Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak, wyswietlacz niebieski, pilot bez numeracji, ale to wszystko widać, mozna popatrzeć na zdjęcia na necie. Ważne jak gra, a ja z całym systemem jeździłem po polsce bo cd to brakujace ostatnie ogniwo. I tak odsłuchiwałem w kolejności od najtańszego:

Pioneer pd-50, Musical Fidelity m3scd, Primare cd 22, Primare cd 32, naim 5xs bez flatcapa.

W sumie mógłbym się zgodzić z recenzją na AV, tylko dodał jeszcze do tego dużą ilość detalu mimo pięknej gładkiej barwy. Takie połączenie ognia z wodą którego szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wyswietlacz niebieski, pilot bez numeracji, ale to wszystko widać, mozna popatrzeć na zdjęcia na necie. Ważne jak gra, a ja z całym systemem jeździłem po polsce bo cd to brakujace ostatnie ogniwo. I tak odsłuchiwałem w kolejności od najtańszego:

Pioneer pd-50, Musical Fidelity m3scd, Primare cd 22, Primare cd 32, naim 5xs bez flatcapa.

W sumie mógłbym się zgodzić z recenzją na AV, tylko dodał jeszcze do tego dużą ilość detalu mimo pięknej gładkiej barwy. Takie połączenie ognia z wodą którego szukałem

Mógłbys przedstawic reszte swego systemy .

Obok Roksana miałem styczność z M3si grał bardzie detalicznie ale tak jak piszesz Roksan piekne barwy ( razem z Roksanem K3 słuchany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania kolumn zakończone, Caspian otrzymał wreszcie nowe piękne paczki. Słuchałem z nim AP Tempo VI, AP Classic 30, Dali Opticon 6, Monitor Audio GX200. Zastanawiałem się nad tymi ostatnimi ale gdy usłyszałem Usher Dancer Mini One Diamond to nie miałem żadnych wątpliwości. Niesamowite jak potężny i niski bas można wydobyć z jednego woofera w tej dwudrożnej konstrukcji. Przepiękne bardzo dźwięczne wysokie częstotliwości z diamentowego wysokotonowca. Te kolumny tak wciągają, że chce się słuchać coraz głośniej. One tworzą świetny duet z Caspianem M1 NG. Co ciekawe, zawsze wydawało mi się, że bardziej skuteczne kolumny zagrają głośniej ale to nie do końca prawda, przynajmniej z Caspianem, który przy głośnym słuchaniu - powyżej godziny 12, potrafi się wyłączyć przy spadku impendancji. Ushery grają nieco ciszej, mają 87 dB ale muszą mieć bardzo równy i wysoki jej przebieg bo można odkręcić potencjometr głośności znacznie więcej bez uruchamiania zabezpieczenia. Doszedłem do 14 i nie uruchomiło się zabezpieczenie.

Jakość wykonania obudowy to najwyższa półka. Trochę przypomina obudowy Sonus Faber. Uczta dla ucha i oka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Poznałem możliwości Caspiana m2 - no spore! :).

 

Gra to z Xavianami Neox2. Jest jednak 1 cecha - lekkie zlewanie czy też zwalnianie / ocieplanie ostrzejszego rocka, tutaj ta muzykalność jest małą wadą.

 

Na cd Caspiana mnie nie stać, zwłaszcza że nie ma żadnych wejść na przyszłość - za gołe cd tyle nie zapłacę. Cd m-1 ciężko upolować, w starsze cd nie wchodzę.

 

Szukam więc źródła, które będzie że tak powiem rześkie :), dość dynamiczne, przejrzyste w miarę, nie ciągnące się, z w miarę punktowym basem, drivem - takie, które spowoduje że ostrzejszy rock dostanie trochę energii na Caspianie, timingu, ataku, trochę zła chcę poczuć ;).

 

Rozważam Audiolaba 8300cd - niezły cd+wszystko na pokładzie na przyszłość (chyba lepszy pomysł niż Creek cd100 - ale pewien nie jestem). Mam nadzieję, że te szczelinowce nie rysują płyt.

 

Inną opcją jest DAC - tu rozważam Schiita Bifrosta Multibita, Nuforca 80, ewentualnie jakieś Audio-gd?

 

Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie, propozycje? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jesli szukasz dynamicznego przejrzystego zrodla z dobrya separacja przestrzenia i wyoelnieniem polecam jakis dack z przetwornikiem Ess Sabre np Mdack czy qdack. Czy nawet xhinczyk Smsl M8. Sam mam caspiana M1 z kolymnami pylon audio sapphire 25 i dackiem smsl m8 i jest miodzio. Detal przestrzen i wypelnienie. Polecam. Cdki to przezytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze kolega napisze co ma podpięte pod daca bo jakoś mi umknęło w poście. Jeśli kolega słucha z plików to co to jest ? Sam dac nie zagra a jeśli całość się opiera na tidalu lub czymś podobnym to w porównaniu do dobrego CD a jeszcze lepiej transportu CD tidal już tak super nie wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vinyle podobno tez, bawilismy sie nimi za dziciaka na chodnikach, bo bylo ich pelno pod smietnikiem po wejsciu CD.

Dzis takie uzywki kupuje czasem i po 8 dych.

 

W czasach dackow ktore porafia obsluzyc format 32bity do 192khz w porownaniu do plyt cd

16bit i 44khz gdzie spokojnie mozna sciaac pliki hies nie mowiac juz o plikach dsd.ja wole zainwestowac 1000-2000 w dacka i grac z,plikow niz kupowac cd i plyty. Z dackiem podpietym pod lapka czy pc masz dostep do calego zbioru muzycznego za jednym kliknieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda bezwzglednie jest po Twojej stronie, sa i tacy co lubia sie "meczyc" :) Jedni lubia dack inni deck np. nakamichi dragon za ktory trzeba zaplacic (za uzywany) 2x tyle co Twoja inwestycja w dacka w drozszej wersji. Ja tez nie wszysto rozumiem i nie musze :)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kupuje i ma to co lubi i co wedlug niego jest najlepsze. Vinyle maja.swkj czar i magie. Plyte cd tez fajnie wyciagnac z opakowania przejzec ksiazeczke i wlozyc do odtwarzacza jednak pierwsze i drugie sa dosc drogie. Bo do zakupu odpowiedniego sprzetu trzeba tez doliczyc zakup kazdego vinyku i cd z ukubionym albumem a to juz zwieksza koszty zabawy w audio a gdzies kiedys trzeba powiedziec stop wydatka z tym zwiazanym bo przeciez nie samym audiofilstwem czlowiek zyje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac, zrozumialem, ze kierują Toba tematy ekonomiczne co szanuje i rozumiem! Oczywiscie ze masz racje! Kazdy ma z nas racje. Zacznijmy od tego, ze kazdy z nas jest rowny ,niezaleznie od czegokolwiek :)

Trzeba zaczac od siebie jednak i dac przyklad, by mowic o kims itd...

Wiec podalismy je, bo i ja i Ty sie o to starales.

 

Łukasz

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach dackow ktore porafia obsluzyc format 32bity do 192khz w porownaniu do plyt cd

16bit i 44khz gdzie spokojnie mozna sciaac pliki hies nie mowiac juz o plikach dsd.ja wole zainwestowac 1000-2000 w dacka i grac z,plikow niz kupowac cd i plyty. Z dackiem podpietym pod lapka czy pc masz dostep do calego zbioru muzycznego za jednym kliknieciem.

Możesz podać link do legalnych plików Hi-Res bo ja mam z tym zawsze problem i za nie płacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaje wlasna filozofie szacunku do artysty-jest moja, wiec nikt nie ma jej prawa krytykowac, polemizowac. Lubie, to ide i kupuje plyte w pelni swiadomie. Nlp. Mela koteluk-nie slyszalem w mediach....jakichkolwiek...A jak wielu o niej wie i slucha to wrecz poezja....

 

Prosze o wyrozumialosc, ja opisuje siebie i moje podejscie do muzyki personalne.

Szanuje, kazde inne podejscie do tematu!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dopisuje się do klubu z odtwarzaczem Kandy K3, długo szukałem odpowiedniego źródła ale wkońcu się udało z Roksanem. To mój pierwszy klocek tej firmy

Z jakimi głośnikami to zestawiłeś?

 

----

Panowie, jakie głośniki polecacie do K2? Podstawkowe lub podłogowe, w cenie do 8-9 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie szybkie pytanie. jako wlascicel integry caspiana M1 ktory nie posiada trybu standby, wyłączam go wyłącznikiem z tyłu, po włączeniu po kilku dniach nawet czasem zauwazylem albo tylko tak mi sie wydaje, ze prxze jakies 20-30 min "nie gra" tak jak powinien, a dopiero po tym czasie sie powiedzmy rozgrxewa i gra tak jak powinien. Czy wy wyłączacie swe Roksany czy pozostawiacie włączone nawet gdy nie graja przez dzien lub kilka, czy to zjawisko "nie grania" tak jak nalezy przez pierwsze 30min to fakt czy mit. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobnie z M1 NG. Po wygrzaniu poprawia się zdecydowanie lokalizacja źródeł pozornych, dźwięk się wypełnia itd. Ja swojego wyłączam - w trybie czuwania pobiera 25 watów :-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez josephson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobnie z M1 NG. Po wygrzaniu poprawia się zdecydowanie lokalizacja źródeł pozornych, dźwięk się wypełnia itd. Ja swojego wyłączam - w trybie czuwania pobiera 25 watów :-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

A ile u Ciebie trwa wygrzewanie po wlaczeniu aby osiagnac optymalne brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.