Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2019 o 12:46, tiktak napisał:

Łączył ktoś dynaudio excite z caspianem?

Miałem u siebie Excite X16 z Caspianami przed zakupem Focusów 160

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2019 o 13:09, mardok78 napisał:

Caspiana i do niego kolumny podłogowe studio16hertz model xentia, proszę o sensowną radę jakie kable głośnikowe polecacie do takiego zestawu?

 

 

Nie znam Caspiana. Za to mam kolumny S 16hz (co prawda inny model) i polecam wypróbować kable głośnikowe Chord Clearway.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable Audioquest, z którymi miałem do czynienia oferują dźwięk z nadmiernie podbitym basem. Potrafi on zdominować pozostałe pasma. Ja lubię dźwięk nasycony, dociążony ale bez utraty właściwych proporcji. Nie miałem do czynienia z droższymi seriami tej marki. Podobnie stare, już nieprodukowane modele mają bardzo dobre opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, ktoś nt nowej integr Roksan. Tak jakby następca K3. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

niestety mój wzmacniacz Caspian MKII odmówił posłuszeństwa. Zaczęło się od selektora wyboru źródeł, który raz na jakiś czas przestawał działać.  Ponieważ sterowanie z pilota działało bez zarzutu dało się z tym żyć. Niestety ostatnio przestał reagować na pozostałe przyciski, aż w końcu przestał działać pilot. 

Ponieważ przez prawie 10 lat zdążyłem przywiązać się do dźwięku tego piecyka poszukuję używanego Caspiana najlepiej w wersji M1 NG. Ewentualnie jeżeli ktoś posiada uszkodzonego MKII, ale ze sprawną płytką z mikrokontrolerem sterowania oraz wyboru źródła... ale to chyba mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2019 o 22:48, Piotr_57832 napisał:

Poluję na Roksana K3. Jeśli ktoś ma na sprzedaż to proszę o cynk...Jak na razie za nówkę najtaniej w RTVmax wołają 5245zł reszta 6990zł - to trochę przeginka.

Cena wróciła do niestety normy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3 u mnie na Furutech'u TS762 i FI28/38R. To grube przewody. Mam też TCS31 i Alpha 3 ale 762 najlepiej. Bezpieczniki Furutech'a też robią swoje. To chyba max co można z niego wyciągnąć. Kusi mnie jeszcze wymiana gniazda IEC na FI-09 (R) NCF ale konstrukcyjnie ciężko wstawić. Ten wtyk naprawdę działa cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczesany napisał:

K3 u mnie na Furutech'u TS762 i FI28/38R. To grube przewody. Mam też TCS31 i Alpha 3 ale 762 najlepiej. Bezpieczniki Furutech'a też robią swoje. To chyba max co można z niego wyciągnąć. Kusi mnie jeszcze wymiana gniazda IEC na FI-09 (R) NCF ale konstrukcyjnie ciężko wstawić. Ten wtyk naprawdę działa cuda.

Gniazdo oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć i czołem. Sprzedam nową, nieużywaną końcówkę mocy Roksan K3 w super cenie 4000zł. Kupiłem w zestawie razem z integrą K3, ale niestety nie mogę zintegrować z kinem domowym (powód sprzedaży). Brzmienie w stereo jako bi amp rewelacyjne. Integrę zostawiam i gram z Klipsch RF7III- super połączenie. Zapraszam na priv jakby ktoś był chętny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam dołączam do klubu z Caspianem m2, tą zacną integrę przed zakupem porownywałem z musical fidelity M6si i zdecydowanie Caspian pomimo ze na papierze o polowe slabszy  potwierdza sie ze waty do konca nie grają.....

20200130_173633.jpg

Z dynaudio Evoke 30 bylo rewelacyjnie czas na zmiany paczek...

20200207_112611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Atoll napisał:

Witam dołączam do klubu z Caspianem m2, tą zacną integrę przed zakupem porownywałem z musical fidelity M6si i zdecydowanie Caspian pomimo ze na papierze o polowe slabszy  potwierdza sie ze waty do konca nie grają.....

20200130_173633.jpg

 

 

Witamy. Caspiany mają swój niepowtarzalny charakter. Jest to przyjemne mocne granie z dociążoną średnicą. Sprzęt na długie odsłuchy. Kiedyś odsłuchiwałem M2 z Fokusami 160 i to było bardzo fajne granie. Polecam to zestawienie. Trzeba pamiętać, żeby raczej nie przesadzić z trudnymi do wysterowania głośnikami. Zadbaj też o prawidłowe ustawienie. Takie ustawienie jak u Ciebie bardzo degraduje dźwięk. Koniecznie standy i wysuń te kolumny do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, takie pytanko. Zaczynam polowanie na Caspiana 1 i zastanawiam się czy lepiej upolować integrę czy końcówkę. Sytuacja wygląda tak, ze mam dobrego DACa z przedwzmacniaczem (na prawdę niezły ten pre) ale nie jestem pewien czy on jest na zawsze i może zdarzyć się sytuacja, że wymienię go na takiego bez pre. Pytanie: czy będzie jakaś duża różnica w brzmieniu/wydajności itp jak podłączę tego DACa z pre pod końcówkę w stosunku do integry, jako końcówka.  Końcówki chyba są sporo droższe a integra jakby bardziej uniwersalna. Nie mam jakichś ogromnych audiofiskich wymagań, po prostu urzekł mnie swoim dźwiękiem Caspian i chcę go mieć :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patrykowski napisał:

Koledzy, takie pytanko. Zaczynam polowanie na Caspiana 1 i zastanawiam się czy lepiej upolować integrę czy końcówkę. Sytuacja wygląda tak, ze mam dobrego DACa z przedwzmacniaczem (na prawdę niezły ten pre) ale nie jestem pewien czy on jest na zawsze i może zdarzyć się sytuacja, że wymienię go na takiego bez pre. Pytanie: czy będzie jakaś duża różnica w brzmieniu/wydajności itp jak podłączę tego DACa z pre pod końcówkę w stosunku do integry, jako końcówka.  Końcówki chyba są sporo droższe a integra jakby bardziej uniwersalna. Nie mam jakichś ogromnych audiofiskich wymagań, po prostu urzekł mnie swoim dźwiękiem Caspian i chcę go mieć ?
 

Z tego co koledzy wcześniej pisali końcówka Caspiana to po prostu okrojona z przedwzmacniacza integra. W większości nowszych modeli (od MKII bodajże) żeby wykorzystać końcówkę trzeba było wysłać wzmacniacz do producenta, żeby przelutował rezystory i w ten sposób umożliwił korzystanie z wyjść main in, które są w integrze. Jeżeli interesuje Ciebie wersja MKI mam taką na sprzedaż. Są w niej zwory pomiędzy main in a pre out więc raczej na pewno można ją wykorzystać zarówno jako integrę lub samą końcówkę mocy. W ten sposób mógłbyś przetestować wersję z przedwzmacniaczem Caspiana i z Twoim Dac-iem. W razie czego daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.