Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.pauseljudbild.com/produkt/primare-a34-2-np30/

Kombinowałem na wszystkie sposoby. Odłączyłem nawet te RCA od Oppo 203 i jest sam NP30 podpięty po XLR. Te hebelki do wyboru XLR/RCA wszystkie przestawione na sygnał zbalansowany i nie ma żadnej różnicy. Napiszę do Primare, może mają jakiś myk na głośniejsze granie tego streamera ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was miał, lub ma Primare BD32? Jestem zainteresowany tym urządzeniem i ciekawią mnie wasze opinie.

Poza tym - czy ktoś z was ma wytłumaczenie dużego rozrzutu ceny za ten model? W jednym sklepie 10000PLN, w innych 17000PLN...

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayer_30 napisał:

Te hebelki do wyboru XLR/RCA wszystkie przestawione na sygnał zbalansowany i nie ma żadnej różnicy.

Te hebelki lubią się psuć (wtedy chodzą zaskakująco luźno albo nie chcą się przełączać), ale gdyby to były one, to na każdym urządzeniu byłoby cicho i to tylko na 1 czy 2 z 7 kanałów z uszkodzonymi hebelkami, a pewnie próbowałeś już na różne kanały podłączać (ja bym tak zrobił)...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki są ok, bo to nowy wzmacniacz. Próbowałem na innych wejściach i poziom jest taki sam. Powiem tak, od skali 60 w górę zaczyna już być podobnie jak w i32 przy 40. Tego mi brakuje, bo myślałem, że na a30.7 z np30 będzie już fajnie przy skali 25-30. Nie słucham głośno, ale lubię mieć z tyłu głowy, że jest zapas mocy, a nie, że dojeżdżam do 79 i zderzenie ze ścianą. Szukam pre32, który ma na wyjściu 10VRms ?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayer_30 napisał:

"Czy próbowałeś zmieniać głośność pilotem? Patrz str.4 w instrukcji obsługi "

? ?? To Ci odpowiedzieli - zrozumienie klienta i poświęcenie uwagi problemowi pierwsza klasa... Ja bym odpowiedział: "Panie, ale ja nie łumie czytać - a Pan łumisz?" ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2019 o 16:13, damun napisał:

Panowie, czy ktoś z was miał, lub ma Primare BD32? Jestem zainteresowany tym urządzeniem i ciekawią mnie wasze opinie.

Poza tym - czy ktoś z was ma wytłumaczenie dużego rozrzutu ceny za ten model? W jednym sklepie 10000PLN, w innych 17000PLN...

Nikt? Nic?

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mol01 napisał:

W każdym razie, ja bym nie dał za BD32 nawet tych 10000zł...

Dlaczego? I, w takim razie, jakieś inne propozycje odtwarzacza DVD, który na muzyce z płyt CD radził sobie będzie możliwie jak najlepiej, będzie konstrukcją zbalansowaną i będzie miał wyjście cyfrowe XLR, oprócz analogowych XLR?

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, damun napisał:

Dlaczego? I, w takim razie, jakieś inne propozycje odtwarzacza DVD, który na muzyce z płyt CD radził sobie będzie możliwie jak najlepiej, będzie konstrukcją zbalansowaną i będzie miał wyjście cyfrowe XLR, oprócz analogowych XLR?

Nie wiem, nigdy się nie interesowałem odtwarzaczami DVD/Blue Ray z wyższej półki, tym bardziej nowymi, ale do 10 tysięcy, to wolałbym kupić oddzielnie dobry CD i przeciętny DVD, zaś o jakości przetwornika w tymże cudzie pisałem kilka postów wcześniej - nigdy combo nie będzie tak dobre, jak odtwarzacze specjalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damun sprawdz czy to BD32 czy mk2 , te drugie byly juz drozsze . Nawet jezeli ten za 10.000 to BD32 , to i tak dobra cena , ja swojego mk2 kupowalem za 28.000kr byl za 38.000kr. Wyszlo ich naprawde niewiele sztuk , jest to w ofercie Primare cos specialnego tak jak seia 60. To jeden z najlepszych na swiecie odtwazaczy wieloformatowych, problem jak zwykle cena i pozniej sie zaczyna za te pieniadze to ja bym mial .....;)))))) Ja sluchalem go w roznych systemach nawet z bardzo drogimi CD ? , jezeli mozesz sobie na niego pozwolic to jak najbardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki Panowie. Nie doprecyzowałem wcześniej, ale u mnie urządzenie wykorzystywane byłoby jako:

1) CD, ale tylko po złączu cyfrowym. Mam zewnętrzny DAC, lepszy, niż ten zawarty w odtwarzaczu. Ma on wejścia XLR, dlatego też potrzebuję odtwarzacza z takimi wyjściami i konstrukcją zbalansowaną.

2) Odtwarzacz DVD (blue ray praktycznie wcale) po wyjściu HDMI (zarówno obraz jak i dźwięk).

Szukam odtwarzacza możliwe najlepszego pod kątem powyższych wymagań. Najbardziej pasowałby mi sam napęd z odpowiednimi wyjściami, ale nie mogę takiego wynalazku znaleźć.

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damun napisał:

Szukam odtwarzacza możliwe najlepszego pod kątem powyższych wymagań. Najbardziej pasowałby mi sam napęd z odpowiednimi wyjściami, ale nie mogę takiego wynalazku znaleźć.

Theta chyba coś takiego robiła, ale u nas raczej nie do zdobycia jako nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 17:17, mol01 napisał:

? ?? To Ci odpowiedzieli - zrozumienie klienta i poświęcenie uwagi problemowi pierwsza klasa... Ja bym odpowiedział: "Panie, ale ja nie łumie czytać - a Pan łumisz?" ?

Odpisali jeszcze raz. NP30 ma siłę głosu na 79 porównywalną do ustawienia PRE32 na 70. W takim układzie nie ma co zawracać sobie głowy w dokupowaniu przedwzmacniacza. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 09:02, damun napisał:

Dzięki za wskazówki Panowie. Nie doprecyzowałem wcześniej, ale u mnie urządzenie wykorzystywane byłoby jako:

1) CD, ale tylko po złączu cyfrowym. Mam zewnętrzny DAC, lepszy, niż ten zawarty w odtwarzaczu. Ma on wejścia XLR, dlatego też potrzebuję odtwarzacza z takimi wyjściami i konstrukcją zbalansowaną.

2) Odtwarzacz DVD (blue ray praktycznie wcale) po wyjściu HDMI (zarówno obraz jak i dźwięk).

Szukam odtwarzacza możliwe najlepszego pod kątem powyższych wymagań. Najbardziej pasowałby mi sam napęd z odpowiednimi wyjściami, ale nie mogę takiego wynalazku znaleźć.

Primare dd35 i komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 08:14, damun napisał:

Dlaczego? I, w takim razie, jakieś inne propozycje odtwarzacza DVD, który na muzyce z płyt CD radził sobie będzie możliwie jak najlepiej, będzie konstrukcją zbalansowaną i będzie miał wyjście cyfrowe XLR, oprócz analogowych XLR?

Tylko oppo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Oppo w tamtejszym klubie już pytałem. One chyba nie mają wyjścia cyfrowego XLR, jeśli dobrze kojarzę? Jeśli się mylę, to podlinkujcie taki model.

Co do propozycji oddzielnego napędu tylko do płyt CD i komputera do płyt DVD – odpada, to musi być jedno urządzenie, jak pisałem wcześniej. I nie może być to komputer ;-).

To wszystko, i parę innych kwestii, przywiodło mnie do Primare BD32, który spełnia wszystkie wymagania. Kwestia tylko wysokiej ceny oraz tego, czy ktoś coś o nim wie z własnych doświadczeń i może zarekomendować, lub odradzić i polecić coś innego :-).

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paul klacska napisał:

Jedne modele Oppo mają xlr a drugie nie. Moje ma i gra sobie w parze z pre 32 i a 34.2. 

Najpewniej mylisz wyjścia cyfrowe XLR z wyjściami analogowymi XLR. Ja pisałem o tych pierwszych, których OPPO nie ma, a przynajmniej nie te modele, które widziałem (choćby UDP-205).

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, damun napisał:

Najpewniej mylisz wyjścia cyfrowe XLR z wyjściami analogowymi XLR. Ja pisałem o tych pierwszych, których OPPO nie ma, a przynajmniej nie te modele, które widziałem (choćby UDP-205).

Sorki nie doczytałem, zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, damun napisał:

Najpewniej mylisz wyjścia cyfrowe XLR z wyjściami analogowymi XLR. Ja pisałem o tych pierwszych, których OPPO nie ma, a przynajmniej nie te modele, które widziałem (choćby UDP-205).

Wyjście cyfrowe z wtykiem XLR nazywa się AES/EBU. Ja też cały czas myślałem, że piszesz o XLRach analogowych. I z tego co widać na stronie primare, bd32 AES/EBU nie posiada. Cd32 ma takie wyjście.

Screenshot_20190614-165635.jpg

unas_340103_altpic_2.jpg

Edytowane przez mayer_30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krzysiek B napisał:

a w czym taki cyfrowy xlr jest lepszy niż zwykłe połączenie koaksjalnym?

Na małej odległości raczej dużej różnicy to nie robi, ale ogólnie AES-EBU to obwód zamknięty między dwoma trafami dopasowującymi na wejściu i wyjściu połączonych urządzeń, co teoretycznie wyklucza powstanie jakichkolwiek zniekształceń na kablu. Tak, wiem, w dobrej klasy urządzeniach, na wyjściach koaksjalnych też są trafka, ale ich uzwojenia są połączone z masą urządzenia/sygnałową, a w AES/EBU masa idzie 3 żyłą, a sygnał tworzy pętlę między uzwojeniami tych transformatorków (czasami w ten sposób wykonane są też złącza BNC, ale już bez masy na 3 żyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden szwed ma na blocket (szwedzkie allegro) właśnie pierwszą wersję do sprzedania. Odpisał mi, że chce 9.999 sek, na polskie wyjdzie niecałe 4k pln + przesyłka. Nie wiem tylko, czy ci wyśle do Polski. Tu masz oryginalną odpowiedź, przetłumacz translatorem.

Hej,

Det är första BD32. Jag släpper den dock för 9990 kr om du skulle vara

intresserad.

Mvh
/Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku główną zaletą wyjścia XLR w napędzie jest to,  że urządzenie współpracujące z tym napędem ma do dyspozycji tylko wejście XLR, a nie RCA, więc bez dodatkowych zabiegów na kablach bym tego nie spiął  ;-).

3 godziny temu, mayer_30 napisał:

Jeden szwed ma na blocket (szwedzkie allegro) właśnie pierwszą wersję do sprzedania. Odpisał mi, że chce 9.999 sek, na polskie wyjdzie niecałe 4k pln + przesyłka. Nie wiem tylko, czy ci wyśle do Polski. Tu masz oryginalną odpowiedź, przetłumacz translatorem. 

Hej,

Det är första BD32. Jag släpper den dock för 9990 kr om du skulle vara

intresserad.

Mvh
/Daniel

Możesz mi podać przez PW jakieś namiary na tę osobę, np. adres e-mail? To jest pewniak, czy oferta tego typu ;-)?: 

 

Z wiekiem i z kolejnymi życiowymi doświadczeniami dochodzę do wniosku, że najważniejsze w życiu jest...oddychanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, damun napisał:

W moim przypadku główną zaletą wyjścia XLR w napędzie jest to,  że urządzenie współpracujące z tym napędem ma do dyspozycji tylko wejście XLR, a nie RCA, więc bez dodatkowych zabiegów na kablach bym tego nie spiął  ;-).

Możesz mi podać przez PW jakieś namiary na tę osobę, np. adres e-mail? To jest pewniak, czy oferta tego typu ;-)?: 

 

Wszędzie zdarzają się przekręciarze, niestety. Tu jest namiar na tą aukcję: https://www.blocket.se/vi/84911306.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.