Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, mayer_30 napisał:

Czy wam aplikacja Primare Prisma też działa tylko w trybie poziomym, bo mam i35 prisma od dwóch dni i mnie strzela, jak mam tego używać. W momencie włączania aplikacji jest w trybie pionowym i się zaraz przekręca do poziomu. Autoobracanie mam wyłączone. Na dwóch telefonach tak mam, na oneplus5 i na samsung note3. To samo z odtwarzaniem czegokolwiek przez tą apkę z serwera po dlna. Zawartość serwera "widzi", ale już po kliknięciu na plik z muzyką wywala z aplikacji. Jakieś jaja. Stare Primare App z i32 mm30 działało bez problemu.

Tak a nie inaczej, mnie też szlag trafił. Kupiłem iPada, by móc normalnie używać Prisme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Sądzę że trzeba by do nich napisać i wytłumaczyć o co chodzi. 

W i32 i pre32 używałem ich aplikację tylko do połączenia z siecią i do zmiany nazw wejść, żeby mieć pod siebie. Tutaj myślałem, że będzie to lepiej zrobione niż poprzednia generacja, no i jest nawet chyba gorzej niż było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, mayer_30 napisał:

W i32 i pre32 używałem ich aplikację tylko do połączenia z siecią i do zmiany nazw wejść, żeby mieć pod siebie. Tutaj myślałem, że będzie to lepiej zrobione niż poprzednia generacja, no i jest nawet chyba gorzej niż było. 

Masz rację, jest gorzej niż było. Miałem pre32 i NP5. Pre zmieniłem na pre60 a np5 sprzedałem koledze i przesiadłem się na Roon-a. 

Teraz mam spokój ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Tak a nie inaczej, mnie też szlag trafił. Kupiłem iPada, by móc normalnie używać Prisme.

Tylko i wyłącznie iPad by w pełni cieszyć się PRISMA app.

maxresdefault.thumb.jpg.123eea8f67d389dcda6b2c7f0d10c2a8.jpg

 

Z telefonów (łącznie z iOS) TYLKO widok pionowo (tzw. portret). Pisałem z Terrym i niestety układ apki w telefonach nie zmieni się. Będą poprawki samej aplikacji pod względem błędów (m.in.: poprawiona będzie kwestia błędnie pokazywanej informacji bitrate pliku odtwarzanego).

Pozdr.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze troche przesadzacie ;) , stara aplikacja Primare do MM30 to byly jakies zarty , ten app poprostu jakos tam dzialal nic innego pozatym byl bardzo prymitywny . Co do nowego osobiscie uwazam ze jest duzo duzo lepszy , dziala bardzo szybko i bezproblemowo ( bynajmniej u mnie uzywam tylko apple ) . Raczej troszke wiecej sie spodziewalem po NP5 ktorego nadal posiadam. Sam pomysl Primare z seria  Prisma jest swietny , poszli swietna droga choc nie twierdze ze jest bez wad ( zreszta z nimi o tym rozmawialem )  moim zdaniem jest to projekt o ogromnych mozliwosciach rozwojowych jak zreszta sami mowia.

Niedlugo do nich zawitam bo juz okolo 2 tyg testuja mojego BD32mk2 i niedlugo go odbieram to tez zapytam co z tym appem , jest pare zeczy ktore musza poprawic.  Co do samego sprzetu Primare to mysle ze albo sie go kocha lub nienawidzi ;) , osobiscie jestem do nich ogromnie przywiazany i niby sa epizody tupu Hegel lub inne ale i tak pozniej do nich powracam .

Chyba dla tego ze niedaleko od nich mieszkam :)))) , moge jedynie zapewnic ze Primare ma ogromne mozliwosci o ktorych niekiedy nie mamy zielonego pojecia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mol01 napisał:

Jak to testują?

Dluga historia , tez nie bardzo jestem zadowolony ze to trwa tak dlugo ale nie mam co narzekac sami uprzedzili ze moze to zajac nawet 3 do 4 tyg . Niekiedy ma to swoje zalety gdy ma sie mozliwosc pozposredniego kontaktu z tymi co buduja nasze hifi , choc z drugiej  strony przywiazanie i sentyment do marki jest niekiedy nieporzadany  , jest wiele innych swietnych marek ktore mozna kupic za podobne pieniazki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, arkadowski napisał:

Tylko i wyłącznie iPad by w pełni cieszyć się PRISMA app.

maxresdefault.thumb.jpg.123eea8f67d389dcda6b2c7f0d10c2a8.jpg

 

Z telefonów (łącznie z iOS) TYLKO widok pionowo (tzw. portret). Pisałem z Terrym i niestety układ apki w telefonach nie zmieni się. Będą poprawki samej aplikacji pod względem błędów (m.in.: poprawiona będzie kwestia błędnie pokazywanej informacji bitrate pliku odtwarzanego).

Pozdr.

No ok, pionowy widok tylko w iOS. Tylko coś jednak jest skopane na androidzie, bo apka się włącza pionowo, potem leci do poziomu, żeby wybrać urządzenie. Po wybraniu i35 przekręca się na chwilę do pionu i znowu wraca do poziomego widoku. Napisałem do nich dzisiaj, zobaczę, co odpowiedzą. Nie mam nic do apple, ale nie kupię specjalnie ipada do obsługi jednej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to denerwuje, niewiem jak to zmienic kombinuje i nie moge nic z tym zrobic . Nie bardzo jestem to wstanie zrozumiec co za glupi pomysl z tym wpisywaniem w wyszukiwarce  tlo czarne i litery czarne nic prawie nie widac , musze to im pokazac bo niekiedy to ciezko sie z nimi rozmawia .  

U mnie tak to wyglada na tel 

IMG_4515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.03.2020 o 14:38, arkadowski napisał:

Kolejny raz powtarzam - każdy o swoim sprzęcie pisze/mówi dokładnie TAK SAMO. I oczywiście jest to naturalna kolej rzeczy w imię "należy chwalić swoje (także wybory)", ale z tą wybitnością bym nie przesadzał. Słyszałem znacznie ciekawsze granie z CD za te pieniądze. Pytanie tylko czy to "ciekawsze" wpisałoby się w gusta maniaków brzmienia PRIMARE. I tutaj jestem przekonany, że odpowiedź byłaby prosta - NIE. Jakby nie patrzeć CD35 jest doskonałym odtwarzaczem mając na względzie jego możliwości soniczne, wartym zakupu. 

No właśnie w moim przypadku tak nie było, albowiem kupowałem po kolei urządzenia z tego przedziału cenowego i nawet w trakcie ich posiadania bezlitośnie obnażałem ich wszystkie wady, co jest wybitnie nietypowe, bo zaniżałem w ten sposób samemu sobie cenę odsprzedaży...

Jakie urządzenie za około 10k po rabacie było "ciekawsze"? Nie pytam złośliwie, tylko autentycznie jestem ciekaw Twoich doświadczeń, bo wydaje mi się, że oprócz Roksana Blak "przerobiłem" wszystko. Oprócz CD35 dość interesujący wydał się Musical Fidelity M6SCD. Zupełnie inne granie niż Primare. Miałem go bardzo krótko - nówka grała u mnie może 5 godzin i musiałem go zwrócić. Być może po porządnym wygrzaniu byłby to lepszy wybór od playera szwedzkiej manufaktury. Musical grał dźwiękiem bardziej barwnym na średnicy, z lepszym drive'm, PRAT i taką "radością" z odtwarzanej muzyki. Przestrzeń za to była bardzo kiepska i wysokie tony jakby nieco nienaturalnie dosłodzone i ozłocone. Primare gra dźwiękiem bardziej neutralnym, wyrafinowanym, "dystyngowanym", ułożonym z wybitną przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy Wasze CD35 Prisma też posiadają taką "przypadłość", która polega na tym, że podczas odtwarzania “długich” płyt (o czasie np. 70 minut) player po zakończeniu ostatniego utworu zamiast się zatrzymać, wznawia odtwarzanie płyty od początku, jednakże od strony obsługi logicznej/elektronicznej reaguje tak, jakby płyta była zatrzymana – wyświetlacz pokazuje pełne dane płyty, a naciśnięcie na pilocie przycisku stop/eject powoduje wysunięcie płyty, a nie jej zatrzymanie. Elektronika odtwarzacza reaguje zatem tak jakby płyta się zatrzymała (czyli tak jak być powinno prawidłowo), jednakże napęd puszcza płytę od początku, od pierwszego utworu. Wygląda to tak jakby napęd przy długich płytach w jakiś sposób “zawieszał się”, “głupiał” i leciał od początku, od pierwszego utworu, przy prawidłowo działającym sterowaniu, które rozpoznaje, że płyta doszła do końca i reaguje adekwatnie. Oczywiście zapętlanie płyty w ustawieniach jest wyłączone. Rzecz dzieje się zarówno gdy moduł Prisma jest podłączony do sieci, jak i wtedy, gdy jest odłączony. Dzieje się to w sumie raczej rzadko, tylko na niektórych płytach.

Pisałem na ten temat z Christianem z Primare i oni zaczęli badać ten problem u siebie (czyli wygląda na to, że nie jest to tylko kwestia mojego egzemplarza). Christian twierdził, że to jest kwestia softwarowa, a nie hardwarowa i że następny update firmware rozwiąże problem. Kontakt jednak z nim się urwał (przestał odpisywać), a update'u firmware jak nie było, tak nie ma... Też tak macie ze swoimi CD-35 Prisma?

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Straszna pustka i nicosc w klubie Primare , na rozruszanie ktory kolor ladniejszy ??

Jakis czas temu pisalem ze moj BD32 mk2 wstawiony do Primare na testy , nawet dostalem wtedy bardzo sarkastyczna odpowiedz

W dniu 22.03.2020 o 18:57, mol01 napisał:

Takiemu klientowi to powinni zaoferować sprzęt zastępczy ?

hmm ciekawe co wywolalo ta zlosliwosc i nagatywne nastawienie  ,   byla to dla mnie zabawna sytuacja bo faktycznie u mnie stal ,stoi nadal ich model referencyjny Primare BD32 mk2 tyle ze ich jest srebny ?? . 

Wracajac do Primare mysle ze z ostatnich nowosci od nich , jak dla mnie najwieksze wrazenie  robi ich Maluszek z Wiekim Sercem do grania I15 

Fajne jest tez ze Primare ma wiele, wiele swoich slodkich tajemnic ??

 

 

IMG_5547.jpg

image0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcusSE napisał:

Jakis czas temu pisalem ze moj BD32 mk2 wstawiony do Primare na testy , nawet dostalem wtedy bardzo sarkastyczna odpowiedz

Że niby odczytałeś to jako sarkazm? Oj, to bardzo źle odczytałeś... chodziło mi konkretnie o to, że mimo słów "nie bardzo jestem zadowolony ze to trwa tak dlugo" ciągle polecasz tą markę i chwalisz jej klocki, więc powinni być bardzo wdzięczni takiemu klientowi, że nie psioczy, iż znowu coś nie działa jak powinno (a ostatnio sporo tu takich nieprzychylnych uwag, a to apka, a to problemy z Wi-Fi), tylko lekko podchodzi do tego, że miesiąc został bez źródła, bo coś tam...

Swoją drogą - fajny koteł ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mol01 napisał:

Że niby odczytałeś to jako sarkazm? Oj, to bardzo źle odczytałeś... chodziło mi konkretnie o to, że mimo słów "nie bardzo jestem zadowolony ze to trwa tak dlugo" ciągle polecasz tą markę i chwalisz jej klocki, więc powinni być bardzo wdzięczni takiemu klientowi, że nie psioczy, iż znowu coś nie działa jak powinno (a ostatnio sporo tu takich nieprzychylnych uwag, a to apka, a to problemy z Wi-Fi), tylko lekko podchodzi do tego, że miesiąc został bez źródła, bo coś tam...

Swoją drogą - fajny koteł ?

Widocznie zbyt pochopnie odczytalem to jako ukryta zlosliwosc ? , ja tez niekiedy mam dosc Primare , ale jak przesiadlem sie na Hegla to i tak pozniej wrocilem do Primare , stary juz jestem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję posłuchać KEF R3 z Primare i25 - od tego momentu stwierdziłem, że chcę to mieć! 
W końcu udało mi się spełnić marzenia, z KEF R300 i Primare i22 :D Zestaw gra fenomenalnie, wcześniej próbowałem KEFy podpinać pod NAD, Atoll, ale to w ogóle nie może się równać z Primare. Świetny sprzęt, mimo, że bałem się klasy D, bo ludzie piszą dziwne mity na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy posiadajacy zestawy pre plus końcówka!! Jest byłym właścicielem pre30 i A33. Pre 30 zmieniłem na pre Classe cp47.5. Połączenie takie wniosło spory progres do dźwięk u.  Po pierwsze Classe gra cieplej. Scena tj. lokalizacja instrumentów jest delikatnie precyzyjniejsza. Scena poprawiła się w głąb zDecydowanie.  W szerz  jest podobnie. Classe gra mniej efekciarsko z większą kultura. Piszę o tych zaletach ponieważ posiadam teraz obecnie monobloki lampowe i potrzebuje do nich właśnie takiego granie jakie daje pre30/32. Jeżeli macie ochotę na poprawę brzmienia swoich zestawów, zwracając się bardziej w stronę ocieplenia brzmienia ale także podniesienia realizmu brzmienia instrumentów odezwij się. Może uda nam się wymienić. Dodam że moje classe ma stan kolekcjonerski czyt. Idealny z oryginalnym metalowym pilotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, lorecci napisał:

Jeśli ma to być alternatywa do Lyngdorfa 3400 to raczej model Primare I35 Prisma.

Coś Ci nie pasuje w Lyngdorfie? 

Pytam, bo sam się jakiś czas temu interesowałem tańszym modelem 2170.

 

3400 już kupiłem. Potrzebuję coś dla syna ale trochę ostatnio odjechali cenowo i tyle.

Świat idzie do przodu a 2170 trochę zatrzymał się w czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry :)

Czy próbowaliście może zmieniać zasilacz w NP5 Prisma na liniowy ? Ten impulsowy w zestawie to jakiś żart. Miałem u siebie kilka dni i odniosłem dobre wrażenie. Wbudowany chromecast to mistrzostwo. Wcześniej użytkowałem jako transport, streamer Musica Lucarto (digione 1.2, potrójne zasilanie liniowe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowałem kilka wzmacniaczy oprócz Primare 22. NA testy musiałbym brać dzień wolnego a niestety nie ma teraz takiej możliwości. Może ktoś z Was robił porównanie tego wzmacniacza z niżej wymienionymi...

Na moich monitorach:

NAD zbyt sterylnie, bez emocji, po prostu nie moją bajka.

Musical Fidelity m2 - swietna przestrzeń na pierwszy kwadrans... męcząca na dłuższe słuchanie. Momentami góra także zbyt jasna. Świetny na pierwsze 15 minut w muzyce bez przesterowanych gitar ?

Naim 5si faworyt jeśli chodzi o barwę (pop/rock) ale przydało by się delikatnie więcej przestrzeni.

Atoll 80 niby ok, ale bas nieco rozlany, wolę taki jaki jest w naimie, ogólna barwa wzmacniacza zbyt ciemna.

Wiem, że kolumny to podstawa, ale chodzi mi o samą charakterystykę, czy warto bawić się w zamawianie przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.