Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

cisza dluzszy czas w watku... z niesmialoscia moze ja...

przepraszam ze pytam natomiast czy ktos z posiadaczy roksan mial stycznosc z polaczeniem z jmlab focal 816V najbardziej mi zalezy? w warszawie nie moge zlokalizowac sklepu z takim staffem a sluchalem roksan kandy mk2 z triangle altea jak dobrze pamietam i bylo calkiem przyjemnie. wzmak wzbudzil moje zainteresowanie przez pewnego rodzaju lekkosc i przjemna jasnosc oraz energie. ciekawe jakby polecial z 816'tkami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji, wyjscie to sluzy do podłaczenia kolejnej koncowki mocy. Rozumiem to tak: mamy np. pre z jednym tylko wyjsciem, a chcemy zastosowac bi-ampling - wtedy wlasnie korzystamy z tego dodatkowego wyjscia w pierwszej koncowce zasilajac druga.Np. z tej nastepnie zasilamy trzecia jesli chcemy zastosowac tri-ampling.Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie

chcialbym zapytac czy moze jest osoba z wawy /lub okolic/ ktora mialaby ochote rozwinac doswiadczenie i sprawdzic swojego caspiana na focalach 816'tkach? oczywiscie zapewniam transport dobry nastroj napoje chlodzace oraz sporo /mam nadzieje/ przyjemnej muzyki. bylbym niezmiernie wdzieczny.

 

pojawil cie ciekawy anons ale sprzedawca jest z innego miasta niestety.

 

jesli by ktos poprosze na priv a jesli nie to juz nie smiece watku.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was już miał okazje słuchać Roksan Platinum? Bo nie wiem czy szukać kupca na mojego Caspianka. Caspian jest genialny, ale jeżeli można mieć coś jeszcze lepszego to warto by się zastanowić nad zakupem.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam kolumny Esa Triton w wersji podłogowej. Muzyka puszczana z komputera z karta dźwiękową Asus D2 (ciężko o coś lepszego) - gra naprawdę czarująco. Wiem, że zaraz mnie zastrzelicie, że nie posiadam CD, ale niestety mój komputer to moje studio TV i dźwięku. Słyszałem zestaw Caspiana (CD i Integra) grało naprawdę soczyście.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewątpliwie masz racje.ja miałem caspiana wersje I, pewnie długo by i mnie gościła dopóki nie posluchalem lampy, dośc niepozornej.caspian to świetny wzmak, natomiasta dźwięk lampy mnie oczarowal i już nie posiadam caspiana.zdjęcie moich gratów znajdziesz w wątku Kluby>klub miłośników studio16hertz, zajżyj

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś Caspiana na lampę? Co dokładnie było tak rażąco lepszego? Ja zanim kupiłem Caspiana zastanawiałem się nad lampą, ale nie miałem okazji posłuchać więc zakupiłem Caspiana i jestem w 110% zadowolony, ale apetyt rośnie.... Zastanawiam się teraz nad zmianą kolumn. Myślę o projekcie 3 way chociaż do obecnych kolumn nic nie mam. Powiem więcej, są naprawdę rewelacyjne. Miałem predzej Marantza PM 66SE KI, Nad'a C372, Denona PMA 1500R, ale po przejściu z tych wzmacniaczy na Roksana dopiero usłyszałem piękno muzyki i kolumny zaczęły grac jak mają.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, 971 to jazgotnik ;P Moje końcówy idealnie pasują do gęstego, nawet ciemnego pre 990 i równie dogrzanych kolumienek Dynaudio. Z jasnym CDkiem Denona system potrafił dać po uszolkach wysokimi :] Nie ze wszystkim 971 pasuje, ale jak wpasuje to jest czad i prawdziwie realistyczne ostre granie ;P A jak źródło kolorowe, gęste, soczyste, to jest nawet i magia ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>kivlov

jęsli chodzi o capsiana to trudno mu cokolwiek zarzucić, poprostu to świetny tranzystor

natomisat ja miałem swego czasu okazje posłuchac pierwszy raz w życiu lampy.byłem zaskoczony taka malutka niepozorna chińska lampa zagrała bowiem pięknie.dźwięk który usłyszalem był bardzo żywy, dynamiczny siwtny wykop basu oraz co mnie osobiści się spodobalo to miała głębie dźwieku.nie podejme się porównania, natomiast co moge powiedzie to to że, taki styl grania mi odpowiada.z tego co wiem to ta lampa nie była w środku jak i na zewnątrz ryta.poza tym cena 3 krotnie mniejsza niż za używke caspiana.

sam obecnie czekam na lampe, wieć jak tylko troche pogra napisze kilka zdań,

pozdr

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

to raczej nie rozpoznasz.brzmieniowo tylko jakbyś miał 2 obok siebie.jak już wspomianielam wzmak mk I różni się tylko z tylu od mk II. przynajmniej tak pamiętam.mkI na niestety badziewska obudowe z gumy i pokrętla.mk II jest lepiej wykonany pod tym względem

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we - powiedz jak gra twoj zestaw? posiadam 816'tki i wlasnie chodze szlakiem salonow pozyczajac po kolei wzmaki i nie moge sie wstrzelic w konkretny. na liscie caspian rowniez.

 

jak brzmia numery z duza iloscia basu? czy sie nie przelewa momentami? mam na mysli elektroniczny bas jak przykladowo w Thievery Corporation.

 

jarre, kraftwerk czy gabriel i u mnie ladnie brzmi z nad'em nawet. gorzej wypada bas w lounge'u, downtempo, drum'n'bas ect. jak u ciebie to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam prawdziwego dźwięku, naturalnego (oczywiście zbliżonego możliwie do prawdziwego), słucham tez massive attack, a jak włączę Kodo na godz.12 (głownie do testów) to głośniki na prawdę się ruszają jak trzeba.

Przed zakupem słuchałem Naim 5i-2 zestaw i później 5x bez i z zasilaczem, Cyrus zestaw 6, później zestaw 8 i pasował mi cyrus i byłem gotowy go kupić. Ale pojechałem do innego sklepu i mowie co i jak muzyka, że naturalny dźwięk prawda i itd.

Gość mówi musisz posłuchać Caspiana (wcześniej poczytałem o nim), i kopara mi opadła, tak jak zaczał tymi focalami caspian pracować to wcześniej nie miało miejsca, peter gabriel - wreszcie usłyszałem ten "jego" momentami bardzo chrypki głos, a jaki bas to w szoku byłem ogromnym.

Na andreasie vollenweiderze i znow na godz.12 musiałem ściszyć bo już wysokotonowe zaczęły nie wyrabiać. Rammstain masssakra, rify tempo i bas nie jest podbarwiony na średnich jak na poprzedniej elektronice. To sa oczywiście moje wrażenia.

 

Czasem basu może być za dużo nawet na moich monitorach, stad ustroje akustyczne w pokoju, i wciaz jest ten bas ale piękniejszy dokładniejszy i duuuuuużo bardziej kontrolowany.

Caspian ma dość prawdziwe barwy i na 8ohm kolumny fruwają, słuchałem ostatnio monitor audio platinium 100, wykonanie Piękne, ale jednak caspian potrzebowałby w swoim czasie końcówki, grał na połowie no i był ciepły można powiedzieć ale jakby kopnięcia mu się przydało.

 

Bas możesz regulować (w pewnym stopniu) kablami, chordy są niezłe ale tam jest podcięty bas.

Posłuchaj Kandy K2, moim zdaniem bardziej pasuje do tej serii focala ale jest bardziej basowy i niema takiej kultury i ........... no jest gorszy.

Focal seria 800 to za słabe głośniki aby Caspian mógł się w pełni rozwinąć i pokazać na co go stać, on potrzebuje lepszych głośników.

Jutro jadę słuchać elektra 1007Be, ale jak się spodobają to będę musiał bo to 2,5 tys. funtów.

 

Ale się napisałem , jak coś nie jasne to pytaj.

Mój pokój 12,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam caspiana mkI i mialem okazje miec przez chwile mkII.Co do roznic brzmieniowych to sa w/g mnie na pograniczu percepcji/chyba wole ciut wolniejszy, ale o milszej barwie mkI/.Co do roznic w wygladzie- moj mkI ma pokryte guma pokretla i przyciski, natomiast w mkII powyzsze sa pomalowane szorstka w fakturze farba.Inny jest takze odcien czarnej farby pokrywajacej obudowe /w mkI jest bardziej matowa/. I tyle. Acha mkII ma z tylu naklejke "MK II".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.