Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dolicz do tego wtyki i zbliżamy się do wartości połowy wzmacniacza. Mało opłacalny biznes. Tym bardziej, że K3  + taki kabelek = Caspian. Tak mówi  moja matematyka. I gdzie tu sens i logika?  ?

Fakt, kabelek do tanich nie należy, ale jest to kabel bezkompromisowy. Zasugerowałem się poprzednią propozycją Mogami. Poza tym duża część nie zdaje sobie sprawy, że niedopasowane słabej jakości kable mogą całkowicie popsuć brzmienie systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem posiadaczem integry Caspian M2. Grała u mnie z ATC 7 v.2, a muzykę stremowałem przez jakiś tani bluetooth. Jako, że brakowało mi basu kolumny zmieniłem na Dynaudio emit 20 i zakupiłem streamer bluesound node 2i. Nastąpiła duuuuża poprawa, ale pojawił się też problem. Chodzi mi o to, że teraz puszczając muzykę przez bluesounda np. z tidala całość gra o wiele głośniej niż przez wcześniejszego bluetootha, nawet da się to zauważyć na wbudowanym bluetooth, że dzwiek po sieci jest głośniejszy. Problem w tym, że jak podgłoszę wzmacniacz tak na godzinę pomiędzy 12 a 1, to jest naprawdę głośno, ale w którymś momencie się wyłącza, czy to normalne? Na pokrętle zostaje jeszcze zapas do godziny 5. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 20:56, ciepok77 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem integry Caspian M2. Grała u mnie z ATC 7 v.2, a muzykę stremowałem przez jakiś tani bluetooth. Jako, że brakowało mi basu kolumny zmieniłem na Dynaudio emit 20 i zakupiłem streamer bluesound node 2i. Nastąpiła duuuuża poprawa, ale pojawił się też problem. Chodzi mi o to, że teraz puszczając muzykę przez bluesounda np. z tidala całość gra o wiele głośniej niż przez wcześniejszego bluetootha, nawet da się to zauważyć na wbudowanym bluetooth, że dzwiek po sieci jest głośniejszy. Problem w tym, że jak podgłoszę wzmacniacz tak na godzinę pomiędzy 12 a 1, to jest naprawdę głośno, ale w którymś momencie się wyłącza, czy to normalne? Na pokrętle zostaje jeszcze zapas do godziny 5. Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. 

może nieco za mocno go obciążasz, tam jest z tylu napisane ze sugerowana impedancja kolumn to 6 Ohmow, pewnie włączają się jakieś zabezpieczenia we wzmacniaczu - był tu juz chyba taki przypadek/wątek - to raz ... a dwa- ja słuchałem Caspiana i na emit 20 i teraz na evoke 20 i jest na prawdę spoooory przeskok jakości (niebo a ziemia) i chyba nawet te drugie są łatwiejsze do wysterowania, nigdy mi się nie wyłączył ale też nigdy nie dałem powyżej godziny 11 trochę bym sie bał o przesterowanie wzmacniacza i uszkodzenie wysokotonówek o czym też pisali na tym forum że okolice 12-1 to już może być maks dla części wzmacniaczy..... jak chcesz głośniej to może spróbuj kolumny o wyższej efektywności zdaje się każde 3dBto raz głośniej (np 85 a 90 to już chyba spora różnica , a sa takie co maja koło 100 dB ) ... jak coś pomyliłem to prosze mnie poprawić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze Svawo. Taka przypadłość Caspian. Nie lubi ciężkich do wysterowania kolumn. Jedyna rada to bardziej efektywne kolumny jak lubisz słuchać bardzo głośno. Möj M1 napędzając Harpie Amstaff Mini nie wyłáczył mi się ani razu, ale one mają 91,5 dB przy 4Ohm.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że przy trudnych kolumnach Caspian łapie zadyszkę, choć nie ukrywam, że dając na 12 godzinę, jest dość głośno, tylko zdziwił mnie fakt, że nie da się wykorzystać całego potencjometru. Przygladnąłem się Harpią i są to fajne kolumny, ale ze względu na brak miejsca muszą zostać monitory. Kolega Svawo już w innym wątku polecal mi Emity i te są naprawdę super, ale narazie poza budżetem. Chyba trzeba będzie pomyśleć o jakieś końcówce mocy, ciekawy jestem, czy ktoś z clubu ma jakąś ciekawą końcówkę podpiętą do Caspiana M2? Oczywiście nie za miliony. Gdzieś czytałem jeszcze, żeby Caspian M2 działał jako pre to trzeba wysłać do serwisu, żeby coś w środku z sobą spieli, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ciepok77 napisał:

Wychodzi na to, że przy trudnych kolumnach Caspian łapie zadyszkę, choć nie ukrywam, że dając na 12 godzinę, jest dość głośno, tylko zdziwił mnie fakt, że nie da się wykorzystać całego potencjometru. Przygladnąłem się Harpią i są to fajne kolumny, ale ze względu na brak miejsca muszą zostać monitory. Kolega Svawo już w innym wątku polecal mi Emity i te są naprawdę super, ale narazie poza budżetem. Chyba trzeba będzie pomyśleć o jakieś końcówce mocy, ciekawy jestem, czy ktoś z clubu ma jakąś ciekawą końcówkę podpiętą do Caspiana M2? Oczywiście nie za miliony. Gdzieś czytałem jeszcze, żeby Caspian M2 działał jako pre to trzeba wysłać do serwisu, żeby coś w środku z sobą spieli, prawda to?

Jeśli mnie pamięć nie myli to jako pre, będzie działał zawsze. Modyfikacja jest potrzeba, żeby używać go jako końcówki z pominięciem pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cichom napisał:

Jeśli mnie pamięć nie myli to jako pre, będzie działał zawsze. Modyfikacja jest potrzeba, żeby używać go jako końcówki z pominięciem pre.

Czyli podpinam końcówkę mocy pod któreś wyjście pre i końcówka działa? Ale jakbym chciał wyjść z amplitunera kina domowego wyjściem pre i wpiąć w wejście power amp w Caspianie, to wtedy potrzebna jest modyfikacja? Ciekawe jaki koszt w serwisie. Rozważam też takie rozwiązanie z amplitunerem z kina, wtedy rozwiązał bym trochę brak miejsca, sprzedaje monitory Dynaudio, fronty od kina Dali, kupuje jakieś dobre podłogówki i jednymi kolumnami obsłużyłbym stereo i kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 09:48, ciepok77 napisał:

tylko zdziwił mnie fakt, że nie da się wykorzystać całego potencjometru.

Jest taki parametr jak czułość wzmacniacza, określa on przy jakim poziomie na wejściu na wyjściu pojawi się moc znamionowa.

Dla Caspiana jest to 240mV podczas gdy CD daje powiedzmy 2V więc nie ma mowy o wykorzystaniu całego potencjometru w normalnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Nie buczy. Natomiast jest dość wrażliwy na źle wykonaną lub zaprojektowaną instalację elektryczną. Sam to przerabiałem.

Normalnie instalacje projektują inżynierowie elektrycy, wykonują je ludzie przynajmniej po zawodówkach  lub technikach elektrycznych z uprawnieniami SEP. Do tego ktoś prowadzi nadzór i odbiera prace. Trudno mi sobie wyobrazić co można zepsuć w wykonaniu instalacji żeby wzmacniacz buczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, sls napisał:

Normalnie instalacje projektują inżynierowie elektrycy,

A zaoszczędzona kasa ląduje w kieszeni dewelopera. Dlatego robi się (nie zawsze ale jednak) po partacku. Gdybyś zobaczył instalację w budynku w którym ja mieszkam, wiedziałby, co mam na myśli. A do tego dochodzi "profesjonalizm" tzw. fachowców. Szkoda gadać. Stąd min. buczące wzmacniacze, wywalanie korków i inne niespodziewane atrakcje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stara Yamaha, którą miałem po Roksan nie buczała. Po K3 miałem Atolla IN300 i też buczał. A był znacznie droższy. Co robić? Zadzwonić do elektryka (znaleźć prawdziwego fachowca ze "starej szkoły", który zna się na robocie a nie tylko na wyciąganiu forsy od frajerów). We własnym zakresie możesz sprawdzić, czy zakłóceń nie wprowadza odtwarzacz, przetwornik, telewizor, lodówka, komputer. Często winna jest instalacja telewizji kablowej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable te

https://avcorp.pl/product-pol-2540-Furutech-FA-Alpha-S22-na-metry.html

Do tego dobierasz wtyki (np Kacsa) i masz problem załatwiony

A co do głośników. U mnie grał z KEF i przy takich gatunkach jak rock czy blues było bardzo fajnie. Wszystko zależy od konkretnych oczekiwań oraz przeznaczonego budżetu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marcinoss26 napisał:

Witam Klubowiczów Mam pytanie czy pisiada ktoś wzmacniacz Roksan blak w połączeniu z kolumnami Dynaudio? 

Szukam opinii o tym wzmacniaczu z jakim źródłem gra u Was? 

Pozdrawiam

Nie mam, ale odsłuchiwałem M2 z Focusami 160 i bardzo fajnie to grało. 

21 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Ok. Nie wiem co mam w ścianie, ale stary  wzmak nie buczy. Co z tym zrobić???? Na ścianie mam gniazda Schucco a sprzęt jest wpięty do listwy Tomanka.

Nie miałem odczynienia z serią Kandy, ale zarówno Caspian M1 NG jak i obecnie Platinum są\były ciche jak myszka. Nie mogę tego niestety powiedziec o innych wzmacniaczach które miałem. Caspian w stosunku do Kandy ma filtr sieciowy zintegrowany z gniazdem, Kandy nie ma i na 100% będzie bardziej wrażliwe na jakość sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.