Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dziekuje bardzo za odpowiedz.

warto zaplacic 3500zl za zestaw caspian mkI integra + cd w takim stanie jak w linku? dla mnie to troche drogo, co myslicie?

Rynkowo dobra cena . Dźwiękowo też za tą cenę świetny zakup . Z czym to ma grać kolumny ? Jaka muzyka ? Kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam K2 od kilku lat i mam wrażenie, że jest bardzo oszczędny w niskich tonach. Jak już coś to eksponuje ten najniższy, a szczędzi wyższego. Średnicy jest za to co niemiara co daje fajną przestrzeń, a wysokich w sam raz.

 

Było tak wcześniej na DMach i Focusach Dynaudio, i jest tak teraz na Focalach.

 

Czy podzielacie tą opinię i jak zagrałby Caspian M2 w porównaniu do K2?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów. Dziś kupiłem Caspiana.

 

Mam też pytanie bo kupiłem podobno wersję M1 New Generation ale widziałem w necie zdjęcia z tyłu, które różnią się od mojego.

 

Czy nieświadomie kupiłem starszą wersję M1 czy to też jest NG?

 

Oto moja wersja

 

c7a2656566028481.jpg

 

95e9a3639eafd807.jpg

 

4d7e1b20b548e2bc.jpg

 

a znalazłem taką wersję NG - jest opisana z tyłu i ma inną obudowę natomiast przód jest taki sam.

 

 

4f79dc76c810fb85.jpg

 

Dodatkowo na moim, pod gniazdami jest moc 70W przy 8 Ohm natomiast w instrukcji jest 85W.

 

Proszę o info czy kupiłem starszą wersję i o ile powinna być tańsza jeśli to nie NG i czy jest dużo gorszy od NG. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Caspiana M2, szukam kolumn, obecnie posiadam Paradigm Monitor 9v7, i pomimo iż Caspian zasługuje na coś lepszego mam wrażenie że do końca nie daje sobie z nimi rady.

Choruje na AudioPhysic Classic20 v2 lub Sitara 25 Plus, co o tym sądzicie? pokój ok 16m2, słucham rocka popu i jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mogę tyle Ci powiedzieć, że mam Caspiana M1NG i Sitary 25 (nie plus), które z Caspianem grają od sierpnia 2014 i od tego czasu nic nowego nie szukam. U mnie w 14m2 zgrywają się znakomicie, są równe, szybkie, więc to caspi nadaje charakter. Oczywiście nie wiem, jak to się ma z nowszymi wersjami, a dodam, że na odsłuchach w sklepie w Warszawie to wcale wielkiego wrażenia Sitara na mnie nie zrobiła.

Jakby co, pytaj na priva. O Sitarach dużo wie forumowicz Pantaleon (znajdziesz w klubie AP lub Atolla) i u niego grają lub grały w 17m2.

Kompletnie nie znam Classic 20.

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nikt mi nie udzielil odpowiedzi odnosnie roznicy miedzy koncowka mocy a integra roksan kandy k2 to postanowilem sam sobie sprawdzic ;) wniosek mam prosty - bardziej polubilem koncowke mocy. Ma regulowana czulosc a gra praktycznie tak samo. Mam wrazenie ze gorny bas sie w koncu pojawil z czym mialem problem w integrze. Nie mam jak sie rozpisac odnosnie perlistej gory, miesistym srodku i tlustym dole - na moje ucho albo gra dobrze albo do kitu. Gra tu dobrze ;) Taki tam wpis dla potomnych jakby ktos patrzyl w gwiazdy i sie zastanawial jaka jest roznica miedzy integra a koncowka w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nikt mi nie udzielil odpowiedzi odnosnie roznicy miedzy koncowka mocy a integra roksan kandy k2 to postanowilem sam sobie sprawdzic ;) wniosek mam prosty - bardziej polubilem koncowke mocy. Ma regulowana czulosc a gra praktycznie tak samo. Mam wrazenie ze gorny bas sie w koncu pojawil z czym mialem problem w integrze. Nie mam jak sie rozpisac odnosnie perlistej gory, miesistym srodku i tlustym dole - na moje ucho albo gra dobrze albo do kitu. Gra tu dobrze ;) Taki tam wpis dla potomnych jakby ktos patrzyl w gwiazdy i sie zastanawial jaka jest roznica miedzy integra a koncowka w tym przypadku.

 

Z czym to testowałeś jeśli można wiedzieć? Co było źródłem i co, w przypadku końcówki, robiło za przedwzmak?

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tej cenie to znakomity sprzęt , sprzedają się bardzo szybko , jak sprzedawałem swojego MKII w ciągu godziny od wystawienia już kilka osób zdeklarowało chęć zakupu łatwo przegapić ogłoszenie . Nie wiem czy M1 NG to w dodatku nie jest mała liczba wyprodukowanych wzmacniaczy gdyż znacznie częściej pojawiają się M2 w odsprzedaży mimo że są nowsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "mimo że są nowsze". To naturalne, że klocki, które są aktualnie w sprzedaży, pojawiają się częściej w ogłoszeniach. Ludzie kupują nowe w sklepach, potem okazuje się, że to nie to, i leci na sprzedać.

Z drugiej strony czasem M1 NG może być sprzedawany jako M1, ktoś nawet może być nieświadomy dwóch wersji. W testach też chyba w ogóle nie było uwzględnianych wersji M1/M1NG, choć może się mylę. Ale pewnie co do liczby wyprodukowanych też masz rację.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczów :)

Pytanie czy ktoś z Was nie planuje aktualnie sprzedaży swojego roksanka? Przymierzam się do zakupu nowego k2 lub k3, ale nie wiem jaka jest miedzy nimi różnica i czy warto dokładać 1200zl do k3.

Jeżeli ktoś z Was by sprzedawał swojego to wolałbym taniej sprawną używkę, a może nawet w tej cenie udałoby się kupić np używanego caspiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.