Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zwracam się z prośbą do posiadaczy Roksan  Kandy K1, mkIII. Jeżeli ktoś z Was posiada 5min, wolnego czasu i minimalną umiejętność w posługiwaniu się miernikiem o zmierzenie napięć wychodzących z transformatora sieciowego. Jest tam symetryczne uzwojenie do zasilania końcówki mocy oraz drugie uzwojenie z odczepem do zasilania reszty elektroniki. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie do właścicieli wzmacniacza Oxygene. Czy w Waszych egzemplarzach słychać delikatny szum z kolumn?

Czy to normalne? Sprawdzałem to z różnymi kablami sieciowymi, z listwą i bezpośrednio z gniazdka w ścianie. Za każdym razem występuje ten szum, niezależnie czy jakieś źródło jest  podłączone czy nie. Dodam, że szum słychać tylko po przyłożeniu ucha do kolumny (Tannoy XT6f) Jak będę miał czas to sprawdzę jeszcze inne gniazdko w ścianie i kable głośnikowe.

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprzedam w dobrej cenie zestaw dzielony Roksan Caspian Platinum przedwzmacniacz + końcówka mocy. Stan idealny, kolor czarny, oryginalne kartony. To zupełnie inny poziom grania w stosunku do Caspianów M1 czy M2. U mnie zastąpił go dopiero D'Agosino Momentum Stereo (5 krotnie droższy od Platinum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję  zakup roksan k3 integra  miało by to grać z polk audio s60.

Czy posiadacze owego  klocka  mogli by mi przybliżyć brzmienie i czy wart jest zachodu??

Słucham każdego rodzaju muzyki ale szczególnie lubie  szybka muzykę trance rock troche techno, oraz lata 80 90 phil colins itp.

Chcialbym  to podlaczyc do ampli Yamaha rx a2070 jako koncowka mocy i osobne stereo  proszę  o opinie tego piecyka.

Dziekuje 

 

Edytowane przez przemkoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2019 o 22:43, przemkoch napisał:

Witam, planuję  zakup roksan k3 integra  miało by to grać z polk audio s60.

Czy posiadacze owego  klocka  mogli by mi przybliżyć brzmienie i czy wart jest zachodu??

Słucham każdego rodzaju muzyki ale szczególnie lubie  szybka muzykę trance rock troche techno, oraz lata 80 90 phil colins itp.

Chcialbym  to podlaczyc do ampli Yamaha rx a2070 jako koncowka mocy i osobne stereo  proszę  o opinie tego piecyka.

Dziekuje 

 

nie posiadam ale słuchałem kilka dni z kolumnami obszernie grającymi typu dynaudio emit 20, jeśli chodzi o rocka jak acdc let zeppelin jakiś bryan adams itp to roksany ogólnie powinny dawać czadu a k3 ze swoją mocą jak się mocniej przekreci potencjometr to daje efekt głebi sceny że ma się odczucie sporej realności i dramaturgi przedstawienia.. można momentami odpłynąć.. niestety k3 to są moim prywatnym zdaniem dość mocno neutralnie grające wzmacniacze raczej nie starają się zbytnio kolorować, podbarwiać, umuzykalniać przekaz co dla mnie wyeliminowało ten wzmacniacz, a szkoda ...trzeba mieć mocno sprecyzowany gust w tym kierunku, ja na dłuższą metę wole cieplejsze muzykalniejsze brzmienie caspiana czy naima 5si  i ten ostatni - jeśli starczy mocy-  mam wrażenie lepiej się sprawdzi w pozostałych wymienionych przez Ciebie gatunkach muzycznych, jest to tylko moja prywatna opinia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 22:23, WojtekELB napisał:

Koledzy, sprzedam w dobrej cenie zestaw dzielony Roksan Caspian Platinum przedwzmacniacz + końcówka mocy. Stan idealny, kolor czarny, oryginalne kartony. To zupełnie inny poziom grania w stosunku do Caspianów M1 czy M2. U mnie zastąpił go dopiero D'Agosino Momentum Stereo (5 krotnie droższy od Platinum).

Gdzieś wystawiłeś zestaw? Jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam, planuję  zakup roksan k3 integra  miało by to grać z polk audio s60.
Czy posiadacze owego  klocka  mogli by mi przybliżyć brzmienie i czy wart jest zachodu??
Słucham każdego rodzaju muzyki ale szczególnie lubie  szybka muzykę trance rock troche techno, oraz lata 80 90 phil colins itp.
Chcialbym  to podlaczyc do ampli Yamaha rx a2070 jako koncowka mocy i osobne stereo  proszę  o opinie tego piecyka.
Dziekuje 
 
Ja posiadam Rokasn K3 amp. Szukałem i szukałem Denona 2020ae ale w tej cenie (5 tyś) dostałem nową sztukę K3 i szczerze nie narzekam. Kolumny MA Silver10 bez problemu napędza i zero zniekształceń, połowa mocy i jest bardzo głośno i czysto.
Dźwięk jest detaliczy, amp nie jest liniowy czy neutralny jak na moje ucho, słychać każdy dźwięk i gra z przewagą na ciepłą barwę, a może połączone kolumny tak grają. Amp może być wykorzystany w KD jako końcówka mocy, u mnie z Denonem 4400h połączone. K3 amp na plus to moc, dzwięk, BT, transformator to trioda, wykonanie, panel aluminiowy b.ładny. Jedno czego nie lubię w całej serii K3 amp i cd to włącznik On/Off który znajduje się na dolnej obudowie i nie wygodne jest dojście do niego.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam, planuję  zakup roksan k3 integra  miało by to grać z polk audio s60.
Czy posiadacze owego  klocka  mogli by mi przybliżyć brzmienie i czy wart jest zachodu??
Słucham każdego rodzaju muzyki ale szczególnie lubie  szybka muzykę trance rock troche techno, oraz lata 80 90 phil colins itp.
Chcialbym  to podlaczyc do ampli Yamaha rx a2070 jako koncowka mocy i osobne stereo  proszę  o opinie tego piecyka.
Dziekuje 
 
Ja posiadam Rokasn K3 amp. Szukałem i szukałem Denona 2020ae ale w tej cenie (5 tyś) dostałem nową sztukę K3 i szczerze nie narzekam. Kolumny MA Silver10 bez problemu napędza i zero zniekształceń, połowa mocy i jest bardzo głośno i czysto.
Dźwięk jest detaliczy, amp nie jest liniowy czy neutralny jak na moje ucho, słychać każdy dźwięk i gra z przewagą na ciepłą barwę, a może połączone kolumny tak grają. Amp może być wykorzystany w KD jako końcówka mocy, u mnie z Denonem 4400h połączone. K3 amp na plus to moc, dzwięk, BT, transformator to trioda, wykonanie, panel aluminiowy b.ładny. Jedno czego nie lubię w całej serii K3 amp i cd to włącznik On/Off który znajduje się na dolnej obudowie i nie wygodne jest dojście do niego.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem K3 przez 2 lata. Do 10 tys jeden z najlepszych wzmacniaczy na rynku. Bardzo uniwersalny brzmieniowo. Potrafi stworzyć fajny klimat nagrania, potrafi przyłożyć jeśli trzeba. Wysteruje prawidłowo w zasadzie większość głośników. Nie domagał jedynie (trochę) w ostrzejszych odmianach metalu. Co akurat nie jest dziwne, bo mało który wzmacniacz to potrafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge co prawda teraz tego sprawdzic na 100% ale niemal na pewno takie: https://www.eltronix.com.pl/products/1649952/antena-blu-2-4ghz-katowa-zlacze-sma-bluetooth-74-3x7-8mm

Tylko antena krotsza i nie katowa.

Moge sie upewnic dopiero w piatek wieczorem.

Edytowane przez gorgbig
Uzupelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gorgbig napisał:

Nie moge co prawda teraz tego sprawdzic na 100% ale niemal na pewno takie: https://www.eltronix.com.pl/products/1649952/antena-blu-2-4ghz-katowa-zlacze-sma-bluetooth-74-3x7-8mm

Tylko antena krotsza i nie katowa.

Też mi się wydaje, że to SMA ale wole spytać żeby nie zamawiać nie potrzebnych gratów heh... znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/antena-2-4-ghz-przewod-ipx-u-fl-wifi-esp-wemos-i6945393557.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2019 o 17:39, P4PI napisał:

Też mi się wydaje, że to SMA ale wole spytać żeby nie zamawiać nie potrzebnych gratów heh... znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/antena-2-4-ghz-przewod-ipx-u-fl-wifi-esp-wemos-i6945393557.html

Sprawdziłem właśnie tą antenę suwmiarką, średnica zewnętrzna złącza ze wzmaka: 5,97mm, średnica wewnętrzna śruby anteny 5,43mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedź w kwestii doboru do Roksana Caspian MK II kolumn podłogowych. Źródło to CD Caspian (MK I chyba - pasuje wizualnie  ale laser w nim tragicznie kapryśny).

Aktualnie mam podłogowe Acoustic Energy Aesprit 309 (poprzednik Aelite z ok 2000 r.) i zainstalowane w nich tweetery Vify DX są dla mnie za mało rozdzielcze i za ciemne. Pomieszczenie duży salon ok 60 m2, z czego sprzęt grający we wnęce o wymiarach 4x 4 m. Nie ułatwia to wystarczająco szerokiego rozstawienia kolumn - maksymalnie 2 m pomiędzy i ok 70 cm od ścian z tyłu. 

Słucham głównie klasycznego rocka i metalu, czasami coś spokojniejszego. Raczej jednak umiarkowane poziomy głośności, usługi z zakresu wyburzania niekoniecznie. Lubię w muzyce kopa, obfity bas i rozdzielczą górę (ale bez sybilantów).

Z takimi założeniami myślałem o wyborze kolumn o dużej skuteczności  z kopułkami metalowymi żeby zrównoważyć lekkie ocieplenie Roksana.

Koncepcje jakie nasuwają mi się w założonym budżecie (maksymalnie 3 tys. za używane) to Monitor Audio RX 8, Paradigm Monitor Studio oraz zupełnie ekstremistycznie Klipsch RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Validol77 napisał:

 z kopułkami metalowymi żeby zrównoważyć lekkie ocieplenie Roksana.

Jeśli przyjmujesz takie założenie, raczej szukaj czegoś na szmacie. Lub wstędze. Aluminiowe przetworniki (te dobre) nie są wcale ostre. Wręcz przeciwnie, okazują się miękkie i ocieplone. Szukaj Elac, Audiovector lub Quadral. Na temat połączenia z Klipsch nie wypowiadam się, bo nie miałem możliwości sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Jestem nowy na forum i chcę się podzielić z wami "nowym" nabytkiem.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Roksan Caspian m series-1 wzmak+cd  współpracuje z kolumnami Dynaudio x36

Jak do tej pory sprzęt zaskakuje odwzorowaniem instrumentów detalami .

Nagle okazuje się że w utworach które dobrze znam pojawiają się jakieś  "nowe"  instrumenty czy dźwięki, to odkrywanie czegoś na nowo jest bardzo pasjonujące.

Słucham ogólnie wszystkiego po trosze, gdy testowałem inne wzmacniacze podczas słuchania jazzu miałem wrażenie że trąbka albo sax wierci mi dziurę w uchu, a caspian niczego nie ubarwia a dżwięk jest przyjemny jak aksamit.

To dopiero początki tej drogi więc jest jeszcze wiele do odkrycia.

Jest jedno, co na razie mi się wydaje a  być morze będę chciał coś zmienić to zbyt zaokrąglona góra. Ale to jeszcze trzeba zweryfikować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nurtuje mnie kwestia czy są jakieś znaczące różnice między Roksanem K2 BT a K3, porównywałem parametry i są identyczne, na obu manualach dokładnie takie same, wiem że wersja K2 bez BT była chyba przed wersją z BT i ma inne parametry.

Czy ktoś się może wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 BT o ile jest mi wiadomym, nie różnił się pod względem brzmienia od zwykłego K2. Zwiększono jego funkcjonalność poprzez dodanie modułu BT oraz dodano kilka WAT-ów. Pod względem charakteru dźwięku pozostał taki sam. K3 w porównaniu do K2 jest inaczej strojony. Brzmienie bardziej neutralne , większa dynamika. K2 i K2BT są zdecydowanie bardziej ocieplone, sspokojniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne towarzystwo. 

Mam kolegę który ma głośniki B&W cdm2 i szuka do nich wznak.

Znalaz

Roksana mk1

Audio analogie creschendo

Audiolab 8000se

Może ktoś mógłby pomóc. 

Dodam że głośniki nie są do wymiany kolega jest w nich zakochany. 

Budżet to max 1500 zł

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.