybranego DAC jednak, bo to i jakość brzmienia czasem lepsza, awaryjność zerowa, funkcjonalność pod kompa i koncerty z bdp..cóż...tanio poszedł, ale akurat........miałem pilne sranie w robocie, która raczej spokojna i nie zdążyłem ustawić wyższej ceny, ale trudno, o 2 stówy nie będę się rżnął, w tej zabawie każdy czasem raz wtopił, jak nie dwa ;p;p;p, tym razem ja, ale postawiłem na nawet lepsze brzmienie i wygodę, funkcjonlność, przyszłość - rozważam Black Dragon, m2tech young, ps audio nuwave, wile rock, hegel, może schiit gungnir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 już położyli może ktoś jeszcze sypnie więcej bo to poważnie cena okazyjna bardzo ;) A co do straty to wiadomo że w tej zabawie tak już to jest czasem strata a czasem nawet zarobić można parę groszy żeby bilans strat był mniej więcej na 0 ;) Płyty CD szybko nie znikną bo to jednak spora kasa dla artystów na świecie bo w PL trochę gorzej to wygląda . Pliki to przyszłość wygoda dostęp z tableta telefonu sterowanie muzyką z każdego miejsca ogólnie cały świat i multimedia idą w stronę plików za jakiś czas byś może płyta CD będzie czymś podobnym jak teraz są winylowe płyty czyli coś tylko dla miłośników takiego nośnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

2300 już położyli może ktoś jeszcze sypnie więcej bo to poważnie cena okazyjna bardzo ;) A co do straty to wiadomo że w tej zabawie tak już to jest czasem strata a czasem nawet zarobić można parę groszy żeby bilans strat był mniej więcej na 0 ;) Płyty CD szybko nie znikną bo to jednak spora kasa dla artystów na świecie bo w PL trochę gorzej to wygląda . Pliki to przyszłość wygoda dostęp z tableta telefonu sterowanie muzyką z każdego miejsca ogólnie cały świat i multimedia idą w stronę plików za jakiś czas byś może płyta CD będzie czymś podobnym jak teraz są winylowe płyty czyli coś tylko dla miłośników takiego nośnika .

aukcja dziś miała się skończyć, coś technicznie musiało źle pójść, tak...raz strata raz zysk. Ja z tych płyt, które mam nie rezygnuję, ale powoli będę przechodził na pliki, a tu DAC lub strumień rządzą, ja stawiam na DAC klasyczny z usb, wybór spory, 31.07 będę wiedział, który mi pasuje najbardziej. W takiej sytuacji trzymanie transportu za 4 tysiące trochę mijało się z celem, nie ma co płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Fanow marki, od jakiegos czasu mam zestaw PRE 30, A31.2, CD 31, po wielu wielu probach (srednio udanych), skablowany cardasami jak wiedza kablarzy nakazuje :P. Gra to z AP YARA II Classic, ktore jakkolwiek nie sa zle to maja swoje ograniczenia (jak to budzetowe AP). Planuje zmiany glosnikowe - i tu pytanie do Spolecznosci PRIMAROWEJ -> w ktora strone pojsc, wiadomo, ze swojegoczasu piano peany nad polaczeniem primare/triangle ale to chyba z uwagi na owczesnego wspolnego dystrybutora, probowalem z roznymi KEF-ami (zawsze mocno tak sobie - fajny srodek i nic poza tym), MonitorAudio (susza jak na pustyni), Audiowave (sennosc), B&W (tsss tsss tsss). Ciekaw jestem kazdego pomyslu i dyskusji :) Pozdrawiam. Piotr.

Edytowane przez dudar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.