Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem caspiana m1 ng, i tu mam do Was pytanie z czym wasze caspiany grają chodzi mi o cd poszukuje cd do 2000zl obecie mam b&w ale docelowo będę chciał coś z dynaudio. Cd bez szaleństw bo bardziej będę chciał się skupić na winylach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 15:34, tiktak napisał:

Nabyłem caspiana m1 ng, i tu mam do Was pytanie z czym wasze caspiany grają chodzi mi o cd poszukuje cd do 2000zl obecie mam b&w ale docelowo będę chciał coś z dynaudio. Cd bez szaleństw bo bardziej będę chciał się skupić na winylach 

Gratuluję zakupu, bardzo fajny wzmacniacz. Miałem go kilka lat i z cd oczywiście gra znakomicie z cedekiem caspiana, ale niestety mają nienajlepsze napędy, więc bym uważał. U mnie grał głównie z dakami, najdłużej chyba z m-dac Audiolaba, więc zastanowiłbym się na twoim miejscu nad Audiolab 8200cd. Tu np. jest aukcja: https://allegro.pl/oferta/audiolab-8200cd-czarny-warto-8348470208

Przejrzyj starsze wpisy w klubie. Na pewno ktoś kiedyś zachwalał połączenie z cd Arcama, ale nie pamiętam modelu.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ogladałem sobie caspiany w necie i tak zauważyłęm że nie które mają zworki łaczące pre amp output pre 1 z power amp input, ja takich zworek w m1 ng nie mam, a wzmaczniacz wydaje mi się że chodzi normalnie, jak myślicie takie zworki powinienem miec czy nie ?

post-7222-100000785 1236938851.jpg

Edytowane przez tiktak
dołaczenie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam obecnie Kandy KA1 mkIII i bardzo podoba mi się jego sposób grania. Natomiast chciał bym coś mienić jak to każdy z nas po jakimś czasie. Zastanawiam się nad Kandy K2 ewentualnie Audiolab 6000A. Czy przeskok z mkIII na k2 będzie odczuwalny jakościowo ? czy może lepiej zakupić Caspiana m1  ? Kolumny jakie posiadam to Pylon Audio Sapphire 25. Muzyka to właściwie wszystko od jazzu po rock czy nawet elektroniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, marek s napisał:

Czy Roksany, konkretnie Caspian akceptują widełki ?

Jeśli mnie pamięć nie myli to nie. Gołe kable albo banany tylko. Niech jeszcze ktoś potwierdzi dla 100% pewności, bo w mojej końcówce jest już pełna dowolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka po przerwie,

Powiedzcie mi, koledzy sympatyczni, ile bym wziął za 

 

Roksan Caspian M1 NG, a ile za cedeka Caspiana M1?

 

Obydwa  około 7-letnie i czarne.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, whiter1 napisał:

Siemka po przerwie,

Powiedzcie mi, koledzy sympatyczni, ile bym wziął za 

 

Roksan Caspian M1 NG, a ile za cedeka Caspiana M1?

 

Obydwa  około 7-letnie i czarne.

10 razy zastanów się zanim sprzedasz. Jeśli nie masz dużo większego budżetu to nie warto się z caspianami rozstawać, z F160 grają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cichom napisał:

10 razy zastanów się zanim sprzedasz. Jeśli nie masz dużo większego budżetu to nie warto się z caspianami rozstawać, z F160 grają bardzo dobrze.

Zgadza się, Caspiany grają razem z F160 pięknie.

Ale wiesz, jak to jest, szczególnie po 7 latach grania na jednym systemie - człowiek z nudów myśli o zmianie.

Stąd moje pytanie.

Jeśli wziąłbym za mało, to odpuszczę, jeśli oferty by były ciekawe, to może bym zaryzykował.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whiter1 napisał:

Roksan Caspian M1 NG

Witam, jaki kolor M1 NG ? 

Mam Kandy K1 mk3 i się właśnie  zastanawiam nad takim przeskokiem ?

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotkrak napisał:

Witam, jaki kolor M1 NG ? 

Mam Kandy K1 mk3 i się właśnie  zastanawiam nad takim przeskokiem ?

Tak, jak pisałem, obydwa czarne.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, whiter1 napisał:

Zgadza się, Caspiany grają razem z F160 pięknie.

Ale wiesz, jak to jest, szczególnie po 7 latach grania na jednym systemie - człowiek z nudów myśli o zmianie.

Stąd moje pytanie.

Jeśli wziąłbym za mało, to odpuszczę, jeśli oferty by były ciekawe, to może bym zaryzykował.

Jeśli już masz upatrzony nowy system i osłuchany i Ci się podoba to ok. Ale jeśli chcesz sprzedać i szukać to odradzam. Ja tak zrobiłem ze swoimi M1 i uważam, że popełniłem błąd. Też chciałam zaryzykować. Kilka lat wachlowania sprzętami i i tak wróciłem do Roksana. Koniec zmian u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów.

Prawdopodobnie wkrótce pod młotek pójdzie mój odtwarzacz cd Roksan Caspian M1.

Czarny, 7-letni, zakupiony w sklepie bezpośrednio u polskiego dystrybutora - wówczas warszawski Decibel.

Ile za to wołać?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 17:02, cichom napisał:

A co Sonus Oliva grzebał w tym CD?

Pan Andrzej Witek z Sonus Oliva dołożył na moją prośbę dodatkowe pozłacane gniazda RCA Eichmanna i porządny przełącznik hebelkowy do wyboru wyjść. 

Zaspokoiło to potrzebę korzystania ze wzmacniacza słuchawkowego bez konieczności uciążliwego przepinania kabli.

Ponieważ te dołożone wyjścia RCA dają odczuwalnie lepszy dźwięk, teraz przez nie jest cedek połączony z moim M1 NG. Trochę mnie to kosztowało, ale zdecydowanie było warto ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam końcówkę Caspiana M2 i jestem bardzo zaskoczony jedną funkcją.

Mianowicie wieczorem, gdy chcę posłuchać muzyki ciszej końcówka przechodzi w stan spoczynku.

Zapalają się kontrolki zielono-pomarańczowe i po 20 minutach wyłącza się.

Muszę utrzymywać minimalną głośność, co w przypadku moich głośników (93db) daje efekt głośności w postaci normalnej rozmowy.

Czy w integrach też występuje taka funkcja? Kiedyś miałem ale nie przypominam sobie.

Pisałem do dystrybutora ale cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej końcówce ST1308  jest tak samo. Taki Auto sleep. W  sumie funkcja ok. Wyłączam tylko preamp, a końcówka sama się usypia i budzi jak potrzeba. Przy wysoko efektywnych kolumnach faktycznie minimalny poziom głośności może być dość wysoki, żeby się nie usypiała. 

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam do klubu zintegra  roksan k3. Oczywiście dla mnie dźwięk z niego to skok w czasoprzestrzeni ?

Jednak mam pewien problem i prosze o pomoc. Podłączając K3 do amplitunera jako końcówwkę mocy, słyszę buczenie w kolumnach... ciche, ale wnerwia... czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Jak słucham w trybie wzmacniacza, to wszysstko jest ok... a jak jako końcówkę, to buczy. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 08:40, spaniard napisał:

Co może być przyczyną?

Sprzężenie zwrotne

Jeśli chcesz korzystać dalej z tego rozwiązania, konieczne będzie zastosowanie czegoś takiego

http://www.jenving.com/products/view/ags-10k-audio-4xrca-1021000045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.