Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.04.2020 o 22:00, kala40 napisał:

Witam koledzy i koleżanki.

Niedawno wymieniłem dotychczasowy sprzęt, chcąc posłuchać czegoś innego, w lepszej jakości. Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza zintegrowanego K2 oraz końcówki mocy K2. Chciałbym to razem połączyć żeby było jeszcze lepiej. Posiadam kolumny z podwójnymi parami gniazd, w związku z czym chciałbym to wszystko spiąć w bi-wire, ale nie do końca się orientuję co z czym żeby nie sfajczyć albo jednego albo drugiego. Mam też drugą parę głośników które również mógłbym wykorzystać jako np. pseudo kwadro.

Proszę was o techniczne sugestie jak to pospinać żeby wyciągnąć z tych piecyków wszystkie możliwości. 

Pozdrawiam

Super forum - dzięki za pomoc - żenua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomasz 1983 napisał:

Nawet ja był używany codziennie po kilka godzin? Przez 8 Lat , nic się  jeszcze nie zużyło?  Mówicie że takie dobre ma podzespoły. 

za ile kupiłeś? pewnie w serwisie wezmą za taką usługę połowę z tego, ale jak nie masz co robić z kasą to może zapytać, ew jakiegoś znajomego majsterkowicza jak się nie boisz że coś zepsuje? ja bym posłuchał rok dwa, i pewnie za nim coś padnie to już będziesz myślał o czymś nowym ? ps. kolega ma kilkunasto- letniego i jest dobrze chyba tylko potencjometr nasmarował i odkurrzył  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tomasz 1983 napisał:

Witam Kolegów, nie dawno kupiłem wzmacniacz roksan caspian m2 z roku 2012 ,w bardzo dobrym stanie ,wszystko działa bez zarzutów ,dzwięk mi odpowiada ,pytanie do was czy warto go oddać do przeglądu i czyszczenia ?                   Jak wiadomo wszystko się zużywa ,może kondensatory bedą do wymiany ?

Ciesz się i słuchaj. To są sprzęty na porządnych podzespołach i nic się z nimi nie dzieje. 

W dniu 28.04.2020 o 22:00, kala40 napisał:

Witam koledzy i koleżanki.

Niedawno wymieniłem dotychczasowy sprzęt, chcąc posłuchać czegoś innego, w lepszej jakości. Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza zintegrowanego K2 oraz końcówki mocy K2. Chciałbym to razem połączyć żeby było jeszcze lepiej. Posiadam kolumny z podwójnymi parami gniazd, w związku z czym chciałbym to wszystko spiąć w bi-wire, ale nie do końca się orientuję co z czym żeby nie sfajczyć albo jednego albo drugiego. Mam też drugą parę głośników które również mógłbym wykorzystać jako np. pseudo kwadro.

Proszę was o techniczne sugestie jak to pospinać żeby wyciągnąć z tych piecyków wszystkie możliwości. 

Pozdrawiam

O podłączeniach psełdo kwadro jak nazywasz to nawet nie myśl. 

Bi wire to podpinasz np z integrę pod zaciski wyższe w kolumnach, końcówkę pod niższe. Wcześniej usuń blaszki łączące zaciski. Końcówkę podepnij do integry pod wyjścia pre out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam nadzieję że piszę w dobrym wątku...   Potrzebuje sprawny wyświetlacz i układ serwo do Roksan Caspian CD (pierwsza wersja). Jeśli ktoś ma albo wie gdzie dostać proszę o info (najlepiej [email protected]). Wiadomo, pewno jest w serwisie ale cena...

Dziękuje bardzo za wszelkie informacje, pozdrawiam -  Michał.

ROKSAN CASPIAN CD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 03:33, cichom napisał:

Ciesz się i słuchaj. To są sprzęty na porządnych podzespołach i nic się z nimi nie dzieje. 

O podłączeniach psełdo kwadro jak nazywasz to nawet nie myśl. 

Bi wire to podpinasz np z integrę pod zaciski wyższe w kolumnach, końcówkę pod niższe. Wcześniej usuń blaszki łączące zaciski. Końcówkę podepnij do integry pod wyjścia pre out.

Ja bym to zrobił odwrotnie- integra na bas, końcówka na wysokie. I to nie bi wire tylko bi amp. Różnica w odsłuchu jest ewidentna na korzyść takiego połączenia niż samej integry- kolumny dostają 2x 140w (piszę o K3 + K3), ale muszą to być mocne kolumny a nie jakieś pierdziawki monitorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2020 o 00:15, _daras_ napisał:

Ja bym to zrobił odwrotnie- integra na bas, końcówka na wysokie. I to nie bi wire tylko bi amp. Różnica w odsłuchu jest ewidentna na korzyść takiego połączenia niż samej integry- kolumny dostają 2x 140w (piszę o K3 + K3), ale muszą to być mocne kolumny a nie jakieś pierdziawki monitorki.

Masz rację, to bi-amp, źle napisałem. Czy Integra czy końcówka na bas to kwestia preferencji i doboru interkonektu między nimi. Mimo wszystko jestem bardziej za integrą na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam: Czy warto podłączyć Caspiana M2 pod VA BACH? Mogę go za kaucją pożyczyć na dwa dni, ale najpierw pytam - miałem kiedyś starego Caspiana ale grał z taką zapiaszczoną górą. Miał gumowane pokrętła... Co się zmieniło w M2 (porównując te 2 modele) - AKUSTYCZNIE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 02:12, quatross napisał:

Co się zmieniło w M2 (porównując te 2 modele) - AKUSTYCZNIE??

Moim zdaniem jest podobnie, one mają specyficzną góre i trzeba dobrych kolumn i gustu muzycznego pod niego, ja słucham na caspianie jazzu, ale już bardziej skocznej rockowej popowej muzyki na nait 5si, on ma tą górę jednak nieco bardziej "strawną" za to czasem mi brakuje tego co ma caspian większej ekspansywności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W grudniu nabyłem integre Roksan Caspian m2 i kolumny Atc smc 7. Za transport służy bluetooth wylicytowany w znanym serwisie, jakaś samoróbka, niby na dobrych komponentach, ale osobiście dźwięk z niej puszczany nie podoba mi się wogóle. Wpadł kiedyś kolega z dvd Denona 1910 i była przepaść. Jako, że buduje swój pierwszy zestaw stereo, chciałbym się was doradzić w kwestii rozbudowy, chodzą mi po głowie dwie opcje i nie wiem, która będzie lepsza;

1. Kupić streamer sieciowy i tu wybrałem Bluesound Node 2i, chociaż brakuje mi w nim wyświetlacza jak chociażby w pioneer n30ae, ale ponoć nadrabia obsługą, którą uznaje się za jedną z najlepszych,

2. Kupić jakiś dac + chromecast audio do stremowania, a z czasem go wymienić. 

I tu nasuwa się moje pytanie, co wniesie więcej do systemu, polepszy dźwięk? Dodam jeszcze, że trochę brakuje mi basu, wiem, że kolumna podstawowa nie zagra jak podłogowa, ale chwalą je a mam już jedne podłogowe przy kinie domowym (Dali Concept 6) i nie ma miejsca na większe, a chciałbym 2 niezależne systemy. Jakieś pomysły? Budżet tak 2500, chyba, że będzie coś naprawdę warte to poczekam, dozbieram i przesunę zakup w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ciepok77 napisał:

Witam wszystkich. W grudniu nabyłem integre Roksan Caspian m2 i kolumny Atc smc 7. Za transport służy bluetooth wylicytowany w znanym serwisie, jakaś samoróbka, niby na dobrych komponentach, ale osobiście dźwięk z niej puszczany nie podoba mi się wogóle. Wpadł kiedyś kolega z dvd Denona 1910 i była przepaść. Jako, że buduje swój pierwszy zestaw stereo, chciałbym się was doradzić w kwestii rozbudowy, chodzą mi po głowie dwie opcje i nie wiem, która będzie lepsza;

1. Kupić streamer sieciowy i tu wybrałem Bluesound Node 2i, chociaż brakuje mi w nim wyświetlacza jak chociażby w pioneer n30ae, ale ponoć nadrabia obsługą, którą uznaje się za jedną z najlepszych,

2. Kupić jakiś dac + chromecast audio do stremowania, a z czasem go wymienić. 

I tu nasuwa się moje pytanie, co wniesie więcej do systemu, polepszy dźwięk? Dodam jeszcze, że trochę brakuje mi basu, wiem, że kolumna podstawowa nie zagra jak podłogowa, ale chwalą je a mam już jedne podłogowe przy kinie domowym (Dali Concept 6) i nie ma miejsca na większe, a chciałbym 2 niezależne systemy. Jakieś pomysły? Budżet tak 2500, chyba, że będzie coś naprawdę warte to poczekam, dozbieram i przesunę zakup w czasie.

moim prywatnym zdaniem są to dość słabe źródła jak na reszte toru, znaczy niższa półka, szału nie robią, ale posłuchać można i ewentualnie kiedyś w przyszłości zmienić na lepsze, ja mam z caspianem m2 podpięty arcam rplay (one czasem mają spore zniżki w sklepach), może obsługa gorsza od noda, którego też mam w domu, ale dźwiek mi się bardziej podoba łagodniejsza góra i bardziej dla mnie naturalne brzmienie, cieplejsze, spokojniejsze ,w sam raz pod jazzzik i niezbyt szybki rock, node jest deczko bardziej żywiołowy ale mi się wydaje jakich taki nie do końca naturalny, ale to też kwestia reszty toru
a z basem to różnie bywa u mnie np akustyka i dudniący pokój powodował rozmazywanie się pewnych częstotliwości i dlatego basu nie było słychać, wpiąłem w tor mini dsp i w programie dirac live wyrównałem trochę pasma i bas się pojawił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2020 o 20:12, ciepok77 napisał:

Witam wszystkich. W grudniu nabyłem integre Roksan Caspian m2 i kolumny Atc smc 7. Za transport służy bluetooth wylicytowany w znanym serwisie, jakaś samoróbka, niby na dobrych komponentach, ale osobiście dźwięk z niej puszczany nie podoba mi się wogóle. Wpadł kiedyś kolega z dvd Denona 1910 i była przepaść. Jako, że buduje swój pierwszy zestaw stereo, chciałbym się was doradzić w kwestii rozbudowy, chodzą mi po głowie dwie opcje i nie wiem, która będzie lepsza;

1. Kupić streamer sieciowy i tu wybrałem Bluesound Node 2i, chociaż brakuje mi w nim wyświetlacza jak chociażby w pioneer n30ae, ale ponoć nadrabia obsługą, którą uznaje się za jedną z najlepszych,

2. Kupić jakiś dac + chromecast audio do stremowania, a z czasem go wymienić. 

I tu nasuwa się moje pytanie, co wniesie więcej do systemu, polepszy dźwięk? Dodam jeszcze, że trochę brakuje mi basu, wiem, że kolumna podstawowa nie zagra jak podłogowa, ale chwalą je a mam już jedne podłogowe przy kinie domowym (Dali Concept 6) i nie ma miejsca na większe, a chciałbym 2 niezależne systemy. Jakieś pomysły? Budżet tak 2500, chyba, że będzie coś naprawdę warte to poczekam, dozbieram i przesunę zakup w czasie.

Dobry DAC + malina.

Z czego grasz, pliki czy CD? Czy głównie streaming?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie streaming, spotify, cd nie potrzebuję, mam kilka płyt, ale dla mnie wygodą jest streaming. Może faktycznie lepiej zacząć od dobrego DACa, tylko jaki? Cały czas czytam różne wypowiedzi, testy i można zauważyć, że każdy swoje chwali, można zgłupieć. Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ciepok77 napisał:

Głównie streaming, spotify, cd nie potrzebuję, mam kilka płyt, ale dla mnie wygodą jest streaming. Może faktycznie lepiej zacząć od dobrego DACa, tylko jaki? Cały czas czytam różne wypowiedzi, testy i można zauważyć, że każdy swoje chwali, można zgłupieć. Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie. 

Masz kilka wątków o DACach, zależy czego w brzmieniu szukasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie, dużo pracy, dziękuję za rady i już wiem, że jeśli chodzi o dac będzie to topping 90, jestem na etapie zakupu bluesound node 2i, a między czasie sprzedałem swoje monitory ATC SCM 7. Więc mam teraz pytanie do klubowiczów i użytkowników Caspiana M2, jakie kupić do niego kolumny, pewnie już podłogowe, nie ukrywam, że lepszą opcją są używane, tak do ok 3k? Zapomniałem dodać, że fajnie jakby dały radę przyszłościowo nagłośnić pomieszczenie 30m2

Edytowane przez ciepok77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Będę miał za kilka dni na sprzedaż CD Caspian M2 kupiony jesienią 2018. Jest jeszcze na gwarancji. Stan idealny. Kolor czarny. Kupiony z polskiej dystrybucji. Jestem pierwszym właścicielem. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ciepok77 napisał:

że lepszą opcją są używane, tak do ok 3k?

ja gram na dynaudio evoke 20 i jest cudnie, jakoś żadne tak się dla mnie nie spasowały, bo zwykle wychodziło trochę ostro a tutaj mam miód dla uszu, jazz i rock bardzo fajnie, co prawda dużo drożej niż szukasz, no ale taniej nic nie znalazłem co by mi się zgrywało, może jeszcze podłogowe excite ale to było z roksanem k3 który jest nieco mocniejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Svawo napisał:

ja gram na dynaudio evoke 20 i jest cudnie

Czytałem o nich, są świetne, ale dla mnie narazie to pieśń przyszłości. Dzisiaj właśnie kupiłem bluesound node 2i, przedemną zakup wspomnianego wcześniej DACa,  a kolumny narazie szukam na podmianę za sprzedane ATC, w których mi brakowało basu. Zanim wczoraj napisałem post, przeczytałem na nowo ten dział tak od 155 strony, szukając jakiś inspiracji, ale niestety większość polecanych kolumn jest nie dostępna, albo poza budżetem. Stąd moje pytanie, szukam narazie coś fajnego do grania, ale nie ruinującego kieszeni, wierzę, ze uda się kupić jakąś perełkę w dobrej cenie, bo przecież kolumny, które kiedyś kosztowały majątek i super grały, mimo, że upłynęło trochę czasu i straciły na cenie nagle nie przestały grać ?. Moja przygoda z audio trwa od niedawna, nie miałem okazji przesłuchać zbyt wielu kolumn, stąd wolę doradzić się Was, fachowców, ludzi którzy mają dużo większe pojęcie niż ja, a przede wszystkim zasmakowali już kawał sprzętu w swoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ciepok77 napisał:

Czytałem o nich, są świetne, ale dla mnie narazie to pieśń przyszłości.

powiem tak nie ogarniam kolumn aż tak dobrze, ale .... moim prywatnym zdaniem... znacznie lepiej wyjdzie jeśli dołożysz kasę na d-u-ż-o lepsze kolumny niż jeśli kupisz przecietne źródło + teraz przeciętnego daca, w tym drugim przypadku różnica będzie niewielka, przerabiałem to sam i bluesound node + dac za3k odrzuciłem bo gra przy tym poziomie cenowym nie była dla mnie warta świeczki... zostawiłem w głównym systemie taniutkiego arcama rplaya + caspiana + na prawdę niezłe kolumny... i jestem bardzo zadowolony, oczywiście nie namawiam Cie do Evoków ale do kolumn które będą z najwyższej możliwej półki (te z niższej pokażą  prawdopodobnie swoje słabości przy tym konkretnym wzmacniaczu)....  przy takiej konfiguracji -jak sugerowana przeze mnie/ lub też inna podobna, zrozumiesz że aby polepszyć jakoś znacząco dźwięk będzie trzeba prawdopodobnie szukać źródła+daca na (znacznie?) wyższych przedziałach cenowych.... więc obecnie brniesz trochę w półśrodki... i moim zdaniem od niewłaściwej strony - najpierw zajmij się kolumnami, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesounda już zamówiłem, jako streamer jest bardzo chwalony, a myślę kupiłem też w nie najgorszej cenie (2k, z kwietnia, na gwarancji do 2022), co do toppinga to też jest wychwalany, myślę, że nic droższego jeśli chodzi o dac nie będę szukał, gdzieś musi być granica, ale faktycznie się z nim narazie wstrzymam, kolumny po sprzedaży swoich muszę jakieś kupić, a budżet ciężko będzie naciągnąć, żona i tak na wiele pozwala, choć wciąż kręci nosem :-). No nic, może ktoś poleci jeszcze jakieś zacne sprawdzone kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy będę sprzedawał swojego dzielonego Roksana Platinum - pre PR16 i końcówka ST1308. Może ktoś z klubowiczów byłby zainteresowany. To już jest bardzo wysoka klasa grania. Znaczny postęp od Caspian M1 i M2. Nie zmieniam niestety na nic lepszego. Sprzedaż ze względów niezwiązanych z audio. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jaka jest dobra cena za używanego, ale jeszcze na gwarancji Roksanka k3? 

Jak na zlosc na portalach brak aktualnie uzywanych. 

Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dla sprzedającego czy kupującego ? Używki na gwarancji 60-70 % ceny nowego . Dotyczy to również innych marek .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.