Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 19.05.2019 o 13:54, paul klacska napisał:

Projekt jest można powiedzieć pionierski i nie wiadomo jak to zagra. Kto wie, może już nic nie będzie trzeba zmieniać. W lipcu się okaże. Pozdrawiam

I co? Masz już docelowy zestaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, ziko369 napisał:

I co? Masz już docelowy zestaw? 

Widzę,że spać nie możesz. Oczywiście ,że mam.

Dzisiaj mi powiesz ,że wasze zestawy zagrają lepiej niż moje Epic One??

Ja osobiście nic do was nie mam,podoba wam się to co macie ,spoko.

Chodzi o to ,że za te 10 tys można mieć dużo lepszy sprzęt. Nie tylko nowszy ale ogólnie lepszy, 10 tys to sporo kasy i można już naprawdę złożyć fajny zestaw.Mówię o zestawie bo ja bawię się w systemy dzielone.

Jeśli tak wam spieszno do tych porównań ,to chyba była prowadzona prze zemnie krótka rozmowa z jednym użytkownikiem Sansui.

Dwukrotnie porównywał Sansui z Hegelem h200, sam napisał ,że woli Hegla. Zdanie właściela hegla było bardziej wyraziste, powiedział ,że Sansui jest ok ale nie ma startu do H200. Parę postów później właściciel Sansiu próbuje powiedzić ,że sprzęt jest na poziomie H360. Dziwne , wcześniej twierdził ,że h200 jest lepsze. 

Skończmy może na tym,że podoba wam się to co macie, nie mi to oceniać ale powiem jeszcze raz,za 10 tys można duuuuużo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, paul klacska napisał:

Dzisiaj mi powiesz ,że wasze zestawy zagrają lepiej niż moje Epic One??

Nigdy nie mówię nikomu czy coś gra lepiej czy gorzej...lubię jak ludzie się cieszą ze swoich zestawów a nie dokuczają sobie nawzajem...

Chyba, że ktoś mi nadepnie na mały palec...

Nie mam Sansui...sercem mojego zestawu jest Jolida jd1501rc...ok 40m2 pomieszczenie przyjazne akustycznie...i oczywiście STX Electrino 250...dlaczego kupiłem akurat takie? Nie ma sensu pisać bo cena nie adekwatna do tego forum...

Ja jestem zwolennikiem dobrego napędu...

A odezwałem się w wiadomym wątku bo nie lubię jak poniża się ludzi ?

Epic One od YB?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, ziko369 napisał:

No to pięknie ?

Nic tylko grać piękną muzykę od rana do wieczora...jak ja to zresztą czynię ?

Dzięki. Raczej się nie uda bo w pracy jestem poza domem. Tu jestem skazany słuchać czegoś innego niż yb audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, ziko369 napisał:

O mamo ... Na łeb by mi siadło

Będę robił jeszcze jedne na ellipticorach ale jeszcze nie wiem jakie. 

Za jakiś czas będę musiał się przeprowadzić w pracy. Nie wiem czy będą to monitory czy konstrukcja 3way .

Zobaczymy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Primare jest taki że bez dobrego Dac nie podchodź. 

Dlatego wymieniam na Leema Quasar lub Gato 250s npm. Za dużo tych klamotów na szafce i kabli. Chwilowo mam Quad Artera ale przemawia do mnie system all-in-one 

Myślałem nad mm30 ale kolega Krzysiek na olx krzyczy sporo polskich złociszy, powodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma bezpośrednie porównanie starego I22 (którego znam i lubię) z nowym I15? W tym pierwszym siedziały chyba własne końcówki Primare'a, w drugim dali dość taniego (co nie znaczy złego) Hypexa. Podoba mi się funkcjonalność I15, chyba jedna z najlepszych wśród "usieciowionych" integr, w których zawsze czegoś nie ma, na ogół np. dość oczywistej obsługi DLNA, na czym mi zależy. Przy okazji - jeśli ktoś już kupił I15 i chce zmienić na coś lepszego, to mogę odkupić w rozsądnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co Panwie zauważyłem u siebie na moim nowym Creeku. Dokładnie taką samą przypadłość co mam na Primare i32. Jak w i32 podłączałem cedek kablem xlr jak i rca w gniazda, przy których wzmacniacz może robić za końcówkę mocy, tj. wybieramy odpowiednią opcję i sygnał omija preamp. W menu to się nazywa "source offset"... czy jakoś tak. Chodzi o IN1 i IN3. Myślałem, że to tylko przypadłość Primare ale w Creeku mam to samo. Mianowicie podłączając cedek do jednego z tych wejść mam jakiś dziwnie zamazany dźwięk na średnicy. Podłączając do zwykłych wejść bez opcji ominięcia preampu, dźwięk zyskuje na krystaliczności średnicy i wyrazistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu korzystam z PRE30(była okazja to kupiłem), chociaż docelowo zamierzałem nabyć PRE32. Czy warto przejść na PRE32(nie zamierzam wykorzystywać bajerów typu MM30, chodzi mi tylko o jakość dźwięku). Czy jakościowo dźwięk jest warty tej różnicy ceny? Czy może pozostać przy pre30? Proszę o sugestie, porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paul klacska napisał:

Pomyśl lepiej nad zmianą końcówki mocy.

Sugerujesz, że a30.2 jest w tym momencie najgorszym elementem systemu?(cd d30.2 mkII). Myślałem przyszłościowo nad a32 lub a34.2, ale czekam na okazję(nie często się zdarzają, ale jednak są). Jeśli już którą wg Ciebie byś polecił końcówkę?(kolumny AP Avanti III)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Powiem ci tak, bawiłem się kiedyś 3 preampami. Miałem ( mam jeszcze) pre32, Hegel p20 i jeszcze coś ( nie pamiętam nazwy). Do tego miałem 2 sztuki a34.2, Hegla h190(tryb końcówki mocy) i Nuforca sta100 i mca20. 

Największe zmiany miałem jak zmieniałem końcówki mocy, zmiana pre prawie nic mi nie dawała. Mam jeszcze a32, będę coś więcej wiedział za tydzień jak podłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paul klacska napisał:

Powiem ci tak, bawiłem się kiedyś 3 preampami. Miałem ( mam jeszcze) pre32, Hegel p20 i jeszcze coś ( nie pamiętam nazwy). Do tego miałem 2 sztuki a34.2, Hegla h190(tryb końcówki mocy) i Nuforca sta100 i mca20. 

Największe zmiany miałem jak zmieniałem końcówki mocy, zmiana pre prawie nic mi nie dawała. Mam jeszcze a32, będę coś więcej wiedział za tydzień jak podłącze.

Będziesz miał zatem porównanie a32 z a34.2. Jak przetestujesz a32 to podziel się opinią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, alibab napisał:

Sugerujesz, że a30.2 jest w tym momencie najgorszym elementem systemu?(cd d30.2 mkII). Myślałem przyszłościowo nad a32 lub a34.2, ale czekam na okazję(nie często się zdarzają, ale jednak są). Jeśli już którą wg Ciebie byś polecił końcówkę?(kolumny AP Avanti III)

Tej końcówce absolutne niczego nie brakuje. Ja bym jej nie zmieniał. Oczywiście, że zmiana pre jest dobrym tropem. Podłącz przedwzmacniacz lampowy. Usłyszysz, o co w tym wszystkim chodzi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem dwa rozbieżne podejścia. Paul uważa, że zmiana pre niewiele wnosi, lepiej zmienić końcówkę. Piotrek7 wręcz przeciwnie uważa zmienić pre, a końcówkę zostawić. Bądź tu mądry. Wiadomo najlepiej odsłuchać, jak się ma taką możliwość. Ale jak się mieszka w "pierdziszewie" to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie mówię, że pre nie robi zmiany. Napewno tak jest, w moim przypadku było tak, że miałem 3 preampy z podobnej półki cenowej i różnic nie było prawie wcale. Mam jeszcze pre60 i to już jest duża różnica pomiędzy pre32 a pre60. 

Fajnie też było ,jak miałem 2 sztuki a34.2 w bridgu???

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, alibab napisał:

Bądź tu mądry.

Niestety (a może na szczęście) sam musisz się przekonać. Bardzo dobry przedwzmacniacz lampowy (nowy) kupisz w cenie około 5 tys. To zupełnie inna klasa brzmienia. Wypożycz, przetestuj. Jeśli nie podpasuje, odeślesz i będziesz szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, alibab napisał:

Paul uważa, że zmiana pre niewiele wnosi, lepiej zmienić końcówkę. Piotrek7 wręcz przeciwnie uważa zmienić pre, a końcówkę zostawić. Bądź tu mądry.

To ja przechylę szalę... uważam, że w tym wypadku najwięcej wniesie preamp - miałem 2szt. Pre30, jedną z początku produkcji, drugą ze środka (różnice w użytych kondensatorach i pokrywie). I choć starsza wersja zagrała lepiej, to jednak zmiana pre na Classe i Krell pokazała, jak obydwa Pre30 odpływają od neutralności w stronę mocno napompowanego basu (choć dla basofila, mógłby to być również atut). Mam też A33.2 i 30.2 i to są końcówki tak neutralne, że zagrają na tyle na ile pozwoli preamp - z dobrym preampem naprawdę ciężko szukać konkurencji. Idąc dalej, zmieniając końcówkę, polecałbym w w pełni zbalansowanego A32, nie D-klasowe A34.2, które jak widać po powyższej wypowiedzi dużo łatwiej przebić...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mol01 napisał:

To ja przechylę szalę... uważam, że w tym wypadku najwięcej wniesie preamp - miałem 2szt. Pre30, jedną z początku produkcji, drugą ze środka (różnice w użytych kondensatorach i pokrywie).

Moja jest z 2005 (ma w ażurowe wycięcia po bokach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alibab napisał:

Moja jest z 2005 (ma w ażurowe wycięcia po bokach)

Nie wiem w jakich latach były które wersje, ale egzemplarze ze środka produkcji miały takie wycięcia (na bokach, a nie na górze w tylnej części jak A30.1, które miały pierwsze Pre30), natomiast nie miały dużego napisu "PRIMARE" po środku frontu - on się pojawił dopiero pod koniec produkcji, ale nie wiem, czy niesie to również za sobą kolejne zmiany w użytych kondensatorach itp.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mol01 napisał:

A wracając co sedna pytania, też jestem ciekaw, czy PRE32 zagrałby lepiej od PRE30, bo konstrukcyjnie powiedziałbym, że PRE30 ma przewagę nad PRE32.

Oj to mi mącisz. Sądziłem, że pre32 jako wyższy model będzie lepszy dźwiekowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.