Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie chcielibyście może końcówki A33.2 w srebrnym kolorze. Mam możliwość kupić ec aw180 w rewelacyjnej cenie i potrzebuje sprzedać Primarka. Co prawda nie wiem czy ma to sens i warte jest dopłaty ale.....  Cóż choroba postępuj

6 godzin temu, smart_bee napisał:

Dzień dobry Państwu.Po kilku latach użytkowania CD10i chciałbym dołączyć do klubu ze swoimi nowymi kloockami.

Pozdrawiam wszystkich miłośnikow szwedzkiej myśli technicznej.

IMG_5154.JPG

Moglbys nieco opisac brzmienie ewentualnie jakies porownanie do innych sprzetow. Ten zestaw jeszcze sporo kosztuje a co za tym idzie ma duza  konkurecje. Inna sprawa ze D  klasa nie ma rewelacyjnych opinii. Jednak swiat idzie do przodu i nie mozna zamykac sie na nowoczesnosc.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, adams84 said:

Koledzy nie chcielibyście może końcówki A33.2 w srebrnym kolorze. Mam możliwość kupić ec aw180 w rewelacyjnej cenie i potrzebuje sprzedać Primarka. Co prawda nie wiem czy ma to sens i warte jest dopłaty ale.....  Cóż choroba postępuj

Moglbys nieco opisac brzmienie ewentualnie jakies porownanie do innych sprzetow. Ten zestaw jeszcze sporo kosztuje a co za tym idzie ma duza  konkurecje. Inna sprawa ze D  klasa nie ma rewelacyjnych opinii. Jednak swiat idzie do przodu i nie mozna zamykac sie na nowoczesnosc.

Poproszę o jeszcze kilkaset godzin brakujących do całkowitego wygrzania kolumn ,na jakich w tej chwili odsłuchuję 60-tkę.

Udało mi się ją kupić w całkowicie rewelacyjnej cenie jako ex demo z angielskiego ebaya.To co uderza podczas pierwszego zetknięcia z tym brzmieniem to jakość odtwarzacza strumieniowego z media board.Rozdzielczość bije na głowę Encore Musical Fidelity,z jakim miałem do czynienia przez kilka ostatnich miesięcy.

Do opisu brzmienia powrócę wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smart_bee napisał:

Udało mi się ją kupić w całkowicie rewelacyjnej cenie jako ex demo z angielskiego ebaya

Nie chcialbym byc niegrzeczy ale mozna slowo rewelacyjnej przelozyc na liczby naturalne. U nas najtanszy a60 kosztuje 15tys zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, adams84 said:

Nie chcialbym byc niegrzeczy ale mozna slowo rewelacyjnej przelozyc na liczby naturalne. U nas najtanszy a60 kosztuje 15tys zl. 

Będę szalenie nieprecyzyjny,ale ograniczę się do stwierdzenia,że cena wynosiła mniej niż 50 procent sklepowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i dlatego napisałem że obawiam się że to może być wydatek dla poprawy własnego ego. Do primare trzeba dołożyć sporo. Jak uda się sprzedać A33 to inwestycja warta zainteresowania w przeciwnym razie Primare zostanie.

Choć ostatnio troszkę mnie EC zniechęciło. 

Przeczytajcie ten link. Strona 63 ,3 stycznia link podesłany przez użytkownika barni

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adams84 napisał:

Choć ostatnio troszkę mnie EC zniechęciło. 

Czytałem to dawno temu - ogólnie EC zalatuje "vintage w nowej oprawie", co nie znaczy, że to złe granie, a Twoje kolumny raczej nie należą do skrajnie trudnych (choć ja wolę, gdy jest zapas, a nie "siódme poty" na wzmocnieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mol01 napisał:

Czytałem to dawno temu - ogólnie EC zalatuje "vintage w nowej oprawie", co nie znaczy, że to złe granie, a Twoje kolumny raczej nie należą do skrajnie trudnych (choć ja wolę, gdy jest zapas, a nie "siódme poty" na wzmocnieniu).

I dlatego ciagle zastanawiam sie czy silne wzmocnienie do stosunkowo latwych kolumn jest tak wymagane. Niestety tylko zakup drozszego (mocniejszego)wzmacniacza pozwoli rozwiklac tą zagadke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adams84 napisał:

ciagle zastanawiam sie czy silne wzmocnienie do stosunkowo latwych kolumn jest tak wymagane.

Powiem Ci tak, jak słuchasz głośno i nagle będzie jakieś konkretne pierdyknięcie w utworze, to na silnym wzmocnieniu poczujesz całym ciałem, że ono tam jest choćby kolumny już nie wydalały, a jak będziesz miał słabowite wzmocnienie, to zacznie się ono "dławić" i od razu odczujesz, że czegoś tu brak... Ale słuchając cicho nie robi to takiej różnicy, a nawet słabsze (mniej złożone) konstrukcje mogą okazać się bardziej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mol01 napisał:

Powiem Ci tak, jak słuchasz głośno i nagle będzie jakieś konkretne pierdyknięcie w utworze, to na silnym wzmocnieniu poczujesz całym ciałem, że ono tam jest choćby kolumny już nie wydalały, a jak będziesz miał słabowite wzmocnienie, to zacznie się ono "dławić" i od razu odczujesz, że czegoś tu brak... Ale słuchając cicho nie robi to takiej różnicy, a nawet słabsze (mniej złożone) konstrukcje mogą okazać się bardziej przejrzyste.

Mieszkam w bloku. U mnie głośno to najwyżej średnio-głosno, poza tym Primare na poziomach głośności z jakimi słucham gra wyśmienicie. Jedyne czego szukam to poprawy przy cichym odsłuchu. Tylko czy można jeszcze poprawić czy tylko zagrać inaczej? Często jest tak że dźwięk na tym samym poziomie ale o innej sygnaturze brzmienia odbieramy jako lepszy bo jest inny od naszych przyzwyczajeń np. słuchasz na co dzień tranzystorów,  posłuchasz lampę i wolisz to brzmienie bo:

- jest ciepłe

- lampy wyglądają efektowniej

Tylko czy to lepsze będzie również lepsze po pół roku. Czy wtedy stwierdzisz bardziej obiektywnie że jednak tranzystor bo... z dwojga bardziej pasują ci te cechy niż inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adams84 napisał:

Tylko czy można jeszcze poprawić czy tylko zagrać inaczej?

Poprawić można, bo nawet taki tani Rotel RB-990BX w niektórych kwestiach potrafi przewyższyć Primare A33.2, ale ogólnie Primare jest o wiele lepszy. Myślę, że wyższość Rotela w niektórych kwestiach bierze się właśnie z jego mocy, a w Primare balans moc/przejrzystość jest o wiele lepiej "skalkulowany" - moc jest wystarczająca, by napędzić większość kolumn na rynku, ale nie potrzeba było aż 10 tranzystorów mocy na kanał (a tylko 4szt.) by ją osiągnąć, jak w Rotelu. Z drugiej strony, takie końcówki Krella mają po 20-30 tranzystorów mocy na kanał (i dziesiątki/setki w stopniach wstępnych) i też dają radę, ale każdy Ci powie, że to sprzęt przede wszystkim trzymający za mordę o monumentalnym brzmieniu i mocy. Na drugiej szalce masz urządzenia wspomnianego EC czy Naima z 2 czy 4-oma precyzyjnie sparowanymi tranzystorkami na kanał (wiem, AW 400 z linku ma ich 8szt. - po 4 na każdą połówkę sygnału zbalansowanego), gdzie liczy się swoista aura odgrywanej muzyki, a nie miażdżąca siła. Myślę, że im bliżej balansu między siłą, a aurą, tym bardziej przejrzyste i naturalne granie (obiektywnie lepsze) - wykluczające subiektywne preferencje słuchacza/konstruktora, dające poczuć muzykę "tu i teraz" ze wszelkimi emocjami, które takowa za sobą niesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów :)

Czy mieliście już może styczność z Prismą w obecnej generacji?

Do swojego setu Primare'a zaczynam się rozglądać, za czymś, co da "dostęp" do plików i muzyki z sieci. Zamiast kolejnego "klocka" z chęcią wymieniłbym któryś element, najpewniej CD,  na taki z Prismą.

I35 niestety za drogi na ten moment, a obecny I32 wciąż daje radochę ze słuchania.

A może słyszał ktoś czy sama płytka z serii 35 będzie kompatybilna z serią 32? 

 

Edytowane przez Mirek_T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirek_T napisał:

A może słyszał ktoś czy sama płytka z serii 35 będzie kompatybilna z serią 32?

Zapomnij!

Poza tym długo słuchałem i wielokrotnie i35 w salonie. To inne granie niż i32. Nie podniecałbym się prismą i nowym wbudowanym dackiem. To tylko rozdzielona nowa wersja mm30. Kupiłem mm30 okazyjnie z drugiej ręki. Oprogramowanie to jest jakaś komedia. Jak Primare tak samo oleje prismę za pare lat to lepiej odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zestaw a30.2+p30+d30.2+t30. Do tego kolumny Epos m22(podpięte kablem AQ  type 8). Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmiana kolumn na np. Thiel cs2.3 lub cs 3.6 albo Proac. Co wy byście polecali? Jak ktoś mógłby podzielić się opinią byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.
Nie wertowałem wszystkich wątków więc jak się powtórzę to przepraszam.
Dziś odkryłem taką ciekawostkę.
Wpadł mi w ręce cd Philips 624.
Okazuje się, że pilot C23 obsługuje tego cedeka.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łukasz_57498 napisał:

Wpadł mi w ręce cd Philips 624.
Okazuje się, że pilot C23 obsługuje tego cedeka.

Chyba nie było o tym, ale to żadna nowość, że takie marki jak Primare, Krell, Hegel, Rotel oraz wiele innych używa kodów Philipsa, a więc i ich pilotami zasterujesz starym Philipsem.

A porównywałeś tego staruszka CD624 z jakimś playerem Primare?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było o tym, ale to żadna nowość, że takie marki jak Primare, Krell, Hegel, Rotel oraz wiele innych używa kodów Philipsa, a więc i ich pilotami zasterujesz starym Philipsem.

A porównywałeś tego staruszka CD624 z jakimś playerem Primare?

No właśnie ten Philips jest „chwilowo” aż skarbonka się uzupełni na cedeka.

Myśle nad 22. Czas pokaże

 

 

Nie mam wielkiego doświadczenia z cd (Nad C542, Creek Evo, jakiś tani Denon)

I ten Philips całkiem fajnie gra.

Tak będzie do momentu kiedy nie wpadnie mi w ręce coś z wyższej półki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz_57498 napisał:

I ten Philips całkiem fajnie gra. 

 

49 minut temu, rafal735r napisał:

Piloty z marantza też pasują.

Stare Philipsy słyną z dobrego grania - wyższe modele (800/900) są tożsame z kultowymi Marantzami (kiedyś te marki blisko współpracowały), a niektóre kosztują grosze. Dlatego też jestem ciekaw konfrontacji z czymś teoretycznie z wyższej półki - bardziej mi chodziło o D30.2 lub CD31, ale wrażeń z konfrontacji do CD22 też bym posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 22:16, Mirek_T napisał:

A może słyszał ktoś czy sama płytka z serii 35 będzie kompatybilna z serią 32? 

Zdecydowanie nie jest wspierana przez nową serię

W dniu 1.02.2019 o 02:04, Krzysiek B napisał:

 

 

W dniu 1.02.2019 o 02:04, Krzysiek B napisał:

Poza tym długo słuchałem i wielokrotnie i35 w salonie. To inne granie niż i32. Nie podniecałbym się prismą i nowym wbudowanym dackiem. To tylko rozdzielona nowa wersja mm30.

Siejesz trochę nieprawdę - mm30 ma na pokładzie inny DAC. Funkcjonalnie tak można to w skrócie określić, ale to zupełnie inny przetwornik i zupełnie inny streamer.

Zgadza się, że i32 i i35 to trochę inne granie. Mi przypadło do gustu i35, ale to przecież kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 22:16, Mirek_T napisał:

A może słyszał ktoś czy sama płytka z serii 35 będzie kompatybilna z serią 32? 

Zdecydowanie nie jest wspierana przez nową serię

W dniu 1.02.2019 o 02:04, Krzysiek B napisał:

 

 

W dniu 1.02.2019 o 02:04, Krzysiek B napisał:

Poza tym długo słuchałem i wielokrotnie i35 w salonie. To inne granie niż i32. Nie podniecałbym się prismą i nowym wbudowanym dackiem. To tylko rozdzielona nowa wersja mm30.

Siejesz trochę nieprawdę - mm30 ma na pokładzie inny DAC. Funkcjonalnie tak można to na siłę tak określić, ale to zupełnie inny przetwornik i zupełnie inny streamer.

Zgadza się, że i32 i i35 to trochę inne granie. Mi przypadło do gustu i35, ale to przecież kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 17:33, mrb napisał:

Zdecydowanie nie jest wspierana przez nową serię

 

Siejesz trochę nieprawdę - mm30 ma na pokładzie inny DAC. Funkcjonalnie tak można to na siłę tak określić, ale to zupełnie inny przetwornik i zupełnie inny streamer.

Zgadza się, że i32 i i35 to trochę inne granie. Mi przypadło do gustu i35, ale to przecież kwestia preferencji.

To co oferuje prisma i wbudowany dac w i35 to wcale nie jest jakieś lepsze od tego co oferuje mm30 w i32. Mam na myśli oferowaną jakość dźwięku przetworników w stosunku do wzmacniaczy. Jest to podobnie skalkulowane

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 23:00, Krzysiek B napisał:

To co oferuje prisma i wbudowany dac w i35 to wcale nie jest jakieś lepsze od tego co oferuje mm30 w i32. Mam na myśli oferowaną jakość dźwięku przetworników w stosunku do wzmacniaczy.

Miejmy tylko na uwadze, że "lepsze/gorsze" brzmienie to jest zawsze kwestia indywidualnych preferencji...

Z kolei oceny funkcjonalności mogą być bardziej obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadaczy Primare ?  , aktywnosc kluby raczej znikoma ale byc moze ktos bedzie wstanie mi odpowiedziec. Po przesiadce z Hegla pozostaje z Primare i mam nadzieje ze tak pozostanie. Prosze kolegow o jakies wskazowki dotyczace kabli , prawde mowiac jakos nie specialnie przywiazuje do tego znaczenie. Obecnie wszystkie moje kable glosnikowe czy sygnalowe analogowe i digital , wszystkie sa marki Supra.  Nie moge powiedziec ze cos z nimi nie tak , ale ostatnio zaczelem sie zastanawiac czy byc moze jest jednak warto cos tam zmienic , bynajmniej caly czas slysze ze absolutnie niewykorzystuje potecjalu swojego odtwarzacza w obecym podlaczeniu przez RCA i Coaxial . Dlatego moje pytanie czy warto jest kupic kable typu XLR i tak podlaczyc odtwazacz do wzmacniacza, niby to najlepsze podlaczenie  ktore mi rekomenduja. Czy myslicie ze warto inwestowac w kable typu XLR , sa dosc drogie i jakos nie specialnie chcialbym wydac duzo pieniedzy na kawelek kabla , mysle ze moje max cenowe na tego typu kabel to powiedzmy Supra Sword - IXLR.

Jezeli ktos z kolegow ma doswiadczenie w tym temacie prosze o odpowiedz. A jeszcze na koniec , gdzies czytalem tu interesujaca rozmowe dotyczaca czy Primare jest nadal made in Sverige czy nie , hmmm moze nie wszystkie modele, ale oczywiscie ze nieliczne ale nadal sa made in Sverige , choc nie jestem pewien czy ma to jakiekolwiek znaczenie ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.