Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś lepszego. W budżecie do 7000 zł.

 

Ja tyle dałem za VAC mkII . Gorąco polecam, chociaż prawda jest taka, że ciężko będzie toto kupić. Nawet informacje sa ciężo dostępne. Wyskakuje w polskich stronach recenzja lapmpizatora.

Jest jeszcze taka strona- proponuję poczytać- tu masz namiar http://najlepszeodtwarzacze.pl/DAC_CD.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą stronę, a ten VAC mkII wygląda na kawałek dobrego przetwornika. Na giełdzie jest nawet jeden na sprzedaż ale ja już właśnie kupiłem Dragona. Buduje się też dla mnie DAC Protagonist mk2 na podrasowanych komponentach. Planuję zrobić pojedynek:) Ciekawy jestem czy Smok pożre polską manufakturową lampę, podobno w średnicy i wyżej jest lepszy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się opinią.

 

Ten daczek jest do kupienia tutaj: https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/34/265471.php

 

Ja potrzebuję czegoś na USB więc do takiego przetwornika konieczny byłby jeszcze konwerter jak SU-1 czy Hydra-Z. Jaki rok produkcji jest Twojego? Pewnie wtedy jeszcze USB nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

czy są tu jacyś użytkownicy wzmacniacza Roksan Oxygene? Zastanawiam się nad zakupieniem go. Z jakimi kolumnami gra on u Was?

Jakie są jego wady, oprócz braku trybu standby?

 

Pozdrawiam

 

Po co tryb standby w klasie D ? Rachunku za prąd Ci nie nabije a jak będzie stale pod zasilaniem to tylko odwdzięczy się brzmieniem , podobnie jak Naim.

 

Najbardziej obiektywny test jak poniżej :

 

http://soundrebels.com/roksan-oxygene/

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luk77, wzmacniacz zamówiłem dzisiaj rano, kompletnie w ciemno, ale czuję, że to będzie strzał w dziesiątkę.

To będzie najdroższy wzmacniacz jaki kiedykolwiek miałem, stąd też budżet na resztę toru jest mocno ograniczony i/lub odłożony

w bliżej nie określonym czasie, a powodem takiej sytuacji była bardzo atrakcyjna cena tego Roksana. W innych okolicznościach cenowych pewnie bym go nie kupił.

Właśnie jestem w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania i powoli będę komponował resztę sprzętu pod niego.

Na pierwszy ogień pójdą kolumny, przez jakiś czas mogę grać przez bluetooth.

Z jakimi kolumnami podstawkowymi warto go posłuchać? Myślałem o Focal Aria 906 lub coś z drugiej ręki, może jakiś KEF, Chario?

 

Trochę dziwi mnie fakt, że tak mało opinii jest o tej integrze...

 

Pozdrawiam

 

 

 

Po co tryb standby w klasie D ? Rachunku za prąd Ci nie nabije a jak będzie stale pod zasilaniem to tylko odwdzięczy się brzmieniem , podobnie jak Naim.

 

Najbardziej obiektywny test jak poniżej :

 

http://soundrebels.com/roksan-oxygene/

Edytowane przez michaello

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę dziwi mnie fakt, że tak mało opinii jest o tej integrze...

 

 

 

Ogólna niechęć do klasy D a i "audiofil" musi mieć wielki i ciężki wzmacniacz aby wiedział za co płaci .

 

Dobrze zrobiłeś bo Oxygene gra wyśmienicie.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzięki Luk77, wzmacniacz zamówiłem dzisiaj rano, kompletnie w ciemno, ale czuję, że to będzie strzał w dziesiątkę.

 

Trochę dziwi mnie fakt, że tak mało opinii jest o tej integrze...

 

Pozdrawiam

 

W sumie to ja też stałem się posiadaczem duetu Oxygene w ciemno z racji dobrej ceny, po sprzedaniu Caspiana i cd regi, mój zakup mi się w połowie zwrócił.

Chciałem jakiś dobry sprzęt na dłużej a że bardzo lubiłem Caspiana, stwierdziłem że Oxygene może być tylko lepszy.

Nie będę ukrywał że bardzo podobał mi się wygląd , minimalistyczny i nowoczesny a przede wszystkim mój malutki ciekawski synek przestał go zauważać, Caspiana maltretował na każdym kroku, bałem się że może mi długo nie posłużyć.

Michaello napisz jak ci się spodobał? Z czym go połączyłeś, też myślę o jakichś lepszych głośnikach,tak myślę o Spendorach D7, ale póki co muszę się zadowolić przez dłuższy czas tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucilem ładnych " kilka" par kolumn na przestrzeni kilku lat. Muszę stwierdzić iż z każdymi Oxygene grał bardzo dobrze i nie miał problemu z napędzeniem nawet tych trudnych jak. np. Dynaudio contour1.1 , Focus 160.

 

Jest to wydajny prądowo wzmacniacz , transparentny i leciutko ocieplony z szybkim zwinnym nieco konturowym basem...bardzo uniwersalny w doborze kolumn.

 

Swietnie tez grał z Harbethami , Tannoy Definition d500 ,Studio 16 Hz (Canto , Minas ) , Audiovector (sr1 , sr3 ).

 

Musisz sam sobie określić jaki styl brzmienia Ci się podoba a każdy z wymienionych producentów kolumn ma własną wizję dźwięku .

 

Sprawa jest o tyle prosta iż wzmacniacz jest na tyle kompaktowy i mały iż zabranie go na odsłuchy w celu wyboru kolumn nie stanowi najmniejszego problemu.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja też stałem się posiadaczem duetu Oxygene w ciemno z racji dobrej ceny, po sprzedaniu Caspiana i cd regi, mój zakup mi się w połowie zwrócił.

Chciałem jakiś dobry sprzęt na dłużej a że bardzo lubiłem Caspiana, stwierdziłem że Oxygene może być tylko lepszy.

Nie będę ukrywał że bardzo podobał mi się wygląd , minimalistyczny i nowoczesny a przede wszystkim mój malutki ciekawski synek przestał go zauważać, Caspiana maltretował na każdym kroku, bałem się że może mi długo nie posłużyć.

Michaello napisz jak ci się spodobał? Z czym go połączyłeś, też myślę o jakichś lepszych głośnikach,tak myślę o Spendorach D7, ale póki co muszę się zadowolić przez dłuższy czas tym co mam.

 

 

 

Roksan bardzo mi się spodobał. Na tę chwilę nie mam za bardzo czasu na odsłuchy, grał parę dni podpięty pod kolumny od mini wieży w celu wygrzania. Raz, przy okazji odsłuchiwałem na nim kolumny Elac fs uni fi u5 i średnio mi się to zestawienie podobało (za mało góry, wokale takie jakby matowe), może powinien jeszcze trochę dłużej pograć. W obecnej chwili leży w pudełku z racji przeprowadzki i remontu nowego mieszkania. W najbliższym czasie planuję odsłuch Eposa K3, Audio Physic Classic 20, Dynaudio x34 i Monitor Audio GX 200. Niestety na docelowe źródło jeszcze będę musiał trochę poczekać z racji wydatków remontowo mieszkaniowych, do tej pory źródłem był laptop z bluetooth aptx.

 

A Ty jakie kolumny masz obecnie podpięte pod niego i czego Ci w nich brakuje? Z różnych źródeł wiem, że podobno dobrze by się zgrał z Tannoy Precission lub Sonus Faber Venere, choć jeżeli celujesz w D7 to bardziej by pasował Tannoy Definition i Sonus Olympica.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jakie kolumny masz obecnie podpięte pod niego i czego Ci w nich brakuje?

 

Hejka , Posiadam głośniki Rega Rs5, w sumie to bardzo je lubię, mają lekko rozjaśnioną górę ale tak w sam raz bez żadnego kłucia po uszach i całkiem ładne zejście w basie. Na razie nie planuję zmian, to takie bardziej "dalekie" plany, też mam dużo wydatków nowo mieszkaniowych, więc jakiekolwiek inwestycje na hobby są póki co zawieszone :)

Po prostu w jakimś teście ktoś pisał że te spendory świetnie się sprawdzają w cięższej muzyce, ale wiadomo jak już kiedyś będę szukał to pudło pod pachę i posłuchać .

 

Powiedzcie mi Luk77 i Ty Michaello jako że macie doświadczenie z Oxygene, czy gdy zostawiacie włączony wzmacniacz ale nie używacie go, w sensie nie słuchacie na nim żadnej muzyki, jeśli dotkniecie go na górze ręką jest dość ciepły? Ja przynajmniej tak mam i chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że to normalne.

Wzmacniacz nie jest zakryty z żadnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka , Posiadam głośniki Rega Rs5, w sumie to bardzo je lubię, mają lekko rozjaśnioną górę ale tak w sam raz bez żadnego kłucia po uszach i całkiem ładne zejście w basie. Na razie nie planuję zmian, to takie bardziej "dalekie" plany, też mam dużo wydatków nowo mieszkaniowych, więc jakiekolwiek inwestycje na hobby są póki co zawieszone :)

Po prostu w jakimś teście ktoś pisał że te spendory świetnie się sprawdzają w cięższej muzyce, ale wiadomo jak już kiedyś będę szukał to pudło pod pachę i posłuchać .

 

Powiedzcie mi Luk77 i Ty Michaello jako że macie doświadczenie z Oxygene, czy gdy zostawiacie włączony wzmacniacz ale nie używacie go, w sensie nie słuchacie na nim żadnej muzyki, jeśli dotkniecie go na górze ręką jest dość ciepły? Ja przynajmniej tak mam i chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że to normalne.

Wzmacniacz nie jest zakryty z żadnej strony.

 

Teraz nie mam jak sprawdzić, ale z tego co pamiętam to był delikatnie ciepły, letni. A czy Twój egzemplarz posiada wyjście na zewnętrzny zasilacz? Model testowany w AUDIO miał takie wyjście, a mój takiego nie posiada. Może dlatego, że kupiłem w UK?!

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedzcie mi Luk77 i Ty Michaello jako że macie doświadczenie z Oxygene, czy gdy zostawiacie włączony wzmacniacz ale nie używacie go, w sensie nie słuchacie na nim żadnej muzyki, jeśli dotkniecie go na górze ręką jest dość ciepły? Ja przynajmniej tak mam i chciałbym utwierdzić się w przekonaniu że to normalne.

Wzmacniacz nie jest zakryty z żadnej strony.

 

Oczywiście że jak jest włączony to musi być ciepły .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych grupowiczów czy ktoś słuchał roksan k2,k3 z dynaudio dm 2/7, emit 20 lub podobnymi? rozpatruje ten wzmacniacz do moich emitów. Słucham wszystkiego najbardziej lekkiero rocka i jazzu. Lubię cieplejsze granie bez wyostrzonej góry, muzykalne, czasem dynamiczne ale to nie obowiązek. Słuchałem nait 5si i był ideałem ale ze względu na buczące trafo (śmieci w sieci elektrycznej) na razie go oddałem.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietety nie mam doświadczeń z Dynaudio tak więc precyzyjnie nie odpowiem. To co może być dla Ciebie pomocne to informację że K3 jest mocny nie tylko na papierze i dobrze wysteruje trudniejsze kolumny. Jako Integra gra zaokrąglonym ale też bardzo dynamicznym dźwiękiem. Wtedy też średnica jest delikatnie faworyzowana. Natomiast podpięta jako końcówka mocy u mnie pod Audio GD na Sabre staje się równie wydajnym ale już bardzo przestrzennym, dynamicznym kombajnem z zacięciem rockowym. Wtedy też wszystkie zakresy sa bardzo równe z lekkim podkreślenia wysokich tonów. Za ciepło i plastyczność odpowiada u mnie IFI itube wpięty za dackiem. Jedynym słowem dobry wzmacniacz o klasę lepszy jako końcówka mocy. Sądzę że w takiej konfiguracji mógłby ciekawie rozruszać Dynaudio.. Ale to sprawdzisz testujac:)

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczów czy ktoś słuchał roksan k2,k3 z dynaudio dm 2/7, emit 20 lub podobnymi? rozpatruje ten wzmacniacz do moich emitów. Słucham wszystkiego najbardziej lekkiero rocka i jazzu. Lubię cieplejsze granie bez wyostrzonej góry, muzykalne, czasem dynamiczne ale to nie obowiązek. Słuchałem nait 5si i był ideałem ale ze względu na buczące trafo (śmieci w sieci elektrycznej) na razie go oddałem.

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Słuchałem K2 z Dynaudio dm2/7 i DYNAUDIO AUDIENCE 52 SE - jest to mniej więcej takie granie, jak opisałeś. Jedynym mankamentem było zmniejszenie dynamiki w innych gatunkach np. metal, ciężki rok, elektronika -brakowało tego pazura. Przy jazzie i lekkim rocku było ok. Przy audience 52se dźwięk był masywniejszy i bardziej nastrojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem K2 z Dynaudio dm2/7 i DYNAUDIO AUDIENCE 52 SE - jest to mniej więcej takie granie, jak opisałeś. Jedynym mankamentem było zmniejszenie dynamiki w innych gatunkach np. metal, ciężki rok, elektronika -brakowało tego pazura. Przy jazzie i lekkim rocku było ok. Przy audience 52se dźwięk był masywniejszy i bardziej nastrojowy.

 

Jeszcze raz powiem K3 jako końcówka mocy “znika“ z toru. Można wtedy dowolnie ustawić sobie preferencje i poziom jakościowy przedwzmacniaczem /dackim. Pozostaje moc i rozmach. :)

Teraz bogatszy o tą wiedzę nie zaakceptowałbym u siebie K3 jako Integry. Ma swój ciepławy charakter

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bogatszy o tą wiedzę nie zaakceptowałbym u siebie K3 jako Integry. Ma swój ciepławy charakter

Spotkałem się z opinią, że K3 jako integra jest suchy i ostry. Miałem go i wspominam jako po prostu świetny wzmacniacz. Faktem jest, ze jako integra i końcówka reprezentują trochę inny charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym go nie określił jak ostry. Ma nasycona średnicę i pulsujacy gesty bas z dość dobra kontrola. Natomiast podejrzewam skąd te opinie. Faktycznie góra pasma nie oszczędza i tutaj nie mam mowy o zaokrągleniu, łagodzeniu. To średnica i bas odpowiadaj za słodycz, góra iskrzy. Kiedy dodamy do tego szybkość, moc wychodzi granie totalnie otwarte, zamaszyste, pulsujacy. Opisuje granie integry(właśnie przed chwilą przelaczyłem z końcówki mocy)

 

Dawno tego nie robiłem. Po zmianie z powrotem do roli końcówki mocy gdzie Audio GD NFB 28 decyduje o finalny dźwieku... Hmm nie chcę aby zabrzmiało to źle ale integra leży ma łopatkach. Tylko krótko w kolejności; Bas, średnica (BARWA), dynamika, scena, lokalizacja...to nie są subtelne zmiany. Jeśli macie K2, K3 i gra to tak nie do końca zanim wymienicie przetestujcie z dac/przedwzmacniaczem.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powiem K3 jako końcówka mocy “znika“ z toru. Można wtedy dowolnie ustawić sobie preferencje i poziom jakościowy przedwzmacniaczem /dackim. Pozostaje moc i rozmach. :)

Teraz bogatszy o tą wiedzę nie zaakceptowałbym u siebie K3 jako Integry. Ma swój ciepławy charakter

Spotkałem się z opinią, że K3 jako integra jest suchy i ostry. Miałem go i wspominam jako po prostu świetny wzmacniacz. Faktem jest, ze jako integra i końcówka reprezentują trochę inny charakter

Słuchając Roksana K3 przychylam sie do wypowiedzi Tomka

Piotrek pewnikiem czytałeś testy wzmacniaczy w Audio i tam wsród kilku był i Roksan k3

jak test Musicala M3si zgadzał sie z moimi obserwacjami to co do K 3 miałem inne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek pewnikiem czytałeś testy wzmacniaczy w Audio i tam wsród kilku był i Roksan k3

jak test Musicala M3si zgadzał sie z moimi obserwacjami to co do K 3 miałem inne zdanie

Nie opieram się na gazetkowym story.

Spotkałem się z takimi ocenami ze strony niektórych osób, które miały możliwość pobawić się nim oraz tzw branży

Sam go miałem 2 lata. Zajebisty wzmacniacz

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.