Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwie miedziane kable  najlepiej dokrecane bezposrednio do kolumn i wzmacniacza(najmniejdze straty). Mysle ze 20zl wystarczy. Reszte kasy odłóż i dozbieraj do Pre30 lub Pre32. No chyba ze chcesz zaspokoić wlasne ego to ok. W koncu u kazdego z Nas ta choroba czasami wystepuje i wowczas emocje rozbudzone barwnymi opisami biorą gore nad zwyklym rozsadkiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, alibab napisał:

Adams84, niemniej gdy pożyczyłem od szwagra Y.P.Sound Argentum(srebrne ukraińskie), różnica była wyraźna na korzyść ukraińskich.(ja mam AQ type8 strasznie sztywne). Ktoś kiedyś pisał, że VdH The Wind głośnikowy dobrze spisuje się z niższymi klasowo Primarkami

Ok. Jednak moja rada zostaje bez zmian . Wymień p30 na pre30. Wtedy odczujesz sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, alibab napisał:

adams84, wymiana na pewno będzie. Szukam okazji. A czy mógłbyś coś podpowiedzieć co do kolumn. Mam Epos m22 i zamierzam wymienić na AP tempo VI lub 25 Albo scorpio 25. Wprawdzie będzie odsłuch, ale może jakaś podpowieź, by nie odkrywać nowego.

Nie znam epos. Natomiast kolumny polecam polskich producentów na markowych, głośnikach wysokiej klasy. Często stosunek jakości/cena zabija markowe firmy. Jeśli chodzi AP tempo VI to mają taką prasę że bez problemu je odsprzedaż jeżeli się nie spodobają. Sam o nich myślałem ale w YB audio znalazł to czego szukałem po Dali Grand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, alibab napisał:

Adams84, niemniej gdy pożyczyłem od szwagra Y.P.Sound Argentum(srebrne ukraińskie), różnica była wyraźna na korzyść ukraińskich.(ja mam AQ type8 strasznie sztywne). Ktoś kiedyś pisał, że VdH The Wind głośnikowy dobrze spisuje się z niższymi klasowo Primarkami

Jaka różnica...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul...., odnoszę wrażenie, że śmiejesz się z tego. Powiem Ci tak. Wśród fotografów są tzw. nikoniarze i kanonowcy. Każdy chwali swoje. Każdy z nich ma rację, bo póki co w określonych warunkach jeden zrobi lepsze zdjęcia, a w innych gorsze(a konkurent lepsze). Wracając, swego czasu też podchodziłem sceptycznie do kabli, niemniej zmieniłem zdanie. IC, kolumnowe jednak coś wnoszą(ale zdecydowanie mniej niż inne elementy). Jeśli twierdzisz, że nie, to proponuję dać jakąś zanieczyszczoną miedź, a nie 99,9999%. Czy masz może w swoim systemie takie "brudne" kable? Pewnie nie, bo domieszki "brudu" wpływają na przesył sygnału. Zatem masz odpowiedź, że jednak kable coś znaczą.  Owszem, kable takie kupujemy w granicach rozsądku, bo najistotniejsze są inne elementy systemu. Nie wyczuwam natomiast różnicy przy kablach zasilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, alibab napisał:

Jeśli jesteś taki ograniczony, to inaczej: brudny-zanieczyszczony wtrąceniami, które powodują straty w przesyle. Koniec, nie odpowiadam, na Twoje głupawe zaczepki. 

Chciałeś błysnąć ale coś ci nie poszło kolego. Zainwestuj w kable a nie głośniki, będziesz miał lepsze zejścia na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, po co takie przytyki. @alibab ma rację - są kable o różnej czystości miedzi, a to że kolumny przy jakimś tam spadku "osiągają" 38Hz, nie oznacza wcale, że jak sobie podbijesz korektorem 40Hz o +5dB, to nie osiągną minimalnie niższej częstotliwości przy tym samym spadku... Kabel oczywiście aż takiej korekcji nie wprowadzi, ale może nieznacznie wytłumić np. o -0,1dB pasmo dajmy na to 200-10000Hz i będzie wrażenie, iż basu (od tych przykładowych 38Hz do 200Hz) jest więcej (subiektywnie, że schodzi niżej albo, że jest dynamiczniejszy), a góry więcej powyżej tych 10000Hz (subiektywnie, że jest bardziej szczegółowa i przejrzysta od środka). Oczywiście kabel by być takim filtrem musi mieć odpowiednio domieszkowany przewodnik i mieć izolację o odpowiedniej pojemności/konstrukcji, a do tego posuwają się producenci drogich kabli (nie wszyscy - niektórzy tylko dorabiają ideologię do bzdurnych rozwiązań) z różnym skutkiem. Ale od razu zaznaczam, że ja jestem przeciwny takim praktykom, nie jestem "kablarzem" i preferuję kable, które nic nie "korygują" (czy tam "polepszają" - jak zwał, tak zwał), a takie wcale nie należą do najdroższych i tu kolega @adams84 na rację, że można je kupić poniżej 20zł/m (bo to myślę miał na myśli) - najlepiej 2x 4mm kw. lub 2x 2,5mm kw. w izolacji teflonowej.

Ja tak nie mam nic do tych, co "moderują" sobie brzmienie przy użyciu takich kabli, ale jestem zdania, że kabel jest od przewodzenia a nie od korygowania tego, co sprzęt zdołał wygenerować. Jak kupuję sprzęt, który generuje skrajnie wierny sygnał, to nie chcę zakłamywać rzeczywistości kablami, by mi się bardziej podobało i niweczyło pracę tegoż sprzętu... Innymi słowy, wolę wydać więcej na sprzęt, niż "ratować" go kablami.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moje wcześniejsze posty. Problem ze zrozumieniem tekstu pisanego? Ale cóż są tacy na świecie i  myślą, że wszystkie rozumy pozjadali. Ty do  ich należysz. Nie wyciągnąłeś wniosków s postu mol01. Ale tekst należy tak jak pisałem czytać ze zrozumieniem, a tej umiejętności nie posiadłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 6.05.2019 o 15:16, alibab napisał:

Bas schodził trochę niżej był pełniejszy, góra bardziej rozdzielona, więcej szczegółow( w szczególności na talerzach)

Kto wie, może co innego myślałeś a co innego pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego ,że kable wpływają na dźwięk ? Na pewno nie tak wyrażnie jak kolumny czy wzmacniacze ale jednak. Niektórzy powinni zmienić chyba hobby na wędkarstwo lub filatelistykę,tam dobry słuch nie jest konieczny. Szkoda poświęcać cenny czas, jeżeli i tak się wszystkiego nie usłyszy.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Co w tym dziwnego ,że kable wpływają na dźwięk ? Na pewno nie tak wyrażnie jak kolumny czy wzmacniacze ale jednak. Niektórzy powinni zmienić chyba hobby na wędkarstwo lub filatelistykę,tam dobry słuch nie jest konieczny. Szkoda poświęcać cenny czas, jeżeli i tak się wszystkiego nie usłyszy.

A to hobby z kablami w tle to jak się  nazywa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jaka złośliwość jest na tym forum. Grzecznie zapytałem się o kable. A tu fala hejtu. Nikogo nie zmuszałem do odpowiedzi, a tu same męty wypłynęły. Jeśli komuś nie pasuje moje pytanie, to kultura wymaga by go pominąć, a przynajmniej nie drwić z drugiej osoby. Ale to kwestia charakteru. Są różne i to przyjmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, więc dlaczego co niektórzy robią sobie drwiny?

definicja: hejt «obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie» Kogo obraziłem lub gdzie wydałem agresywny komentarz? To mój wpis(zapytanie o kable) wywołał takie reakcje. Więc  Ziko nie do mnie twoja uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, alibab napisał:

No własnie, więc dlaczego co niektórzy robią sobie drwiny?

"Taki mamy klimat" najwidoczniej - chłopaki postanowili Ci chyba zrobić chrzest bojowy ?
W innym temacie byś napisał, że kable nie mają znaczenia, to byś był wymieszany z błotem, że żeś głuchy i niedouczony... jak ja kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

"Taki mamy klimat" najwidoczniej - chłopaki postanowili Ci chyba zrobić chrzest bojowy ?
W innym temacie byś napisał, że kable nie mają znaczenia, to byś był wymieszany z błotem, że żeś głuchy i niedouczony... jak ja kiedyś.

Tylko w jakim celu? Bo każde działanie ma jakiś cel. Fala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 5.05.2019 o 13:17, alibab napisał:

Cześć, no oderwijcie się na chwilę od słuchania muzy. Jakich kabli głośnikowych uzywacie w swoich zestawach Primare?(mam a30.2+cd30.2+p30, głośnikowe AQ type8). Co ewentualnie polecacie?

https://www.speckable.pl/produkt/137/PROLINK-EX-Kabel-1xRCA(m)-(m)-1,2m.html?ref=g56

tutaj masz fajne ic, które w będą ok oraz głośnikowy

https://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-2-x-2-5-mm-ofc-925-miedz-6n-p-2062.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 godzin temu, alibab napisał:

Dzieki Kukawa.

Dzisiaj mi "przyszły" Cardas Neutral Reference XLR. Kupione po niezwykle okazyjnej cenie. Kupiłem od gościa nówki jeszcze nie rozpakowane(przeleżały u niego 2 lata w szafie nieużywane). Teraz się wygrzewają. Wypadły z systemu pożyczone Oyaide.

Ty to jednak masz fantazję. Zamiast wymienić sobie pre lub końcówkę na wyższy model ,to bawisz się w kabelki . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.