Skocz do zawartości
IGNORED

epos m22i


borowa

Rekomendowane odpowiedzi

szukam kolumn do pokoju ok.35m2 ostatnio oglądałem nowe eposy m22i, bardzo ładna stolarka cena 5400 ( mozna wziąść na raty, dla mnie to istotny argument)mam pytanie czy kupic te eposy czy np.isc w kierunku diy za ok.2-3kz.miało by to grac z avm1 i keenwoodem 3300,muzyka różna a moze jakas inna propozycja z góry dziękuje borowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, o M22i zapewne mało się dowiesz, bo niewiele osób zdołało je już przesłuchać. O zabawie z dobieraniem różnej elektroniki nie wspominając.

Natomiast kilka słów o M22 mogę Ci powiedzieć, tym bardziej że jak kupowałem swoje Eposy to już M22i były dostępne i sprzedawca (dystrybutor) twierdził, że różnic poza stolarką i okablowaniem nie ma. Brzmieniowo miały być bardzo podobne, choć zapewne marketing skupia się na tym aby udowodnić wyższość nowszej konstrukcji. Ale do rzeczy. Eposy M22 lubią prąd. Duuużo prądu. Im więcej tym lepiej. I uwierz mi jest to prawda. Wzmak musi potrafić je porządnie wysterować, bo poza rozlazłym i do tego kartonowym basem (co jest oczywiste) dostaniesz płaskie, beznamiętne brzmienie. Średnica budzi się do życia dopiero przy konkretnej dawce prądu.

Co do samego brzmienia to mają one charakter raczej neutrealny ale mimo wszystko ciut po "jasnej stronie neutrealności". Tym samym osobiście szukałbym wzmaka grającego neutrealnie i dobierał cieplejsze źródło bądź też skupiał się na cieplejszym wzmacniczu. Ryzyko jest jednak takie, że ciepły wzmak będzie gubił górę (a tak miałem z dwoma ciepło grającymi wzmacniaczami). W każdym razie na 100% unikałbym jasnego wzmacniacza.

 

U mnie grają w 28m2 i jest tak akurat. Nie wiem czy 35m2 to już nie będzie dla nich za dużo. Czytałem w opiniach, że w 20m2 przesuwały ściany, więc może te 35m2 przy dobrym ustawieniu pozwoli im rozwinąć skrzydła.

 

W każdym razie ja Eposa polecam. Zresztą spróbuj M22 kupić używki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni podzielam opinie foni'ego

 

dodam tylko, iż można odrobinkę złagodzić ich jasność poprzez;

 

- kombinowanie z bi-wire'ingiem

- wymianą zworek na kable głośnikowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki foni za odpowiedz, co do prądu to podobno avm to małe spawarki wiec chyba dzadza rade,bardziej boje sie o te 35m2 a nie mam możliwośći wypożyczenia do domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 18 metrach te kolumny się duszą. W 20 dobrze wytłumionej i wysokiej czuć, że jeszcze wiele mogą. Powinny być dobre do 35 zwłaszcza napędzane monoblokami. Zresztą - lepiej mieć trochę za małe jak za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bardzo transparentne kolumny, do dobrze nagranych płyt. U Seby w 18m faktycznie bas lubił zagrać ścianą, ale za to u qmana (ile on tam ma, 25m ?) basu było przymało, ale może to też wina jasnej elektroniki Caspiana i moich płyt ;P Za to przestrzeń fenomenalna. Na 10 000 Days Toola burza z każdej strony, niesamowita głębia, znikła ściana za kolumnami, szkoda tylko że barwa jako taka za sucha (no ale tak nagrana płyta). Podsumowując nie mój typ grania ;) Wolę trochę kłamstw i słodkości ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTJ Sonic zwrócił uwagę na istotny szczegół. Zworki.... Ja w miejscu oryginalnych blaszek, mam u siebie srebrzankę 1,5 mm2. Różnica ewidentna, a koszt całej zabawy jest śmieszny w stosunku do uzyskanego efektu.

 

Nie miałem jeszcze okazji pobawić się biwiringiem. Natomiast zupełnie u mnie "nie działa" podłączanie wzmaka do różnych terminali. W każdym razie nie jestem w stanie potwierdzić tego efektu, który opisują "gazetowi" recenzenci M22 i M22i.

 

Ponadto trudno mi się zgodzić z tym, że są to jasno grające kolumny. Owszem grają dźwiękiem bardzo otwartym ale w skali od -10 do +10 (gdzie "-" to ciemno a "+" to jasno) oceniłbym je na +1. Wymagają mocnego pieca i dobrze dobranego źródła. uzyskane brzmienie będzie dokładnie odzwierciedlało charakter elektroniki.

 

Jestem też zdziwiony opinią kolegi, że Caspian to jasna elektronika. Tym bardziej, że brzmienie Caspiana kolega qman w innym wątku ocenia na raczej słodkie (w każdym tak ja odbieram jego opinię). Mam tym samym wątpliwość, czy Caspian jest w stanie je wysterować.... Ale to już poza tematem tego wątku.

Mało basu w 25m2? No to dla mnie też jest zaskakujące. Może znów wina leży po stronie wzmaka? Albo.... (z tego co widziałe na zdjęciach załączonych w innym wątku przez qmana) niepotrzebnie postawiliście je na granitowych podstawkach. Ja w dobrych 28m2 na brak basu nie jestem w stanie narzekać.

 

W każdym razie, z tego co widzę i czytam, nadal nie ma osoby, która powiedziałaby Epos m22 (czy też M22i) to nie udana konstrukcja. Ma swoje wady ale ogólnie, w swoim przedziale cenowym, broni się całkiem nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaposiadam" 22i. Nie wiem jak grały 22 jakkolwiek w pełni podzielam recenzję panów z AV odnosnie 22i. Są bardzo dobre. Dynamika, otwartość wszystkich zakresów i wreszcie po wielu poszukiwaniach kolumny które nie grają "kartonowym " basem. Poza tym wszystko to jest o dziwo bardzo muzykalne . Nie ma dziur między zakresami. Podzielam również uwagę z wcześniejszych wpisów że kolumny te potrzebują mocnego pieca wtedy odwdzięczą się pięknym brzmieniem . Nie będę się rozpisywał więcej bo wiadomo - każdy chwali to co ma. Chociaż miałem już pare głosników i te najbardziej mi podpasowały. Zachęcam do odsłuchu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capian gra po cieplejszej stronie neutralności, lub lekko ociepla. Na pewno nie jest jasny.

Kolega micky nie słyszał chyba jasnych systemów, a przyzwyczajony do dynek 52 w bardzo wytłumionym, małm pomieszczeniu, większość neutralnych i otwartych kolumn grających żywiołowo określi jako za jasne, chude i suche. Tutaj należy brać poprawkę, zwłaszcza jak włącza się źle zrealizowane jazgotliwe kawałki i ma się osłuchany właściwie jeden system.

W 20 m eposy zagrał świetnie. Są neutralne, otwarte w średnicy i basu im nie brakuje. Caspian napędził je swobodnie. Na godź 12 pobór z sieci wynosił skokowo 70-100 watt. Czyli bardzo uproszczając 30-40watt na kanał. Zasilacz ma 350VA wię zapas był spory. W nagraniach gdzie basu było więcej np doo-pob Milesa Davisa czy u Flangera, masa dźwięku wgniatała w fotel.Bas miał kontrolowany wykop i masę a trąbka Milesa w średnicy uwodziła , świdrowała i czarowała.

Nie wiem jak było by w 35mkw, myślę że wtedy mogło by już Caspianowi byc trochę ciężko, aby wypełnić dźwiękiem całe pomieszczenie, ale w tak dużych pomieszczeniach większosć integr potrzebowało by wspomagania końcówki mocy. Brzmienie eposów M22 odnośnie kolumn VA Bach opiszę w wątku:http://www.audiostereo.pl/Rokasan_Caspian_vs_Accuphase_44700.html

Pozdrawiam i gratuluję posiadaczom M22, bo to świetne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, po prostu mam chyba alergię na takie wysokie, podobnie jak te z B&W ;) Ale niezbitym faktem jest to, że u Seby na końcówie Hammonda z pre lampowym był o wiele przyjemniej. Lubię jasny dźwięk, wypchnięty troszkę do przodu, ale musi on być lekko dobarwiony by był znośny. Miałem u siebie końcówę Hammonda i wiem że choć gra jasno jest docieplona. Z Caspianem i Eposami nie wykryłem żadnych oznak docieplenia, np. charakterystycznych wybrzmień po uderzeniu w struny. Na pewno Caspian (wzmak plus CD) jest cieplejszy od moich Roteli, to nie ulega wątpliwości, z Viennami w pewnym momencie brakło mi góry, ale minimalnie, do poprawy kablami.

 

Co do basu, z Eposami bas pojawiał się wtedy kiedy był zarejestrowany na płycie. Tzn. jak było go malutro to i brzmienie automatycznie robiło się chude. Trzeba to jeszcze raz podkreślić, kolumny dla dobrze nagranych płyt, no i może jeszcze do płyt gdzie bas jest przewalony. Np. słuchałem Kyussa, jedna z niewielu moich płyty gdzie nie miałem zastrzeżeń do wysokich, bo po prostu tam są one schowane za ogłuszającą ścianą nastrojonych na C, przesterowanych, elektrycznych gitar ;)

 

Ale jak to stwierdził w pewnym momencie Jarek, ktoś inny by powiedział że Dynki są zmulone, a Eposy grają ok. ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprostujmy coś. Caspian jest po prostu neutralny i bardzo liniowy! chcoiaż z ładną barwą, bez takiej tranystorowej natarczywości. Końcówka na której słuchaliśmy u mnie jest mniej liniowa i po prostu całkiem mocno docieplona - stąd inny odbiór. Ja tam wole właśnie takie granie - chociaż może to nie audiofilskie;) Zresztą dlatego trochę bardziej podobały mi się eposy na docieplonym lekko wzmaku. Według mnie są one delikatnie, ale to delikatnie nieokrzesane i napewno źle zagrają z ostrą elektroniką, lub zbyt jasną. Powinno być ok z neutralna tak jak np Caspian - a pewnie nie zaszkodzi im coś ciepłego - może musical?:) Napewno powinna byc mocna. U qmana jakoś się to wyrobiło w tych 20 metrach. Ale na 35 integra 80W to mało - no chyba, że nie będziemy słuchac cicho:) ale takich kolumn nie kupuje się przeca do cichego słuchania;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... >Seba

Caspian jest liniowy ? Neutralny ?

Według czego go tak określiłeś ?

Owszem gra w sposób niby wyrównany , ale kosztem skrajów pasma.

Co do barwy instrumentów , to je mocno pogrubia i matowi.[ Materiał z muzyka klasyczna ].

Nie potrafi zagrać z pazurem, żywiołowo i z rąbnięciem.

Gra w sposób podobny do Electrocompaniet ECI 1 czy 5 , z tym że jest lekko jaśniejszy.

Znam doskonale Caspiany, bo je często serwisuję.

Spory zasilacz nie bardzo się przekłada na możliwości tego wzmacniacza we współpracy z trudniejszymi głośnikami.

Oczywiście moje określenie wynika z porównania do znacznie lepszych urządzeń i nie ma to nic wspólnego z porównaniami wzmacniaczy z przedziału cenowego Caspiana. To tak dla dla jawności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam WAS też jestem szcześliwym posiadaczem eposm22 gram na creeku 5350 se+ cd50 mkII mam kable nordost super gold + qed genesis. brakuje mi basu a pokój ma 20 mkw i jak was czytam to myśle że wina leży po stronie kabli i wzmacniacza głośniki są suuper tylko basu mi mało. W jazzie gra wspaniale ale rock to tragedia, brak mięcha i płaski dzwięki. Skubane pokazują jak słabo są nagrane płyty.Dobrze że 90% płyt to jazz.Sorki że sie wtrącam ale jaki piec będzie najleprzy, zastanawia mnie nowy baltlab ma ponoć więcej basu i jest mocny bo jednak 22 potrzebują duuużo prądu.

pozdrawiam i życze znalezienia nirvany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul - pewnie roksan nie jest najlepszym wzmakiem - ale nie wiem po co tu piszesz o tym. jest oczywiste, ze w kategori bezwzględnej zawsze się coś lepszego znajdzie. Jak na swoją cenę jest z pewnością jednym z najlepszych, najrówniej grających w dodatku bez natarczywości która jednak jeszcze w tej cenie się zdarza. A to, że gra trochę grubszą kreską? no może trochę w porównaniu do innych droższych konstrukcj. Jednak my tu mówimy o napędzeniu eposa a nie topowych avalonów:)

Krystian, ja grałem na końcówce DIY kolegi hammonda - odszukaj sobie w zakładce DIY - basu nie brakowało w żadnym momencie - było go bardzo dużo, poza tym brzmienie głębokie, nasycone, ciepłe i bardzo przyjemne. Zapytaj kolegi qmana i mickiego13. Koszt takiego wzmaka jest niewielki a efekty rewelacyjne - o ile ktoś nie boii się takiej drogi. Do tego lokalizacja, scena - wszystko jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> KRYSTIAN

Trochę dziwne to co piszesz o połączeniu Creeka z Eposami, wg wszelkich znaków na niebie i ziemi to powinno być synergiczne zestawienie. Choć niby Nordosty i Quedy to jasne kabelki wiec bardzo możliwe że przesadziłeś.

 

Ja gdy miałem Creeka 4330 myślałem, poważnie o Eposach (mniejszych oczywiście), dobrze że sobie odpuściłem, nadal słucham bardzo mało jazzu ;)

 

Co do propozycji Seby, oczywiście nie mogę się z nią nie zgodzić ;) Znowu wyjdzie na to że wychwalamy konstrukcję Hammonda (przydała by się wreszcie jakaś nazwa marketingowa), ale to po prostu świetne urządzenie za rozsądne pieniądze. Do chłodniejszych, no niech wam będzie, neutralnych kolumn, gorąco polecam tak jak gra u Seby dodatkowo z pre lampowym. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że z nowych urządzeń na rynku nie znajdzie się nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba odwalił kawał dobrej roboty. My poszliśmy na łatwiznę, a Seba powoli i mozolnie zbudował system w pełni zdezintegrowny, grajacy na poziomie klocków za ładnych parę kilo.

Jeśli chodzi o końcówkę hammonda, to sam się zastanawiałem, ale z VA Bach było za ciepło i za dużo basu(jak dla mnie- zaznaczam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko:)

no ale generalnie taki wzmak do eposów jest akurat - to będzie dobre zestawienie - za śmieszne pieniądze. Oczywiście cd też jest potrzebne odpowiedniej klasy:)

qman, miałeś dzwonić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę dodać, że w Eposach podobało mi się że scena jest bliżej niż w Viennach, dźwięk jest bardziej bezpośredni tak jak lubię. Ale mimo wszystko również bym preferował do tych kolumn jakiś wzmak Musicala, bo braknie mi w nich czegoś co się nazywa muzykalność, melodyjność. Miałem podobne odczucia słuchając np. takich świetnych i kiedyś bardzo chwalonych za neutralność kolumn Dali 505, one również dobrze grają właśnie z Musicalami. Nawet słuchając na Eposach metalu brakło mi delikatnej linii melodycznej, czegoś co skleja te wszystkie rytmiczne przesterowane riffy w muzykę. Ale rozumiem że połamane jazzy gdzie każdy muzyk gra sobie sprawdzą się na tych kolumnach wyjątkowo dobrze ;)

 

A zresztą, co ja tam się znam ;P Słucham w zmulonym pokoju, zmulonych kolumn na fałszującej i podbijającej pasmo elektronice ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdzałem.

 

W paru słowach : Krell + Epos : przestrzeń, muzykalność, rytm. Dla mnie osobiście niezrozumiałe jest twierdzenie że Krell to chirurgia i sterylność. Jakkolwiek wszystko zależy od preferencji dzwiękowych. Większość poszukuje dzwięku łagodnego, gładkiego, romantycznego aby móc sie zrelaksowć po pracy. Ja musze mieć mieszankę dynamitu z wulkanem. Tak lubię. Dlatego sprzedaję Krell'a - za spokojny. Mało tego w Denonie reguluję barwę w zależności od jakości nagranej płyty ( słucham indie rock i dużo płyt jest słabej jakości ). To już jest nieakceptowalne dla 99% forumowiczów. Jednak za bardzo mnie to nie wzrusza. Słucham jak lubię .

W związku z powyższym moja opinia jest bardzo subiektywna. Musisz popytać innych a najlepiej posłuchać samemu takiego zestawienia.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> KRYSTIAN.KONEFAL,

Zanim zmienisz coś w zestawie, wypożycz jeszcze inne kable. Proponuję Fadela, najlepiej cały set-głośnikowe,łączówkę i sieciówkę. Słuchałem Twojego zestawu w pomieszczeniu 25m i grało bardzo dobrze, bez ograniczeń o których piszesz powyżej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odsłuchałem eposów m22i i... to chyba nie jest mój dzwiek zbyt szorstki zbyt ostry za mało mięsa ale musze ich posłuchać z moimi avm-ami, poszukiwania trwają dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borowa, 9 Sie 2008, 19:55

>>krystian

>mam takie same odczucia

 

Za słabe (lub zbyt zimne) wzmacniacze. Zdecydowanie tu należy szukać przyczyn.

Mam tak obecnie u siebie, więc wiem na czym polega problem. Słuchałem tych samych (moich) egzemplarzy z mocnym piecem i było wspaniale. Teraz szukam odpowiedniego pieca. Zresztą stąd też wynika moje zainteresowanie Caspianem. Obym nie marnował czasu (i pieniędzy w ostateczności).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.