Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marcinoss26 napisał:

No wlasnie coś mało w sieci na temat tego wzmacniacza. Aż dziwne że nie ma testu w żadnej gazecie. 

 

Słabo szukałeś.

https://www.whathifi.com/roksan/blak-integrated/review

https://www.hifichoice.com/content/roksan-blak

https://hifipig.com/roksan-blak-integrated-amplifier-and-cd-player-review/

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cichom napisał:

Hej Te znalazłem miałem na myśli test w Audio oni robią pomiary. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 23:42, piotrek7 napisał:

Nie buczy. Natomiast jest dość wrażliwy na źle wykonaną lub zaprojektowaną instalację elektryczną. Sam to przerabiałem. 

Ufffff...... Jak dobrze że nie zburzyłem ścian..... Wiecie mili co to za buczenie było? Dzisiaj podpiąłem inny kabel rca a stary do innego zródła. i..... ???? Przestało z nowym brumieć a stary z innym źródłem buczał. To nie instalacja a walnięta/ zepsuta wtyczka/banan kabla rca. W sklepie to potwierdzono. Uffff.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczy,

Posiadam pre NAD-C658 i szukam dla niego towarzystwa. Moje obecne zaintersowania krąża wokół końcówi mocy Caspian M2 v Creek 100P lub Atoll AM 200 siganure. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tymi wzmacniaczami w prównaniu do Caspiana M2?

Z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie mili.

Posiadam Roksan cd k3. Czy On jest taki czuły czy zepsuty....? Nie czyta paru płyt, przeskakuje.. Zaznaczam są to nowe płyty, bez rysek, czyste. Cd stoik na twardym podłożu /wibracji brak/. Może ktoś z forumowiczów zna odpowiedz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2021 o 20:14, oley napisał:

Witam, jeżeli ktoś byłby zainteresowany CD Caspian M1 to proszę o kontakt na PW

Dołączyłem do Klubu Roksana...aktualnie szukam kolumn do tego zestawu Caspian M 1. Jakie kolumny koledzy byście mogli polecić?

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Yankes napisał:

Jakie kolumny koledzy byście mogli polecić?

Roksan nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o dobór głośników. Wystarczy aby były dobre a cała reszta to kwestia indywidualnych preferencji ?

Dużo zależy od tego, ile chcesz wydać i w jakim pomieszczeniu ma to grać. Ja do tego Caspiana podłączyłbym KEF-y. Tylko, że nie nowe modele ale coś w rodzaju KEF 105. Albo 107. To by było to....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 17:13, WHITESNAKE39 napisał:

Witajcie mili.

Posiadam Roksan cd k3. Czy On jest taki czuły czy zepsuty....? Nie czyta paru płyt, przeskakuje.. Zaznaczam są to nowe płyty, bez rysek, czyste. Cd stoik na twardym podłożu /wibracji brak/. Może ktoś z forumowiczów zna odpowiedz? 

To raczej wina płyt . Nie wszystkie w 100% spełniają zasady Red Book. Natomiast nie każde oprogramowanie serwo napędu CD przechodzi do porządku z tym faktem .

Idę o zakład że na tych płytach niema znaczka " compakt disk"

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Roksan nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o dobór głośników. Wystarczy aby były dobre a cała reszta to kwestia indywidualnych preferencji ?

Dużo zależy od tego, ile chcesz wydać i w jakim pomieszczeniu ma to grać. Ja do tego Caspiana podłączyłbym KEF-y. Tylko, że nie nowe modele ale coś w rodzaju KEF 105. Albo 107. To by było to....

 

Pożyczyłem od kolegi BC Acoustic Niger i jest chyba idealnie.

13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Roksan nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o dobór głośników. Wystarczy aby były dobre a cała reszta to kwestia indywidualnych preferencji ?

Dużo zależy od tego, ile chcesz wydać i w jakim pomieszczeniu ma to grać. Ja do tego Caspiana podłączyłbym KEF-y. Tylko, że nie nowe modele ale coś w rodzaju KEF 105. Albo 107. To by było to....

 

Jaki poleciłbyś piecyk przyszłościowo po Caspianie M1?

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Yankes napisał:

Jaki poleciłbyś piecyk przyszłościowo po Caspianie M1?

Dobra, tranzystorowa końcówka mocy i przedwzmacniacz lampowy. Taka kombinacja nie dość, że dobrze gra to jeszcze potrafi czarować. 

Ale z jakimś Luxmanem też można ułożyć sobie życie 

A o tych KEF-ach pisałem zupełnie poważnie. Gdybym miał wystarczająco dużo miejsca, sam kupiłbym je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, piotrek7 napisał:

Dobra, tranzystorowa końcówka mocy i przedwzmacniacz lampowy. Taka kombinacja nie dość, że dobrze gra to jeszcze potrafi czarować. 

Ale z jakimś Luxmanem też można ułożyć sobie życie 

A o tych KEF-ach pisałem zupełnie poważnie. Gdybym miał wystarczająco dużo miejsca, sam kupiłbym je 

Powiedz jeszcze jaki laser siedzi w Caspianie  M 1. przeskakuje kiedy włączam światło.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 22:50, tiktak napisał:

Panowie caspian m1 ng potrafi się sam włączyć, oraz selektor potrafi od czasu do czasu samoczynnie przełączyć źródło gdzie można taką usterkę naprawić ?

Mam to samo w M1 NG, znaczy z samoczynnym przełączaniem się źródła (sam się nie wyłącza).

Naprawę tego robił mi dystrybutor Roksana jakieś 5 lat temu. Wzięli 3 stówki, dali krótką gwarancję i zaraz po niej to wróciło.

Na szczęście zauważyłem, że to przełączanie występuje jedynie przy pewnych ustawieniach przełącznika manualnego. i nauczyłem się ustawiać ręcznie tam, gdzie jest ok i potem źródła zmieniam pilotem i jest ok.

(Czasem tylko zapominam i przełączam ręcznie - orientuję się, jak przeskoczy - na szczęście to się dzieje raz na kilka miesięcy)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jako świeży  posiadacz roksana blacka mam pytanie do kolegów ,którzy maja wiedzę w temacie lub właścicieli , Do pełni szczęścia potrzebuje głośników do Ok 16-18m2 pomieszczenia,muzyka głównie Spotify , psy trance,industrial metal itp,czy szukać podłogowych,czy podstawki raczej wystarcza,w co ewentualnie „celować „, teraz od dwóch dni gra z usher v601,ze starego  systemu,nie sa zle ale brakuje jakby wykopu i nie chodzi o bas,oczywiscie jest potrzebny ale nie taki jak kiedys w „protektorze”.do lżejszej muzyki sa Ok ale tu im/mi czegoś brakuje,fundusze Ok 6k raczej używane,Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem jak gra Black ale miałem Cadpian M1 i próbowałem z różnymi zestawami kolumn.

Jednak do rocka najlepiej dla mnie zagrały AP Padua po prostu dynamit.

Za kwotę którą przeznaczyłeś kupisz tylko mówisz być cierpliwy bo nie często są wystawione.

Można spróbować jeszcze AP Virgo ale tych nie słyszałam.

 

Jeszcze BC Acustique A2 są takie na allegro też było bardzo dobrze.

Chyba nawet lepiej bo inny wysokotonowy i więcej informacji.

Udanych poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hasz74 napisał:

Nie do końca wiem jak gra Black ale miałem Cadpian M1 i próbowałem z różnymi zestawami kolumn.

Jednak do rocka najlepiej dla mnie zagrały AP Padua po prostu dynamit.

Za kwotę którą przeznaczyłeś kupisz tylko mówisz być cierpliwy bo nie często są wystawione.

Można spróbować jeszcze AP Virgo ale tych nie słyszałam.

 

Jeszcze BC Acustique A2 są takie na allegro też było bardzo dobrze.

Chyba nawet lepiej bo inny wysokotonowy i więcej informacji.

Udanych poszukiwań

Dzieki za pomoc,w ogole tych głośników nie znam ,ktore proponujesz musze poczytać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysiek75z napisał:

Dzieki za pomoc,w ogole tych głośników nie znam ,ktore proponujesz musze poczytać ...

Troszke poczytałem ,chociaz nie wiele informacji,ciezko je dostać ,rzadki towar.

Czy ktos moze polecić cos jeszcze? 
Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety marne szanse na jakieś konkretne podpowiedzi. Nie wiem czy z winy dystrybutorów czy bardzo mocnej konkurencji ten wzmacniacz jest bardzo mało popularny. O ile pamiętam, na AVS ten Roksan był prezentowany z Trianglem. Podobno całkiem nieźle to grało choć (z racji akustyki i ogólnie panujących warunków) trochę do szczęścia brakowało. Na pewno warto sprawdzić ELAC i Pro-Ac. Obie marki klasa sama w sobie i przy tym bardzo uniwersalne w zakresie połączenia z napędzającymi je wzmacniaczami. A może to nie Ushery a  Spotify jest winne słabemu dźwiękowi? A Roksan tylko to pokazuje i wyciąga na wierzch cieniznę mp3? Może najpierw pomyśl o porządnym źródle, potem zastanów się nad subwooferem a dopiero na koniec ewentualnie pogoń obecnie posiadane  głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Niestety marne szanse na jakieś konkretne podpowiedzi. Nie wiem czy z winy dystrybutorów czy bardzo mocnej konkurencji ten wzmacniacz jest bardzo mało popularny. O ile pamiętam, na AVS ten Roksan był prezentowany z Trianglem. Podobno całkiem nieźle to grało choć (z racji akustyki i ogólnie panujących warunków) trochę do szczęścia brakowało. Na pewno warto sprawdzić ELAC i Pro-Ac. Obie marki klasa sama w sobie i przy tym bardzo uniwersalne w zakresie połączenia z napędzającymi je wzmacniaczami. A może to nie Ushery a  Spotify jest winne słabemu dźwiękowi? A Roksan tylko to pokazuje i wyciąga na wierzch cieniznę mp3? Może najpierw pomyśl o porządnym źródle, potem zastanów się nad subwooferem a dopiero na koniec ewentualnie pogoń obecnie posiadane  głośniki

Dzieki za odpowiedz,

sugerowalem sie wypowiedzią jednego pana z forum ze te głośniki nie nadają sie do muzyki ,ktorej słucham ,szybka energiczna ,psy trance i industrial ,basu raczej nie brakuje.wręcz czasami potrafi az zaludnić,jesli mozna to tak nazwać.A co masz konkretnie na myśli pisząc „źródło”,cd,streamer..? Czy jest cos co poleciłbyś?

muzyka głównie ze spotify,chyba z lenistwa,jest wszystko prawie a nie trzeba cd kupować dla 2-3 utworów,oczywiscie mozna cos ściągnąć ,ale po pracy za wiele czasu nie ma 3 maluchów i zmęczona mama czekają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej piotrek7 dobrze radzi.

 

Pomyśl o źródłach czy to dac albo cd.

Wchodzisz na wysoki poziom-tu nie ma kompromisów.

Sam kiedyś wpadłem w taką pułapkę.

Najpierw kupiłem lepsze klocki a później się okazało że wszystko ma znaczenia

Od kabla zasilającego począwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, hasz74 napisał:

Hej piotrek7 dobrze radzi.

 

Pomyśl o źródłach czy to dac albo cd.

Wchodzisz na wysoki poziom-tu nie ma kompromisów.

Sam kiedyś wpadłem w taką pułapkę.

Najpierw kupiłem lepsze klocki a później się okazało że wszystko ma znaczenia

Od kabla zasilającego począwszy

Wiem ze na wzmacniaczu sie nie skończy a dac jest juz wbudowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Krzysiek75z napisał:

Wiem ze na wzmacniaczu sie nie skończy a dac jest juz wbudowany ?

Zainwestuj w dobry transport plików (nawet oparty na Malinie) i wypróbuj TIDALA. Usłyszysz różnicę nawet na dotychczasowych głośnikach . Różnica w jakości dźwięku pomiędzy oboma serwisami jest bardzo duża. 

2 godziny temu, Krzysiek75z napisał:

sugerowalem sie wypowiedzią jednego pana z forum ze te głośniki nie nadają sie do muzyki ,ktorej słucham

To się nie sugeruj. Sam się przekonaj. A co, jeśli ten pan się myli bo

1) nigdy nie słuchał tych głośników

2) nigdy nie słuchał tych głośników w połączeniu ze wzmacniaczem Roksan 

3) nie zna akustyki pomieszczenia w którym to zestawienie gra u Ciebie

Jest jeszcze coś takiego. Cena za nowe przekracza założone 6 tys. Na rynku wtórnym raczej nie znajdziesz. Może uda się zbić cenę do akceptowalnego poziomu? Powinny być bardzo dobrym rozwiązaniem. Szybkość, rozdzielczość i skala dźwięku to znak rozpoznawczy tej marki

https://www.eic.com.pl/manufacturer/quadral/quadral-platinum-five-black-para.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, piotrek7 napisał:

Zainwestuj w dobry transport plików (nawet oparty na Malinie) i wypróbuj TIDALA. Usłyszysz różnicę nawet na dotychczasowych głośnikach . Różnica w jakości dźwięku pomiędzy oboma serwisami jest bardzo duża. 

To się nie sugeruj. Sam się przekonaj. A co, jeśli ten pan się myli bo

1) nigdy nie słuchał tych głośników

2) nigdy nie słuchał tych głośników w połączeniu ze wzmacniaczem Roksan 

3) nie zna akustyki pomieszczenia w którym to zestawienie gra u Ciebie

Jest jeszcze coś takiego. Cena za nowe przekracza założone 6 tys. Na rynku wtórnym raczej nie znajdziesz. Może uda się zbić cenę do akceptowalnego poziomu? Powinny być bardzo dobrym rozwiązaniem. Szybkość, rozdzielczość i skala dźwięku to znak rozpoznawczy tej marki

https://www.eic.com.pl/manufacturer/quadral/quadral-platinum-five-black-para.html

 

 

Pan jest chyba sprzedawca i na forach sie udziela,wiec pewnie osłuchany i ma większa wiedzę ,przynajmniej teoretyczna...

dzieki za Twoje sugestie pozniej poczytam,sprawdzę tidala,dobrze ze ze Spotify moge zrezygnować w kazdej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.