Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Niestety (a może na szczęście) sam musisz się przekonać. Bardzo dobry przedwzmacniacz lampowy (nowy) kupisz w cenie około 5 tys. To zupełnie inna klasa brzmienia. Wypożycz, przetestuj. Jeśli nie podpasuje, odeślesz i będziesz szukał dalej

Z tym pre masz racje, ale classe cp47.5 vs lampowe pre WBAmp Blazebird bylo bardzo podobnie. I barwowo i przestrzennie. Warunek jeden z Classe caly tor tj. Dac, pre, koncowka musialy byc po XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, adams84 napisał:

classe cp47.5 vs lampowe pre WBAmp Blazebird bylo bardzo podobnie.

U mnie ostatecznie wylądował WBA Firebird (zbudowany dla mnie na trochę lepszych podzespołach niż standardowe). I to jest właśnie ten dźwięk, jaki chciałem mieć u siebie. Właśnie takie rozwiązanie polecam pod końcówkę Primare, której dotyczy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrek7 napisał:

U mnie ostatecznie wylądował WBA Firebird (zbudowany dla mnie na trochę lepszych podzespołach niż standardowe). I to jest właśnie ten dźwięk, jaki chciałem mieć u siebie. Właśnie takie rozwiązanie polecam pod końcówkę Primare, której dotyczy temat

Omijałem lampy szerokim łukiem z ekonomicznego powodu-częstej wymiany lamp(tak się nasłuchałem). Ale powiedzcie, czy to prawda,  jak często trzeba je wymieniać. Słucham sporo, ok 20-30 godz. tygodniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piotrek7 napisał:

U mnie ostatecznie wylądował WBA Firebird

Sluchalem jednego i drugiego. Dla mnie Blazebird był lepszy. Sluchalem ich monosami thunderbird kt88. Classe cp47 i a33 bylo podobnie do blazebird i thunderbird. Firebird odstawał znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alibab napisał:

Ale powiedzcie, czy to prawda,  jak często trzeba je wymieniać. Słucham sporo, ok 20-30 godz. tygodniowo

Nie , to nieprawda. Mówimy tu o lampach w przedwzmacniaczu. One maja bardzo dużą żywotność. Jeden zestaw spokojnie wystarczy na kilka lat. Nawet przy intensywnej eksploatacji

15 minut temu, adams84 napisał:

Dla mnie Blazebird był lepszy.

W Blazebird lampa 2A3 pokazuje swoje możliwości. Ja potrzebowałem przedwzmacniacz bardziej neutralny. Stąd wybór Firebirda. I wcale nie żałuję tego wyboru. Z mojego punktu widzenia jest on optymalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wiem kto był pierwszym właścicielem tej końcówki. Kupiłem od niego pre60 i A32. Słuchałem u niego w domu obu, A32 bardziej przypadła mi do gustu. Aczkolwiek nie wiem jakby to zagrało umnie w domu. Myślę , że A32 to dobry wybór i nic więcej nie będę musiał szukać. Ta którą podałeś ma fajną cenę, przy odbiorze osobistym pewnie jeszcze by się udało coś urwać z ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, paul klacska napisał:

Słuchałem u niego w domu obu, A32 bardziej przypadła mi do gustu.

A nie mówiłem, że A32 to (prawdopodobnie) najlepsza opcja z końcówek Primare...

Ciekawość mnie zżera - co zagrało lepiej poprzedniemu właścicielowi od A32 i A60?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adams84 napisał:

inaczej i zdecydowanie drożej z naciskiem na drożej

Tego nie da się ukryć, ale... są przypadki, gdzie ludzie nagle wyzbywają się całej pokaźnej kolekcji drogich klocków i kupują budżetowy sprzęt, twierdząc że wyleczyli się z austrofilstwa... co w większości przypadków oznacza tylko przerwę, bo po chwili szukają czegoś lepszego ? 

Zresztą co chwilę tu czytam wpisy w stylu "więcej mi nie potrzeba - na tym sprzęcie kończę poszukiwania", by za miesiąc/dwa przeczytać o nowym nabytku lub rewelacjach po odsłuchu czegoś nowego. Koło się toczy, a rynek zapewnia nam ciągle nowej pożywki - nie można więc w tym hobby postępować impulsywnie, bo będziemy się kręcić w kółko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 16:53, alibab napisał:

Będziesz miał zatem porównanie a32 z a34.2. Jak przetestujesz a32 to podziel się opinią. 

Paul jak byś mógł dokonać powyższego testu i podzielić się odczuciami. Tym bardziej, że nie tylko ja na to czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paul klacska napisał:

Wiem kto był pierwszym właścicielem tej końcówki. Kupiłem od niego pre60 i A32. Słuchałem u niego w domu obu, A32 bardziej przypadła mi do gustu. Aczkolwiek nie wiem jakby to zagrało umnie w domu. Myślę , że A32 to dobry wybór i nic więcej nie będę musiał szukać. Ta którą podałeś ma fajną cenę, przy odbiorze osobistym pewnie jeszcze by się udało coś urwać z ceny .

Norwegowie drogo kupują, a tanio sprzedają. Z nimi się fajnie robi interesy ? Ja niestety nie mam miejsca na takie ciężkie klocki jak a32, bo by już dawno stał jakiś McIntosh, a one też swoje ważą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, mol01 napisał:

Ale ja pytałem, co było powodem sprzedaży obydwu - jaki klocek stanął na ich miejscu, a nie którego cenił bardziej...

Gostek traktuje to jako zabawę. Ma kolegę co ma sklep, kupuje od niego exdemo w fajnej cenie. Pobawi się trochę i sprzedaje dalej. Nic nie stało u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.08.2019 o 08:28, alibab napisał:

Paul jak byś mógł dokonać powyższego testu i podzielić się odczuciami. Tym bardziej, że nie tylko ja na to czekam

No i pobawiłem się trochę A32. 

W sumie to nie wiem co napisać i do czego się odnieść. W tym samym czasie zmieniłem pre32 na pre60 i 34.2 na A32. 

Wrażenie jak najbardziej pozytywne, słychać i czuć przewagą klasy AB końcówki na tle klasy D. Jest jeszcze ta różnica wyczuwalna, aczkolwiek raczej preferencje słuchacza zdecydują co zostanie wybrane. Po wymianie końcówki musiałem odsunąć jeszcze parę centymetrów kolumny od ścian bo myślałem, że mi się sufit na głowę zawali. Tak więc różnica była na dzień dobry, szczerze mówiąc nie dało się tego słuchać, no i współczuję sąsiadom. Jednym słowem jest moc w a32, teraz gdy kolumny zostały trochę więcej odsunięte od ściany ,to jest lepiej. 

Dźwięk jest trochę jakby cieplejszy i nie tak cyfrowy. Coś w stylu jakby porównywać winyl do płyty CD . 

Przedwzmacniacz pre60 jak najbardziej na plus, nie udało mi się jeszcze przetestować daca ale nie spieszno mi do tego ,bo jest małe rozczarowanie jeśli chodzi o funkcje medialne. Oczywiście apka i wszystko z tym związane chodzi ok , z tym jednym małym ale , że szału z Tidala i plików nie ma. Player Oppo 205 jest o niebo lepszy, słyszałem że z mm30 jest podobnie. 

Podejrzewam , że reszta wejść cyfrowych też szału nie zrobi. 

Tak więc jeśli chodzi o Tidala i pliki ,to zostaje Oppo. Wątpię nawet czy pre60 byłoby lepsze od Oppo 105D. 

Ogólnie zamiana na plus .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z użytkowników pre 30/32 które sterują końcówka Primare chciałby podnieść poziom swojego grania? Sprzedałem 3 tygodnie temu a33.2 i kupiłem 2x abrahamsen v4.0. okazało się że v4.0 grają ciemniej od Primare i gorzej pasują do mojego obecnego pre Classe cp47.5.  Natomiast Classe tworzy wspaniały duet z końcówkami Primare. Lepszy od pre30/32. Dlaczego? Końcówka Primare gra dynamicznie że wskazaniem na chłodną strone. W połączeniu z Pre30/32 dają dźwięk bardzo szczegółowy ale wpadający już nieco z chłodne kliniczne granie. Oczywiście może się to podobać ale lepszy efekt daje połączenie ciepłego Classe z końcówkami Primare. Dźwięk w takiej konfiguracji staje się bardziej naturalny z świetną przestrzenią. Ja natomiast w obecnym zestawie potrzebuje bardziej klinicznego pre. Jeżeli jest osobą która chciałaby polepszyć brzmienie swojego systemu proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy ktoś z szanownych Kolegów jest może właścicielem playera CD35 Prisma? Jestem o krok od zakupu tego urządzenia, jednakże odsłuch egzemplarza demonstracyjnego pokazał pewne niedostatki w zakresie wypełnienia średnicy. Męskie wokale były dość chłodne, nieco brakowało wypełnienia, a cały player grał w porównaniu do innych urządzeń nieco bezdusznie/beznamiętnie. Za to inne aspekty brzmienia - szczegółowość, przestrzeń, wybrzmienia, blask wysokich tonów, jakość basu - to po prostu rewelacja i ogólnie w tym zakresie cenowym nie znalazłem lepiej brzmiącego urządzenia. Player, którego słuchałem, nie był wprawdzie zupełnie nowy, ale też nie był do końca wygrzany. W instrukcji Primare pisze, że dźwięk będzie zmieniał się w ciągu pierwszych 100 godzin od nowości. Czy faktycznie w miarę wygrzewania średnica się nieco wypełni, ubarwi? Czy i jak zmienia się dźwięk w miarę wygrzewania? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, marcusSE napisał:

Ciekawe czy to przedswiateczna cisza w kulbie Primare , a moze u Kolegow szykuja sie jakies zmiany w systemach ? . Ja oczekuje nowego dziecka Primare NP5 Prisma od Santa Claus ;))) 

To sobie poczekasz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, marcusSE napisał:

Na Santa Claus zawsze trzeba czekac ?, moj NP5 Prisma bedzie za pare dni u mnie w domu ?

Chodzi o to , że jest już miesiąc poślizgu. Miał być wysyłany na początku listopada a może uda się w tym tygodniu. Dystrybutor mi pisał , że coś tam było nie tak z Apple.

Zobaczymy czy będzie w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, marcusSE napisał:

Wiem bo tez go zamowilem na zasadzie update program do ktorego zaprosilo Primare , zobaczymy czy bylo warto sie w to pchac.

Jak coś to sprzedamy w tej samej cenie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.