Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz z czym ci gra? I jak odbierasz jego górę? Bo fakt, że jest jej nieco więcej, ale jest tak świetnie detaliczna i kulturalna że połowa mojej plytoteki ożyła na nowo.

Moj i32 zakochal sie w malutkich Olympica 1 i tak juz mu zostalo ;) , trzeba troszke poswiecic czasu zeby znalezsc cos dla siebie , ale warto . Jechalem kupic Hegla 360 a wrocilem z I32 , Szczegoly , najmniejsze detale , to cos niesamowitego ze wszystko to mozna uslyszec bez potrzeby zbytniego krecenia i32 , niestety u mnie troszke brak basu, ale tragedi nie ma . To co ciekawe Primare ma wieksza moc niz podawana ta katalogowa co tylko cieszy ;) , jak znajde to podam . I32 jest szybki i bardzo precyzyjny , niekiedy potrafi przedobrzyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mikrodetal jest świetny. Ja akurat nie narzekam na brak basu. Dominuje na samym dole. Sięga na sam dół po ten bas. Myślę że porostu 15cm na basie w monitorze już nie da ci więcej.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mikrodetal jest świetny. Ja akurat nie narzekam na brak basu. Dominuje na samym dole. Sięga na sam dół po ten bas. Myślę że porostu 15cm na basie w monitorze już nie da ci więcej.

 

Dokladnie tak , nie mozna oczekiwac cudow po tej wielkosci , pozatym akustyka w moim salonie to jak narazie jedno wielkie nieporozumienie ;( . Jednak najbardziej to co boli to ze nadal nie posiadam zednego przyzwoitego zrodla , Mack Book i iphone . Mialem tanie cd ale to dziadostwo i szkoda tylko pieniedzy , mam tez taniego bluray Sony uhp-h1prawie hajend ;)))) , jak jestem zdesperowany to na nim usiluje sluchac , czytalem tu na forum ze po wgrzaniu taniutkiego pioneerka BD zaczol jeszcze lepiej grac , hmm wiec moze musze bardziej wgrzac swojego hajend sony i bedzie super para z I32 ;) , wgrzewanie zaczne od piekarnika . A tak na powaznie to chce jakies dobre CD , niestety zawsze cos tam ostatnio mi wypada, niemniej jednak niekiedy warto byc cierpliwym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może NP30 plus transport? Sam się nad nim zastanawiam, ale nie ma nawet ekranu. Prezentowane jest to jako odtwarzacz plików, a ja bardziej nazwał bym to DACkiem z funkcjami sieciowymi. Trochę po macoszemu potraktowali to urządzenie, szkoda.

Ja używam DACa, oczywiście po XLR. Do CD mam transport, a do plików sieciowca.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Dac Hegla HD20 , i32 kupilem z MM30 , to Hegla sprzedalem , myslalem ze reszta pojdzie szybko a to nic z tego. Narazie to meczy mnie ten CD . NP30 nigdy nie sluchalem

 

no to do kompletu Primare cd 32 jak znalazł!

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Dac Hegla HD20 , i32 kupilem z MM30 , to Hegla sprzedalem , myslalem ze reszta pojdzie szybko a to nic z tego. Narazie to meczy mnie ten CD . NP30 nigdy nie sluchalem

A jak gra ta wkładka? Dobrze że sprzedałeś tego Hegla. Fakt że nie miałem HD20. Ale przy HD11 i HD12 basu było całkowicie tyle co kot naplakal. Więc jeśli teraz masz nie dostatek to pewnie z tym dakiem była by całkowita klapa. Słabe zejście i ogólnie strasznie mało go było. Może to jakaś koncepcja Hegla, bo power H2A miało tego basu dużo.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gra ta wkładka? Dobrze że sprzedałeś tego Hegla. Fakt że nie miałem HD20. Ale przy HD11 i HD12 basu było całkowicie tyle co kot naplakal. Więc jeśli teraz masz nie dostatek to pewnie z tym dakiem była by całkowita klapa. Słabe zejście i ogólnie strasznie mało go było. Może to jakaś koncepcja Hegla, bo power H2A miało tego basu dużo.

Moim zdaniem HD20 to dobry dac , i zle go nie wspominam , jednak w konfrontacji z mm30 module sprzedalem go bez zalu ;) , hegel nie mial tego pazura i tak czytelnych mikrodetali . To sprzet podobnej klasy , ale zupelnie inne koncepcje przekazu muzyki , mi poprostu bardziej odpowiada droga Primare . Tu gdzie Hegel przegral na calym froncie to funkcjonalnosc , obsluga i mozliwosci . I32 kupowalem kompletnie zlozonego prosto z Primare , pozniej bylem jeszcze u nich bo wgrywali mi jakis najnowszy soft i cos tam grzebneli ;))) . Co do sprzedazy to na chwile obecna nie ma mowy , jedyne plany to dalsza rozbudowa obcnego systemu , napewno z Primare bedzie ich R32 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I32:an på papper är specad till 120W i 8ohm och 230 i 4ohm, men mäter konsekvent enligt alla recensioner till ca 160W i 8 ohm och över 300W i 4ohm.

 

To jest zeczywista moc I32 , po zmierzeniu okolo 160W prz 8ohm i ponad 300W prz 4ohm , to mile ze strony Primare ze nie pisza bajek w swojej specyfikacji .

 

Primare.pdf

 

wlasnie przytargalem tego Primare z sypialni , zobacze jak sie sprawdzi jako zrodlo ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie u Denona, wartości zawsze są zaniżone. Nie wiedziałem że tyle wyszło po pomiarach.

To masz jakieś źródło Primare?

 

Tak posiadam jeszcze jednego z przedstawicieli rodziny Primare ;))) , to sprzet z sypialni , to ten z photki ktora wkleilem . Nie wspominalem bo wzasadzie to nie ma oczym ;) , ale z ciekawosci sie pobawie i podlacze go , o ile zona nie zabierze go wczesniej tam gdzie jego miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do użytkowników i21 - cd21 (i22 - cd22).

 

1. Jak brzmią w/w klocki grając cicho - tak by sąsiedzi nie słyszeli ;) w porównaniu z grą "pełną piersią". Chodzi mi o detale, scenę itd. Mam doświadczenia z moimi leciwymi NADami 320 - 520 które wymagały odkręcenia.

 

2. Czy Primare może się zgrać z Monitor Audio BX2? Czy jednak są to zbyt marne głośniki jak na wymagania Primare?

Jeśli nie BX2, to jakie monitory w "rozsądnej cenie", a jednocześnie godne Primare polecilibyście do jazzu i klasyki na 16 m kw. pomieszczenia?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brzmią w/w klocki grając cicho - tak by sąsiedzi nie słyszeli ;) w porównaniu z grą "pełną piersią".

"Przy niskich poziomach głośności ucho ludzkie jest mniej czułe na niskie tony niż na tony ze środka pasma. Problemy , jakie ma ucho ludzkie przy odbiorze niskich tonów , świadczą o tym, że jakość odtwarzanej muzyki zależy od regulacji głośności" - to cytat z Everesta - "Podręcznik akustyki"... Tak więc na tak zadane pytanie moim zdaniem jest tylko jedna odpowiedź: każdy sprzęt zagra gorzej cicho niż głośno. cudów nie ma. Moje I22 Cd22 optymalnie gra na 45-50, wyżej jest męczące, mniej nie słychać wszystkiego. Chociaż też zależy od nagrania. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do użytkowników i21 - cd21 (i22 - cd22).

 

1. Jak brzmią w/w klocki grając cicho - tak by sąsiedzi nie słyszeli ;) w porównaniu z grą "pełną piersią". Chodzi mi o detale, scenę itd. Mam doświadczenia z moimi leciwymi NADami 320 - 520 które wymagały odkręcenia.

 

2. Czy Primare może się zgrać z Monitor Audio BX2? Czy jednak są to zbyt marne głośniki jak na wymagania Primare?

Jeśli nie BX2, to jakie monitory w "rozsądnej cenie", a jednocześnie godne Primare polecilibyście do jazzu i klasyki na 16 m kw. pomieszczenia?

 

W odpowiedzi na to pytanie najwięcej do powiedzenia mają głośniki, są takie które trzeba głośno rozkręcić i takie które już przy umiarkowanej głośności dają dużą frajdę i wiele słychać, ale faktem jest że przy cichym odsłuchu zawsze będzie gorzej niż przy optymalnej głośności. Piszę ci to bo posiadam zestaw PRIMARE SPA20+CD21 który napędza już trzeci zestaw kolumn i dopiero przy obecnych zestawach (gł basowy 10") gra satysfakcjonująco przy cichym odsłuchu (10-15), choć oczywiście pełni możliwości przy takim ustawieniu potencjometru nie usłyszysz. Więc mój PRIMARE w zależności od otoczenia: teraz gra zadowalająco, a wcześniej w dwóch zestawieniach grał niezadowalająco przy cichym słuchaniu. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem. Napisz jeszcze jaka jest dla ciebie 'rozsądna cena" na te monitory które planujesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieściłbym się w 3 tys. za parę byłbym w siódmym niebie.

Ale być może to tylko pobożne życzenie...

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieściłbym się w 3 tys. za parę byłbym w siódmym niebie.

Ale być może to tylko pobożne życzenie...

 

Jeśli byłyby z drugiej ręki to całkiem sensowny budżet, nowe oczywiście znacznie skromniejsze. Mnie bardzo przypadły do gustu z PRIMARE( tylko wzmak SPA20) monitory PARADIGM STUDIO 20V5.

Dużo zdecydowanie na nich słychać już przy cichym poziomie.

 

za 3 zeszły z pół roku temu w lakierze fortepianowym w stanie gabinetowym, sam chciałem je łyknąć ale ostatecznie kupiłem podłogowe DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do użytkowników i21 - cd21 (i22 - cd22).

 

1. Jak brzmią w/w klocki grając cicho - tak by sąsiedzi nie słyszeli ;) w porównaniu z grą "pełną piersią". Chodzi mi o detale, scenę itd. Mam doświadczenia z moimi leciwymi NADami 320 - 520 które wymagały odkręcenia.

 

2. Czy Primare może się zgrać z Monitor Audio BX2? Czy jednak są to zbyt marne głośniki jak na wymagania Primare?

Jeśli nie BX2, to jakie monitory w "rozsądnej cenie", a jednocześnie godne Primare polecilibyście do jazzu i klasyki na 16 m kw. pomieszczenia?

Jeśli chodzi o I22 to w mojej ocenie w testach dobrze to ujęli. Cicho gra po prostu normalnie i poprawnie. Im głośniej tym lepiej i jeśli ktoś lubi dynamiczną muzykę z całą pewnością się nie zawiedzie. Wcześniej miałem Nada 355 i grał w miarę równo niezależnie od poziomu głośności. W I22 różnica już jest. Ogólnie oceniam ten wzmacniacz bardzo dobrze. Wykonany super, detaliczny, dynamiczny z tym że woli ciut głośniej. Moi sąsiedzi się nie skarżą a słucham na zakresie 45-50 najczęściej.

Jeśli chodzi o kolumny to myślę, że warto go zestawiać z kolumnami mało ostrymi. U mnie gra z proac studio 125, które są raczej bardziej melodyjne i miękkie co pozwala się idealnie zgrać z charakterystyką I22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gros słuchanych przeze mnie płyt to produkcje wytwórni ECM z ich charakterystycznym brzmieniem.

Mam nadzieję, że mogą się zgrać z Primare.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o I22 to w mojej ocenie w testach dobrze to ujęli. Cicho gra po prostu normalnie i poprawnie. Im głośniej tym lepiej i jeśli ktoś lubi dynamiczną muzykę z całą pewnością się nie zawiedzie. Wcześniej miałem Nada 355 i grał w miarę równo niezależnie od poziomu głośności. W I22 różnica już jest. Ogólnie oceniam ten wzmacniacz bardzo dobrze. Wykonany super, detaliczny, dynamiczny z tym że woli ciut głośniej. Moi sąsiedzi się nie skarżą a słucham na zakresie 45-50 najczęściej.

Jeśli chodzi o kolumny to myślę, że warto go zestawiać z kolumnami mało ostrymi. U mnie gra z proac studio 125, które są raczej bardziej melodyjne i miękkie co pozwala się idealnie zgrać z charakterystyką I22.

Jak na moje ucho i22 też jest dość miękki. Ma taki nieco miśkowaty bas.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Moim zdaniem ma zwarty bas. Nigdy bym nie powiedział, że jest miśkowaty. No ale każdy swoje słyszy :) Słuchałem jakiś czas temu audiolaba i tam bas był naprawdę potężnie miśkowaty. Mój stary NAD również miał słabszą kontrolę nad basem. I22 to genialny wzmacniacz w swojej cenie, zwłaszcza przy większej głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam pytanie o kartę MM30:

1) jak sprawuje się firmowa aplikacja do sterowania? To poziom używalny czy trzeba się posiłkować innym softem?

2) czy moduł Wifi jest współczesny (5Ghz, n? ac?) czy zabytek? Czy, w związku z tym grają po WLAN wyższe rozdzielczości czy raczej zostaje kabel?

3) rozumiem, że w razie gdy powyższe kwestie kuleją można tą kartę wykorzystać jako DAC i podać sygnał np. z komputera z jego softem?

4) widzę, że Voice sprzedaje teraz streamer (NP30) w osobnym pudełku taniej niż tą kartę - ktoś porównywał jak to gra bo zapewne funkcjonalność jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę potwierdzić to co napisali w recenzjach prasowych, ale dodam jeszcze co nieco na temat stereofonii(genialnej). Scena jest szeroka i doskonale słychać lokalizację poszczególnych instrumentów. Z kolumnami Dali Mentor 6 i pewnej adaptacji akustycznej pomieszczenia, pojawiła się wspaniała głębia. Teraz słychać głosy z za linii głośników, natomiast pozostała część wychodzi do przodu. Gradacja planów bardzo łatwa do wychwycenia. Efekt 3d robi wrażenie obcowania z muzykami w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

pANOWIE WŁAŚNIE PRZESIADŁEM SIĘ z I22 na Amplifona WT40II, kolumny to Dali Mentor 6. Po przesłuchaniu kilku godzin na nasnuwa się kilka różnic.

1. Dynamika- Primare jest lepiej.

2. Bas - Primare bardziej punktowy, ale Wt40II bardziej rzeczywisty równiez dobrze kontrolowany jednakże mniej punktowy.Moim zdaniem bas ładniejszy z amplifona choć nie taki konturowy- kto co lubi

3.Gradacja planów. Wt40II słychać coś czego nie słyszałem na I22. Tylne plany są wyraźniejsze, i lepiej odseparowane łatwiej można je śledzić, sa jakby głośniejsze.

4. Wysokie- w Amplifonie jest ich mniej. i22 dawał chyba więcej informacji w tym zakresie, choć czasem na nie których płytach to krew z uszu

5.Barwa, wybrzmiewania lepsze w Wt40II. Czlowiek slucha i nie wierzy że ten instrument w tle tak pięknie się ciągnie.

6. Dużym minusem Amplifona jest jego grzanie. Chyba latem w upały nie będę w ogóle go włączał.

7. Brak pilota

8. Zużycie energii w I22 symboliczne tutaj dopiero się przekonam.

9. I22 bardzo ładny. Przy Wt40II, I22 wygląda jak brzydkie kaczątko. wygląd amplifona bajka.

Generalnie amplifon Wt40II to lepszy wzmacniacz od I22, jest też kilka aspektów których brakuje mi w Wt40II. Mniejszy tzw.wykop() gorsza dynamika), i mniej góry. Teraz płyty których nie mogłem słuchać na I22 brzmią ok, ale już na remasterach Floydów czegoś jednak brakuje.

 

dzięki za odpowiedź , posłałem pytanie na priva żeby nie zaśmiecać wątku

Panowie to wątek Priamre. Ja również chętnie poczytam o tych końcówkach. Dajcie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.