Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te przeskakiwanie, to może wina tego rachitycznego stoliczka od babcinej maszyny do szycia?

 

Nie. Wystarczy zrobic porzadny naped cd. Nie potrzeba stolika antywibracyjnego. Moj 26 letni pioneer przeskakuje dopiero po mocnym przywaleniu z piąchy albo po podniesieniu i upuszczeniu.

Edytowane przez gorgbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan w duecie z głośnikami Spendor A4 lub starsze A6R.

 

dzięki piotrek, a czy w razie ewentualnego przejścia w przyszłości na lampowca (takiego ciepłego el34) łatwo takie kolumny dadzą się wysterować? czy to dobrze może zagrać z lampą czy już zbyt miękko i za spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampą też zagrają. Szczególnie te nowsze małe podłogówki mają opinię łatwiejszych do wysterowania. Splendor gra dźwiękiem lekko ocieplonym ale na pewno nie rozmiękczonym. O brzmienie na pewno bym się nie martwił

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać.

Pma1510ae przy K3 bardzo mizerne wypada. Jeśli miałbym porównywać to pma2020ae vs. Roksan K3.

BaliGdynia

A jakbys mial porownac pma 1510ae do roksana k3 amp to....

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć klubowicze, zapisuje się się z moim nowym nabytkiem Caspian m2. Gra to pięknie -wybrałem porównując do lampy unisona triode 25.

 

Mam jednak pytanie czy wzmacniacz który na pudełku ma zaznaczone BLK powinien mieć srebrne czy czarne gałki?? Mój jakimś cudem ma czarne gałki i niebieskie diody a z tego co wiem powinien mieć srebrne gałki i czerwone diody. Ten mój wygląda na wersję limitowaną ale nigdzie na pudełku nie ma żadnego oznaczenia.

 

Drugie pytanie czy fabrycznie nowy powinien mieć naklejkę na wyświetlaczu? Mój takowej nie ma i do tego ma delikatną wadę estetyczną - delikatnie nierówna blacha nad frontowym panelem, nierówności sięgają dosłownie minimetra i są na długości około 3-4cm?? Czy to możliwe że dystrybutor sobie coś pomieszał i dał nie ten egzemplarz który miał dać? Jak to wygląda z jakością wykonania obudowy u Roksana? Ten sprzęt kosztuje tyle co niedrogi samochód!

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij zdjęcie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć klubowicze, zapisuje się się z moim nowym nabytkiem Caspian m2. Gra to pięknie -wybrałem porównując do lampy unisona triode 25.

 

Mam jednak pytanie czy wzmacniacz który na pudełku ma zaznaczone BLK powinien mieć srebrne czy czarne gałki?? Mój jakimś cudem ma czarne gałki i niebieskie diody a z tego co wiem powinien mieć srebrne gałki i czerwone diody. Ten mój wygląda na wersję limitowaną ale nigdzie na pudełku nie ma żadnego oznaczenia.

 

Drugie pytanie czy fabrycznie nowy powinien mieć naklejkę na wyświetlaczu? Mój takowej nie ma i do tego ma delikatną wadę estetyczną - delikatnie nierówna blacha nad frontowym panelem, nierówności sięgają dosłownie minimetra i są na długości około 3-4cm?? Czy to możliwe że dystrybutor sobie coś pomieszał i dał nie ten egzemplarz który miał dać? Jak to wygląda z jakością wykonania obudowy u Roksana? Ten sprzęt kosztuje tyle co niedrogi samochód!

 

 

http://etiuda-audio.pl/pl/p/ROKSAN-CASPIAN-M2-WZMACNIACZ-ZINTEGROWANY-ALL-BLACK/7481

 

W kilku innych miejscach tez jest dostępny - pisza że wersja Black Edition, pewnie to nie to samo co zwykły black ze srebrnymi gałami.

Edytowane przez gorgbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem okazji słuchać oraz oglądać Black, a miałem wszystkie modele Caspiana.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja all black weszła później na rynek, ze względu na ochydne świecące gałki w oryginalnym m2, które się bardzo nie podobały klientom.

Wewnętrznie nie było różnic.

 

Akurat co kto lubi - mnie bardziej irytują niebieskie diody w sprzęcie niż srebrne gałki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat co kto lubi - mnie bardziej irytują niebieskie diody w sprzęcie niż srebrne gałki ;)

 

De gustibus non est disputandum.

 

A co do pierwotnej wersji m2 to niestety nie grzeszył urodą. M1 był ładniejszy.

 

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dystrybutor ma wymienić egzemplarz, all black to specjalna edycja i miała być ładniejsza co moim zdaniem wyszło

 

3ci od dołu https://www.audiblefidelity.co.uk/products/roksan-caspian-m2-integrated-amplifier

 

jednak wg oficjalnego cennika jest tysiąc złotych droższy, i moim zdaniem lepiej ten tysiąc dołożyć do kolumn tym bardziej że to aż połowa przeciętnej wypłaty, srebrny ma swój charakter n dla mnie wygląda jak ufoludek z kreskówki z lat 60tych, albo kot widziany pod wpływem różnych dziwnych substancji, Szszerze się nad nim (tym srebrnym) zastanawiałem jednak chyba wybiorę czarnego żeby potem się nie okazało że wszystko jest z innej parafii ten z kolei wygląda jak stare radio tranzystorowej jest stonowany gdyby nie te gałki które moim zdaniem nie są takie złe, już prędzej przeszkadzają mi te czerwone światelka ;)

 

a tak na marginesie , bo przeczytałem mnóstwo różnych opinii że caspiany są jasne, ostre, szybkie oraz takie że są ciepłe, zaokrąglone i wolne, i sam już nie wiem co jest prawdą... u mnie na dynaudio emit 20 chyba jednak to pierwsze... jakie kolumny polecilibyście żeby uzyskać to drugie wrażenie?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne w caspianie mk1 ze przy wylaczeniu trybu stand by slychac male pykniecie w glosnikach? Mam tez pytanie czy istnieje duza roznica miedzy caspianem mk1 a m1 i ile wedlug was powinny kosztowac na rynku wtórnym?

 

We faq piszą że to stała składowa w prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczysta góra nie sucha czy metaliczna, barwna średnica bez podkreślonych uderzeń perskusji i syknięć/cyknięć, bas poprawny może być dośc obszerny czy lekko poluzowany - takie mi się śnią kolumny do caspiana m2,

 

Panowie co byście tutaj widzieli? oprócz wspomnianych przez Piotrka spendorów?

 

Lubie swoje dynaudio emit 20 ale one ładnie grały z nadem 326 tak pulchnie i miękko, teraz mam wrażenie się zrobiło ostro i sucho, z wszelakimi syknięciami i cyknięciami, nawet dół pasma zdaje się relatywnie krótki i punktowy ale za to (czasem za) mocny....

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczysta góra nie sucha czy metaliczna, barwna średnica bez podkreślonych uderzeń perskusji i syknięć/cyknięć, bas poprawny może być dośc obszerny czy lekko poluzowany - takie mi się śnią kolumny do caspiana m2,

 

Panowie co byście tutaj widzieli? oprócz wspomnianych przez Piotrka spendorów?

 

Lubie swoje dynaudio emit 20 ale one ładnie grały z nadem 326 tak pulchnie i miękko, teraz mam wrażenie się zrobiło ostro i sucho, z wszelakimi syknięciami i cyknięciami, nawet dół pasma zdaje się relatywnie krótki i punktowy ale za to (czasem za) mocny....

Posłuchaj Chario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie Spendor, to

https://www.ccd.pl/monitory-rogers-monitor-1-p170455/

Ogólnie niemal wszystko, co wywodzi się z "angielskiej szkoły dźwięku" czyli głośniki z rodowodem BBC. Dlaczego? Bo właśnie to jest definicja dobrego grania.

 

Dla porządku. Są jeszcze 2 głośniki, które sam chciałbym sprawdzić w połączeniu z Caspianem. (mimo, że moich faworytów wcześniej wskazałem)

http://audiosquare.pl/buchardt-audio-s400/

https://audioklan.pl/amphion/produkt/amphion-argon3s.html

Obie konstrukcje powinny dać dźwięk lekko ocieplony, gęsty ale z dużą ilością detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie Spendor, to

https://www.ccd.pl/monitory-rogers-monitor-1-p170455/

Ogólnie niemal wszystko, co wywodzi się z "angielskiej szkoły dźwięku" czyli głośniki z rodowodem BBC. Dlaczego? Bo właśnie to jest definicja dobrego grania.

 

Dla porządku. Są jeszcze 2 głośniki, które sam chciałbym sprawdzić w połączeniu z Caspianem. (mimo, że moich faworytów wcześniej wskazałem)

http://audiosquare.pl/buchardt-audio-s400/

https://audioklan.pl/amphion/produkt/amphion-argon3s.html

Obie konstrukcje powinny dać dźwięk lekko ocieplony, gęsty ale z dużą ilością detali.

A jak one grają np spendor czy np audio physic? Wolałbym lekko podgrzania średnicę, miękkie soczyste granie i krótka cofnieta ale dzwieczna górę żeby gitary wokal były cudne miękkie a fortepian ciepły a nawet gorący z wypełnieniem jak teraz z nadem 326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Spendora, marka dość popularna w Polsce. Seria A to lekko ocieplone brzmienie, stworzone dla przyjemności słuchania. Seria D to granie bardziej wyczynowe i dużo droższe. Classic czy poprzednia SP jest nawiązaniem do studyjnych korzeni marki. Tu się kłania wspomniana szkoła BBC. O co w niej chodzi? Głos ludzki ma brzmieć tak jak głos, fortepian ma być fortepianem i grać jak ten a nie inny instrument. Naturalność i wierność. Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

wygrzewam właśnie nówke Caspiana m2 z salonu od dwóch tygodni i mimo że jest zauważalna poprawa do tego co było na początku tak jakoś myślę że się coś nie zgrywa z moim torem i akustyką, do tej pory grałem na nad 326 (ze zmniejszonymi sopranami i basem) i mimo że klasa sprzętu o wiele wiele niższa to ten delikatny i spokojny dźwięk nada (a przynajmniej ten kierunek)w moim pokoju i zestawieniu pasował mi jakoś bardziej.... posłucham jeszcze tego caspiana i jak się nie przekonam to nie będę trzymał na siłę i może będzie okazja trochę zaoszczędzić jeśli ktoś taki wzmacniacz akurat planuje... Pozdrawiam, S.

 

ps pięć lat gwarancji :)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczów,

 

mam pewien problem z Roksan Caspian MKII. Wzmacniacz kupiłem już ładnych parę lat temu na angielskim e-bayu, nie wiem ile ma lat, ale do młodzieńców nie należy ;) Problem mam z przerywającym, nie działającym prawym kanałem. Oczywiście, żeby nie było za łatwo kanał przerywa lub wyłącza się raz na jakiś czas, a większość czasu wszystko jest ok.

 

Początkowo myślałem, że problem leży w potencjometrze, gdyż przy zgłaśnianiu czasem można było słyszeć lekkie trzaski. Zamówiłem nowego Alpsa blue i wlutowałem go w miejsce starego. Przy okazji poprawiłem jeden lut przy końcówce mocy, który wydawał się podejrzany.

 

Niestety problem nie ustąpił i zacząłem go łączyć z inną usterką wzmacniacza. Chodzi o manualny wybór źródła. Z pilota wszystko działa ok, natomiast wybór źródła gałką działa ze sobie znaną tylko logiką. Albo nie przełącza wcale, albo z bardzo dużym opóźnieniem. Pewnie po tylu latach jak to przy potencjometrach coś skorodowało, albo się zabrudziło. Pytanie do bardziej doświadczonych - czy może to mieć wpływ na przerywanie jednego kanału? Ostatnio, gdy nie działał mocne (no nie aż tak mocne jak młotkiem ;) puknięcie śrubokrętem w gałkę przywróciło dźwięk w prawym kanale. Może to przypadek, ale szczerze nie mam już innych pomysłów.

 

Pytanie drugie - już ktoś zresztą o to pytał, czy dysponuje ktoś schematem roksana caspiana mkII? Chciałbym zamówić selektor źródła, jednak nie mam pewności, jaki alps tam siedzi. Na razie znalazłem w sieci taki - alps SRRM1C7800, https://pl.rs-online.com/web/p/przelaczniki-obrotowe/1239621/. Czy będzie dobry i czy ktoś próbował go wylutować z płytki?

 

Jednak to nie był selektor wyboru źródła. Przerywanie kanału ustąpiło po zdjęciu obudowy przekaźnika znajdującego się przy terminalach głośnikowych i wyczyszczeniu styków papierem ściernym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam ze świeżo zakupionym Roksanem Caspian MK II. Gra z kolumnami Acoustic Energy Aesprit 309 (podłogowe, starszy model 2000-2004, podobno poprzednik Aelite zgodnie z informacjami producenta), Roksan napędza je bez problemu. Źródła: modyfikowany Denon DCD 1290 oraz chiński DAC - jak dla mnie wystarczające. Caspian zastąpił nieco zbyt ułożonego Marantza PM 8000, jest progres nawet jak na moje koślawe nieaudiofilskie ucho.

Zastanawia mnie tylko czy wyjście sekcji Pre w Caspianie MK II nie powinno być połączone zworkami/ interkonektem z wejściem końcówki mocy (tak jak na zdjęciu, u mnie tych zworek nie ma)? Rozumiem że sygnał z preampu jakoś jednak idzie skoro bez problemu grają źródła (line, cd).

post-60744-0-85066300-1542278825_thumb.jpg

Edytowane przez Validol77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam ze świeżo zakupionym Roksanem Caspian MK II. Gra z kolumnami Acoustic Energy Aesprit 309 (podłogowe, starszy model 2000-2004, podobno poprzednik Aelite zgodnie z informacjami producenta), Roksan napędza je bez problemu. Źródła: modyfikowany Denon DCD 1290 oraz chiński DAC - jak dla mnie wystarczające. Caspian zastąpił nieco zbyt ułożonego Marantza PM 8000, jest progres nawet jak na moje koślawe nieaudiofilskie ucho.

Zastanawia mnie tylko czy wyjście sekcji Pre w Caspianie MK II nie powinno być połączone zworkami/ interkonektem z wejściem końcówki mocy (tak jak na zdjęciu, u mnie tych zworek nie ma)? Rozumiem że sygnał z preampu jakoś jednak idzie skoro bez problemu grają źródła (line, cd).

zworki są nie potrzebne chyba że aktywujesz w środku gniazdo końcówki mocy.. przynajmniej ja tak rozumie,w nowych pisze zresztą internally activated na Power amp input Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.