Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na forum ktoś kto porównywał końcówkę A33 z A32?
A32 to zupełnie inna bestia. Inna konstrukcja. Ich flagowy model niegdyś. Pytanie czy potrzebujesz tyle mocy? :)

 

Podobno gra bardzo dobrze. Sam nie miałem okazji posłuchać a tym bardziej zrobić porównania choć co jakiś czas mnie nadchodzi ochota na spróbowanie jej z tym że do moich wysoko skutecznych kolumn to lekki przerost formy nad treścią...

 

Nie mniej jednak jak by się kiedyś trafiła okazja to bym z chęcią spróbował.

 

Pozdrawiam

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

 

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A32 to zupełnie inna bestia. Inna konstrukcja. Ich flagowy model niegdyś. Pytanie czy potrzebujesz tyle mocy? :)

 

Podobno gra bardzo dobrze. Sam nie miałem okazji posłuchać a tym bardziej zrobić porównania

Sebna przecież chyba każdy lub większość na tym forum uważa, że im więcej watt tym lepiej. Ponawiam czy ktoś słyszał i bezpośrednio porównywał a32 i a33?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej Wat tym lepiej oraz im więcej bassssu tym lepiej. Ja się nie zgadzam z tym

Gdzieś czytałem, że A33.2 komuś zagrał lepiej od A32 - więcej Wat to potrzeba np. do elektrostatów, ale A33.2 chyba napędzi każde kolumny tradycyjnej konstrukcji, nawet o bardzo niskiej efektywności (z 86dB ALR-ami Nummer 4 wymiata). A basssu to właśnie w zestawieniu PRE30 + A33.2 jest za dużo (zwłaszcza z kolumnami T+A z linią transmisyjną) i dlatego zmieniłem na Classe CP-47.5 - ten preamp to majstersztyk.

 

Stoi taki na Alledrogo, i nikt się nim nie interesuje, choć cena... bym powiedział, okazyjna. A niedawno widziałem jak poszedł znakomity CDP-1.5 za grosze (sprzedawca srzelił sobie w piętę tym porównaniem do KAV-250cd):

https://archiwum.allegro.pl/oferta/odtwarzacz-cd-classe-cdp-1-5-hdcd-xlr-rca-i6716801598.html

Nie mogę sobie przebaczyć, iż przegapiłem tą aukcję. U nas chyba ta kanadyjska marka jest zbyt mało rozpoznawalna...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

. A niedawno widziałem jak poszedł znakomity CDP-1.5 za grosze (sprzedawca srzelił sobie w piętę tym porównaniem do KAV-250cd):

 

Cicho z tym znakomitym bo pójdą ceny w górę :) Poszedł za grosze bo nie są o nim wypisywane bzdury jak o Sony . Porównaj ceny Sony z innymi sprzętami. Ostatnio fanboye podbijają ceny textami że gra jak accuphase. Stare Sony z niedostępnym laserem u nas stoją za 2200 zł!!! Tymczasem za granicą są o wiele tańsze .

Ja dziękuję że nie było klubu cec gdy kupowałem ten CD , bo bym zapłacił z 6 tysięcy

 

U nas chyba ta kanadyjska marka jest zbyt mało rozpoznawalna...

 

Tak jak i primare. Swój i21 mogłem kupić w sensownej cenie i niewiele mu do i 30 brakuje. Nie dość że ma świetne brzmienie to i z wyglądu ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie posiadam obecnie końcówkę A33. 2 i preamp Pre30. Czy ktoś chciałby się zamienić aby kolory pasowały? Obojętnie czy czarny czy srebrny.

8715c46285f45968med.jpg

Jak wrażenia?

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

 

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia?

A napiszesz coś jak to się ma względem integry A30.1?

Cóż sama końcówka nie wnosi właściwie nic. Warto tutaj dodać że porównywałem integrę z końcówką używając preamp z A30.1 i tylko po rca. Podpinając końcówkę bezpośrednio do DAC-a, używając kompa do regulacji głośności miałem wrażenie, że jest lepiej. DAC i A33.2 były spięte XLR-ami, ale to może byc tylko podświadomość.

Teraz po podłączeniu PRE30 i A33.2 i DAC(Teac Ud-501) XLR-ami jest kosmiczna różnica. Integra daje wspaniała scenę, ale to co robi ten zestaw to coś niebywałego. Słychać dokładnie z którego miejsca gra instrument oraz jeszcze lepszą głębię.

Nigdy nie słyszałem czegoś takiego. Zapewne Dali Grand nie pozostają tutaj bez zasługi. Obecny zestaw gra bardziej rozdzielczo tzn słychać dokładniej instrumenty, mniej się zlewają, są jeszcze bardzie odseparowane. PRE30 dodało bardzo dużo. Efekt "live" został spotęgowany. Nawet żona zauważyła różnicę i powiedział "jakby grali u nas" Dla mnie jest to przeskok kilku klas. Słuchałem już kilka drogich wzmacniaczy. Żaden nie dał tego co słyszę dziś. Jestem pod ogromnym wrażeniem i nie żałuję żadnej wydanej złotówki na A33.2 + PRE30. Polecam ten zestaw z Dali grand. Wielkie kloce znikają. Mam nadzieję, że uda mi sie porównać ten zestaw z H360. Jakoś jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem i nie żałuję żadnej wydanej złotówki na A33.2 + PRE30. Polecam ten zestaw z Dali grand. Wielkie kloce znikają. Mam nadzieję, że uda mi sie porównać ten zestaw z H360. Jakoś jestem spokojny.

Wow - nie spodziewałem się aż tak dobrej opinii, po tym co usłyszałem u siebie - może to gusta albo kolumny, ale jestem ciekaw, co byś powiedział, jak byś usłyszał mój obecny zestaw Classe CP-47.5 + Primare A33.2, który "obskoczył" zestawienie z PRE30 w każdym aspekcie. To też była dużo bardziej znaczna różnica in plus, niż w przypadku użycia pre Krella KAV-250p, który po prostu zagrał inaczej od PRE30 - dla lubiących twardy bas, może i subiektywnie lepiej, ale nie był to skok o klasę, natomiast pre Classe nadał takiej klarowności, precyzji i zróżnicowania, że zdecydowanie jest. Bas potrafi być potężny jak z PRE30 kiedy trzeba, ale nie ciągnie się tak - jest precyzyjny, jak z KAV-250p, ale nie uporczywie twardy. Jak to nazywasz, efekt "live" jest ze dwie klasy lepszy - nawet z ostrą Thetą DSPro III nie ma żylety - dźwięk jest poukładany, precyzyjny, trójwymiarowy, ale nigdy nie męczący i z piekielną głębią.

 

P.S. Teraz się cieszę, że nie kupiłem najpierw integry A30.1 lub I30.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - nie spodziewałem się aż tak dobrej opinii, po tym co usłyszałem u siebie - może to gusta albo kolumny, ale jestem ciekaw, co byś powiedział, jak byś usłyszał mój obecny zestaw Classe CP-47.5 + Primare A33.2, który "obskoczył" zestawienie z PRE30 w każdym aspekcie. To też była dużo bardziej znaczna różnica in plus, niż w przypadku użycia pre Krella KAV-250p, który po prostu zagrał inaczej od PRE30 - dla lubiących twardy bas, może i subiektywnie lepiej, ale nie był to skok o klasę, natomiast pre Classe nadał takiej klarowności, precyzji i zróżnicowania, że zdecydowanie jest. Bas potrafi być potężny jak z PRE30 kiedy trzeba, ale nie ciągnie się tak - jest precyzyjny, jak z KAV-250p, ale nie uporczywie twardy. Jak to nazywasz, efekt "live" jest ze dwie klasy lepszy - nawet z ostrą Thetą DSPro III nie ma żylety - dźwięk jest poukładany, precyzyjny, trójwymiarowy, ale nigdy nie męczący i z piekielną głębią.

ciekawe co piszesz. Teraz wiem jak dużo wnosi Preamp więc postaram się posłuchać jeszcze jakiś porządny sprzęt. Najbardziej zdziwiło mnie, że przeskok między integrą, a dzielonką jest tak duży. Mol01 muszę przyznać, że rozbudziłeś moja wyobraźnię i ja również posłuchałbym u Ciebie tego Classe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś CP-35. Wisi na Allegro :)

CP-35 to najniższy model w serii - konstrukcyjnie sporo uboższy od CP-47.5 MKII, który w zasadzie był drugim w katalogu po flagowym CP-65 (teraz na niego poluję...). Każdy Classe jest zbudowany na komponentach, których daremnie szukać u konkurencji w podobnej cenie (jeśli chodzi o rynek wtórny), a jak już wspominałem - albo wiszą na Allegro (do niedawna był też CP-47.5) albo sprzedają się w licytacjach za marne grosze (jak ten CDP-1.5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem fanem Classe. Wszystko co słyszałem było spowolnionym brzmieniem i próbą robienia "lampy" z tranzystora co nigdy nie jest dobrym pomysłem IMHO bo rzadko wychodzi z tego coś dobrego.

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ile ludzi, tyle opinii - dla mnie zdecydowanie bardziej lejący się bas spowalniający drive, był właśnie z zestawu PRE30 + A33.2. Nigdy nie miałem lampy, ale po opiniach na temat ich brzmienia, mojemu zestawieniu daleko do lampowego brzmienia... Owszem, czytałem że starsze modele z serii C-.../P-... i DR-... rzeczywiście grały w stylu lampy (niektóre nawet chyba były lampowe, a już na pewno były nafaszerowane kondensatorami foliowymi i olejowymi, które głównie stosuje się do lamp), ale w moim zestawieniu na pewno niema słodkości i zaokrąglenia lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cedek wypadł zdecydowanie lepiej

Konstrukcji przetwornika i toru audio odtwarzaczy CD z tym co jest na MM30 nie ma co porównywać... moduł multimedialny jest raczej zoptymalizowany pod nagrania niskiej jakości lub wysokiej rozdzielczości, a w CD mamy naprawdę rozbudowany układ przetworników i zbalansowany tor audio, który jest zoptymalizowany pod sygnał 44,1 kHz z CD (choć CD35 to już nie to samo, co CD31/CD32...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo podobne. Mi się jednak bardziej podoba zestawienie i32/cd32. i35/cd35 różni się tym, że jest łagodniejsze, bardziej gęste, nie chowa też tak bardzo cykania co nie znaczy że eksponuje. Na moim zestawie 32 cykanie jest trochę wycofane, w ustawieniu samplingu 96k już mniej. W cd35 nie można przestawiać upsamplowania. Ogólnie bardziej ewolucja niż rewolucja... a może tylko lifting. Świetnie to brzmiało z kolumnami Opera Seconda i Focal Aria 926. Nawet bardziej mi się podobało niż referencyjne połączenie z KEFami. Słuchałem tego na interkonektach rca, chyba Black Rhodium Tempo i Kimberze 4tc.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od subiektywnego odbioru i konfiguracji, ale pre 30 to jeden z najlepszych pre na świecie w skali absolutnej.....więc wcale nie dziwi mnie efekt WOW.....

Czyta się wiele dobrego o PRE30, ale jednak w opinii mol01 classe cp-47, 5 lepszy więc może to PRe30 nie takie cudo. Jestem naprawdę zaskoczony co wnosi pre dlatego chętnie posłucham czegoś jeszcze lepszego, tylko dlaczego inne pre zbalansowane kosztują 2,3 razy Primare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.