Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

I jak kolego pierwsze takty?

 

W dniu 15.11.2018 o 11:37, Validol77 napisał:

dołączam ze świeżo zakupionym Roksanem Caspian MK II. Gra z kolumnami Acoustic Energy Aesprit 309 (podłogowe, starszy model 2000-2004, podobno poprzednik Aelite zgodnie z informacjami producenta), Roksan napędza je bez problemu. Źródła: modyfikowany Denon DCD 1290 oraz chiński DAC - jak dla mnie wystarczające. Caspian zastąpił nieco zbyt ułożonego Marantza PM 8000, jest progres nawet jak na moje koślawe nieaudiofilskie ucho.

Zastanawia mnie tylko czy wyjście sekcji Pre w Caspianie MK II nie powinno być połączone zworkami/ interkonektem z wejściem końcówki mocy (tak jak na zdjęciu, u mnie tych zworek nie ma)? Rozumiem że sygnał z preampu jakoś jednak idzie skoro bez problemu grają źródła (line, cd).

post-60744-0-85066300-1542278825_thumb.jpg

W wersji MkII zworki powinny być na zewnątrz. Fajnie można bawić się dźwiękiem zmieniając zworki na inne zrobione z różnego rodzaju np.kabli głośnikowych. Jeżeli ich nie masz na zewnątrz, to ktoś mógł zworki zrobić wewnątrz. Zdejmij obudowę i sprawdź.

Edytowane przez qman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zworek w moim MK II nie ma na zewnątrz, wygląda to jak na zdjęciu, chyba musi to być w środku aktywowane bo gra i selekcja źródeł działa - więc zakładam że nie jest w trybie power amp tylko integry. Dobrze kombinuję?

Przy okazji pytanie: po przetestowaniu paru rodzajów budżetowych (do 2k) kolumn nadal nie znalazłem nic co mogłoby zastąpić użytkowane obecnie Acoustic Energy Aesprit 309. Zabytkowe A.R.E.S. na Vifie 25AG-05-06 zbyt żyletowate na górze, podobnie Quadrale Prestige Shogun, jeszcze gorzej Montan na wstędze,  Acoustic Energy znowu zbyt przymulone (tu kopułka Vifa DX tekstylna).

Czy jest sens dodania osobnej końcówki mocy? Może integra nie radzi sobie z podłogówkami 4 omowymi pomimo bajek o dobrej wydajności?

Czy ktoś użytkował MK I /MK II z końcówką mocy Caspiana i dawało to zauważalny przyrost jakości?

Ewentualnie jeśli to dobry trop jestem otwarty na inne budżetowe propozycje końcówki mocy. Budżetowe to maks 1500 pln. Oczywiście używane.

14330441_caspian.jpg

Edytowane przez Validol77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Validol77 napisał:

Może integra nie radzi sobie z podłogówkami 4 omowymi pomimo bajek o dobrej wydajności?

Może raczej testowane głośniki nie są wystarczająco dobre do tego wzmacniacza? Aby pokazał co potrafi, podłącz do niego takie za 10-15 tys. Wtedy porozmawiamy.

7 minut temu, Validol77 napisał:

Ewentualnie jeśli to dobry trop jestem otwarty na inne budżetowe propozycje końcówki mocy.

Budżetową końcówką mocy więcej zepsujesz niż poprawisz. Pierwsze co stracisz to spójność brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w kwestii sensu dodawania końcówki mocy Caspian? na alledrogo wisi taka za 1600.

w tym temacie ktoś pisał że to w zasadzie integra okrojona o preamp.

Kolumny za 10-15 tysiaków to w tym wcieleniu mi nie grożą. Cały mój zestaw (CD Caspian + integra MKII  + AE 309) jest wart mniej niż 5 tysi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast w kwestii połączenia preamp - końcówka to w moim MK II  musi to  być zrobione chyba  od spodu na płytce - w załączeniu zdjęcia ze środka i jak widać wyjście pre i wejście power amp (na zdjęciu z lewej maksymalnie te czerwone elementy) nie są połączone zworkami wewnętrznymi. Rozdzielenie tego to raczej większa robota jest.

14330677_IMG_20190222_180108.jpg

14330676_IMG_20190222_180347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Validol77 napisał:

a co w kwestii sensu dodawania końcówki mocy Caspian? na alledrogo wisi taka za 1600.

w tym temacie ktoś pisał że to w zasadzie integra okrojona o preamp.

Wrzuć link, o którą konkretnie chodzi. Jeśli końcówka mocy Roksan Caspian

https://www.roksan.com/en/product-ranges/caspian-m2/caspian-m2-power-amplifier/

to pewnie, że warto. Oczywiście jeśli stan techniczny i prawny jest bez zastrzeżeń.

A co do głośników. Oczywiście, że nie ma sensu sprzedawać nerki dla ich kupna. Także bez sensu przez 2 lata żreć tynk ze ścian aby uzbierać pieniądze na ich zakup. Niemniej czasem można trafić na rynku wtórnym dobre konstrukcje w rozsądnych kwotach. Zacznij od KEF R300, R500. One bardzo fajnie zgrywaja się z Roksan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to zagrać razem choć dobrze aby wypowiedzieli się lepsi specjaliści od tej marki niż ja. Natomiast uważam, że więcej zyskałbyś dokładając te 1600 do głośników i zamiast kupić takie za 2000, kupić za 3600. Uzyskasz o wiele lepszy efekt niż bawiąc się w dokładanie końcówki mocy. To mogę zagwarantować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Validol77 napisał:

natomiast w kwestii połączenia preamp - końcówka to w moim MK II  musi to  być zrobione chyba  od spodu na płytce - w załączeniu zdjęcia ze środka i jak widać wyjście pre i wejście power amp (na zdjęciu z lewej maksymalnie te czerwone elementy) nie są połączone zworkami wewnętrznymi. Rozdzielenie tego to raczej większa robota jest.

14330677_IMG_20190222_180108.jpg

14330676_IMG_20190222_180347.jpg

Roksan chyba z takimi "przeróbkami" wysyłał klienta do serwisu żeby wyciągnąć dodatkową kasę... Coś co inni mają pod przyciskiem, w cenie... 

Jeśli możesz to zrób wyraźne zdjęcia okolicy tych dwóch gniazd, może coś wpadnie do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem dołączyć do klubu Roksana z Kandy KA1 mkIII. Po przesiadce z Marantza PM7000 duża zmiana na plus. Piecyk gra z Pylon Audio Sapphire 25. Dynamit basu....czasem aż za dużo ale może kablami coś uda się zdziałać. Dźwiek spodobał sie na tyle że kolejnym klockiem będzie Caspian, raczej finanse nie pozwolą na nic więcej niż MK1 ale na razie delektuje się "Cukierkiem" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrb napisał:

I jakie wrażenia? Z czego się przesiadłeś?

Przepraszam że nic nie skrobnąłem ale miałem mało czasu przez sprawy rodzinne.

Przesiadłem się z Coplanda CSA-14.

Jak jest ? Przede wszystkim jest inaczej.

Inaczej jest kształtowana scena, w Coplandzie wychodziła do przodu, tutaj raczej kształtowana jest w głąb.

To co najbardziej rzuca się w uszy to nieprawdopodobna ( w cenie jaką zapłaciłem ) kontrola dolnego pasma.

Generalnie ten model Roksana wydaje mi się najbardziej neutralny ze wszystkich wzmacniaczy jakie miałem u siebie na odsłuchach. Taki drut wzmacniający.

Obawiałem się jakiegoś cyfrowego nalotu lub ostrości, nic z tych rzeczy :-). Myślę że konstruktorzy w Roksanie nie pozwoliliby sobie na coś takiego.

Dla kogo jest ten wzmacniacz ?

Myślę że do każdego zrównoważonego systemu któremu brakuje szybkości i kontroli w niskich rejestrach.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baksik napisał:

 

Dla kogo jest ten wzmacniacz ?

Myślę że do każdego zrównoważonego systemu któremu brakuje szybkości i kontroli w niskich rejestrach.

jakie masz kolumny? Czy te Proaci są trudne do wysterowania w niskich tonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, baksik napisał:

Obawiałem się jakiegoś cyfrowego nalotu lub ostrości, nic z tych rzeczy :-). Myślę że konstruktorzy w Roksanie nie pozwoliliby sobie na coś takiego.

Tak gwoli ścisłości to to jest konstrukcyjnie mało roksanowy produkt. Podobno to przebrandowana Artora Artoamp.

Tak czy siak gratuluję zakupu i życzę zadowolenia na lata. Sam zastanawiałem się nad Oxygene, ale jakoś odstręczało mnie jego sterowanie tylko z pilota (chyba), bo tego unikam.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Stachu19 napisał:

Tak gwoli ścisłości to to jest konstrukcyjnie mało roksanowy produkt. Podobno to przebrandowana Artora Artoamp.

Tak czy siak gratuluję zakupu i życzę zadowolenia na lata. Sam zastanawiałem się nad Oxygene, ale jakoś odstręczało mnie jego sterowanie tylko z pilota (chyba), bo tego unikam.

To jest przebrandowana artora tyle ze na hypexach 400 oem a wczesna artora byla na 180 oem. 

Sterowanie z pilota i na obudowie. 

Tylko z pilota mozna wygasic wyswietlacz albo zmienic jasnosc. 

Wejscia na pilocie przelacza sie sekwencyjnie "w górę" 1-2-3-BT a na obudowie plusem lub minusem górę albo w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. ? Dzięki za uściślenie. W każdym razie panel dotykowy zamiast tradycyjnej gały - to też trzeba się mentalnie przekonać i może ciut za stary na to jestem. ? 

Ale z drugiej strony - wszystko przede mną. Markę Roksan darzę od lat niezmiennie sympatią. 

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Svawo napisał:

jakie masz kolumny? Czy te Proaci są trudne do wysterowania w niskich tonach?

Nie są specjalnie wymagające ale zawsze im lepsza kontrola nad basem tym lepiej.

Oxygene w tej kwestii jest wybitny.

7 godzin temu, gorgbig napisał:

To jest przebrandowana artora tyle ze na hypexach 400 oem a wczesna artora byla na 180 oem. 

Sterowanie z pilota i na obudowie. 

Tylko z pilota mozna wygasic wyswietlacz albo zmienic jasnosc. 

Wejscia na pilocie przelacza sie sekwencyjnie "w górę" 1-2-3-BT a na obudowie plusem lub minusem górę albo w dół.

Podobno trochę to jeszcze dopieścili ale pewności nie mam. Natomiast uważam że brakiem ostrości i kulturą wpisuje się w szkołę grania Roksana.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Szukam wzmacniacza do moich nowo nabytych kolumn Focal Aria 948 . .Slycham glownie rocka,troche popu.Arie 948 potrzebuja  mocnego wzmacniacza. Myślę o Roksan K3. Trochę czytam o nim w necie i opinie są różne .W testach wypada bardzo dobrze. Co myślicie o takim połączeniu ? Raczej kupię bez odsłuchu. W grę wchodzą jeszcze coś z Hegla oraz Naima tylko że to są wzmacniacze poza moim budżetem. Dzięki .Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem w UK (miał dwie wtyczki w zestawie - UK i EU) za nieco ponad 5K PLN. Fabrycznie nowy i na gwarancji. Również kupiłem w ciemno, ale nie żałuję.

Edytowane przez monolithhh

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jacagdz napisał:

Witam .Szukam wzmacniacza do moich nowo nabytych kolumn Focal Aria 948 . .Slycham glownie rocka,troche popu.Arie 948 potrzebuja  mocnego wzmacniacza. Myślę o Roksan K3. Trochę czytam o nim w necie i opinie są różne .W testach wypada bardzo dobrze. Co myślicie o takim połączeniu ? Raczej kupię bez odsłuchu. W grę wchodzą jeszcze coś z Hegla oraz Naima tylko że to są wzmacniacze poza moim budżetem. Dzięki .Pozdrawiam 

Nie przesadzałbym aż tak strasznie z tą mocą, słuchałem ich w połączeniu z Naim UnitiStar - 2x70w na 8Ohm - potwór to to nie jest ale spokojnie sobie z nimi radził, rzekłbym że z palcem w ... nosie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.