Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, ja mam u siebie Rubycon-y Black Gate, które mają grubo ponad 20-stkę na karku i trzymają pojemność, a im większy kondensator tym lepsze trzymanie (mniej % pojemności wytraca).

Na Allegro można kupić sobie taki mierniczek LRC za 23zł:

http://allegro.pl/tester-tranzystorow-kondensatorow-lcr-t4-miernik-i7100678337.html

który Ci oceni pojemność konda do 100 000uF z rozdzielczością 1pF (0,000001uF) i ESR (impedancję - im większa, tym gorzej). Może to nie jest profesjonalne narzędzie, ale pozwala w domowych warunkach zweryfikować sobie kondy (po wylutowaniu i rozładowaniu). Wiem, że panuje powszechna opinia, iż żywotność każdego elektrolitu to max 10 lat, ale z reguły każdy kondensator ma inną żywotność (wyrażaną w godzinach pracy) - więc wszystko zależy od konstrukcji danego konda i intensywności użytkowania sprzętu, w którym on siedzi...

i takich rad mi potrzeba

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problemów z połączeniem nie zanotowałem. jestem tylko wqr..y tymi dwoma aplikacjami Primare. ich funkcjonalność i intuicyjność w porównaniu do konkurencji jest wręcz ujemna.

Niby firma, a chińczycy robią lepsze appki. Wzorem dla mnie sa aplikacje Auralica, Bluesounda i Moon'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj wszystko bylo u mnie tez ok , dzis tak jakby sie zawiesil app wyswietla tylko Not connected , wgrywalem nowy app chyba z 100 razy i nic Primare Air to samo , ostatnie wznowienie programu bylo chyba 2 lata temu ;( . Jak sobie z tym nie poradze to chyba w tyg do nich zadzwonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Primare i21 gra już u mnie miesiąc . Myślałem że większych zmian nie będzie w porównaniu z poprzednią Yamaha as 700, jednak myliłem się. Po miesiącu odsłuchów największą zmianę słychać w prezentacji wokali. Wczoraj słuchałem CD Tori Amos beekeeper i bylem oszołomiony jak naturalnie brzmiała Tori na moim stereo. Wokale są bardziej obecne, naturalne i zwiewne. Co do reszty pasma mogę stwierdzić że poprawiła się rozdzielczość. Brzmienie jest pełne energii.

Jestem ciekawy jak gra primare i30 w porównaniu do i21 bo że zdjęć widać że różnią się tylko topologią (i30 to dual mono). I30 to te same tranzystory, kondensatory filtrujące i te same kondensatory vishay jak w i 21. Może ktoś porównywał?

post-55336-0-01039800-1521370514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i21 gra już u mnie miesiąc . Myślałem że większych zmian nie będzie w porównaniu z poprzednią Yamaha as 700, jednak myliłem się. Po miesiącu odsłuchów największą zmianę słychać w prezentacji wokali. Wczoraj słuchałem CD Tori Amos beekeeper i bylem oszołomiony jak naturalnie brzmiała Tori na moim stereo. Wokale są bardziej obecne, naturalne i zwiewne. Co do reszty pasma mogę stwierdzić że poprawiła się rozdzielczość. Brzmienie jest pełne energii.

Jestem ciekawy jak gra primare i30 w porównaniu do i21 bo że zdjęć widać że różnią się tylko topologią (i30 to dual mono). I30 to te same tranzystory, kondensatory filtrujące i te same kondensatory vishay jak w i 21. Może ktoś porównywał?

 

Nigdy nie miałem okazji słuchać I21 ale znam dobrze i30 i jest w nim bardzo miła różnica miedzy SE a Symetrycznym graniem więc nawet gdyby I21 była identyczna do I30 w konfiguracji SE to jest extra 10-15% do ugrania idąc w tryb symetryczny :)

 

Różnica między I30 w trybie SE a symetrycznym jest więcej tego wszystkiego o te 10-15% co Ci się podobało w przejściu z Yamahy na Primare.

 

Przejście z I30 na Pre 30 + A33.2 dało kolejne tutaj już większe różnice z przedziału 20-35% zależy jak wrażliwy jesteś na pewne aspekty brzmienia.

 

Także, zgaduje przejście z I21 na I30 powinno być przyjemnym skokiem jakościowym szczególnie jeżeli chciał byś grać w trybie symetrycznym. Oczywiście wszystko jest też uzależnione od reszty toru, który musi mieć zapas możliwości na pokazanie tych różnic.

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Także, zgaduje przejście z I21 na I30 powinno być przyjemnym skokiem jakościowym szczególnie jeżeli chciał byś grać w trybie symetrycznym. Oczywiście wszystko jest też uzależnione od reszty toru, który musi mieć zapas możliwości na pokazanie tych różnic.

 

Na razie jestem zadowolony. Co do grania symetrycznego, myślałem by kupić Cambridge audio 840 i grać po xlr jednak podobno to awaryjny sprzęt i wybrałem primare. W przyszłości może kupię jakas końcówkę i wykorzystam i21 jako pre.

Reszta mojego toru jak w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zadowolony. Co do grania symetrycznego, myślałem by kupić Cambridge audio 840 i grać po xlr jednak podobno to awaryjny sprzęt i wybrałem primare. W przyszłości może kupię jakas końcówkę i wykorzystam i21 jako pre.

Reszta mojego toru jak w stopce.

 

Nie wątpię, że jesteś zadowolony. Primare to bardzo fajne klocki moim zdaniem. Szczególnie jeżeli ktoś ceni realizm brzmieniowy.

 

Mój opis był taki a nie inny nie po to żeby Cię przekonywać do upgradu tylko, żeby móc, w miarę możliwości, rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie o różnicach między i21 a i30 nie znając I21 jak to jest w moim przypadku :)

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Szczególnie jeżeli ktoś ceni realizm brzmieniowy.

 

 

I jeśli ktoś ceni prostą minimalistyczną budowę. Miałem już dość tego bałaganu i kilometrów kabli w Yamaha as 700. Primare to końcówka plus pre, nie ma ani wejścia na gramofon ani na słuchawki. Podoba mi się ta koncepcja budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i21 gra już u mnie miesiąc . Myślałem że większych zmian nie będzie w porównaniu z poprzednią Yamaha as 700, jednak myliłem się. Po miesiącu odsłuchów największą zmianę słychać w prezentacji wokali. Wczoraj słuchałem CD Tori Amos beekeeper i bylem oszołomiony jak naturalnie brzmiała Tori na moim stereo. Wokale są bardziej obecne, naturalne i zwiewne. Co do reszty pasma mogę stwierdzić że poprawiła się rozdzielczość. Brzmienie jest pełne energii.

Jestem ciekawy jak gra primare i30 w porównaniu do i21 bo że zdjęć widać że różnią się tylko topologią (i30 to dual mono). I30 to te same tranzystory, kondensatory filtrujące i te same kondensatory vishay jak w i 21. Może ktoś porównywał?

Też poczułem fajną zmianę jak przeszedłem z Yamahy AS2000 na Primare i32.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Też poczułem fajną zmianę jak przeszedłem z Yamahy AS2000 na Primare i32.

 

 

Brałem przez chwilę pod uwagę as 1000 , ale budowa jak 700...kilometry kabli. O krótkiej ścieżce sygnału nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z I30 na Pre 30 + A33.2 dało kolejne tutaj już większe różnice z przedziału 20-35% zależy jak wrażliwy jesteś na pewne aspekty brzmienia

sam właśnie myślę o takiej przesiadce. Zastanawiam się tylko czy wziąć a34.2 czy a33.2. Napisałeś że różnica jest, ale czy ta różnica jest warta różnicy w cenie. Mógłbyś nieco rozwinąć na czym polega różnica między i30 i pre +amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare i21 gra już u mnie miesiąc . Myślałem że większych zmian nie będzie w porównaniu z poprzednią Yamaha as 700, jednak myliłem się.

Miałem I21 chyba najlepszy piecyk do cichego słuchania całe pasmo podane idealnie :) Oczywiście głośno też można przywalić bo mocy mu nie brakuje ;) Jeśli lubisz dobre wokale to warto posłuchać czegoś ze stajni Baltlaba np. Epoca 2 lub mocniejsza nowsza Epoca 3 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Miałem I21 chyba najlepszy piecyk do cichego słuchania całe pasmo podane idealnie :

 

Słucham w polu bliskim i lubię słuchać wieczorami więc słucham cicho , poziom 8-9. Rzeczywiście brzmieniu niczego nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja Panowie wczoraj zakupiłem końcówkę mocy A33.2 i jako pre służy integra a30.1. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Różnicę słychać wyraźnie. Lepiej kontrolowany bas. Przestrzeń pomimo tego że integra daje bardzo dobrą to jednak końcówka robi to zdecydowanie lepiej. A33.2 jest także bardziej szczegółowa i muzykalniejsza. Dodajmy że wszystko to z wyjscia Pre typu rca. Mam w związku z powyższym pytanie. Czy ktoś porównywał pre30 z integrąl jako pre? Teoretycznie pre30 powinno być lepsze ale.. I czy ktoś łączy integre i końcówkę w biampingu? Oczywiście sam sprawdzę ale pytam może ktoś z Was próbował już tego typu połączenie i ma swoje własne przemyślenia. Pozdrawiam. Jutro opiszę nieco więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal, smuteczek. Dziś pół dnia bawiłem się w porównywanie integry a30, końcówki a33. 2 oraz biampingu. Niestety zmiana wzmocnienia między a33 a a30 nie wniosła poprawy brzmienia. 3 dni temu wróciłem z rodzinnego domu gdzie przez 4 dni grało kino domowe. Wracając do Poznania odebrałem nowy nabytek Primare a33. 2. Po połączeniu u siebie wydawało mi się że końcówka pozamiatala integre. Dziś muszę stwierdzić że ani biamping ani sama końcówka nie wniosły znaczącej poprawy. Pół dnia słuchałem muzyki przełączając zasilanie kolumn. Być może istota sprawy leży w integrze a30 która sluzy jako Pre dla końcówki. Połączenie po rca. Jestem póki co nieco zawiedziony. Moje doświadczenia w audio wykazywały, że dolozenie pieniazka skutkowało dużą poprawą brzmienia. Teraz jestem nieco zawiedziony. Integra kosztowała 3tys, końcówka 4,6tys czytaj włożyłem 4,6 a poprawy brak. Może dopiero zakup pre30 przechyli szalę.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryles :)

ale że z czym?

Z tym że trzeba końcówkę podpiąć z dobrym pre czy że pieniądze nie grają. Poza tym Raf zapominasz o jednym ale to najważniejszym w audio. Tylko i wyłącznie własne doświadczenia dają obraz prawdy.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie słyszałem integry, ale zestaw PRE30 + A33.2 u mnie pozamiatał, tyle że jest to zestawienie raczej dla basolubnych... Bas jest ciężki, raczej miękki i trochę się ciągnie - jak na moje, bardziej mi się podoba Krell KAV-250p/280p z tą końcówką, bo bas staje się zwarty, punktowy i twardy (niczym nabijany młotkiem), ale takie brzmienie na dłuższą metę męczy (czyli jeszcze nie to, co bym chciał), a zestawu Primare można słuchać godzinami. Tak, czy inaczej końcóweczka mnie urzekła.

 

Aha, końcówka nabiera więcej skrzydeł przy połączeniu zbalansowanym, a używając I30 jako pre, jesteś skazany na RCA...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe czy pre z integry to podobna klasa?

Patrząc po budowie, zdecydowanie nie - w I30 mamy "śladowe pre", a PRE30 to naprawdę rozbudowana konstrukcja z oddzielnymi zasilaczami dla każdego z kanałów itd. - ogólnie, to projektował go Bladelius (nawet są napisy "BLADELIUS DESIGN GROUP" na płytce) i jest to bardzo bliski kuzyn Advantage P1 (co widać choćby po układzie wejść/wyjść na tylnym panelu).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po budowie, zdecydowanie nie - w I30 mamy "śladowe pre", a PRE30 to naprawdę rozbudowana konstrukcja z oddzielnymi zasilaczami dla każdego z kanałów itd. - ogólnie, to projektował go Bladelius (nawet są napisy "BLADELIUS DESIGN GROUP" na płytce) i jest to bardzo bliski kuzyn Advantage P1 (co widać choćby po układzie wejść/wyjść na tylnym panelu).

I miejmy nadzieję że problem leży w dobrym pre połączone po xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.