Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2019 o 12:46, tiktak napisał:

Łączył ktoś dynaudio excite z caspianem?

Miałem u siebie Excite X16 z Caspianami przed zakupem Focusów 160

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2019 o 13:09, mardok78 napisał:

Caspiana i do niego kolumny podłogowe studio16hertz model xentia, proszę o sensowną radę jakie kable głośnikowe polecacie do takiego zestawu?

 

 

Nie znam Caspiana. Za to mam kolumny S 16hz (co prawda inny model) i polecam wypróbować kable głośnikowe Chord Clearway.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable Audioquest, z którymi miałem do czynienia oferują dźwięk z nadmiernie podbitym basem. Potrafi on zdominować pozostałe pasma. Ja lubię dźwięk nasycony, dociążony ale bez utraty właściwych proporcji. Nie miałem do czynienia z droższymi seriami tej marki. Podobnie stare, już nieprodukowane modele mają bardzo dobre opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś, ktoś nt nowej integr Roksan. Tak jakby następca K3. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

niestety mój wzmacniacz Caspian MKII odmówił posłuszeństwa. Zaczęło się od selektora wyboru źródeł, który raz na jakiś czas przestawał działać.  Ponieważ sterowanie z pilota działało bez zarzutu dało się z tym żyć. Niestety ostatnio przestał reagować na pozostałe przyciski, aż w końcu przestał działać pilot. 

Ponieważ przez prawie 10 lat zdążyłem przywiązać się do dźwięku tego piecyka poszukuję używanego Caspiana najlepiej w wersji M1 NG. Ewentualnie jeżeli ktoś posiada uszkodzonego MKII, ale ze sprawną płytką z mikrokontrolerem sterowania oraz wyboru źródła... ale to chyba mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2019 o 22:48, Piotr_57832 napisał:

Poluję na Roksana K3. Jeśli ktoś ma na sprzedaż to proszę o cynk...Jak na razie za nówkę najtaniej w RTVmax wołają 5245zł reszta 6990zł - to trochę przeginka.

Cena wróciła do niestety normy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek-1969 napisał:

Cena wróciła do niestety normy. 

Tak się składa, że jestem już właścicielem K3 ale z powodu planów zakupu jeszcze wyższej klasy sprzętu wystawiłem go na Allegro za 4400zł (na gwarancji). Także zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3 u mnie na Furutech'u TS762 i FI28/38R. To grube przewody. Mam też TCS31 i Alpha 3 ale 762 najlepiej. Bezpieczniki Furutech'a też robią swoje. To chyba max co można z niego wyciągnąć. Kusi mnie jeszcze wymiana gniazda IEC na FI-09 (R) NCF ale konstrukcyjnie ciężko wstawić. Ten wtyk naprawdę działa cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, naczesany napisał:

K3 u mnie na Furutech'u TS762 i FI28/38R. To grube przewody. Mam też TCS31 i Alpha 3 ale 762 najlepiej. Bezpieczniki Furutech'a też robią swoje. To chyba max co można z niego wyciągnąć. Kusi mnie jeszcze wymiana gniazda IEC na FI-09 (R) NCF ale konstrukcyjnie ciężko wstawić. Ten wtyk naprawdę działa cuda.

Gniazdo oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć i czołem. Sprzedam nową, nieużywaną końcówkę mocy Roksan K3 w super cenie 4000zł. Kupiłem w zestawie razem z integrą K3, ale niestety nie mogę zintegrować z kinem domowym (powód sprzedaży). Brzmienie w stereo jako bi amp rewelacyjne. Integrę zostawiam i gram z Klipsch RF7III- super połączenie. Zapraszam na priv jakby ktoś był chętny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dołączam do klubu z Caspianem m2, tą zacną integrę przed zakupem porownywałem z musical fidelity M6si i zdecydowanie Caspian pomimo ze na papierze o polowe slabszy  potwierdza sie ze waty do konca nie grają.....

20200130_173633.jpg

Z dynaudio Evoke 30 bylo rewelacyjnie czas na zmiany paczek...

20200207_112611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Atoll napisał:

Witam dołączam do klubu z Caspianem m2, tą zacną integrę przed zakupem porownywałem z musical fidelity M6si i zdecydowanie Caspian pomimo ze na papierze o polowe slabszy  potwierdza sie ze waty do konca nie grają.....

20200130_173633.jpg

 

 

Witamy. Caspiany mają swój niepowtarzalny charakter. Jest to przyjemne mocne granie z dociążoną średnicą. Sprzęt na długie odsłuchy. Kiedyś odsłuchiwałem M2 z Fokusami 160 i to było bardzo fajne granie. Polecam to zestawienie. Trzeba pamiętać, żeby raczej nie przesadzić z trudnymi do wysterowania głośnikami. Zadbaj też o prawidłowe ustawienie. Takie ustawienie jak u Ciebie bardzo degraduje dźwięk. Koniecznie standy i wysuń te kolumny do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, takie pytanko. Zaczynam polowanie na Caspiana 1 i zastanawiam się czy lepiej upolować integrę czy końcówkę. Sytuacja wygląda tak, ze mam dobrego DACa z przedwzmacniaczem (na prawdę niezły ten pre) ale nie jestem pewien czy on jest na zawsze i może zdarzyć się sytuacja, że wymienię go na takiego bez pre. Pytanie: czy będzie jakaś duża różnica w brzmieniu/wydajności itp jak podłączę tego DACa z pre pod końcówkę w stosunku do integry, jako końcówka.  Końcówki chyba są sporo droższe a integra jakby bardziej uniwersalna. Nie mam jakichś ogromnych audiofiskich wymagań, po prostu urzekł mnie swoim dźwiękiem Caspian i chcę go mieć :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrykowski napisał:

Koledzy, takie pytanko. Zaczynam polowanie na Caspiana 1 i zastanawiam się czy lepiej upolować integrę czy końcówkę. Sytuacja wygląda tak, ze mam dobrego DACa z przedwzmacniaczem (na prawdę niezły ten pre) ale nie jestem pewien czy on jest na zawsze i może zdarzyć się sytuacja, że wymienię go na takiego bez pre. Pytanie: czy będzie jakaś duża różnica w brzmieniu/wydajności itp jak podłączę tego DACa z pre pod końcówkę w stosunku do integry, jako końcówka.  Końcówki chyba są sporo droższe a integra jakby bardziej uniwersalna. Nie mam jakichś ogromnych audiofiskich wymagań, po prostu urzekł mnie swoim dźwiękiem Caspian i chcę go mieć ?
 

Z tego co koledzy wcześniej pisali końcówka Caspiana to po prostu okrojona z przedwzmacniacza integra. W większości nowszych modeli (od MKII bodajże) żeby wykorzystać końcówkę trzeba było wysłać wzmacniacz do producenta, żeby przelutował rezystory i w ten sposób umożliwił korzystanie z wyjść main in, które są w integrze. Jeżeli interesuje Ciebie wersja MKI mam taką na sprzedaż. Są w niej zwory pomiędzy main in a pre out więc raczej na pewno można ją wykorzystać zarówno jako integrę lub samą końcówkę mocy. W ten sposób mógłbyś przetestować wersję z przedwzmacniaczem Caspiana i z Twoim Dac-iem. W razie czego daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.