Skocz do zawartości
IGNORED

epos m22i


borowa

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam mój wzmak lampowy ma 2*45w i tak jak pisałem wcześniej jest ok. Mam również sony 50es / który ma czym zasilić kolumienki/ i w porównaniu z nim lampa z podłączonymi eposami gra dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys bylo takie powiedzenie

epos przestal ci grac !?

- to znak na zmiany

tzn wymiana wzm lub dokupienie dodatkowej koncowki mocy

:)

pozdr fanow eposa

byly posiadacz 15 i 14

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chcialbym odswiezyc troche temat( w temacie Eposow M22i a jest ich co najmniej kilka)...niedawno znalazlem M22i za bardzo przystepna cene i....nie wytrzymalem.... i kupilem( gdyz slyszalem je przy robocie z zestawem Creeka , a to co slyszalem bardzo mi sie podobalo)

Prawie rownoczesnie kupilem Yaqiuna MC10T na EL34 i jako ze Y ciagle do mnie wiosluje z HK i.... ze nie moge posluchac i...ze mi sie dluzy..... to moze ktos sie podzieli wrazeniami jesli slyszal M22i z L34

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Eposy - bardzo dobrze zrobiłeś. Był okres że bardzo intensywnie o nich myślałem, trafiłem jednak zanim kupiłem na głośnik którego raczej się już nie pozbędę.

Dziwię się ludziom, że mając gniazda do bi-wiringu nie używają tego, a to Bardzo Wiele zmienia. Dobierając kable można uzyskać bardzo różne efekty końcowe. Rzecz jasna kable do basu są potrzebne inne, do średnicy i góry inne. Nie drogie jak samolot kable, znakomite okablowanie da się zrobić za mniej niż 100zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się ludziom, że mając gniazda do bi-wiringu nie używają tego, a to Bardzo Wiele zmienia. Dobierając kable można uzyskać bardzo różne efekty końcowe. Rzecz jasna kable do basu są potrzebne inne, do średnicy i góry inne. Nie drogie jak samolot kable, znakomite okablowanie da się zrobić za mniej niż 100zł.

 

Np. Jatzen Audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

solid%20core1720.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój pomysł na kable: Udaj się do sklepa z kabelami i zakup 2 odcinki koncentryka antenowego z linką w środku a nie drutem. Wybierz jak nagrubszy, będzie bodajże do satki lub cb radia, nieważne. Do tego zakup linke miedzianą 2,5mm2 lub grubszą, najlepiej taką z odsuniętymi żyłami. Koncentryk musisz zarobić tzn dolutować kawałek zwykłego przewodu i zabezpieczyć. Koncentryk ładujesz do kolumny do sekcji wysokotonowej i do wzmacniacza ekranem do (-) żyłą do (+), linkę do sekcji niskotonowej i do wzmacniacza. Nie używałem tego przewodu na wzmacniaczach w mostku.

Jak Ci wyjdzie za dużo niskiego środka/basu wymień linkę na sekcji niskotonowej na koncentryk :)

 

Pozostaje się pobawić różnymi przewodami z metra i dobrać sobie co się najbardziej podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Epos M22i ze wzmacniaczem ARCAM A 32 może ktoś z forumowiczów próbował takie zestawienie, a może z PRIMARE I21. Te żywo i na bogato grające kolumny z czym nabierają ciut ogłady ;) i kultury w górnej części pasma nie tracąc nic na dole, a może i zyskując kopa jeszcze większego na basie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M22i moim zdaniem sa za male do takiego metrażu.

To dość ciekawe zagadnienie dobór kolumn do metrażu mieszkalnego i sposób ich słuchania i ustawienia. Zobacz na moje ulubione ustawienie głośników i ograniczenie strefy odsłuchu świadomego ;) do jednego miejsca, no dwóch na kanapie ;) Pomieszczenie jest na serio spore. Łącznie ponad 40m2. Grało tu już kilka par kolumn wcale nie dużych, a wręcz małych pokroju Monitor Audio RX6, Sonus Faber Toy Tower, Epos M22, B&W ostatnio. I co ? :) i dało się słuchać. Mało tego bardzo fajnie się słucha w tym ustawieniu bo dźwięku nie brakuje, a przestrzeni pod dostatkiem co skutkuje niesamowitymi efektami stereofonicznym. Przestrzeń którą lubimy słuchając muzyki odtwarzanej w mieszkaniach bierze się z przestrzeni którą muszą mieć głośniki do okoła siebie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

szukam ( narazie bardziej czytam i się orientuję) kolumn do audiolab 8000s, czy m22i dobrze by zagrały z tym wzmacniaczem?grać to ma w salonie z kuchnią ok. 40m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Heja

Podłącze sie do tematu z pytaniem:

Czy M22 zagraja dobrze ze staruszkiem pionieer a 656 ? Mocy mu nie brakuje ale poszukuje do niego kolumn znalazlem niedaleko eposy i zastanawiam sie czy brac je pod uwagę.

Z tego co dotychczas czytalem kolumny dobrze uzupelnialy by sie ze wzmacniaczem o takiej charakterystyce pojiewaz graja raczej dynamicznie i jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odsłuchałem eposów m22i i... to chyba nie jest mój dzwiek zbyt szorstki zbyt ostry za mało mięsa ale musze ich posłuchać z moimi avm-ami, poszukiwania trwają dalej

Eposy to naprawdę dobre kolumny...jednak wolą dobre towarzystwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeśli moge koledze coś doradzić jako były posiadacz - obecnie kolumna w częściach eposów. Bardzo waże aby grały z muzykalnym wzmacniaczem. Do tego trzeba wymienić kondensator w zwrotnicy gl. Wysokotonowego

- ja dałem mundorf supreme i rezystor path audio. + okablowanie w środku. Druty jentzen 0.5 mm. I głośnik już nie chałasuje. Poprawia się przestrzeń muztkalność. Wokale itd. I broń boże wymieniać okablowanie gł. Basowego na linke.Tylko druty tam grają. Przerobiłem różne okablowania w tej kolumnie i to najleprza opcja. Pozdrawiam

Krystian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Eposy - bardzo dobrze zrobiłeś. Był okres że bardzo intensywnie o nich myślałem, trafiłem jednak zanim kupiłem na głośnik którego raczej się już nie pozbędę.

Dziwię się ludziom, że mając gniazda do bi-wiringu nie używają tego, a to Bardzo Wiele zmienia. Dobierając kable można uzyskać bardzo różne efekty końcowe. Rzecz jasna kable do basu są potrzebne inne, do średnicy i góry inne. Nie drogie jak samolot kable, znakomite okablowanie da się zrobić za mniej niż 100zł.

Nie miałem nigdy opisywanych Eposów.Jednak sprawdziłem na modelach ES11,14,że bardzo lubią podłączenie bi-wiring.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.