Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Robert_S napisał:

A może po prostu zmienić kolumny na takie, z którymi wzmacniacz zgra się lepiej w całym paśmie? Jeśli tak, to którymi modelami powinienem się zainteresować i jakie brać pod uwagę przy odsłuchach? Myślę raczej o używanych, budżet tak do 2000zł.

Niby Arcusy są teraz najtańszym ogniwem Twojego zestawu, ale wątpię, by to była wina kolumn - AS5 jeśli dobrze kojarzę, mają jedwabną kopułkę Vify, która nie powinna być osra. Gdyby DAC był na Sabre obawiałbym jego, ale ten chyba ma w sobie kość Cirrusa, więc chyba nie jest siarczyście analityczny na gęściejszych formatach? Niestety A20 nie słyszałem, więc nie wiem, czy to jego odstępstwo od neutralności, czy po prostu wcześniej miałeś ciemnego wzmaka, który niwelował ostrość towarzystwa.

W dniu 21.12.2019 o 22:41, marcusSE napisał:

                    

IMG_5321.JPG

IMG_5320.JPG

Pewnie nie można posłuchać tych cacuszek z pierwszych serii Primare?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ?

Tam na wysokich siedzi SEAS H0457 25 TFF, ale ma jedwabną kopułkę więc teoretycznie nie powinno być faktycznie ostro. Tak, w DACu siedzi Cirrus. Poprzednio miałem Cambridge Audio Azur 540 i też na górze potrafiło być nieprzyjemnie niezależnie czy sygnał był z DACa Topping D30 czy z wbudowanego w amplituner.

Może po prostu za dużo oczekuję i chcę żeby wszystkie gatunki których słucham brzmiały świetnie. Muzyka filmowa, symfoniczna jest super, Pink Floyd, Dire Straits, blues itp też super, Metallica itp bardzo dobrze, jak zapuszczę jakąś płytę testową audio też rewelacja, ale np Within Temptation to już oj ciężko. Więc może to ja szukam dziury w całym, a po prostu są gatunki muzyczne czy też jasno zrealizowane płyty, których aby posłuchać będę musiał z głośnością zjechać w dół...

Niemniej jednak mimo wszystko o jakieś porady co do kolumn, którymi warto się zainteresować i posłuchać bym poprosił coby obrać kierunek dalszego rozbudowywania systemu ?  

Edytowane przez Robert_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_S napisał:

 

Niemniej jednak mimo wszystko o jakieś porady co do kolumn, którymi warto się zainteresować i posłuchać bym poprosił coby obrać kierunek dalszego rozbudowywania systemu ?  

Kolega dluzszy czas posiadal Primare i21 z kolumnami Larsena ktore kupil za niewielkie pieniadze . Bylo to bardzo dobre i udane polaczenie  moze bez szalenstw ale w malym metrazu sie sprawdzalo . Uzywane kolumny Larsena mozna kupic za rozsadne pieniazki , byc moze ich stylistyka jest dosc specyficzna ale sa warte chocby posluchania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Robert_S napisał:

Within Temptation to już oj ciężko

No ja Ci powiem, że na Within Temptation to chyba tylko ewidentnie ciemne systemy dają radę nie być ostre - ich kawałki są po prostu tak nagrane.

2 godziny temu, marcusSE napisał:

wykonane z precyzja jubilerska

Mi osobiście jakoś seria 928 czy 200 czy się nie podoba - za bardzo futurystyczne, ale w serii 300 rozwalają mnie te diody w górnym kancie frontu - to na pewno nie było łatwe do wykonania zrobić to tak, żeby poprowadzić do nich kable wewnątrz panelu frontowego w wystającym płacie aluminium i od jego tyłu nie było nic widać. Zresztą "chłodny" kolor przycisków i dużych gałek też nadawał im specyficznego charakteru - szkoda, że odeszli od tego w serii 30 i 60.

spacer.png

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mol01 napisał:

Jedno, co mnie zaciekawiło na Twojej fotce, to zdaje się odtwarzacz 928, który chyba nigdy nie trafił do sprzedaży!

Prawde mowiac to nie wiedzialem o tym , moze nastepnym razem zrobie wiecej zdjec . Spotkanie z Guru Primare ? nie bylo planowane a wyszlo jak wyszlo . Ja wyciagnelem swoj zapomniany Primare , bylem kiedys z niego bardzo zadowolny , pamietacie jeszcze co to byl za model ? . Ja juz niedlugo wypakuje swojego NP5 i go przetestuje .                                    Wesloch Swiat .

IMG_5325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Aktualizacja oprogramowania wniosła jakieś słyszalne zmiany w dźwięku czy tylko kosmetyka natury użytkowej?

Firmware raczej niema nic wspólnego z brzmieniem - to oprogramowanie pośredniczące między sprzętem (czyt. układ elektroniczny), a oprogramowaniem (czyt. menu urządzenia). Czyli "tłumaczy" komendę, którą nacisnąłeś na sygnały zrozumiałe dla scalaków, niemniej nie zmienia nic w samym funkcjonowaniu samych scalaków, które wykonują np. obróbkę sygnału audio. A nawet, jeśli scalak ma programowalny program obróbki sygnału, to jego upgrade nie odbywa się przez prostą aktualizację sieciową czy poprzez USB, a poprzez wpięcie się w płytę urządzenia (lub bezpośrednio w piny scalaka) specjalnym programatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paul klacska napisał:

Do dzieła. Jest chyba nowy firmware 1.37 ota. Mi pobrało wczoraj.?

Juz za pare godzin az sie boje ?

2 godziny temu, mol01 napisał:

DVDI10 lub jakiś jego poprzednik - tylko one miały te wgłębnie na górze z przyciskami...

Dokladnie to Primare DVDI10 , moj staruszek ma sie swietnie wszystko dziala bez problemowo i chyba go tymczasowo zainstaluje w sypialni ? , nawet juz kupilem do niego pare fajnych monitorkow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zdarza, że po aktualizacji sprzęt nagle rozpoznaje gęściejsze formaty zapisu itp., a przed tego "nie umiał". Niemniej myk polega na tym, że układy w sprzęcie już to potrafiły od samego początku, tylko ktoś na etapie produkcji z jakiś względów nie udostępnił dostępu do pełni ich możliwości właśnie poprze firmware... i dopiero jego aktualizacja otwiera pełnię możliwości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Aktualizacja oprogramowania wniosła jakieś słyszalne zmiany w dźwięku czy tylko kosmetyka natury użytkowej?

Nic w stylu ,koce z kolumn ???

Raczej i na pewno kosmetyka ,tak jak kolega pisze. Z tego co wyczytałem to dodali obsługę kilku urządzeń po rs232 .

In this version we have
• Improved the NP5 Prisma RS232 Link settings page. NP5 Prisma is supporting RS232 Link with SP31, SP31.7, SPA20, SPA21 and NP30 (Requires NP5 firmware version 'NP5 1.37', available with upcoming OTA update)
• Added possibility to press view button to cycle between different views. 3x grid view, 4x grid view, 5x grid view, and list view
• Added WiFi setup page in device list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mol01 napisał:

Firmware raczej niema nic wspólnego z brzmieniem

Jesteś tego pewien? Mam Auralic Mini (jako transport). Porównaj jego granie na pierwotnym oprogramowaniu i na wersji obecnej. Wtedy będziemy mogli porozmawiać o wpływie oprogramowania na dźwięk ?. Oczywiście, ze nie jest to "zupełnie inna klasa brzmienia" ale różnice w jakości są. Słyszalne. Subtelne ale jednoznacznie słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Jesteś tego pewien? Mam Auralic Mini (jako transport). Porównaj jego granie na pierwotnym oprogramowaniu i na wersji obecnej. Wtedy będziemy mogli porozmawiać o wpływie oprogramowania na dźwięk ?. Oczywiście, ze nie jest to "zupełnie inna klasa brzmienia" ale różnice w jakości są. Słyszalne. Subtelne ale jednoznacznie słyszalne.

Ja bynajmniej różnicy nie słyszę. Zresztą szału nie ma jeśli chodzi o dźwięk, Volumio x86+ gustard u12 bije to pudełeczko o klasę. Poczekam na obiecane wsparcie Roon ready, wtedy może coś się zmieni. Brakuje mi tego wyjścia USB. Poczekam na tego Ronna , kto wie może się doczekam a może nie.

Mam chrapkę na pre35 ale tylko wtedy jak będzie Roon ready, mam jeszcze trochę czasu bo kolumny będą za parę miesięcy gotowe. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Jesteś tego pewien? Mam Auralic Mini (jako transport). Porównaj jego granie na pierwotnym oprogramowaniu i na wersji obecnej.

 

41 minut temu, piotrek7 napisał:

W zasadzie idealny transport nie powinien "grać". Powinien być idealnie "przezroczysty" i niezawodny

Czyli w zasadzie jedna wypowiedź drugą wyklucza, ale... w transportach cyfrowych najczęściej już niema dekodowania sprzętowego, tylko programowe - wystarczy, że w paczce oprogramowania były nowe kodeki plików i różnica w dźwięku MOŻE (bo w zasadzie nie powinna) się pojawić, ale to na poziomie zmiany kodeków PC-cie... trzeba naprawdę dobrej karty dźwiękowej, żeby jakąkolwiek zmianę wychwycić na podłączonym sprzęcie audio.

Upgrade Bluetooth do wyższej wersji też np. zwiększa znacznie jego przepustowość, a co za tym idzie jakość stremowanej tym medium muzyki, ale tu wracamy do punktu wyjścia, bo nie każdy moduł Bluetooth pozwala na jego upgrade do wyższej wersji ze względu na ograniczenia sprzętowe...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem poprzednio Auralic Mini. Sprawdź i wtedy wymienimy się spostrzeżeniami.

10 minut temu, mol01 napisał:

Czyli w zasadzie jedna wypowiedź drugą wyklucza, ale...

No właśnie pozostaje to "ale....."

Problem w tym, że oczekiwania i postulaty konsumenta to jedno a polityka producenta, to zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Problem w tym, że oczekiwania i postulaty konsumenta to jedno a polityka producenta, to zupełnie co innego.

Tu się jak najbardziej zgadzam - producent nigdy nie zastosuje wszystkich rozwiązań, które aktualnie ma na tapecie w dziale projektowym, bo zawsze musi mieć coś w zanadrzu na wypadek ekspansji konkurencji na rynku - pracuję w firmie, która wypuszcza własne produkty elektroniczne i wiem, jak to wygląda od podszewki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu nadzszedl czas i moj Primare NP5 wypakowany , w czasie gdy czekalem na NP5 zamknietego w garderobie troche przegladalem forum. Przyznaje ze natrafilem na wiele ciekawych tematow , typu wgrzewanie CD za 600zl czy tam 1000zl i jego zbawienne skutki no i przedewszystkim zmiana kabli . 

To bardzo optymistyczne nastawilo mnie do testow NP5 , pomyslalem sobie ze jak juz lezy tam ponad tydz to sie dobrze wgrzal , i tu szok co potrafi wgrzany NP5 . Na poczatku pomyslalem ze mi kolumny podmienili , caly czas odkrywam muzyke na nowo ;)))) . A co bedzie jak zmienie kable.

A tak na serio  NP5 z wygladu to podeleczko troszke wieksze od apple tv , do wykonania nie mozna sie przyczepic , dostarczony zasilacz to zart . Co do obslugi  naprawde to dziala rewelacyjnie szok , jest bajecznie prosty w obsludze i szybki .Kolega pisal ze mial pewien problem z obsluga niektorych funkcju z poziomu tel , ja czegos takiego nie doswiadczylem wszystko jest dostepne z poziomu tel ( mam na mysli wszytskie funkcje i ustawienia )  Duzy postep w stosunku do tego co mialem w MM30 .

Jakos dzwieku NP5 napeno nie nie zuca na kolana ale tez nie ma co narzekac i ciezko bedzie znalezsc w tej cenie co mu dorowna . Obsluga to jego mocna strona , napewno cos tam pozniej wyjdzie jeszcze bo nie mam czasu wszystkiego sprawdzic .Napewno byl to bardzo dobry zakup w tej cenie . Primare poszlo  bardzo dobra droga Prisma ma wiele do zaoferowania i wkoncu to dziala naprawde dobrze. Jezeli ktos lubi zabawe w kable itp i ma to miec sens to tez jest na wyjscie Primare A60 + PRE35 Prisma i mozna sie bawic na serio .

IMG_5346.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartik napisał:

Mam pytanie do posiadaczy NP5 ,jak to jest z dynamiką tego urządzenia w stosunku do Cd?

To zalezy do jakiego CD chcesz porownac , do tego CD co posiadasz czy innego ?  Do czego chcesz podpiac NP5, ja mam NP5 podpietego coxialem pod MM30 media , za wiele go nie sprawdzalem nie mam czasu . Chce kupic jeszcze optisk kabel Van Den Hul bo moja go teraz taniej , jak juz skompletuje wszystko i znajde czas to troche sie pobawie i porownam bezposrednio do CD i SACD .

Moje pierwsze wrazenia z NP5  moze bez szalu ale jest duzy potecjal w tym maluchu i nie mozna go lekcewazyc . Co do obslugi bajecznie prosta , czysta przyjemnosc , no i nie jest jakos specialnie drogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Bartik napisał:

Dotarła do mnie Informacja że słabo z poziomem głośności i trzeba trochę bardziej podkręcić.

To źle słyszałeś .

27 minut temu, Bartik napisał:

Ktoś zestawił go razem z digione signature?

Razem się nie da ,bo niby jak. Jeśli chodzi ci o porównanie ,to mogę ci coś napisać ale za tydzień . Z tym, że mam zwykle digi one. 
Jest tak jak kolega wyżej pisze,szału nie ma . Działa fajnie ale czegoś mu brakuje ,moim zdaniem trzeba go trochę rozjaśnić i tutaj skłaniam się do użycia daca na sabre. Mam 9038pro ale mogę to sprawdzić tez za tydzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.