Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Posiada od około dwóch tygodni Primera i 22 i mam problem z pilotem.Od początku stważał problem myślałem że to baterie ale jednak nie. Kupiłem Primera używanego z roczną gwarancją, kiedy wszystko podłączyłem nie mogłem go włączyć z pilota tylko ręcznie po czym pilot zadziałał i jego wszystkie funkcje więc zacząłem słuchać muzyki. Kiedy po trzech godzinach odsłuchu chciałem go wyłączyć pilotem nie zadziałał. Od tej pory działa tylko głośność i czasami uda się go włączyć lub wyłączyć. Pożyczyłem takiego samego pilota i z początku działał ale przez 15min i znów to samo. Podobno wzmaka ma dwie czujki front i back ustawione mam na front. Czy ktoś wie o co chodzi i pomoże? Mam możliwości wysłania go do sprzedawcy a on do serwisu jednak chciałbym najpierw Was o to zapytać bo być może nie ma takiej potrzeby. Widzę że słaby ruch w klubie Primera ale postanowiłem że jednak napiszę może akurat ktoś coś doradzi. Pozdrawiam

 

Pilot to c24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij przycisk "AMP" i potem spróbuj wyłączyć wzmacniacz - miałem problemy na początku z tym, że czasem przypadkowo nacisnąłem na przykład "CD" albo "PRE" i w rezultacie niektóre funkcje pilota nie działały i myślałem, że coś jest nie tak ;-). Jeżeli to nie pomoże to ja bym nie kombinował tylko wysłał sprzedawcy do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, trzeba pilnować, żeby pilot pozostawał w trybie AMP, bo jak pisałem wcześniej wystarczy nieopatrznie zmienić funkcję pilota i dzieją się rożne kwiatki. W sumie nie przypominam sobie, żeby wzmacniacz chociaż sam się podgłośnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

dołączyłem do klubu Primare około miesiąca temu. Zakupiłem I22. Co sądzicie o kolumnach do nich Monitor Audio Silver 8. Byłem w sobotę w sklepie ponieważ chciałem porównac moje obecne kolumny Taga Harmony Coral F-80 do innych, zabrałem wzmacniacz i okazało się, że:

- Zensory 7 cieniutkie tzn gorsze od Tagi

- Klipch Rf260 bardzo żywiołowe ale mniej detaliczne od Tagi

-na koniec zostawiłem sobie Monitor Audio Silver 8 i te grały najlepiej. W stosunku do moich Coral bardziej detaliczne z lepszym basen lepszą głębią. Będę jednak szczery, że podobały mi się ale różnica do Tagi była nieduża za to różnica cenowa duża. W związku z tym, że te Silver8 można kupic używane do 4 tyś znacie jakiś inne kolumny w tej cenie które pobiją MA? Pytam oczywiście o używane.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał końcówki Primare A33.2 czarnej to proszę o kontakt.

Trochę mnie ilość szczegółów przeraziła na górze :)... co prawda jutro puszczę sygnał po xlr, ale nie spodziewam się jakichś wielkich zmian - zobaczymy.

Stan techniczny idealny. Zapraszam.

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym zainteresowac sie B&W P1 , razem z Primare i22 bedzie bardzo dobrze ;)

w zeszła sobotę zabrałem swojego I22 do sklepu na porównanie kolumn. Posłuchałem Taga, Monitor audio i klipsch wszystko brzmiało niezadawalająco. Po podłączeniu ww. kolumn do wzmacniacz Cambridge Audio CXA 60 grało lepiej. Dlaczego bo lubię bas i wysokie a tam jest możliwoścc korekty. Słuchając muzyki na I22 z CD Yamaha CD-s700 (tylko i wyłącznie oryginalne płyty) na niektórych nagraniach basu jest za mało na innych ok a nawet dużo. Wszystko zależy od nagrania płyty. Zastanawiam się nad sprzedażą I22 dlatego że nie ma regulacji tonów ale moje I22 ma dopiero 3 tygodnie i chyba jeszcze się nie wygrzał(mam nadzieję) jak bas się nie popraw niestety będę zmuszony sprzedac I22 i wybór padnie pradopodobnie na CA 840V2 a jak się uda to 851. Możecie polecic cos z podobnego poziomu jakościowego i cenowwego z regulacją bas sopran. Sprzęt musi grac dobrze po cichu bo 90 % czasu tak właśnie słucha się muzyki. W dużym hałasie człowiek nie wytrzyma za długo. A ciche słuchanie ma to do siebie, że przydałaby się regulacja tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adams84

 

może najpierw dobierz albo wytypuj kolumny a potem poszukaj wzmacniacza do nich, żebyś za chwilę znowu nie szukał

 

zainteresuj się wzmacniaczami Vincenta, to hybrydy. Bardzo przyzwoicie grają, a przy tym mają żądane przez Ciebie regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszła sobotę zabrałem swojego I22 do sklepu na porównanie kolumn. Posłuchałem Taga, Monitor audio i klipsch wszystko brzmiało niezadawalająco. Po podłączeniu ww. kolumn do wzmacniacz Cambridge Audio CXA 60 grało lepiej. Dlaczego bo lubię bas i wysokie a tam jest możliwoścc korekty. Słuchając muzyki na I22 z CD Yamaha CD-s700 (tylko i wyłącznie oryginalne płyty) na niektórych nagraniach basu jest za mało na innych ok a nawet dużo. Wszystko zależy od nagrania płyty. Zastanawiam się nad sprzedażą I22 dlatego że nie ma regulacji tonów ale moje I22 ma dopiero 3 tygodnie i chyba jeszcze się nie wygrzał(mam nadzieję) jak bas się nie popraw niestety będę zmuszony sprzedac I22 i wybór padnie pradopodobnie na CA 840V2 a jak się uda to 851. Możecie polecic cos z podobnego poziomu jakościowego i cenowwego z regulacją bas sopran. Sprzęt musi grac dobrze po cichu bo 90 % czasu tak właśnie słucha się muzyki. W dużym hałasie człowiek nie wytrzyma za długo. A ciche słuchanie ma to do siebie, że przydałaby się regulacja tonów.

 

Jezeli bas ma tu byc na pierwszym miejscu to niestety B&W P1 czy C1 w tej konfiguracji nie dadza rady , moze faktycznie lepiej bedzie zmienic wzmacniacz . Troche szkoda, to niezly wzmaczniacz mozna by go sprobowac z koncowka mocy np tez Primare . Zgadzam sie ze w wiekszosci przypadkow slucha sie wmiare cicho , gdy ja szukalem czegos dla siebie to tez chcialem wzmacniacz ktory daje takie mozliwosci , bez potrzeby krecenia go. Jechalem nastawiony kupic Hegla 360 , po testach wrocilem z Primare I32 Media . Coz mozna powiedziac zawsze samemu trzeba jednak pojechac i posluchac , to u wkoncu u nas bedzie pozniej to stalo i nam ma sprawiac przyjemnosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam na odsłuchu i32 Marcus Miller pozamiatał mną.

Też mogę powiedzieć że na nowo słucham płyt ale tylko na weekend.Ale cóż wpisuję go do listy zakupowej na topl list.

 

Pozdrawiam

 

Kolumny Quadral Ascent 75 i CD Leema z Dac i zaraz Spotify odpalam.

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na odsłuchu i32 Marcus Miller pozamiatał mną.

Też mogę powiedzieć że na nowo słucham płyt ale tylko na weekend.Ale cóż wpisuję go do listy zakupowej na topl list.

 

Pozdrawiam

 

Kolumny Quadral Ascent 75 i CD Leema z Dac i zaraz Spotify odpalam.

Fajnie ze Primare podpasowal i ze zagral z kolumnami Kolegi , jak pisalem I32 patrafi byc bardzo wybredny i grymasny . Primare I32 to bardzo dobry i mocny wzmacniacz , jego funkcje z media sa rewelacyjnie , sterowanie za pomoca ich programu do iphona czysta przyjemnosc obslugi . Dzwiek Primare z dobrze dobranymi glosnikami moze oczarowac , super ze Kolega dal mu szanse i nie sugerowal sie bredniami wypisywanymi niekiedy na forum ;) ,Sonus Faber to ponoc juz tez nie Sonus i ogolnie dno :))))) . Ja do swojego chce dobrac teraz jakies CD , chce je skonfrotowac z BD Primare zobaczymy . Pozdrawiam i zycze udanch poszukiwan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leema to dobry jakościowo CD i z Primare taka przestrzeń jakiej nie słyszałem u siebie w systemie.

W Poniedziałek muszę go oddać i dozbierać troszkę do brakującej sumy.

Quadrale dają radę ale myślę że powinny być to troszkę inne kolumny,nie wszystko na raz.

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ogromnym smutkiem oddałem i32 do sklepu.Odsłuch był owocny,wzmacniacz zyskiwał z płyty na płytę lepszą barwę,nie było szefa dziś to nie mogłem się zapytać ile to cacko grało,pewnie jakbym dał mu tydzień to by się bardziej otworzył dla mnie :)

 

Ostre łojenie bardzo przypadło mi go gustu,pisałem że Quadral musiałbym wymienić pod i32 ale po tym jak słyszałem jak grał wczoraj to nie zamieniłbym ich bo w tej cenie nic lepszego nie dostanę.

Testowałem na Tidal,Spotify,Foobar no i ulubione CD.Lubię neutralne granie bez podbarwień.

 

Specyficzne granie prezentuje Primare-dla mnie to faworyt.Wykonanie mistrzostwo i ten wyświetlacz.Kolumny troszkę ocieplają dźwięk tak jak lubię

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare I32 to swietny wzmacniacz , niestety dosc problematyczny i kaprysny pod wzgledem glosnikow . Jeszcze nie zdecydowalem jakie kolumny benda partnerem dla mojego i32 , na chwile obecna nadal nr 1 jest Sonus Faber Olympica1 , ale nie chce sie spieszyc, bardzo interesuja mnie rowmiez mniej napewno tu znane XTZ Master M2 , czy Guru QM10 , gdzies tam jeszcze mnie meczy test z podlogowymi . Bardzo chcialbym posluchac Zingali ale niestety nie mam gdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcialbym posluchac Zingali ale niestety nie mam gdzie

 

Jak byś kiedyś był w okolicach Dublina to zapraszam na odsłuch. Zingali + Primare. Jestem całkiem zadowolony.

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kiedyś był w okolicach Dublina to zapraszam na odsłuch. Zingali + Primare. Jestem całkiem zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

Wielkie Dzieki za zaproszenie , niestety nie moje strony mieszkam w chlodnej skandynawi ;) . Co do Zingali to prawde mowiac poczatkowo myslalem o nich do Hegla 360 ktorego mialem zamiar kupic , tyle ze po odsluchu zagoscil u mnie Primare . Jak na razie moim mocnym faworytem caly czas pozostaje Sonus , ale fajnie by bylo posluchac Zingali , naprawde bardzo podobaja mi sie te glosniki . Jaki model Zingali posiadasz , ja generalnie wolalbym do siebie podstawkowe tak jak mam na chwile obecna ale gdzies mi tam brzeczy aby dac rowniez szanse podlogowka . Pomieszczenie mam dosc trudne akustycznie to salon z otwarta kuchnia , a byc moze zamieszka rowniez u mnie Primare A32 , wiec nie moge skreslac podlogowek z listy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

 

Mam Home Monitory 2.10+ (całość toru w o mnie). Ze Skandynawii to rzut beret tylko :)

 

Ja za to z chęcią bym się dowiedział od Ciebie, jak będzie Ci kiedyś dane, takie combo przetestować jak A32 brzmi z Zingali.

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dostalem wzmacniacz i30 pierwsza wersja i chcę zapytać jaki wpływ na dźwięk ma przełącznik 180 stopni na przednim panelu

bo z instrukcji nic nie wynika. Znalazłem test w starym Audio, ale tam na to nie zwracają uwagi. W subwoferze to wiem na czym to polega,

ale w integrze to pierwszy raz się spotykam. Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.