Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze chciałbym spytać, czy może ktoś na forum dysponuje instrukcją obsługi do rzeczonego CD Primare d20 ? Osoba która mi sprzedawała, niestety nie miała, a w necie są - owszem, ale wszystkie do późniejszej wersji z napędem Sony. A różnica jest dość znaczna w obsłudze urządzenia.

Cechy rozpoznawcze mojego egzemplarza: trzy stopki (nie cztery jak w późniejszym), napęd Philipsa (a nie Sony), mniejszy wyświetlacz, nie wychodzący obrysem poza cztery przyciski poniżej (bez charakterystycznego dla napędów Sony - "kalendarzyka" z numeracją utworów).

Pozdrawiam

Witam , sadze ze najprosciej bedzie wejsc na stronie firmowa Primare , wchodzis w produkty archiwalne i tylko sciagasz instrukcje .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest, ale do tej drugiej wersji ;)

ale dziękuję za podpowiedź

To jezeli bardzo Ci zalezy na tej instrukcji to poprostu do nich napisz , ja bylem u nich dwa razy przesympatyczni ludzie , wprowadzili mi zmiany w mojej MM30 Media do mojego I32 , plus cenne wskazowki ;) , napewno odpowiedza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primare Spa 20 upgredowane do spa21 , ale z Dali Grandami ciądle mi nievgrało i chyba ze 3 lata walczyłem ze sprzętem, nawet spiąłem primare z klonem Accuphase p7100 a potem z oryginałem accu p500 i ciągle nie mogłem sobie poradzić z nadmiarem wyższego basu. Wymieniałem opampy co dawało mały postęp, aż w końcu zdecydowanej się na znczącą ingerencję, wymieniłem w kanałach frontowych potencjometr elektroniczny na pcm2320' co pozwoliło mi całkowicie zlikwidować jeden tłumik sygnału i preamp liniowy kompencujacy ten tłumik i to całkowicie odmieniło sprzęcik. Dźwięk się wyrównał, nabrał kontroli i szczegółowości, a przesteń to teraz inna klasa. Potem jeszcze dobrałem opampy za dac i w konwersji i/v mam LT1361 a w filtrze opa1612 i grało to wyśmienicie jako preamp, ale dziś ponownie przerobiłem końcówki mocy frontów na stopień napięciowy na LM4702 i jestem w niebie. To teraz zupełnievinny sprzęt !!! Nie potrzebuje dodatkowej końcówki mocy, bo te przerobione grają cudownie. Teraz system jest synergiczny. Jeszcze czekam na moduł dac na pcm1794a , bo on jest o włos lepszy od pcm1738 z primare, o źdźbło, ale jednak lepszy. I tak z dobrego amplitunera mam superrrr sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z Dali Zensor 7?

Słuchałem Dali Zensor 7 z Primare I22. Grała bardzo dobrze. Bas może nie przestawiał ścian ale nie brakowało go.Góra natomiast bardziej dominowała na resztą. Lubie dzwięk analityczny i mnie Zensory z I22 przypasiły. Jak ktos lubi ciepłe kluchy to polecam natomiast Taga Coral F-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, dobrze wiedzieć. Też lubię analityczne brzmienie, szczegóły, ale przede wszystkim głębia i przestrzeń. Nawet parę dni temu poprawiłem brzmienie w sferze przestrzenności wymieniając interkonekt z jakiegoś szwedzkiego Prosona na QED Reference Audio 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primare Spa 20 upgredowane do spa21 , ale z Dali Grandami ciądle mi nievgrało i chyba ze 3 lata walczyłem ze sprzętem, nawet spiąłem primare z klonem Accuphase p7100 a potem z oryginałem accu p500 i ciągle nie mogłem sobie poradzić z nadmiarem wyższego basu. Wymieniałem opampy co dawało mały postęp, aż w końcu zdecydowanej się na znczącą ingerencję, wymieniłem w kanałach frontowych potencjometr elektroniczny na pcm2320' co pozwoliło mi całkowicie zlikwidować jeden tłumik sygnału i preamp liniowy kompencujacy ten tłumik i to całkowicie odmieniło sprzęcik. Dźwięk się wyrównał, nabrał kontroli i szczegółowości, a przesteń to teraz inna klasa. Potem jeszcze dobrałem opampy za dac i w konwersji i/v mam LT1361 a w filtrze opa1612 i grało to wyśmienicie jako preamp, ale dziś ponownie przerobiłem końcówki mocy frontów na stopień napięciowy na LM4702 i jestem w niebie. To teraz zupełnievinny sprzęt !!! Nie potrzebuje dodatkowej końcówki mocy, bo te przerobione grają cudownie. Teraz system jest synergiczny. Jeszcze czekam na moduł dac na pcm1794a , bo on jest o włos lepszy od pcm1738 z primare, o źdźbło, ale jednak lepszy. I tak z dobrego amplitunera mam superrrr sprzęcik.

 

też mam SPA 20, czytałem twój post z lekkim przerażeniem, jak te mody wpłyną na awaryjność w dalszej esploatacji, choć kuszące to co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chodzi mi po głowie Denon PMA-2020AE ponieważ wszędzie opisują o jego świetnej przestrzeni w głąb i wszerz. Czy ktoś z klubowiczów miał przyjemność posłuchać tego Denona i porównałby jego dzwięk z Primare. Osobiście szukając kolumn wybrałem sie na odsłuch z mimo I22 i słuchałem również PMA720. Primare miał grał lepiej, delikatniej, subtelniej, z nieporównywalnie lepsza sceną ale mniejszym basem. Denon w trybie Direct grał ciemniej. Choć Primare grał lepiej to Denon zrobił na mnie wrażenie(oczywiście z użyciem korekcji trebble, bas) jak na tak niski model. Uwielbiam I22 za detale rewelacyjną scenę ale zastanawiam się czy da się jeszcze lepiej, bo skoro wzmacniacz za 5tyś potrafi tak wiele to co dopiero topowe model Denona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będę miał Primare I22 DAC (jak ktoś by byl chętny to proszę PW) . Nie miałem PMA 2020AE, ale mogę ci napisać jak gra w porównaniu do starszego 2000R.

Super czekam na twoje porównanie. I22 ma wspaniałą scenę ale czy w głąb to nie wiem bo nie mam porównania do innych sprzętów dobrej klasy. Nie wiem czy separacja może być lepsza bo i22 to już naprawdę wysoka półka. Wczoraj spędziłem trochę czasu na czytaniu postów jednego z naszych użytkowników. Gość posiadał sprzęt z wysokiej półki classe pre-Power za 5tyś euro. Sprzedał to kupił naima supernait i była poprawa w dynamice. Po roku sprzedał naiwną kupił pma2020 twierdząc że denon pokonał supernait. Wszystko na wysokiej klasy kolumnach. Jeżeli sprzęt za 8 tyś podoba się komuś bardziej od 3 krotnie drożdżowego oznacza że cena nie gra. Wyciągając wnioski z powyższego można zaryzykować ze I22 to bajka ale niestety jedyna droga do przekonania się tego jest odsłuch wielu innych wzmakow u siebie w domu, a z tym ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt za 8 tyś podoba się komuś bardziej od 3 krotnie drożdżowego oznacza że cena nie gra. Wyciągając wnioski z powyższego można zaryzykować ze I22 to bajka ale niestety jedyna droga do przekonania się tego jest odsłuch wielu innych wzmakow u siebie w domu, a z tym ciężko.

Trzeba po prostu trafić w gust. Przede wszystkim Primare pracuje w klasie D, to co innego od tranzystora, sam jestem ciekaw jak zagra, bo nie miałem takiego w domu.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zapisuję się do klubu z dwoma Primare A10. Grają w bi-ampingu z kolumnami Eltax liberty 5+. Nasycone, przejrzyste i neutralne granie, spora kultura, ładna scena. Ktoś tutaj też ma model A10?

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dotarłem do końca moich modyfikacji Primare SPA 20 i jestem w bardzo zadowolony z uzyskanego efektu - w związku z problemami z końcowkami frontowymi postanowiłem je zmodyfikować przy użyciu LM4702 i bardzo dobrze to wyszło, ale posłuchałem dłużej i nadal szukałem optimum - ponieważ modyfikacja sekcji preampa toru frontowego dała niesamowitą poprawę , to chciałem posłuchać spa po modyfikacji , ale na oryginalnych końcówkach mocy, więc konieczna była modyfikacja kanałów tylnych , gdzie końcówki mocy mam nadal oryginalne. tak zrobiłem, podłączyłem , równolegle zewnętrzny dac na pcm1794 i kolumny przez przełącznik na przekaźniku i okazało się , że oryginalna końcówka Primare spa 20 lepiej zgrywa sie z Dali Grandami - frontowe na LM4702 grają na tym samym poziomie jakościowym, ale ostrzej , dobitniej i dynamiczniej - i do mułowatych kolumn jak znalazł, ale oryginalne to miód na uszy, perfekcyjna kontrola basu, holograficzna, głęboka przestrzeń , wydobycie najniższego basu - cudo !!!!!

mam oryginalne accuphase P500 , ale primare po modyfikacji wolę bardziej - nie mogę oderwać się od słuchania muzyki.

już kiedys dawno wyczytałem , ze w SPA 20/21 wstawione są lepsze końcówki mocy niż w ich wzmacniaczach stereo z tamtego okresu,

ale nie bardzo w to wierzyłem, dopóki nie odkryłem prawdziwego wąskiego gardła spa 20 , a tydzień temu na forum pojawiła sie serwisówka końcówki A32 i okazało się ,że w nich są te wzmacniacze z spa 20/21 tylko w wersji zbalansowanej - teraz mam potwierdzenie , że to rewelacyjna konstrukcja

ostatecznie zmodyfikowane fronty przełączyłem do napędu tyłów , co jest super , bo tam mam niemrawe kolumny, a fronty grają na oryginalnych końcówkach primare :-)

z termicznego punktu widzenia tez jest lepiej , bo oryginalnie fronty były na jednej skrajniej stronie radiatora, a tyły na jego środku, a teraz fronty mam na środku, a tyły na boku i nawet jeśli katuje ostro , to ampek jest znacznie chłodniejszy, bo lepiej jest zrównoważony termicznie - jest tylko jeden szkopuł, jest czarny, a ja chcę srebrnego .....

Edytowane przez Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem szczesliwym posiadaczem nowo nabytego zestawu Primare I21 oraz CD21 . Mam pytanie czy to normalne, ze wzmacniacz bedący w funkcji stand by jest cieply i lekko się nagrzewa. Wnioskuje ze w standby pobiera dosc duzo prądu i marnuje go w postaci ciepla, zatem wylaczniki na dolnej plycie są uzasadnione. No ale pytanie czy to zjawisko normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś zestawiał primare i22 z kolumnami proac studio 125? Z tego co czytam wzmacniacz raczej szczegółowy i konkretny, kolumny zaś muzykalne. Czy to może być ciekawe połączenie?

słuchałem I22 z Proac response 1sc. U kolegi w pomieszczeniu odsłuchowym przystosowanym idealnie. Z tymi kolumnami było idealnie. Szczegółowość, przestrzeń doskonałe. Środek świetny. Miały tylko jeden mały, malutki problem. W pomieszczeniu 20m2 nie było basu. Praktycznie brak. 1sc to małe monitorki, 125 to już większe kolumny więc i bas się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. I masz rację z basem jest ok.

Wszedłem w taki zestaw właśnie. Proac 125 i primare i22.

Przesiadłem się z Nada 355 i Dali 450. Zmiana kolosalna. Zwłaszcza w kontekście szczegółowości i analityczności. Wzmacniacz gra niesamowicie energicznie i to co piszą w testach to prawda. Lubi ciut głośniej. Wokale super. Samo wykonanie i22 wskazuje na solidne podejście producenta. Moęe ktoś wie i podppowie jak ustawiac offset w primare i22 ? Dla mnie to jakby czułość poszczególnych wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarłem do końca moich modyfikacji Primare SPA 20 i jestem w bardzo zadowolony z uzyskanego efektu - w związku z problemami z końcowkami frontowymi postanowiłem je zmodyfikować przy użyciu LM4702 i bardzo dobrze to wyszło, ale posłuchałem dłużej i nadal szukałem optimum - ponieważ modyfikacja sekcji preampa toru frontowego dała niesamowitą poprawę , to chciałem posłuchać spa po modyfikacji , ale na oryginalnych końcówkach mocy, więc konieczna była modyfikacja kanałów tylnych , gdzie końcówki mocy mam nadal oryginalne. tak zrobiłem, podłączyłem , równolegle zewnętrzny dac na pcm1794 i kolumny przez przełącznik na przekaźniku i okazało się , że oryginalna końcówka Primare spa 20 lepiej zgrywa sie z Dali Grandami - frontowe na LM4702 grają na tym samym poziomie jakościowym, ale ostrzej , dobitniej i dynamiczniej - i do mułowatych kolumn jak znalazł, ale oryginalne to miód na uszy, perfekcyjna kontrola basu, holograficzna, głęboka przestrzeń , wydobycie najniższego basu - cudo !!!!!

mam oryginalne accuphase P500 , ale primare po modyfikacji wolę bardziej - nie mogę oderwać się od słuchania muzyki.

już kiedys dawno wyczytałem , ze w SPA 20/21 wstawione są lepsze końcówki mocy niż w ich wzmacniaczach stereo z tamtego okresu,

ale nie bardzo w to wierzyłem, dopóki nie odkryłem prawdziwego wąskiego gardła spa 20 , a tydzień temu na forum pojawiła sie serwisówka końcówki A32 i okazało się ,że w nich są te wzmacniacze z spa 20/21 tylko w wersji zbalansowanej - teraz mam potwierdzenie , że to rewelacyjna konstrukcja

ostatecznie zmodyfikowane fronty przełączyłem do napędu tyłów , co jest super , bo tam mam niemrawe kolumny, a fronty grają na oryginalnych końcówkach primare :-)

z termicznego punktu widzenia tez jest lepiej , bo oryginalnie fronty były na jednej skrajniej stronie radiatora, a tyły na jego środku, a teraz fronty mam na środku, a tyły na boku i nawet jeśli katuje ostro , to ampek jest znacznie chłodniejszy, bo lepiej jest zrównoważony termicznie - jest tylko jeden szkopuł, jest czarny, a ja chcę srebrnego .....

napisz jak możesz podsumowanie co dokładnie zmodyfikowałeś i jakie to efekty dało brzmieniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Właśnie się zastanawiam nad kupnem Primare i32.

Zaskakuje mnie jednak skrajność opinii w recenzjach...w niektórych to wręcz wychodzi na to że to tragedia np. w hi-fi i muzyka.

Jakie są wasze opinie o tym wzmacniaczu jeśli chodzi o dźwięk.

 

Drugie pytanie jaka w brzmieniu jest różnica między i32 a PRE32+A32.4?

 

Ostatnie pytanie, w sieci styknąłem się z info że np. MM-30 przeszedł zmiany wewnętrzne (mimo zmiany nazewnictwa) tak samo że mimo tego samego wciąż modelu i32 były prowadzone modyfikacje... jak to jest według was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie się zastanawiam nad kupnem Primare i32.

Zaskakuje mnie jednak skrajność opinii w recenzjach...w niektórych to wręcz wychodzi na to że to tragedia np. w hi-fi i muzyka.

Jakie są wasze opinie o tym wzmacniaczu jeśli chodzi o dźwięk.

 

Drugie pytanie jaka w brzmieniu jest różnica między i32 a PRE32+A32.4?

 

Ostatnie pytanie, w sieci styknąłem się z info że np. MM-30 przeszedł zmiany wewnętrzne (mimo zmiany nazewnictwa) tak samo że mimo tego samego wciąż modelu i32 były prowadzone modyfikacje... jak to jest według was?

 

Jak szukałem wzmaniacza rok temu w tej kategorii cenowej to było sporo przecenionych salonowych I32-zarówno w Polsce jak i w RFN. Trzeba posłuchać, bo daje to do myślenia...

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma porównania i32 vs PRE32+A32.4?

 

Mam od listopada i32,przesiadka z Baltlab Epoca 3.

 

Nie wymieniam,nie szukam już wzmaka :) porównywałem z Moon 250neo,podobna cena za ex demo w jedym ze sklepów.

Dokupiłem Pathos Dac niedawno i jest poprawa,im lepsze źródło tym lepiej powiadają i potwierdzam.

Posłuchaj a nie kieruj się dosadnie recenzjami

 

To co mam teraz w sygnaturze,zostaje tylko dokupię lepszy transport płyt CD oraz streamer Yamaha wxc50

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez od dwóch dni słucham i32 i chyba z nim zostanę, a obecna Yamaha pójdzie na sprzedaż. Pierwsze co mozna powiedziec o tym wzmaku to mega szczegółowa góra. Nie słyszałem jeszcze takiej w żadnym piecu. Bas - zero podbarwień, czysty, mocny. Ogómnie dzwięk mega żywy, dużo szczegółów, bez mulenia. Ogólnie sluchając go wszystkie pozostałe integry jak i zestawy dzielone wydawały się przykryte kocem. Nie podjąłem jeszcze decyzji na 100%, ale na 90% pewnie zostanę z i32. Dodam że wczesniej miałem jeszcze u siebie i22 i to było nie porozumienie, może nie tyle co nie porozumienie, ale niczym nie zaskakiwal. Ot zwykłe granie, bułowaty bas, góra jak wszędzie indziej.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.