Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma może doświadczenia lub słuchał połączenia przedwzmacniacza McInosh C2600 z końcówką a30.2 lub a32? Jeśli tak to b. proszę o podzielenie się opinią. Obecnie używam pre30

Edytowane przez alibab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpisuję się do klubu jako świeżo upieczony właściciel Primare CD35 Prisma. Player po wygrzaniu przez zaledwie 25 godzin gra wprost genialnie! Egzemplarz, który miałem wypożyczony do odsłuchu albo był jakoś gorzej grający, albo niewygrzany, a może ja miałem po prostu "zły dzień", bo wtedy niby mi się bardzo spodobał, ale jednak zabrakło tego "czegoś", abym podjął decyzję o zakupie. W obecnym playerze jestem wprost zakochany, a wiem co mówię, bo w ciągu niecałego roku miałem w domu 6 urządzeń. Zastanawiam się o ile w ogóle da się lepiej w skali bezwzględnej i czy te playery klasy "top hi-end" jak Esoteric czy Accuphase istotnie grają dużo lepiej niż stosunkowo skromny Primare CD35. Tu jest wszystko: bas, wysokie, barwa, neutralność, przestrzeń, PRAT, muzykalność...

Cudowne urządzenie i w tej cenie na rynku nie ma nic lepszego. Wiem dobrze co mówię, bo zanim kupiłem Primare straciłem na "żonglerce" playerami mnóstwo kasy.

Pozdrawiam serdecznie użytkowników tej zacnej szwedzkiej marki. ?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Trochę się namęczyłem, ale wreszcie udało mi się osiągnąć efekt, którego oczekiwałem i to we w miarę rozsądnych jeszcze pieniądzach. Po raz kolejny mogę stwierdzić: za te pieniądze niczego lepszego na rynku po prostu NIE MA. Koledzy z klubu Simaudio dostają wścieklizny, bo śmiałem napisać prawdę o urządzeniu ich ukochanej marki, które miało poważne wady w brzmieniu, a cenę iście hi-endową. Brak basu, brak wysokich, chudy dźwięk, złagodzony atak i rozwalona scena, czyli brak normalnej sceny, ale też - żeby być uczciwym - przecudowna "średnia średnica" i melodyjność oraz bardzo dobra szczegółowość. Te zalety jednak nie rekompensują wymienionych wad. Haterzy z klubu Simaudio mnie teraz prześladują na całym forum <lol>. ?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Morven napisał:

: za te pieniądze niczego lepszego na rynku po prostu NIE MA

Morven, ciesze się że znalazłeś wreszcie to ,czego tak długo szukałeś . Proszę jednak nie pisz bzdur, lepszego może nie ma ,ALE DLA CIEBIE.Primare trafił w Twój gust,Twoje upodobania i ok. Komuś innemu może podobać się co innego , może mieć inne upodobania muzyczne, inne oczekiwania co do dźwięku.Żeby nie było,nie mam nic do Primare,Moona czy czego tam jeszcze słuchałeś i testowałeś.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walentynkowa oferta od Primare.

Przy zakupie wzmacniacza, odtwarzacz CD za 50% ceny. Oferta aktualna do końca weekendu.

1068367860_Primarewalentynki.thumb.jpg.64495175b29ac5bd1aef68dd3184d1e0.jpg

Zapraszamy - https://www.premiumsound.pl/manufacturer/primare

 

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 19:46, misiek x napisał:

Morven, ciesze się że znalazłeś wreszcie to ,czego tak długo szukałeś . Proszę jednak nie pisz bzdur, lepszego może nie ma ,ALE DLA CIEBIE.Primare trafił w Twój gust,Twoje upodobania i ok. Komuś innemu może podobać się co innego , może mieć inne upodobania muzyczne, inne oczekiwania co do dźwięku.Żeby nie było,nie mam nic do Primare,Moona czy czego tam jeszcze słuchałeś i testowałeś.

Pozdrawiam.

Misiek, nie "dla mnie", ale w oparciu o kryteria, które można nazwać obiektywnymi. W tym zakresie cenowym Primare CD35 jako jedyny gra w miarę równo, a przy tym wyrafinowanie. Brzmienie innych marek jest bardziej "zrobione", przez co faktycznie trafia w gusty zwolenników pewnych typów grania, ale nie ma to nic wspólnego z naturalną, wierną reprodukcją dźwięku.

Jakoś dziwnym trafem Primare CD35 dostał wyróżnienie redakcji magazynu "Audio Video", a nie Moony, Yamahy czy Denony.

Żeby nie było, że nie jestem obiektywny: Primare CD35 też nie jest idealny. Rytm, drive jest tu raczej przeciętny. Nie słaby (jak na przykład stare Accuphase z serii 500), ale właśnie średni. Sam atak, dynamika jest lepsza niż np. w Moonie 260D, jednak muzyka odtwarzana przez Primare płynie w porównaniu do referencji minimalnie zbyt wolno, brak tu pewnego zaangażowania. Z drugiej strony wolę jednak to niż chamskie modyfikacje na paśmie: obcięcie wysokich, obcięcie basu, "pompowanie" średnicy. Ech, nie będę się powtarzał... Pozdrówki!

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do CD35 pojawiały się opinie o lekko wycofanej średnicy, stosunkowo szczupłym basie, czy nieco zbyt małym zaangażowaniu emocjonalnym (sam o tym pisałem). To wszystko jest prawda w odniesieniu do niewygrzanego egzemplarza. W instrukcji pisze, że player gra dobrze po 24 godzinach. To jest nieprawda. Ja zacząłem poważniej słuchać po około 50 godzinach i to było jeszcze o wiele zbyt wcześnie. Po około 100 godzinach bas pogłębia się i wypełnia, a cały dźwięk nabiera takiego fajnego luzu, oddechu. PRAT też jest lepszy, choć nie jest to poziom Moona Neo 260D, gdzie jednak podkręcenie było nieco zbyt duże - nienaturalne. Po wygrzaniu średnica w Primare jest idealna: nic a nic nie wycofana, dźwięk jest neutralny i wyrafinowany. Przestrzeń i wysokie - doskonałe, w tej cenie - wzorzec. Dla mnie ten player jest bezkonkurencyjny na poziomie cenowym około 10k. W zasadzie jest to player bez jakichkolwiek ewidentnych wad. Gdybym na siłę musiał się do czegoś przyczepić, to PRAT mógłby być ociupinkę lepszy. Nie jest on zły, jest raczej lepszy niż "średnia krajowa", ale minimalnie brakuje do najlepszych w stawce. A może właśnie jest jak być powinno, a gdzie indziej dźwięk jest zbyt przyspieszony. Ciężko powiedzieć... W Moonie albo Musicalu drive jest lepszy - tyle, że tam inne aspekty brzmienia są w porównaniu do Primare'a totalnie skopane.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehehe po długim wygrzewaniu PRAT się poprawił, ale najbardziej spektakularna zmiana nastąpiła w zakresie basu - jeśli płyta jest odpowiednio zrealizowana, to bas jest głęboki, wręcz potężny. Magazyn "Audio-Video" musiał mieć na testach niewygrzany egzemplarz, albowiem nowy CD35 gra właśnie tak, jak został tam opisany: z lekko wycofaną średnicą i stosunkowo małym, choć nisko schodzącym i znakomicie kontrolowanym basem. Ja też pisałem na początku o pewnym wycofaniu emocjonalnym, graniu nieco beznamiętnym. Przestrzeń i wysokie od samego początku są jednak super. Nie wiem czy Op-ampy ulegają wygrzewaniu, ale podobne zmiany przechodziłem z Usherem CD-1. Początkowo niedostatek basu, a później bas wręcz potężny. Oba urządzenia miały OPA2134.

Po wygrzaniu, CD35 ze stajni Primare, słynącej z raczej chłodnej sygnatury dźwięku, brzmi wręcz lekko... ciepło (!!!?)   ?

Moona Neo 260D, gdzie wyższy bas i niska średnica są wycięte, wykastrowane, wygrzewałem o wiele dłużej - około 250 godzin - i rzeczywiście trochę się w tym zakresie dźwięk wypełnił, ale skala zmian w porównaniu do tych, które zaszły w Primare była raczej niewielka.

Znakomite urządzenie. Żeby mieć sprzęt grający wyraźnie lepiej, należy wejść na półkę cenową x2.

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien sprzedawca jednego z bardziej renomowanych salonów audio w Katowicach powiedział mi, że w testach odsłuchowych Primare CD35 wypadł u nich lepiej niż któryś z modeli Audio Research. O takich rzeczach się za głośno i za dużo nie mówi, żeby nie położyć sprzedaży innych marek. Sprzedawcy Moona zgromadzeni w klubie Simaudio dlatego mnie tak zaatakowali. ? Jest cała masa sprzętów grających sporo gorzej niż Primare, będąc jednocześnie sporo droższymi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę, czy ktoś z właścicieli i22 może podać wymiar (głębokość) wzmacniacza mierząc od góry obudowy? Czy wymiar który podaje producent tj 42cm jest liczony z gniazdami głośnikowymi i pokrętłem głośności? Pytam gdyż mam szafkę 42cm i pytanie czy wzmacniacz który przyjedzie we wtorek sie zmieści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pro rider napisał:

czy ktoś z właścicieli i22 może podać wymiar (głębokość) wzmacniacza mierząc od góry obudowy?

Co prawda nie mam I22, ale wszystkie Primare, jakie miałem (A33.2, A30.2, 2x PRE30, T23) miały 38cm bez wystających elementów, więc domniemam, że I22 tez tyle będzie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po okresie różnych zachwytów lub jak kto woli zachwytów nad różnymi sprzętami, po rozstaniu z całkiem udaną serią EDGE Cambridge (W+NQ+A) pora przyszła (po kilku latach przerwy) na fantastycznie brzmiące (moim skromnym zdaniem) "klocki" Primare.

Czyli "dzień dobry" w klubie zacnych sprzętów i użytkowników Primare ze swoim małym setem I35 PRISMA + DD35.

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marcusSE napisał:

Gratulacje z zakupu , Primare to niezle hifi za rozsadne pieniadze choc niekiedy potrafi byc kaprysne ? 

Podziękował:)

Co do kapryśnego charakteru - zauważyłem to nie tylko w temacie brzmienia, ale w tym przypadku można to pod siebie subiektywnie dopracować odpowiednimi kolumnami. Bardziej zmartwiła mnie sytuacja kapryśnego i niestety niepoprawnego działania PRISMA z Audirvana+.

Nie dało się połączyć te dwa światy do współpracy co z jednej strony jako wieloletniemu użytkownikowi tego softu przychodzi mi dosyć trudno, z drugiej strony - czasem trzeba zmienić koncepcję na własne audio. A taki był właśnie zamysł - całkowita odmiana swojego systemu, odwrotnie niż do tej pory. 

 

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, arkadowski napisał:

Podziękował:)

Co do kapryśnego charakteru - zauważyłem to nie tylko w temacie brzmienia, ale w tym przypadku można to pod siebie subiektywnie dopracować odpowiednimi kolumnami. Bardziej zmartwiła mnie sytuacja kapryśnego i niestety niepoprawnego działania PRISMA z Audirvana+.

Nie dało się połączyć te dwa światy do współpracy co z jednej strony jako wieloletniemu użytkownikowi tego softu przychodzi mi dosyć trudno, z drugiej strony - czasem trzeba zmienić koncepcję na własne audio. A taki był właśnie zamysł - całkowita odmiana swojego systemu, odwrotnie niż do tej pory. 

 

 

A gada to z Roonem? Prisma NP5 miała status brak autoryzacji z roon , wiesz jak jest u ciebie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paul klacska napisał:

A gada to z Roonem? Prisma NP5 miała status brak autoryzacji z roon , wiesz jak jest u ciebie. ?

Co ciekawe dziś dla porównania postawiłem obok swojego systemu CD35 z PRISMA i wszystko OK w temacie działania z Audirvana+ Nie do końca rozumiem skąd te różnice w funkcjonalności, ale jest szansa na dokopanie się do tego tematu. Obecnie jestem w fazie testów, z Roonem niestety nie miałem okazji pobawić się (nie ma wsparcia dla Synology???), a na macOS jeszcze nie instalowałem.

 

 

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, arkadowski napisał:

Co ciekawe dziś dla porównania postawiłem obok swojego systemu CD35 z PRISMA i wszystko OK w temacie działania z Audirvana+ Nie do końca rozumiem skąd te różnice w funkcjonalności, ale jest szansa na dokopanie się do tego tematu. Obecnie jestem w fazie testów, z Roonem niestety nie miałem okazji pobawić się (nie ma wsparcia dla Synology???), a na macOS jeszcze nie instalowałem.

 

 

Ma wsparcie na synology ale nie na wszystkich procesorach. Na moim 1512+  nie działa Roon , więc trzeba było to zrobić na Nuc-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paul klacska napisał:

Ma wsparcie na synology ale nie na wszystkich procesorach. Na moim 1512+  nie działa Roon , więc trzeba było to zrobić na Nuc-u.

Obecnie mam DS918+ 40TB z 8GB RAM i 2x m.2 (500GB każdy) dla cache'u. A to chyba za mała wydajność przy kolekcji ponad 4 tyś albumów. 

Ale:

https://www.primare.net/news/primare-prisma-now-with-roon/

Czyli słabo bo tylko via Chromecast

 

 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, arkadowski napisał:

Obecnie mam DS918+ 40TB z 8GB RAM i 2x m.2 (500GB każdy) dla cache'u. A to chyba za mała wydajność przy kolekcji ponad 4 tyś albumów. 

Ale:

https://www.primare.net/news/primare-prisma-now-with-roon/

Czyli słabo bo tylko via Chromecast

 

 

A ja myślałem , że tylko ja mam nie równo pod sufitem. ????

1512+ i 2 stacje dx513  w sumie 45TB????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów ode mnie dla osób zainteresowanych CD35. Wcześniej pisałem o tym, że dźwięk był nieco spowolniony, ze stosunkowo słabym PRAT oraz że po wygrzaniu player grał sygnaturą nieco wręcz ocieploną (co było dla mnie nieco dziwne znając opinie na temat szkoły brzmienia tej marki). CD35 jednak grał tak w istocie, a było tak z powodu tego, że w ustawieniach zmieniłem głośność z "variable" na "fixed". Pomyślałem, że do regulacji głośności i tak przecież używam wzmacniacza. Niestety taka zmiana spowodowała zupełnie inny charakter dźwięku: dość wolny, ciepły, ale w pewien sposób naturalny i "wyluzowany". Zalecam jednak brak kombinacji, tylko pozostanie przy ustawieniach fabrycznych i ustawienie głośności na 95. W porównaniu do ustawień "fixed" dźwięk dramatycznie przyspiesza, staje się jaśniejszy, bardziej konturowy, na gorzej nagranych płytach mogą się nawet pojawić pewne ostrości (niemożliwe przy ustawieniach głośności na "fixed"). Ogólnie otrzymujemy więc dźwięk szybki, dynamiczny, na pewno nie ciepły, ale też nie zimny. To idealnie wręcz wyważony player. Rzecz niespotykana wśród urządzeń konkurencyjnych marek z podobnej półki cenowej. Kolejny raz powtarzam: w tej klasie cenowej ten player jest wybitny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Morven napisał:

Kolejny raz powtarzam: w tej klasie cenowej ten player jest wybitny!

Kolejny raz powtarzam - każdy o swoim sprzęcie pisze/mówi dokładnie TAK SAMO. I oczywiście jest to naturalna kolej rzeczy w imię "należy chwalić swoje (także wybory)", ale z tą wybitnością bym nie przesadzał. Słyszałem znacznie ciekawsze granie z CD za te pieniądze. Pytanie tylko czy to "ciekawsze" wpisałoby się w gusta maniaków brzmienia PRIMARE. I tutaj jestem przekonany, że odpowiedź byłaby prosta - NIE. Jakby nie patrzeć CD35 jest doskonałym odtwarzaczem mając na względzie jego możliwości soniczne, wartym zakupu. 

Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam aplikacja Primare Prisma też działa tylko w trybie poziomym, bo mam i35 prisma od dwóch dni i mnie strzela, jak mam tego używać. W momencie włączania aplikacji jest w trybie pionowym i się zaraz przekręca do poziomu. Autoobracanie mam wyłączone. Na dwóch telefonach tak mam, na oneplus5 i na samsung note3. To samo z odtwarzaniem czegokolwiek przez tą apkę z serwera po dlna. Zawartość serwera "widzi", ale już po kliknięciu na plik z muzyką wywala z aplikacji. Jakieś jaja. Stare Primare App z i32 mm30 działało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.