Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  223 członków

Primare Klub
IGNORED

Klub zwolenników PRIMARE


radoslavm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się przywitać. Możecie się pewnie śmiać ale mój proces przez 30 lat przeszedł od jakiegoś badziewnego Kasprzaka, przez Technica, po Denona zarówno w klasie AB jak i D, jak i przed NAD C338. Z zestawami odsłuchowymi było różnie, po byle wie co, przez Altus 110, potem Dali 505 (trochę lepiej) a skończyło się na Pylon Sapphire 25 (na razie). Ale jak wiecie edukacja słuchu i oczekiwań trwa czasami bardzo długo. Od paru tygodni jestem użyszkodnikiem Primare I15 Prisma. Chciałem kupić coś wyżej, ale niestety budżet nie mógł się w tym akurat zakresie rozciągnąć zbytnio. Zatem powiem Wam, że ten malec robi robotę. Obsługa z poziomu Chromecast lub bezpośrednio z Roon przez USB - rewelacja. Z telefonu lub tabletu wypuszczam sobie co chce i jak chce. Dźwięk w pełni zadowalający, przestrzenny, ale najbardziej zachwyca mnie jego neutralność ?

Może kiedyś wskoczę na wyższy poziom

K.

Edytowane przez Kooboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z całym szacunkiem dla i15 stawiał bym na regałówki .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Gambetti - posłucham.

marek-1969 - miałeś i15 czy sobie tak zmyślasz? :-) Wiesz, że tak jak w przypadku jedzenia liczy się gust. Może Ty lubisz regałówki dziobane w swoim warsztacie za pomocą dłuta, ale ja pytam poważnie :-) Więc jak masz przykłady konkretne, co mogę odsłuchać to pisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie 15 dość długo słuchałem w dniu jej polskiej premiery . Z wszystkimi jej zaletami ma dwie wady . Wzmacniacz to niezbyt mocarna klasa " D" niezależnie od jak ja nazywa producent . I wymiar . Nie pasuje do niczego . Taki SC 15 bym chętne kupił ale.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem. Dla mnie liczy się wymiar urządzenia, wejścia dla wszystkich mediów, głównie cyfrowych. Co do dźwięku - pewnie kiedyś do czegoś się przyczepię. Klasa D może nie jest zbyt mocarna, ale jak ktoś potrzebuje sobie delikatnie skorygować basy to przecież może. Teraz i15 używam w pokoju który ma niecałe 20m2, ale w przyszłości pomieszczenie do odsłuchów będzie miało około 30-35m2. Z czasem wymienię na i35 - chyba, że pojawi się jakiś inny, nowszy model, który wpadnie w mój gust. Marku - co Twoim zdaniem polecasz jeśli chodzi o neutralność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym i " nowym" forum jestem od ok 20 lat . Nt brzemina z zasady się nie wypowiadam , bo zbyt wiele zmiennych i nieporównywalnych elementów na nie wpływa. Oczywiście nie poskąpi rady . Jeżeli w przewidywalnej przyszłości pomieszczenie odsłuchowe będzie miało ok 30 M2 kup teraz podstawową wersję I 25 . Zawsze możesz ją czasowo wesprzeć niedrogimi dodatkami w postaci DACa czy prostego streamer.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, czy ktoś z Was posiada doświadczenie w diagnozowaniu CD32? Odtwarzacz pięknie działał i poszedł do pudełka na 1,5 roku. Po wyjęciu - Error... Wymieniłem optykę i dalej Error... i skończyły mi się pomysły ? Chyba Audio Center serwis welcome to...

Edytowane przez Tribunal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/04/CD22CD32TransportModificationServiceDocument2016-19-12_1.pdf

Znalazłem takie coś. 

W dniu 13.02.2021 o 14:58, Tribunal napisał:

Dzień dobry, czy ktoś z Was posiada doświadczenie w diagnozowaniu CD32? Odtwarzacz pięknie działał i poszedł do pudełka na 1,5 roku. Po wyjęciu - Error... Wymieniłem optykę i dalej Error... i skończyły mi się pomysły ? Chyba Audio Center serwis welcome to...

http://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/04/CD22CD32TransportModificationServiceDocument2016-19-12_1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 20:21, maciejwb napisał:

Dziękuję za pomoc, ten poradnik widziałem. Nie będę sam eksperymentował, wysłałem sprzęt do Audio Center.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, maciejwb napisał:

Poradnik fajny, dokładny ale ja też bym sam bał się dokonywać opisanych w nim czynności - zwłaszcza np wymiany rezystorów. ??

I właśnie o to chodzi. Mam podobne zdanie ? Wymiana bloku mechaniki i optyki to pozornie nic skomplikowanego. Ale w przypadku ingerencji w elektronikę to już grubsza sprawa i odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, nie chcę wywarzać otwartych drzwi, dlatego proszę o poradę wyborze interkonektów(najlepiej XLR) bo pewnie niejeden z Was ma spore w tym zakresie doświadczenie. Wygląda to u mnie tak D30.2>Wireworld Eclipse 7>Pre30>Cardas Neutral Reference>A32. Czy na kable zasilające zwracać większą uwagę, czy szkoda pieniędzy. Końcówka zasilana jest Vincentem, a pozostały sprzęt kablami DIY własnej roboty. Słucham generalnie muzyki spokojnej. Gdyby ktoś chciał się podzielić swoim doświadczeniem, wrażeniami przy testowaniu kabli to bardzo byłbym mu wdzięczny.

Edytowane przez alibab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest ktoś z posiadaczy I21, kto zastanawiał się albo może nawet próbował upgradu w stylu tego, co koledzy ze stajni Hegla robią na H100/200/80 z bardzo pozytywnymi wynikami

Wymiana gniazda zasilania (na Furutech) wraz z jakimś bezpiecznikiem,  złączy głośnikowych (na CMC) wraz z kabelkami przyłączeniowymi (na Mundorf) i kondów w sekcji zasilania (na Mundorf M-Lytic)... że o reszcie kondów nie wspomnę 🙂

Pytam z czystej ciekawości, bo obie stajnie skandynawskie więc może i tutaj jest potencjał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2021 o 10:25, alibab napisał:

 Wygląda to u mnie tak D30.2>Wireworld Eclipse 7>Pre30>Cardas Neutral Reference>A32. Czy na kable zasilające zwracać większą uwagę, czy szkoda pieniędzy. 

U mnie wielokrotne podejścia do kabli zasilających nie wnosiły dokładnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jakiś niewielki ruch w klubie Primare. 🤔 Po kilku latach wróciłem do marki nabywając I35 z DAC. Brzmieniowo to jeden z fajniejszych wzmacniaczy w klasie D jakie słyszałem, a przerobiłem już kilka, DAC też pokazuje klasę. Mam pytania do jego szczęśliwych posiadaczy - czy jest szansa na wymianę firmware, gdy nie posiada się modułu sieciowego? Instrukcja i internet niewiele na ten temat mówią. Tymczasem na stronie firmy widać że jest jakaś wyższa wersja w stosunku do mojej dla samego wzmacniacza. Działa OK ale na przykład DAC zaraz po włączeniu nie bardzo łapie synchronizację (coax)  i trzeszczy, dopiero gdy zmieni się wejście na inne i wróci, gra już bez zarzutu. Czy w ogóle wymiana firmware wzmacniacza ma jakieś znaczenie? Chyba ma skoro je uaktualniają... 

Zauważyłem że brzmienie DAC po USB jest minimalnie lepsze, czy inni też mają takie obserwacje?

No i istotne pytanie - czy ktoś próbował porównywać wbudowany w I35 moduł Prisma SM35 do zewnętrznych streamerów i czy jest sens szukać czegoś lepszego, niż ten firmowy moduł? A jeśli tak to co byłoby zauważalnie lepsze? Teraz napędzam wzmacniacz "malinką" bezpośrednio przez USB i już jest nieźle. 

A może komuś zbywa SM35, bo na przykład przeszedł na najdroższego Lumina?... 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 12:54, MacP napisał:

Po kilku latach wróciłem do marki nabywając I35 z DAC. Brzmieniowo to jeden z fajniejszych wzmacniaczy w klasie D

Cześć, gratulacje. Ja biję się z myślami, czy polować na I35, czy atakować końcówkę A35.2. Za pre by mi służył na razie I32, a potem coś wymyślę. Słuchałeś I32? Twoim zdaniem duża różnica na korzyść I35? Dac wbudowany mnie nie interesuje, pytam o sam wzmacniacz. Według recenzji znacznie lepszy od poprzednika, ale wiadomo jak i pod kogo te recenzje są pisane. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "trzydziestek" przerabiałem tylko dość już wiekowe I30 i A30 i miło wspominam, ale to zupełnie inne konstrukcje od obecnych, porównania nie mają sensu. I32 nie słuchałem, ale opinie o nim były różne. Sądzę że I32 jako pre byłby zupełnie wystarczający, używałem w tej roli I22 i było więcej niż dobrze - był po prostu "przezroczysty", tu może być tylko jeszcze lepiej i o brzmieniu zdecyduje końcówka (to właśnie chyba była trochę bolączka I32).

Ale znów, I35 to kolejna, całkiem odmienna wariacja, więc trzeba posłuchać konkretnie jej. Ja jestem zadowolony, ten wzmak właściwie nie ma wad w swojej cenie - jest i mocny, i przejrzysty,  plastyczny, i neutralny, i przestrzenny, nie ma w nim "suchości" ani "kliniczności". Któryś recenzent narzekał trochę na bas, ale to kwestia starannego doboru kolumn. U mnie gra teraz z Buchardtami S400 i basu (w trudnym akustycznie pomieszczeniu) jest w sam raz, chociaż nie jest "tektoniczny" oczywiście. Ale dobrze kontrolowany, zróżnicowany, schodzi zdumiewająco nisko nie tracąc czytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czytałem na zagranicznych forach, że druga generacja technologii UFPD wniosła dużą poprawę. Znalazłem nawet opinię człowieka, który zrezygnował z końcówki A60 na rzecz I35. Nie mam teraz luźnych kilkunastu tysięcy, żeby sobie wypożyczyć do domu i posłuchać, wrócę do tematu po nowym roku.

 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na SC 25. O ile taki planują.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, obecnie w systemie mam Primare i30 z Amphionami Argon 3L i jestem z połączenia naprawdę zadowolony, chociaż że względu na 'gładką' naturę Amphionów zastanawiam się czy nie byłoby rozsądnie przeskoczyć na i32. Są tu użytkownicy którzy zrobili taką zmianę? Wiem jak mają się obie integry do siebie teoretycznie, ale interesuje mnie bezpośrednie porównanie. Zawsze to nowszy piec a kasa niemal ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.