Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  222 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc krótko bi-amping w przypadku Paradigmów Studio się sprawdza i jak najbardziej polecam takie rozwiązanie. Końcówka Primare A 31.2 poszła u mnie na bas, a 2 kanały A 30.5 na wysokie i średnie - ogółem 2 kolumny zasila obecnie 1200 VA (4 trafa po 300 VA) i 12000 mF (80.000 mF w A 31.2 i 40.000 mF w A 30.5) pojemnosci filtrującej, a więc całkiem sporo ;) Już przy mniejszych głośnościach dźwięk jest bardziej wyrazisty, niesamowicie poprawiła się przestrzeń i bas, dynamika - szczególnie w skali mikro, przez co dźwięk jest bardziej zwiewny, jak też ogólna kontrola nad głośnikami, mam do wykorzystania większą moc i to słychć już przy cichym słuchaniu.

Opinia wolfa na superaudio.pl

"Podsumowując. O ile wielokrotne eksperymenty nie przekonały mnie do bi-wiwringu. O tyle bi-amping polecam. Szczególnie posiadaczom siedmiokanałowych urządzeń podłączonych do systemu pięciu głośników. U mnie efekty były co najmniej spektakularne a na pewno jednoznaczne i natychmiast zauważalne. Tym bardziej że użyłem przypadkowych kabli (które Pan Leszek pozwolił "wyrwać" ze sklepu ). A teraz to co najważniejsze dla mnie.

Mogę poprawić brzmienie Paradigmów za 2000zł kupując kable głośnikowe. I to będzie słychać. Ale mogę także dokupić za tą samą cenę dodatkową końcówkę mocy i jestem pewien że przyrost jakościowy będzie wielokrotnie większy!"

http://www.superaudio.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=349

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kajt

Wyobraż sobie taką sytuację. Masz z zoną opla vectrę i potrzebny jest Wam drugi samochod do dojeżdżania do pracy mieście. I co kupujecie? Citroena Berlingo w wersji osobowej albo Merca Vito z kilkoma rzędami siedzeń i silnikiem 2 ccm? Nie, kupicie małe, miejskie autko lub samochód klasy B. Bo one sa dobre do potrzeb, jakie chcecie zaspokoić.

 

Jeśli chcesz słuchać płyt CD, to kup odtwarzacz CD. Jeśli oglądzć filmy, to kup DVD. Uznaje zasadę, że jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego. Z góry uprzedzam, że nie słychałem DVD Primare ale za to bardzo dobrze znam cedek tej firmy. Moje sposrzeżenia mają charakter ogólny. Poczekaj chwilę, co jakiś czas w ogłoszeniach pojawiają się odtwarzacze CD 31 zo ok. 6 tys.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kav 300 cd nigdy nie słuchałem, więc nic nie powiem. Ale CD 280 to bardzo fajny odtwarzacz, neutralny - ale nie zimny, plastyczny - ale nie kluchowaty, detaliczny i szczegółowy - ale nei tnący muzyki na kawałki. Minimalnie bezduszny, ale to do nadrobienia "wilgotnymi" kablami :-) Do kupienia na s/h za 5-6 tys. O wiele lepszy niż Primare D 30.3 i CD 31. Mi się Krell 280 bardzo podobał.

Pozdrawiaqm Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników Primare. Ja gram na (o mnie). Za kilka dni dołączę gramofonowy pre a następne plany dotyczą zmiany cd na serię 30. W dalszej perspektywie myślę o zmianie amplifikacji (monobloki + pre). Oczywiście wszystko od Primare. Gramofonów niestety nie produkują, dlatego jedynym "obcym" w zestawie pozostaje patefon(Na razie od niedawna 25letnie ONKYO CP 1260 F).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie: planuję dokupić do swego cd21 wzmacniacz i21, ale napotkałem na allegro takie cuś:

http://www.allegro.pl/item604242230_wzmacniacz_primare_model_a20_mk_ii_bcm.html

 

czy różni się bardzo a20 mkII od i21 ? (poza 3x niższą ceną...)?

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim miejscem wytwarzania. A20 - Szwecja I21 - Chiny.

Budową. A20 - Dual Mono I21 - jedno trafo.

Mocą. A20 - 70W na kanał I21 - 75W na kanał.

Bezpośrednio obu urządzeń nie porównywałem, więc miarodajnie i dokładnie o dźwięku nie porównam. Natomiast miałem A20 mkIII i udało mi się posłuchać I21 i z tego co pamiętam jakichś ogromnych różnic w brzmieniu nie stwierdziłem.

Pozostaje CI spróbować samemu. I21 z drugiej ręki to wydatek rzędu 2500 więc jeśli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki to miałbyś komplet. Jeśli jednak względy estetyczne nie grają roli to chyba nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...I21 z drugiej ręki to wydatek rzędu 2500...<

 

no tak, ale ja śledzę bacznie aukcje allegro i chyba od 2 lat nie widziałem żeby ktoś sprzedawał używane i21...Poza tym jest jeszcze właśnie kwestia estetyczna...mój cd21 jest srebrny a ten skubaniec z allegro a20mkII - czarny...sam już nie wiem,,

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...a z lampą co zrobisz, czyżby była gorsza od primare?...<

Chcę mieć 2 wzmacniacze, lampa do klasyki baroku a i21 do brzmień nowszych, No i do kompletu ma się rozumieć. radoslav dzięki za linka...ciekawe tylko czy srebrny..

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cd21 kupiłem kilka miesięcy temu, kosztowało mnie 4300. Za dużo bym stracił gdybym chciał je teraz sprzedać...także będę polował na srebrne i21 (PROOOSZĘ uprzejmie o cynk jakby ktoś gdzieś napotkał takie ogłoszenie!!!) i pomału ciułał grosz do grosza - - może naciułam na nówkę, jak używek nie będzie..

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.