Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2019 o 15:06, mrb napisał:

Dzięki za kilka słów

Może go wypróbuję...

Zapraszam do mnie. Roksana kupiłem jako wzmacniacz przejściowy w oczekiwaniu na docelowy więc będzie do przytulenia :-).

Chociaż muszę przyznać że bardzo mnie zaskoczył na plus.

Pozdro.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Roksana K3 za 5tyś zł z Polski kupiłem nowy na gw polskiego dystrybutora i to już jakiś czas temu. Wystarczy tylko się zapytać, Tu na forum są sklepy którym zależy na zadowoleniu klienta a na zysk nie patrzą.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Ja Roksana K3 za 5tyś zł z Polski kupiłem nowy na gw polskiego dystrybutora i to już jakiś czas temu. Wystarczy tylko się zapytać, Tu na forum są sklepy którym zależy na zadowoleniu klienta a na zysk nie patrzą.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

A możesz napisać u kogo ? Chętnie kupię z Polski za 5 tyś. Wydaje mi się że te wzmacniacze podrożały, czy to możliwe? Sam nie wiem .Najtaniej u nas w kraju są za 6 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać u kogo ? Chętnie kupię z Polski za 5 tyś. Wydaje mi się że te wzmacniacze podrożały, czy to możliwe? Sam nie wiem .Najtaniej u nas w kraju są za 6 tyś 
Sprawdź priv :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprzedaję zestaw z krajowej dystrybucji  ROKSAN K3 + CD K3 Charcoal. Jeżeli jesteś zainteresowany tylko wzmacniaczem to cena na pewno nie przekroczy 5 tys. Urządzenia praktycznie nowe gwarancja polskiego dystrybutora do listopada 2023. W zestawie cena całości ok 9500. Więcej szczegółów chyba lepiej przez telefon 518 307 225. W zależności od tego skąd jesteś możliwy transport. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprzedaję zestaw z krajowej dystrybucji  ROKSAN K3 + CD K3 Charcoal. Jeżeli jesteś zainteresowany tylko wzmacniaczem to cena na pewno nie przekroczy 5 tys. Urządzenia praktycznie nowe gwarancja polskiego dystrybutora do listopada 2023. W zestawie cena całości ok 9500. Więcej szczegółów chyba lepiej przez telefon 518 307 225. W zależności od tego skąd jesteś możliwy transport. Pozdrawiam.
9500 za sestaw? Drogo moim zdaniem jak za używane.
9tyś to w sklepie kosztuje set K3 (cd+wzm) bynajmniej ja za taką cenę kupiłem, niestety K3 cd zwrot był ale Wzm K3 został.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kiedyś za tyle można było kupić. Aktualnie cena katalogowa to 14900 w promocjach można było kupić za 11000 ale za 9000 nigdzie nie widziałem. Nawet na tanim rynku angielskim ceny są na poziomie 1050 funtów za wzmacniacz i ok 1350 funtów za CD. Dodatkowo teraz dystrybutor daje 5 lat gwarancji. W kontekście tego 3 miesięczny sprzęt jest w zasadzie odpakowany a nie używany ale oczywiście każdy ocenia to indywidualnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam błąd cena katalogowa zestawu to 13900 zł. Co do cen używanego sprzętu to jest to zawsze sprawa względna. Używam na przykład gramofonu Kenwood KD- 990 z 1988 roku, którego cena w tej chwili na wtórnym rynku niemieckim sięga nawet 2000€ i to bez wkładki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Posiadam wzmacniacz Roksan Caspian mkII. Próbuje dobrać do niego odtwarzacz CD.

Czy Kandy kc1  powinna dobrze znim zagrać (tutaj przemawia cena zakupu)?

Rozważam też CD caspiana jednak są one dość drogie a zarazem wekowe, trochę się tego obawiam, co więcej na przestrzeni lat technika w odtwarzaczach CD poszła chyba trochę do przodu.

W cenie używanego Caspiana można kupić niemal nowego marantza- może to jest dobry kierunek?

Z góry dzięki za rady!

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek3M napisał:

W cenie używanego Caspiana można kupić niemal nowego marantza- może to jest dobry kierunek?

Pytanie, którego Marantza? Ta firma ma w swym dorobku sporo modeli. Zarówno prawdziwych perełek jak i zwykłego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, piotrek7 said:

Pytanie, którego Marantza? Ta firma ma w swym dorobku sporo modeli. Zarówno prawdziwych perełek jak i zwykłego dziadostwa.

Racja, nie doprecyzowałem, Marantz CD6006 ma pozytywne opinie w interneci, jednak nigdy go nie sluchałem...

Będe wdzieczny za wszelkie sugestie. Czy iść w stronę starego używanego odtwarzacza ( caspian na pewno byl robiony tak aby zgrać się ze wzmacniaczem, myślę że kandy też) czy szukać czegoś nowego lub nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek3M: też mam wzmacniacz Caspian MK II . Jako CD gra Caspian MK I (ten z odchylającym się wyświetlaczem w klapce).

Kupiłem za 8 stówek i to jest wg mnie cena którą warto za niego dać. Oczywiście niektórzy fantaści sprzedający go będą ględzić o tysiącu funciaków który kosztował nowy. Tylko że to było 20 lat temu. Bardzo przyzwoite brzmienie, w środku niezłe komponenty, imponujący toroid zasilający. Wizualnie pasuje mi do wzmacniacza. 

A teraz łyżka dziegciu: laser w nim to nieprodukowany już Sanyo SF-P101N. Zamienniki w większości to chińskie podróby. Model stosowany w niezłych CD ale bardzo frymuśny. Należy zapomnieć w większości przypadków o odtwarzaniu CD-R, zwłaszcza tych tańszych nośników. Z porysowanymi też bywa ciężko.

Z innych przypadłości to luzujący się pasek do wysuwania szuflady (koszty wymiany raczej symboliczne) oraz wyblakły zielony wyświetlacz na którym nic nie widać (podobno wymiana któregoś kondensatora poprawia sprawę).

Mimo powyższych skuch nadal uważam że to dobry zakup (jeśli w rozsądnej cenie). Miałem w cholerę sprzedać zestaw Caspiana, głównie ze względu na to że wzmacniacz nie radzi sobie zbyt dobrze z większymi podłogówkami i jest zbyt  jasny w brzmieniu, ale w tych pieniądzach za które go kupiłem (800+1800 pln) wydaje mi się że nic lepszego nie znajdzie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzesiek3M napisał:

Marantz CD6006

Przyzwoity odtwarzacz. Poszukaj jednak w pierwszej kolejności używanego Arcam cds27. Z tym odtwarzaczem będziesz mógł ułożyć sobie życie na długie lata ? Nowy kosztuje około 3500-4000. Tak więc za około 2 tys powinieneś znaleźć niemal nowy w doskonałym stanie. Pod względem dźwięku powinien doskonale zgrać się z Roksan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Validol77 said:

Grzesiek3M: też mam wzmacniacz Caspian MK II . Jako CD gra Caspian MK I (ten z odchylającym się wyświetlaczem w klapce).

Kupiłem za 8 stówek i to jest wg mnie cena którą warto za niego dać. Oczywiście niektórzy fantaści sprzedający go będą ględzić o tysiącu funciaków który kosztował nowy. Tylko że to było 20 lat temu. Bardzo przyzwoite brzmienie, w środku niezłe komponenty, imponujący toroid zasilający. Wizualnie pasuje mi do wzmacniacza. 

A teraz łyżka dziegciu: laser w nim to nieprodukowany już Sanyo SF-P101N. Zamienniki w większości to chińskie podróby. Model stosowany w niezłych CD ale bardzo frymuśny. Należy zapomnieć w większości przypadków o odtwarzaniu CD-R, zwłaszcza tych tańszych nośników. Z porysowanymi też bywa ciężko.

Z innych przypadłości to luzujący się pasek do wysuwania szuflady (koszty wymiany raczej symboliczne) oraz wyblakły zielony wyświetlacz na którym nic nie widać (podobno wymiana któregoś kondensatora poprawia sprawę).

Mimo powyższych skuch nadal uważam że to dobry zakup (jeśli w rozsądnej cenie). Miałem w cholerę sprzedać zestaw Caspiana, głównie ze względu na to że wzmacniacz nie radzi sobie zbyt dobrze z większymi podłogówkami i jest zbyt  jasny w brzmieniu, ale w tych pieniądzach za które go kupiłem (800+1800 pln) wydaje mi się że nic lepszego nie znajdzie się.

Dzięki za odpowiedź, 

Aktualnie używane Caspiany sa po 2 razy tyle, więc poczekam aż się trafi coś w rosądnej cenie. Zastanawia mnie też Kandy, które są zdecydowanie tańsze....

Przyjże się też Arcamowi o którym wspominał piotrek 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie ?, wreszcie dobralem do caspiana kolumny ..evoke 20 + wypełnione piaskiem standy.. I wreszcie jestem zadowolony ufffff.  Potwierdzam ten wzmacniacz jest faktycznie taki dobry jak o nim piszą, kultura przekazu, piękna subtelna średnica i przeswietny  trudny do opisania bas ...mocy nie jest super dużo ale akurat tak na styk..na szczęście reszta zalet to rekompensuje.  Królem szybkości też nie jest ale zestawienie jest wystarczająco uniwersalne do różnorodnej muzyki nawet pop czy lekki metal daje się słuchać..jazz,blues i rock to jego domena .. lepszego  zestawienia nie słyszałem i mam nadzieję że zostanie na długo, bo każda zmiana na jeszcze lepsze wiązałaby się dla mnie ze sprzedażą nerki.. Tak że dobry średni zestaw w jeszcze 'rozsadnych' dla zapalonego audiofila pieniądzach .. pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mrb napisał:

Próbowałeś też Elac, czy nie..?

Jakie masz źródło?

 

Na razie tylko bluesound i jest ok...

Elac ( nie pamiętam który model) podstawkowe wyższe niż debut strasznie skrzeczaly wysokie tony. -  dla mnie to się nie zgrywalo  więc jestem na nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 08:05, Validol77 napisał:

Miałem w cholerę sprzedać zestaw Caspiana, głównie ze względu na to że wzmacniacz nie radzi sobie zbyt dobrze z większymi podłogówkami i jest zbyt  jasny w brzmieniu

Caspian jasny? To chyba ostatnie co można o nim powiedzieć. Caspian nie jest jasny. Coś masz w torze co Ci rozjaśnia brzmienie i to nie jest Caspian.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy słyszy inaczej ale zarówno Quadrale Prestige (kopułka metalowa) jak i skądinąd niezłe Audiovector M3 Signature (tekstylna) syczały na nim że hej. Może jego słaba wydajność prądowa powoduje taki efekt poprzez niedostatek tonów niskich? Nie wiem. Wiem na pewno że na tych samych kolumnach (AVector) Musical Fidelity A5 brzmiało poprawnie w zakresie równowagi tonalnej , dodatkowo bez niedomagań w dynamice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna opinia. Na prawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić syczącego Caspiana. Grałem kilka lat na M1 z Harpiami Amstaff Mini, a to są konkretne 3 drożne podłogówki z 2x18cm na basie. Caspian jest znany z solidnej podstawy basowej bardzo dobrej średnicy i raczej oszczędnej góry. Twój caspian z czymkolwiek zagrał dobrze? Może jakiś uszkodzony egzemplarz miałeś. Caspian to akurat zaprzeczenie papierowych watów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpie są wysokoskuteczne, 92 dB, może to jest tajemnica. Jeden z forumowiczów który przez jakiś czas użytkował Caspiana polecał właśnie zestawianie go z kolumnami o wysokiej skuteczności co powinno  być remedium na jego marną wydajność prądową. Oczywiście mówię o marnej wydajności  z większymi kolumnami. Naprawdę wiele sobie obiecywałem po zestawieniu z Audiovector M3 Signature a było tak sobie. Podobnie z Acoustic Energy Aesprit 309 które kiedyś napędzał u mnie Caspian. 

Może mój egzemplarz  jest trefny, przesłałem go do dystrybutora po zakupie do sprawdzenia i niby wszystko ok ale na ile dokładnie był testowany to już nie wiem. Przy okazji jeśli ktoś zna godny polecenia adres do serwisu pogwarancyjnego starszych Roksanów to poproszę info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 16:18, mrb napisał:

może Elac niewygrzane były

ekspozycyjne,  Caspian, Chord clearway i wstęga nie zagrały ze sobą dobrze jak dla mnie.....

W dniu 15.05.2019 o 18:41, cichom napisał:

Caspian nie jest jasny. Coś masz w torze co Ci rozjaśnia brzmienie i to nie jest Caspian

czytałem opinie na forum że jest jasny, oraz recenzję (bodaj na Hifi Pig) że gra sucho, oraz drugą recenzję na tej samej stronie że gra wielobarwnie ... jak dla mnie to m2 gra jednak trochę po jaśniejszej stronie, co do reszty to.....

W dniu 18.05.2019 o 19:56, Validol77 napisał:

Jeden z forumowiczów który przez jakiś czas użytkował Caspiana polecał właśnie zestawianie go z kolumnami o wysokiej skuteczności co powinno  być remedium na jego marną wydajność prądową

Nie oceniam jego wydajności. Jak sądzę nie jest porażająca a pod gniazdami głośnikowymi piszę że rekomenduje się kolumny 8 Ohmowe. Słuchałem go na wielu kolumnach i często brzmiał nieco sucho, nieco ostro, i jakby nieco metalicznie. Być może w kilku przypadkach winna leżała gdzieś indziej (np same kolumny lub dzwoniące/rezonujące standy?). Byłem gotowy go odsprzedać za prawie połowę wartości.... dopóki nie usłyszałem jak gra z (co dziwne, najprawdopodobniej również z dość jasnymi kolumnami) evoke 20 a wtedy spadłem z krzesła. Zagrało -jak dla mnie - genialnie.

 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

próbował ktoś może zestawienia Caspiana z dodatkową , bardziej wydajną końcówką mocy, niekoniecznie tej samej marki tak aby integra pracowała wyłącznie jako pre? Czy taki pomysł jest sensowny i jakie ewentualnie modele power ampów brać pod uwagę? Spróbowałem takiego rozwiązania z klonem Passa Aleph 3 ale niestety okazało się że sama integra Caspiana zapewnie o wiele lepszą dynamikę i poziom głośności, na korzyść Passa detale i przestrzeń. Inna sprawa  że ten Pass to pomimo wymiarów nie jest polecany do podłogówek 3-dr.

Zastanawia mnie też zysk z innego rozwiązania: biampingu z użyciem końcówki mocy Roksan - w tym wariancie integra zasila średnie/wysokie a końcówka woofery. Jest artykuł o takim zestawieniu dot. serii M2. Ktoś próbował i czy gra jest warta świeczki? Musiałbym przerobić nieco kolumny bo mam pojedyncze terminale.

https://www.hifichoice.pl/roksan-caspian-m2-test,62,29

Edytowane przez Validol77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.