Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

Wszem i wobec ogłaszam, że zainicjowałem istnienie NASZEGO klubu miłośników ROKSANA. Witam i zapraszam miłośników i pasjonatów, adwersarzy wielbicieli, wyznawców, znawców i chcących rozpocząć przygodę z tą zacną AUDIOFILSKĄ firmą.

Urządzenia z pod tej marki są znane, lubiane i nagradzane. Tak więc myślę, że warte są i naszej uwagi, zwłaszcza że posiadaczy urządzeń Roksana jest już dosyć dużo na naszym forum.

Wpisujcie za co lubicie i cenicie ROKSANY, jak i co się Wam w nich podoba, a co nie. Wymiana doświadczeń pomoże uniknąc nam błędów w obsłudze czy aplikacji w sytemie. Co z czym i jak, aby było na 100%. Także newsy , nowinki i promocje. Opinie i recenzje, nasze i prasowe. Chyba już wszystko wymieniłem.

Pozdrawiam i zapraszam.

 

Jarek

Jelenia Góra

wzmacniacz: Roksan Caspian MkII

CD: Roksan Caspian MkII

kolumny: VA Bach

IC: Sonus Oliva

gł: Anty Cable

668-412-858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek! Oczywiście niebawem podzielę sie swoimi wrażeniami z kilkumiesięcznego kontaktu z Roksanem Caspianem M1.

 

 

Maciek

Tarnowskie Góry

wzmacniacz: Roksan Caspian M1

CD: SonyX33ES z przetwornikiem P. Stelmacha modyfikowany dogłębnie:)

kolumny: VA Mozart

IC: Sonus Oliva

gł: AQ Bedrock

501-644-020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MkII ma poprawioną dynamikę i jest minimalnie żywszy, tak usłyszałem od przedstawicielki w decibelu. Ale miła pani zaznaczyła, że trzeba by postawić oba egzemplarze obok siebie , żeby to wyłapać. Poza tym z upływem czasu stosowano lepsze materiały wewnętrzne i niektóre materiały wykończeniowe. Tego sam doświadczyłem. Np. w MkII nie pokrywają gumowaną warstwą pokręteł, a warstwa kryjąca pokrywę jest twardsza, a zworki zewnętrzne są złocone.

Firma decibel jest dystrybutorem Roksana. http://www.decibel.com.pl/menu.html Ale stronka słaba i nie aktualizowana. Zaniedbują się. Dużo lepiej jest w GB : http://www.roksan.co.uk/

 

Roksana ciężko kupić, bo są dobre i ludzie się ich nie pozbywają, ale już można częściej upolować.

Ja sam sprzedałem 3 szt. wzmacniacza Caspian :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, 6 Sie 2008, 23:14

 

>MkII ma poprawioną dynamikę i jest minimalnie żywszy, tak usłyszałem od przedstawicielki w

>decibelu. Ale miła pani zaznaczyła, że trzeba by postawić oba egzemplarze obok siebie , żeby to

>wyłapać. Poza tym z upływem czasu stosowano lepsze materiały wewnętrzne i niektóre materiały

>wykończeniowe. Tego sam doświadczyłem. Np. w MkII nie pokrywają gumowaną warstwą pokręteł, a warstwa

>kryjąca pokrywę jest twardsza, a zworki zewnętrzne są złocone.

 

Dzięki

Czyli to są jedyne różnice zewnętrzne po, którym można rozpoznać mkI od mkII ?

A jest może jakiś napis mkII na obudowie?

Czy obydwie mają tego małego pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzne chyba tak, wewnątrz też się troszkę zmieniło, ale nie rozkręcałem swojego Caspiana MkII.

Napisu nie ma, ale jest numer, po którym można zidentyfikować wersję. MkII mają w numerze literówkę CAIA.........Być może w późniejszej fazie produkcji coś naklejali, bo na CD Caspiana mam małą naklejkę MkII. Same wzmacniacze mają małe piloty, jak kupuje sie CD lub zestaw, to dołączają pilota systemowego.

Pozdrowienia od Einsteina :-)

post-7222-100008404 1218105254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów! Ja też z niekłamaną przyjemnością dołączam do klubu!

 

Moja konfiguracja:

 

wzmak roksan caspian M-1, antyjitter Monarchy Audio, NOS DAC by Peter Daniel wersja premium, transport hifidiy.net, kolumny AudioAcademy Hyperion III.

 

kable: kable cyfrowy XLO reference type 4 na zmiane z Belkinem Synapse, Anti-IC, glosnikowe tara labs helix 8 (bi-wire) na zmiana z Anti Cables w wersji bi-wire, tara labs 5500i, DNM Reson, LaGrange, xlo pro 150, W-o podpiete AC na lappie

 

 

pzdr, Krzysztof

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarek za materiały. Na pewno są warte postudiowania. A i oponentom troszkę utrze się ząbki:)) Obiecałem cos napisać i chronicznie brakuje na razie czasu. Więc wpadam jedynie w odwiedziny... Aha. Jest człowiek, który szuka Roksana... Może ktoś wie, ktokolwiek słyszał ze jest gdzieś do wzięcia? Pozdrawiam. Maciek

PS. Mój Roksan ma się dobrze i czaruje że aż miło. Potrafi zaskoczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacnych klubowiczów. Nie jestem posiadaczem owych klocków,ale podczas ostatniego spotkania kolega qman mówił coś o posiadaniu Roksjana.

 

He,he tak tylko żartowałem bo przypomniałem sobie miłe spotkania w Sudetach.

Pozdro. Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Jacek

Jak wytrzymacie i zechcecie, to na następny zlot wezmę wzmak i CD Caspiana. O rety DWA RokSjany:-D !!!! Chętnie bym go podłączył do Herbertów i zobaczył, co z tego wyjdzie:-} myślę że będzie nieźle

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę się zapisać! :)

"Niechcący" stałem się właścicielem końcówki Roksana Caspiana mkII.

Kurcze gra to! Jakby mi się kiedyś udało uzbierać na drugą to nie będę się wahać.

 

Jest i ciepło i detalicznie. Muzykalnie i precyzyjnie. Może troszkę brakuje szerokości sceny ale to już podejrzewam, że jest problem źródła. A bas? He he... dlatego go kupiłem. Po 20 sekundach słuchania wiedziałem, że go wezmę.

 

qman

Dzięki za poświęcony czas. Za rozmowy telefoniczne i za podsyłane materiały prasowe.

Może do zobaczenia kiedyś?

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na następnym spotkaniu będą herbatniki, jak nie moje to wawrzka. Chyba, że uda mi się wynegocjować dobrą cenę i stanę się posiadaczem dostojnych Isophonów V. Wtedy niestrty herbatniki znajdą nowego właściciela. Trochę mi smutno, ale to inny wymiar dzwięku. Oczywiście jak się uda zamiana to podłączymy i Twojego Roksana.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również "niechcący" stałem się posiadaczem caspiana. pewien miły i ufny gość od którego kupiłem missiony m33(na stacji paliw pod Legnicą :-D), po transakcji pokazał mi Caspiana. Spodobał mi się od razu, ale nie było miedzi, żeby go nabyć. Po miesiącu ten że kolega, zadzwonił ipowiedział, że wysyła mi Caspiana na swój koszt, żebym sobie posłuchał i jak mi się nie spodoba to mu go odeślę, też na jego koszt. Nic do stracenia, jedynie sam zysk. Ale on dobrze wiedział co prezentuje caspian i że zmiecie mojego ówczesnego harmana/kardona hk-670.

Nie ma za co foni, cieszę się że grono klubowiczów się powiększa. Caspian swobodnie wychodzi poza szerokość lini głośników. Gra szeroką i relatywnie głęboką sceną, a bas jest faktycznie jego mocną stroną.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno kupiłem używany Roksan Caspian MK2. Używam go jako końcówka mocy. Podłączyłem Linn Classik i mam pytanie. W jaki sposób użyć Roksana jako wzmacniacza dla innych wejść? Np. chciałbym podłączyć MP3 to Roskana, ale w tej chwili nie działa. Dziękuję za info.

P.S.

Roksan jest niesamowity. Mimo, że używam B&W satelitek z subwooferem, to dźwięk jest o niebo lepszy (przestrzeń, dynamika, wysokie tony, głębia)w porównaniu do samego Linn Classik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który model classica posiadasz, nowy czy ten poprzedni?

Jeżeli Caspian gra jako końcówka, to inne źródła podłączasz do linna.

Spróbuj zagrać Caspianem integrą, wtedy wszystko bez problemu podłączysz do niego.

pozdrawiam i witam kolejnego zadowolonego w klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... wiedziałem, ze tak się skończy:) - chodzi o próbę obalenia prezesa;)

ale kto wie, czy ojciec założyciel się nie rozmyśli:) bo pojedynek wcale nie dał jednoznacznych wyników! Roksan spóścił bencki koledze z norwegi w kilku konkurencjach. W kilku uległ - ale nie ma co się dziwić - czar vikinga jest znany na całym swiecie:) Oczywiście byłem swiadkiem pojedynku. To chyba zmiana dla samej zmiany:)

tak czy inaczej ciągle kolega posiada jeszcze CD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież jeszcze koledze qmanowi został CD Caspiana, nie rozumiem więc skąd ta detronizacja ;P

 

->qman

Ja bym się na Twoim miejscu spokojnie zastanowił z tym Electrokombajnem. Już końcówa Hammonda ma lepszy bas (słuchaliśmy chwilę z Sebą jak poszedłeś). A z taką milusią kluseczką jak daje Electro na dole, będziesz musiał wymienić kolumny. Robiłeś ślepe testy ? ;P Może to wygląd tej wspaniałej obudowy tak podziałał ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro ma swój czar - na vienach troche wiecej widać. Ale to fakt - nie jest uniwersalny i trzeba mu coś zaaplikowac przejrzystego. Kaspian to dynamit który zagra ze wszystkim.

łubu dubu łubudubu iech nam żyje prezes naszego klubu:) jeszcze się nawróci - to w końcu już 4 sprzedawany Caspian:) zawsze wraca do niego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.