Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi taką rzecz

 

Do czego służą gniazda w i32 Pre-out i Rec?? Z tego co zauważyłem można skorzystać z jednego gniazda rca i xlr żeby używać wzmacniacza jako końcówki mocy ale wejścia Pre i rec są dla mnie niewiadomą.

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście pre to wyjście z przedwzmacniacza - albo na subwoofer, albo na końcówkę mocy

 

Myślałem nawet żeby kupić sobie jakąś końcówkę mocy np. Roksana albo NADa podłączyć drugą parę kolumn i mieć zróżnicowany system

To nie służy do takich kombinacji...

Aby "obsłużyć" 2 pomieszczenia powinny być podwójne gniazda głośnikowe, wyłączalne z poziomu wzmacniacza/pilota.

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nawet żeby kupić sobie jakąś końcówkę mocy np. Roksana albo NADa podłączyć drugą parę kolumn i mieć zróżnicowany system ale nie da się wyłączyć głośników podpiętych do i32.

PRE OUT - to wyjście regulowane z przedwzmacniacza. Jak już tu zostało niedawno powiedziane w A30.2 jest ono marnej jakości, więc w i32 nie spodziewałbym się, że będzie lepiej.

REC OUT - to wyjście stałopoziomowe do urządzeń nagrywających, z reguły traktowane po macoszemu z gorszymi OP-AMP'ami itd.

 

Kolega Mrb napisał, że to nie służy do obsługiwania tzw. "drugiej strefy" (ZONE 2), ale ja domniemam, że Tobie chodziło zgoła o co innego - żeby w jednym pomieszczeniu, z jednego źródła, uzyskać dwa różne brzmienia (do różnych gatunków muzyki lub nagrań o różnej jakości). Nie wiem, jak mają integry Primare, ale niektóre wzmacniacze są tak skonstruowane, że po wciśnięciu "MUTE" odcinane są kolumny, ale... na wyjściach PRE nadal jest sygnał. I tu mamy pierwsze PRAWDOPODOBNE rozwiązanie - wciskasz "MUTE" i grasz tylko na podłączonej końcówce pod PRE OUT, jednak jeśli w I32 jest tak jak w PRE30, to wyciszenie jest zrealizowane przez ściszenie na maksa scalonych drabinek rezystorowych (na wyświetlaczu poziomu widnieje "--"), a co za tym idzie, wyjście PRE OUT będzie martwe i regulując głośność wyłączysz "MUTE".

Drugie rozwiązanie to już "kombinacja" - trzeba by się zaopatrzyć w końcówkę mocy z regulacją głośności i wpiąć pod REC OUT, w I32 wybrać (o ile jest taka opcja jak PRE30) źródło do nagrywania na to samo, co do odtwarzania (gdy jej niema to z automatu tak będzie) i regulować sobie głośnością drugiego zestawu na podłączonej końcówce. MUTE nie powinno wyciszyć sygnału na wyjściu REC OUT (a nawet gdyby tak było jakimś cudem, to wystarczy ściszyć I32 do zera), więc będziesz mógł słuchać na drugim zestawie, a komuny podłączone bezpośrednio do I32 nie będą grały. No i odwrotnie możesz ściszyć lub wyłączyć tą druga końcówkę i słuchać tylko na I32.

 

Jeśli natomiast chcesz używać obu zestawów jednocześnie by połączyć zalety/zniwelować wady obu wzmacniaczy/kolumn, albo chcesz po prostu zrobić bi-amping do jednej pary kolum, to pierwsze rozwiązanie i nie musisz nic kombinować - będziesz regulował poziomem głośności obydwu wzmacniaczy pokrętłem w i32. Należy tylko pamiętać, by podłączona końcówka w takiej konfiguracji miała podobną moc a kolumny podobną efektywność do już posiadanych, bo w innym przypadku jedną parę (ewentualnie górę lub dół w bi-ampingu) będzie głośniej słychać .

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo podobne. Mi się jednak bardziej podoba zestawienie i32/cd32. i35/cd35 różni się tym, że jest łagodniejsze, bardziej gęste, nie chowa też tak bardzo cykania co nie znaczy że eksponuje. Na moim zestawie 32 cykanie jest trochę wycofane, w ustawieniu samplingu 96k już mniej. W cd35 nie można przestawiać upsamplowania. Ogólnie bardziej ewolucja niż rewolucja... a może tylko lifting. Świetnie to brzmiało z kolumnami Opera Seconda i Focal Aria 926. Nawet bardziej mi się podobało niż referencyjne połączenie z KEFami. Słuchałem tego na interkonektach rca, chyba Black Rhodium Tempo i Kimberze 4tc.

Witam posiadam cd32 cykania to ja nie słyszę :) jak cyka to cały system z dupy

Warto wgrać najnowszy soft gra bardziej wyrafinowanie.

No i warto wymienić bezpieczniki, tylko, że jest ich 6szt.

Jeśli komuś drogo to na początek polecam wymienić ten główny zasilający, następnie ten płytce audio, są tam 3 szt. Są tam numery które pokrywają się z oznaczeniami gniazd rca, xlr oraz cyfrowych,.

Mój system to primare, Leben 300F,klipsch heresy, okablowanie to duelundy druty.

Zakończyłem już poszukiwania nirwany :) a miałem i grałem na dużo droższych klockach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam cd32 cykania to ja nie słyszę :) jak cyka to cały system z dupy

Warto wgrać najnowszy soft gra bardziej wyrafinowanie.

No i warto wymienić bezpieczniki, tylko, że jest ich 6szt.

Jeśli komuś drogo to na początek polecam wymienić ten główny zasilający, następnie ten płytce audio, są tam 3 szt. Są tam numery które pokrywają się z oznaczeniami gniazd rca, xlr oraz cyfrowych,.

Mój system to primare, Leben 300F,klipsch heresy, okablowanie to duelundy druty.

Zakończyłem już poszukiwania nirwany :) a miałem i grałem na dużo droższych klockach :)

Dokładnie tak jak napisałem. CD32 chowa cykanie w tle. Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mamy już pełną ofertę nowych stereofonicznych modeli Primare :

 

A. seria 430 mm ( szerokości )

 

I 35 Prisma : integra z DAC i modułem sieciowym ( 2x150w/8)XLR

I 35 DAC: integra z DAC ( 2x150w/8)XLR

I 35 : integra ( 2x150w/8)XLR

CD 35 Prisma : odtwarzacz z DAC in i modułem sieciowym

CD 35 : odtwarzacz CD

DD 35 : napęd CD

I 25 Prisma : integra z DAC i modułem sieciowym ( 2x100w/8)

I 25 DAC : integra z DAC ( 2x100w/8)

I 25 : integra ( 2x100w/8)

 

B. seria 350 mm ( szerokości )

I 15 Prisma : integra z DAC i modułem sieciowym ( 2x60w/8)

SC 15 : preamp z DAC i modułem sieciowym

CD 15 Prisma : odtwarzacz z modułem sieciowym

DD 15 : napęd CD

 

W ofercie pozostaje dzielony wzmacniacz "60"

Oczywiście brakuje końcówki do serii 350mm ale na ten moment cisza .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Dzięki, właśnie do nich napisałem, ciemawe co to za egzemplarz... Szukam. czarnego ale srebrny ewentualnie tez moglby byc Edytowane przez pharel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Primarków

Ostatnio pojawił się w dobrej cenie wzmacniacz Primare i 22 i sobie zakupiłem przez neta bez jakiegokolwiek odsłuchu.

Ciekawy jestem dlaczego Primare z używa tak mało prądu podczas pracy względem Baltlaba,którego posiadałem przed obecnym wzmacniaczem.

Pewnie w kategoriach absolutnych Baltlab to klasa,ale reszta gratów też musi być wyborna,żeby zagrało to na wysokim poziomie.

Trzeba przyznać że lepiej się prezentuje od Baltlaba epocy 3,ale z kolumnami Akkus monolith f1.

Akkusy grają gęstym i lekko ocieplonym dżwiękięm,pewnie stąd taka moja ocena.

Chciałem się podzielić swoim spostrzeżeniem i wprosić do Szanownych Klubowiczów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Primarków

Ostatnio pojawił się w dobrej cenie wzmacniacz Primare i 22 i sobie zakupiłem przez neta bez jakiegokolwiek odsłuchu.

Ciekawy jestem dlaczego Primare z używa tak mało prądu podczas pracy względem Baltlaba,którego posiadałem przed obecnym wzmacniaczem.

 

Pewnie dlatego ze jest w klasie D?? I32 jest fajniejszy.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uzywka jest w okolicy za 1300 i nie wiem czy warto?

Nie mam pojęcia - ja miałem tylko PRE30 i A33.2. Niby SPA20 ma porządny zasilacz z dwoma toroidami (tak jak I30), ale ciekawe, czy można tak odciąć kanały efektowne w menu, że rzeczywiście obydwa będą pracowały w konfiguracji stereo. Druga sprawa, że pewnie wpakowano tam słabsze podzespoły niż w wzmakach serii I2x, co nie wróży dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Siema. Wy dajecie rady cokolwiek strumieniować przez Primare. Jeden tablet wogóle mi nie widzi primare air w sklepie google play. Drugi widzi ale mogę się połączyć z mm30 tylko przy pomocy wifi. Efekt taki, że zrywa połączenia przy słuchaniu radia internetowego. Za pomocą primare air są tylko serwisy i radio internetowe?? co to za gówno?? Jak mam sterować resztą. Ponoć wcześniej primare app miało takie możliwości. Jak podłączam mm30 przez kabel lan z routerem to nie mogę nawiązać połączenia z tableta. Aplikacja się odpala ale nie da rady się połączyć. Strumieniować mogę z komputera z media playera tylko mp3. Flacków nie chce odtwarzać. Ani bezpośrednio z kompa ani przy podpięciu dysku do routera, ani po wifi ani przez lan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha premiera na AVS 2018 : PRE 35 , czyli przedwzmacniacz z Prismą . Działał bardzo przyzwoicie . Brak ceny i danych . Chyba zapowiada końcówkę .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem CD Primare CD31. Niestety mam problem z szufladą. Nie otwiera się gdy CD postoi dłuzej. Słychac jakby pasek się ślizgał. Gdy go przechylę do przodu to się otworzy i potem już działa jakiś czas. Miał ktoś taki problem? Czy wymiana paska, o ile to jest to, jest trudna i gdzie ewentualnie dostać taki pasek?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem CD Primare CD31. Niestety mam problem z szufladą. Nie otwiera się gdy CD postoi dłuzej. Słychac jakby pasek się ślizgał. Gdy go przechylę do przodu to się otworzy i potem już działa jakiś czas. Miał ktoś taki problem? Czy wymiana paska, o ile to jest to, jest trudna i gdzie ewentualnie dostać taki pasek?

W CD31 jest niestety DVD-ROM DSL-710A, a do niego można kupić jedynie laser (cały już jest niedostępny, a i nie kosztował tanio)... poza tym, wątpię by tam bym jakikolwiek pasek - prędzej zjechało się kółko zębate lub nie łączy krańcówka. Krańcówkę najprawdopodobniej wystarczy przeczyścić i/lub nagiąć, o ile dostaniesz się do niej, a jak to będzie kółko, to nie pozostaje Ci nic więcej, jak kupić jakiś CD/DVD-ROM ze starym złączem IDE/ATA, do którego będzie pasowała aluminiowa nakładka szuflady CD31. Wiele osób wymieniało to na stare CD-ROMy z nieużywanych już PC-tów i mają one lepszą żywotność niż ten gówniany DSL-710A...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem mechanizm na czynniki pierwsze. Żadnego zużycia nie zauwazyłem. Pasek co prawda był brudny no i jest łatwy do wymiany jakby co. Nie trzeba nawet rozkręcać mechanizmu bo jest na wierzchu jak się tackę zatrzyma w połowie drogi. . Wyczyściłem izopropanolem. Napęd do najlepiej wykonanych nie należy. Tacka jest na plastikowych prowadnicach i wydawało mi się ze tam właśnie się przycina. Wyciągnąłem i przetarłem preparatem podobnym do WD40, takim tłustym. Wszystko złożyłem do kupy i działa. Szufladka chodzi ciszej nawet. Nie wiem na jak długo pomoże. Bynajmniej nie jest to żaden trybik.

Nowy można bez problemu kupić praktycznie w wielu miejscach. oryginalny to około 70usd, zamiennik 40usd.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/Nowy-Oryginalny-DSL-710A-DSL-710A-DSL710A-DVD-ROM-CD21-CD31-CDI10-w-pude-ku/32952123045.html

Co prawda mechanizm chodzi juz bez problemu. Katuje go juz kilka godzin, ale chyba sobie kupię na zapas puki są jeszcze. Cena niewielka więc niech sobie leży na czarną godzinę.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/Nowy-Oryginalny-DSL-710A-DSL-710A-DSL710A-DVD-ROM-CD21-CD31-CDI10-w-pude-ku/32952123045.html

Co prawda mechanizm chodzi juz bez problemu. Katuje go juz kilka godzin, ale chyba sobie kupię na zapas puki są jeszcze. Cena niewielka więc niech sobie leży na czarną godzinę.

Jak chcesz, 150zł niby nie majątek, ale nowego DVD-ROMa na Allegro kupisz za 40zł i będzie dużo trwalszy (zwłaszcza, jak kupisz np. jakiegoś Pioneera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.