Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli skłaniam się do dołączenia do Roksan'owców poprzez zakup CD z serii Caspian. W tej chwili w ogłoszeniach są zarówno mkII jak i M-1. Czym się dokładnie różnią te dwa CD + również jeśli chodzi o manierę grania?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JayKay

Na meila przesłałem Ci trochę materiałów o Roksanach.

U mnie integra MKII spokojnie radziła sobie z 4Ohm, ale jak wiadomo, kolumny bardzo różnie reagują na wzmacniacz nawet jeśli mają podobne parametry. Dlatego dobrze było by posłuchać.

Na forum pisałem o równoległym podłączaniu dwu par kolumn do Caspiana i też skubaniec tego specjalnie nie odczuł. To relatywnie wydajne piece. Dla przykładu niby super mocny Harman/Kardon HK970 na tych samych 4 Ohm głośnikach przy większej głośności wyłączał się, bo nie wyrabiał tam, gdzie dla Caspiana to była bułeczka z nutellą ;o)

CD MkII to bardzo dobry w swojej klasie player. Zrównoważony z dobrym basem, dynamiką, otwartą średnicą i lekko subtelnymi wysokimi. Mocną jego stroną jest analogowy styl grania i tej właśnie analogowości brakuje serii M1-według periodyków, bo ja osobiście nie słyszałem. Poprawiono za to inne aspekty brzmienia, jednak jak to wygląda w praktyce, tego nie wiem.

Fajnie gdyby posiadacze tych dwu maszyn spotkali sie na rekonesans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos: mój interkonekt to również DNM Reson Bullet Plug. Po wielu próbach z różnymi kablami głośnikowymi i interkonektami zotałem przy Resonach. Kontrola wszystkich zakresów pasma jest w/g mnie świetna, tak jak namacalnośc dzwięku i barwa instrumentów.Inne kable w podobnej cenie są bardziej detaliczne /audioquest cv-4/, mają większy bas/naim/, ale całościowo Resony bardzo mi odpowiadają.W zespołach glośnikowych wymieniłem okablowanie też na Resony. Jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie caspian gra na glosnikowych antykablach w bi-wire i jest super. wczesniej gral na tara labs helix 8 bi-wire. z antykabli jestem bardzo zadowolony i wlasciwie juz mnie nie kusi, aby w tamacie kablologii cos dalej kombinowac "bom dostal com chciał". Antykable co przestrzen, super bas, poukładana scena. Glosy wokalistow jak w realu.

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 6 Sty 2009, 13:30

 

>Witam

>Dopisuję się do pytania nt kabli - jakie kable sprawdzą się w zestawieniu z Caspianem, albo chociaż

>jakie kompletnie odpuścić?

 

Straight wire ! ! ! ! ! :)))) Słyszałem ale jeszcze mnie nie stać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam dość nietypowe pytanko. Jak pisałem wczesniej nabyłem CD Kandy Mk III, teraz kupiłem wzmacniacz Kandy Mk III. Poniważ chwilowo zmyłem sie z kasy, a potrzebuję jakiegoś tunera, czy moglibycie polecić coś z używanych tunerów (przeglądałem allegro i nie wiem czy nie kupić Onkyo) co w miarę zagra z ww. zestawikiem Roksana. Zaznaczam, że ten tuner ma być na okres przejściowy (ok. 1 roku) do czasu az kupię docelowy tuner Roksana Kendy, więc chciałbym na niego przeznaczyć ok. 200-300 zł.

Z góry dziekuje za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Big, 14 Sty 2009, 10:43

 

Z tego co pamiętam kilku kolegów z forum polecało kiedyś:

HK T403, Pioneer TX7800, Akai AT2200, Hitachi FT5000, Hitachi FT5500, Luxman T240, Yamaha T-2, Sanyo T-55 - polecam przegląd wcześniejszych wątków na forum.

Aktualnie na alledrogo:

http://allegro.pl/item535405800_luxman_t_240.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odnotowaliście, że Roksan Caspian M Series-1 został zwycięzcą w plebiscycie What HiFi Awards 2008 w kategorii "najlepsza amplifikacja w cenie 850-1500 funtów".

http://awards.whathifi.com/winners_details.cfm?id=11

Można się spierać czy obiektywne, szczególnie, że to rynek brytyjski, ale fakt pozostaje faktem, produkty tej marki od lat są w czołówce. I od lat dostaje się im w tyłek za design - nie rozumiem dlaczego...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian ma swój niezaprzeczalny styl i dużo uroku. Jest solidnie zbudowany, a nagrody to tradycja w przypadku takiego brzmienia :o)

To świetne wzmacniacze i zapadają w pamięci. Ja cały czas czaję się na końcówkę mocy albo monobloki. Jest coś w brzmieniu tych wzmaków, co powoduje,że po włączeniu poprostu słuchamy. Pamiętam, że przestawałem analizować i szukać, bo wszystko było na swoim miejscu, a srednica wciągała i czarowała. Ponadto, to bardzo uniwersalny wzmak, grający dobrze z większością sprzętów.

Gratuluje kolejnej nagrody i czekam, kiedy pojawi się jakiś rodzynek z serii platinum z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

teraz już obiema rękami mogę dopisać się do fanklubu Roksana :) Zestawik jak w "o mnie".

Po kilku długich tygodniach bezowocnych poszukiwań używanego Caspiana M-1 zdecydowałem się na nowe Kandy K2.

Jest b.dobrze choć... ( zabiję tego pierd... królika ;) ).

Jeśli kogoś będzie interesowało porównanie kilku sprzętów i odsłuchy przez jakie przeszedłem to pokuszę się o odpowiedź chociaż będzie ciężko, bo za bardzo osłuchany nie jestem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariob135, 14 Lut 2009, 08:01

 

>A jak bys porownal kandy2 do caspiana, interesuje mnie jaka jest roznica miedzy tymi dwoma ampli

 

Kandy jest ostrzejszy (wysokie syczą) - doświadczyłem tego na własne uszy nie dalej jak 2 tygodnie temu. Słabiej kontroluje bas. Caspian to bajka - kocham go za to, że nie rozkłada muzyki na czynniki pierwsze, po prostu słucham, słucham i słucham. Wciąga jak diabli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy K2 z Caspianem nie porównywałem. Pozwolę się nie zgodzić z rivenelem odnośnie syczącej góry, bo uważam, że Kandy jest dość łagodny w górnych rejestrach (mam bezpośrednie porównanie jedynie z Vincentem 226mkII). Jeśli chodzi o CD to z zestawu Kandy K2, Naim 5i, Denon dcd2000, Exposure 2010s to właśnie Kandy zagrał najłagodniej w wyższej średnicy i wysokich na czym mi strasznie zależało.

Co do kontroli basu to jest wg moich odczuć porównywalna z Vincentem jednak bas nie ma takiego zejścia i może trochę wypełnienia jak w Vincencie. Jest raczej krótki i sprężysty. Nie zauważyłem spowolnienia czy braku kontroli nawet przy gęstej podwójnej stopie. Może to też zasługa moich kolumn - dość dynamicznych i chyba łatwych do napędzenia.

Jednak najpiękniejsza jest średnica, zarówno niższa z mocnym wypełnieniem gitar oraz czarującymi wokalami i takiej "treściwej" (wyraźnej, obecnej, pełnej - nie wiem jak to nazwać) górze pasma. Mi pasi :)

Scena mam wrażenie, że raczej wgłąb niż na boki.

Mam niewielkie doświadczenie i osłuchanie więc moja opinia może być mocno subiektywna. Jeśli Caspian jest o niebo lepszy to zazdroszczę Caspianowcom...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, pewnie Cię zaskoczę ale swojego nie sprzedaję. Na Caspiana na razie mnie nie stać :(

Jak człowiek zaczyna drążyć temat to pojawiają się pewne kanały dostępu ;)

Pod koniec tygodnia powinienem mieć możliwość dostania cd więc nie zdziw się jak też się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.