Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zainwestuj w dobry transport plików (nawet oparty na Malinie) i wypróbuj TIDALA. Usłyszysz różnicę nawet na dotychczasowych głośnikach . Różnica w jakości dźwięku pomiędzy oboma serwisami jest bardzo duża. 

To się nie sugeruj. Sam się przekonaj. A co, jeśli ten pan się myli bo

1) nigdy nie słuchał tych głośników

2) nigdy nie słuchał tych głośników w połączeniu ze wzmacniaczem Roksan 

3) nie zna akustyki pomieszczenia w którym to zestawienie gra u Ciebie

Jest jeszcze coś takiego. Cena za nowe przekracza założone 6 tys. Na rynku wtórnym raczej nie znajdziesz. Może uda się zbić cenę do akceptowalnego poziomu? Powinny być bardzo dobrym rozwiązaniem. Szybkość, rozdzielczość i skala dźwięku to znak rozpoznawczy tej marki

https://www.eic.com.pl/manufacturer/quadral/quadral-platinum-five-black-para.html

 

 

...nie wiem jak nie wyjsc na durnia,ale mam pytanie,głośniki ,ktore polecałeś rowniez te quadrale maja niskotonowy głośnik z boku 

dlaczego?

co daje takie rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Krzysiek75z napisał:

...nie wiem jak nie wyjsc na durnia,ale mam pytanie,głośniki ,ktore polecałeś rowniez te quadrale maja niskotonowy głośnik z boku 

dlaczego?

co daje takie rozwiązanie ?

Na ebayu de mozna te quadrale za 700€ kupic1szt,w podobnej cenie sa heco celan revo 7,wiesz moze cos o nich?

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Tu masz zdjęcie, która pokazuje jak sobie to wszystko wymyślili i poskładali do kupy. 

image.thumb.png.363359acd9848407d9452124b4ef8693.png

Wlasnie wyczytałem ze te niskotonowe „naparzają” w siebie to ma wyeliminować wszystko/prawie wszysto to czego nie chcemy słyszeć ,jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysiek75z napisał:

Na ebayu de mozna te quadrale za 700€ kupic1szt,

To bierz je i nawet się nie zastanawiaj. Przy założeniu, że ogłoszenie jest wiarygodne. Zdecydowanie wolałbym Quadral od Heco (mimo, że głośniki tej marki są też niezłe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Krzysiek75z napisał:

jakos tak.

Jakoś tak ?

W każdym razie chodzi właśnie o to aby uzyskać czysty dźwięk o możliwie dużej skali, minimalizując problemy związane z praca BR, ustawieniem względem ścian i tymi wszystkimi czynnikami, które sprawiają, że bas buczy, wzbudza się, dudni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piotrek7 napisał:

Jakoś tak ?

W każdym razie chodzi właśnie o to aby uzyskać czysty dźwięk o możliwie dużej skali, minimalizując problemy związane z praca BR, ustawieniem względem ścian i tymi wszystkimi czynnikami, które sprawiają, że bas buczy, wzbudza się, dudni

Dzieki za poświęcony czas,napisalem do miejscowego sklepu,moze mi na te quadrale zrobią fajna cenę ,teraz 3k€,jak nie, wezmę z ebaya,99,9% pozytywnych maja,do tego paypal i jeszcze eBay money back guarantee,wiec nie ma sie co bać ,Dzieki jesCze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2021 o 22:53, Krzysiek75z napisał:

Witam ,jako świeży  posiadacz roksana blacka mam pytanie do kolegów ,którzy maja wiedzę w temacie lub właścicieli , Do pełni szczęścia potrzebuje głośników do Ok 16-18m2 pomieszczenia,muzyka głównie Spotify , psy trance,industrial metal itp,czy szukać podłogowych,czy podstawki raczej wystarcza,w co ewentualnie „celować „, teraz od dwóch dni gra z usher v601,ze starego  systemu,nie sa zle ale brakuje jakby wykopu i nie chodzi o bas,oczywiscie jest potrzebny ale nie taki jak kiedys w „protektorze”.do lżejszej muzyki sa Ok ale tu im/mi czegoś brakuje,fundusze Ok 6k raczej używane,Dzieki za pomoc.

ja na taki metraż słucham dynaudio evoke 20 z caspianem m2, i jest muszę powiedzieć całkiem uniwersalnnie aczkolwiek co prawda słucham w wiekszości rocka popu jazzu, tylko rzadziej jakieś odmiany elekronicznej aczkolwiek gdzieś *czytałem* że one są do tego całkiem dobre, są cełkiem duże paczki mało ofensywne.. tylko trzeba dobrze dobrać kabel polecam np pad genesis rca bo głosnikowy mam zwykłe purple rain, oraz mieć akustykę np po wpięciu w  tor dsp z live dirac i kilku miesiącach eksperymentów z ustawianiem niskich tonów żeby było dokładnie tak jak chce -jest super - bez tego nie da sie w zasadzie słuchać, pewnie może być lepiej ale to kwestia gustu ... wydanych pieniedzy... i akustki(!)

i na koniec tidal hifi jest o niebo lepszy od spotify ale podobno deezer też jest jakościowo dobry przy czym stosunkowo tani ... źródło i kable sobie zrób na końcu.... wcześniej chyba zastanowiłbym się nad akustyką bez tego każdy sprzęt będzie Ci kaszanił niskie czestotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Svawo napisał:

ja na taki metraż słucham dynaudio evoke 20 z caspianem m2, i jest muszę powiedzieć całkiem uniwersalnnie aczkolwiek co prawda słucham w wiekszości rocka popu jazzu, tylko rzadziej jakieś odmiany elekronicznej aczkolwiek gdzieś *czytałem* że one są do tego całkiem dobre, są cełkiem duże paczki mało ofensywne.. tylko trzeba dobrze dobrać kabel polecam np pad genesis rca bo głosnikowy mam zwykłe purple rain, oraz mieć akustykę np po wpięciu w  tor dsp z live dirac i kilku miesiącach eksperymentów z ustawianiem niskich tonów żeby było dokładnie tak jak chce -jest super - bez tego nie da sie w zasadzie słuchać, pewnie może być lepiej ale to kwestia gustu ... wydanych pieniedzy... i akustki(!)

i na koniec tidal hifi jest o niebo lepszy od spotify ale podobno deezer też jest jakościowo dobry przy czym stosunkowo tani ... źródło i kable sobie zrób na końcu.... wcześniej chyba zastanowiłbym się nad akustyką bez tego każdy sprzęt będzie Ci kaszanił niskie czestotliwości

Witam,zona w pracy ,dzieci pogonilem do kolezanek,wiec mialem kilka godZin,taniec z głośnikami przód/tył ,lewo/prawo,skręcanie do środka na zewnątrz, nic kupa,dźwięk jak z „jamnika”30 lat temu!

spotify : trance ,industrial tylko jako tako,tam gdzie mialo kopnąć „pukało”wczesniej nad 356 i te ushery dawały rade lepiej.bez tańca z głośnikami.

cd  iron Maiden dobrze ze pamietam  kiedy jak i gdzie byla „centrala” to sobie ja wyobraziłem...

Ok,Black Sabbath mysle spróbuje ,paranoid bylo paranoja,same instrumenty to ból głowy po wejściu wokalu uszy pękały ... wyłączyłem .

wlaczylem skoki,bylo bardziej emocjonująco Stoch 2 :).

Nie wiem jak to nazwać sucho,płasko,pisalem wcześnie zeby mnie zle nie zrozumieć ,nie chce broń Boże basu ktory mi talerze w kuchni obok przestawia,szybami trzęsie,badz flaki prostuje ,od tego jet kino domowe,ale tam gdzie ma pierdyknac niech pierd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krzysiek75z napisał:

 

Nie wiem jak to nazwać sucho,płasko,pisalem wcześnie zeby mnie zle nie zrozumieć ,nie chce broń Boże basu ktory mi talerze w kuchni obok przestawia,szybami trzęsie,badz flaki prostuje ,od tego jet kino domowe,ale tam gdzie ma pierdyknac niech pierd...

akustyka, jak będzie zła to wszystko zagra słabo...  w dobrej akustyce i przy takim wzmacniaczu nawet średnie jakościowo kolumny powinny zagrać, ale to moim zdaniem bardzo trudna i wymagająca kwestia.. no chyba że się bardzo niezgrywają ze wzmacniaczem i są kiepskiej jakości wtedy on pokazuje wszystkie ich wady, tak kiedyś miałem to musiałem przeskoczyć kilka półek wyżej z kolumnami żeby to zaczęło grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Svawo napisał:

akustyka, jak będzie zła to wszystko zagra słabo...  w dobrej akustyce i przy takim wzmacniaczu nawet średnie jakościowo kolumny powinny zagrać, ale to moim zdaniem bardzo trudna i wymagająca kwestia.. no chyba że się bardzo niezgrywają ze wzmacniaczem i są kiepskiej jakości wtedy on pokazuje wszystkie ich wady, tak kiedyś miałem to musiałem przeskoczyć kilka półek wyżej z kolumnami żeby to zaczęło grać

Hej,rozumiem,zawsze jak czytam to problemy z akustyka maja ludzie gdzie jest basior dudniący albo jest go za duzo.

U mnie salon jest raczej nie duży 3,8x3,9 Ok 16 m2,nie jest zawalony rozpraszaczami,ale pusto nie jest,narożnik dosc spory,jakis obraz,kilka półek ,fikus calkiem nie maly,stolik, dosc spora szafka pod tv,tv na ścianie,niestety panele ale tez leży na nich chodnik 1,8x2,2 na środku pokoju,firanek /zasłon nie ma i chyba nie bedzie,głośniki stoją na tej dłuższej ścianie ok30-40 cm od ścian,maja czym „oddychać”między szafka pod tv a ściana maja 1,2 m (wczoraj tańczyłem z nimi stały nawet metr od tylniej ściany a to tylko podstawki a nie podłogowe)nic sie nie zmieniało,moze za szeroko stoją ,tego nie sprawdziłem.Widzialem zdjecia ,ludzie maja podłogowe przyciśnięte prawie na styk do szafki,za nimi kilka centymetrów na kable i sa zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krzysiek75z napisał:

,ludzie maja podłogowe przyciśnięte prawie na styk do szafki,za nimi kilka centymetrów na kable i sa zadowoleni.

bo nie słyszeli jak gra jak by była poprawna akustyka, wtedy nigdy by nie chcieli wrócić do tego co teraz mają.... hm... no nie wiem jaki jest u Ciebie problem a odsuwałeś sie od tylnej ściany z niecały metr, tam też są spore rezonanse.... nie napisałes na jakich kolumnach słuchałeś...u mnie stoją na krótszej ścianie -gorsze rozwiazanie -  i dopiero zaczynają grać jak stoją metr od ściany za nimi i poł od bocznych, a ja siedzę koło metra od ściany za mną, przy czym i tak muszę mieć włączoną korekcję akustyki dsp bo i tak niskie się rozjeżdżają ?

no i tak jak testowałem ostatnio spotify to gra to słabo przy lepszym sprzecie wyraznie słychać

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher v601,Tak wczoraj jezdzilem z nimi po pokoju,Jeden chlopak z forum zasugerował ze te głośniki nie nadają sie poprostu do szybkiej muzyki,wydaje mi sie ze moze miec racje bo wolniejsze utwory sa Ok, w szybszych niestety życia za grosz. Sugerował heco celan revolution 7,jescze ktos inny sugerował quadral platinum +5...

mozliwosci odsłuchu zerowe,moze uda sie w lecie do polski na urlop przyjechac to wtedy,ale nie wytrzymam chyba do lata i niestety w ciemno cos kupię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzisiaj zona zażyczyła sobie posłuchać do sprzątania wieczorem po naszych 3 szatanach,najszybciej Bt ,mowie ze wczoraj słuchałem,itd kupa po kablu byla to bt dopiero,uparła sie ,Ok. Słucha popu itp.włączyłem,trzeba bylo troche bardziej podglosic ale grało ,100 razy lepiej jak mi wczoraj,załamałem sie.odpaliłem kompa music play i jakby nie ten sprzęt co wczoraj....grało wszysto wysokie średnie niskie,ktorych dzien wczesniej nie bylo w ogole...przy niektórych utworach potrafiło nawet zabuuczec.

wlaczylem kilka swoich szybszych kawałków No i gra ale, jakby wolno te niskie takie jakby rozlazłe...

Chcialbym je zmienić na cos szybszego,jesli to dobre określenie.

Macie moze jakies propozycje zeby zawęzić pole szukania.

ushery z nadem pójdą na poddasze,do spokojniejszej muzyki.

Edytowane przez Krzysiek75z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy i koleżanki.

Jestem posiadaczem integry i końcówki mocy serii Roksan Caspian M2. Dzisiaj zmieniłem kabel zasilający na wyższej klasy i stało się coś co mnie zwaliło z nóg. Po przełączeniu przełącznikiem końcówka zadziałała (tj. zaświeciły sie diody, po czym cyknął jak zawsze chyba przekaźnik w środku), i wzmacniacz się wyłączył. Zmiana kabla na poprzedni nic nie dała - wzmak nadal nie działa. Jeżeli moglibyście coś poradzić na to co opisałem, to będę bardzo wdzięczny. Jestem laikiem w sprawach elektroniki, ale mam nadzieję że wywaliło jakiś wewnętrzny bezpiecznik (o ile taki jest) i obejdzie się bez serwisu. 

Pozdrawiam 
Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kala40 napisał:

Witam koledzy i koleżanki.

Jestem posiadaczem integry i końcówki mocy serii Roksan Caspian M2. Dzisiaj zmieniłem kabel zasilający na wyższej klasy i stało się coś co mnie zwaliło z nóg. Po przełączeniu przełącznikiem końcówka zadziałała (tj. zaświeciły sie diody, po czym cyknął jak zawsze chyba przekaźnik w środku), i wzmacniacz się wyłączył. Zmiana kabla na poprzedni nic nie dała - wzmak nadal nie działa. Jeżeli moglibyście coś poradzić na to co opisałem, to będę bardzo wdzięczny. Jestem laikiem w sprawach elektroniki, ale mam nadzieję że wywaliło jakiś wewnętrzny bezpiecznik (o ile taki jest) i obejdzie się bez serwisu. 

Pozdrawiam 
Adam

Pod gniazdem zasilania powinien być bezpiecznik.Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kala40 napisał:

Apropo bezpieczników w naszym sprzęcie, czy macie jakieś doświadczenia z tą wydaje się istotną kwestią. 

Na rynku jest wiele firm wytwarzających wkładki (bezpieczniki elektroniczne) w tym także przeznaczone typowo do celów audio. 

Pozdrawiam 

Moim zdaniem ,bezpieczniki nie wnoszą zmian ,które byśmy usłyszeli. W końcu w środku jest ten sam drucik wolframowy co w każdym. Jedynie zakończenia mogą być różne .Jeśli się mylę , niech ktoś sprostuje moje herezje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pozwolicie że podzielę się z moimi doświadczeniami z Roksanem Caspianem M2.
Użytkuję na bieżąco Integrę, końcówkę, odtw. CD tej serii, ponadto korzystam tez końcówki Kandy K2.
O ile integra M2, jak i końcówka K2 praktycznie nie słyszalnie brumią, to moja końcówka M2 dosyć głośno brumi (słychać ją z 2 m). Ale to brumienie jest raz głośniejsze a raz cichsze, przy czym w głośnikach jest cosza, a więc jest to wina trafo, więc zacząłem się od jakiegoś czasu zastanawiać gdzie leży problem.  Nadmienię, że wszystko jest podpięte pod listwę "Tomanka" z DC-blockerami.  Myślę, sprawdzę podpinając ją bezpośrednio pod gniazdko w ścianie, jednak nic się nie zmieniło. Testowałem też na różnych kablach sieciowych (niestety nie z górnej półki), gdyż tutaj doszukiwałem się przyczyny, ale dalej to samo. No i nie wiem dalej gdzie szukać, może jakieś urządzenie AGD wprowadza zakłócenia, ale tak sobie tłumaczę, że gdyby tak było, to inne podzespoły także by brumiły.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 19:18, izapat napisał:

Moim zdaniem ,bezpieczniki nie wnoszą zmian ,które byśmy usłyszeli. W końcu w środku jest ten sam drucik wolframowy co w każdym. Jedynie zakończenia mogą być różne .Jeśli się mylę , niech ktoś sprostuje moje herezje

Nie zgodzę się z Tobą, że "bezpieczniki nie wnoszą zmian ,które byśmy usłyszeli". Otóż miałem niedawno od kolegi wzm. słuchawkowy Dubiel Skorpion HV-1, słuchawki HD600. Wiedziałem czego się spodziewać bo użytkuję w reszcie klocków Orange - taki też zamontowałem. Kiedy oddawałem HV-1 dałem mu bezpiecznik z niższej serii bo Black'a. Mówię: wypróbuj, powiesz co sądzisz. Absolutnie nie naprowadzałem go, był wręcz sceptycznie nastawiony żeby nie powiedzieć: wyśmiał mnie. Na drugi dzień dzwoni: wiesz że "to działa", dźwięk jest jakby czystszy, bardziej klarowny, wyrazistrzy. I tyle. Trzeba czasem po prostu samemu spróbować. A kolega raczej zawsze twierdził: ja tam wątpię żebym kable czy wtyczki "usłyszał". Kable z wtykami już ma, teraz przyszedł czas na bezpiecznik który już do mnie nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast zastanawiać się nad wpływem bezpiecznika na dźwięk lepiej skupić się na samej muzyce. Słuch ludzki nie jest idealny, a na dodatek nasze wrażenia odsłuchowe są mocno podatne na wszelkiego rodzaju sugestie.

Polecam także odcinki kanału Reduktor Szumu zatytułowane AudioVoodoo, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=lgQcRSt3qas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczesany napisał:

Nie zgodzę się z Tobą, że "bezpieczniki nie wnoszą zmian ,które byśmy usłyszeli". Otóż miałem niedawno od kolegi wzm. słuchawkowy Dubiel Skorpion HV-1, słuchawki HD600. Wiedziałem czego się spodziewać bo użytkuję w reszcie klocków Orange - taki też zamontowałem. Kiedy oddawałem HV-1 dałem mu bezpiecznik z niższej serii bo Black'a. Mówię: wypróbuj, powiesz co sądzisz. Absolutnie nie naprowadzałem go, był wręcz sceptycznie nastawiony żeby nie powiedzieć: wyśmiał mnie. Na drugi dzień dzwoni: wiesz że "to działa", dźwięk jest jakby czystszy, bardziej klarowny, wyrazistrzy. I tyle. Trzeba czasem po prostu samemu spróbować. A kolega raczej zawsze twierdził: ja tam wątpię żebym kable czy wtyczki "usłyszał". Kable z wtykami już ma, teraz przyszedł czas na bezpiecznik który już do mnie nie wrócił.

Nie zaprzeczam, ale jaki jest drucik w bezpiecznikach za kilkaset złotych?

Raz w życiu wymieniłem bezpiecznik we wzmacniaczu na jakiś niby lepszy i ... włożyłem z powrotem stary, bo nic lepiej nie było a stówa w kieszeni.

Może mam gorszy słuch od innych i nie słyszę różnicy.

13 minut temu, rauol napisał:

Myślę, że zamiast zastanawiać się nad wpływem bezpiecznika na dźwięk lepiej skupić się na samej muzyce. Słuch ludzki nie jest idealny, a na dodatek nasze wrażenia odsłuchowe są mocno podatne na wszelkiego rodzaju sugestie.

Polecam także odcinki kanału Reduktor Szumu zatytułowane AudioVoodoo, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=lgQcRSt3qas

Otóż to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2021 o 21:27, kala40 napisał:

Witam ponownie.

Pozwolicie że podzielę się z moimi doświadczeniami z Roksanem Caspianem M2.
Użytkuję na bieżąco Integrę, końcówkę, odtw. CD tej serii, ponadto korzystam tez końcówki Kandy K2.
O ile integra M2, jak i końcówka K2 praktycznie nie słyszalnie brumią, to moja końcówka M2 dosyć głośno brumi (słychać ją z 2 m). Ale to brumienie jest raz głośniejsze a raz cichsze, przy czym w głośnikach jest cosza, a więc jest to wina trafo, więc zacząłem się od jakiegoś czasu zastanawiać gdzie leży problem.  Nadmienię, że wszystko jest podpięte pod listwę "Tomanka" z DC-blockerami.  Myślę, sprawdzę podpinając ją bezpośrednio pod gniazdko w ścianie, jednak nic się nie zmieniło. Testowałem też na różnych kablach sieciowych (niestety nie z górnej półki), gdyż tutaj doszukiwałem się przyczyny, ale dalej to samo. No i nie wiem dalej gdzie szukać, może jakieś urządzenie AGD wprowadza zakłócenia, ale tak sobie tłumaczę, że gdyby tak było, to inne podzespoły także by brumiły.

Pozdrawiam  

wina trafo, zazwyczaj np sąsiad używa przyciemniacza do światła, albo reflektorków takie jak w kuchni czy przedpokoju, albo np spawarki ? takie rzeczy syfią w sieci, ja miałem listwe tomanka i dc blocker tomanka i to pierwsze nie działało zbytnio a to drugie tak chociaż bardzo pogorszyło dynamikę dźwięk siadł w naimie (-u nich nie poleca się stosowania żadnych ulepszaczy prądu!), w sumie dziwne troche, nie wdając się w zbędne analizy u mnie w domu brumiał i dalej brumi naim niezależnie gdzie go podepne ale tylko o pewnych godzinach, nad 375tka też (swoją drogą ależ one są brzydkie ? ), i coś by się pewnie znalazło, caspian m2 jest dość cichy jak na takie duże trafo i musi być cisza żeby to usłyszeć, ja bym sie tym nie przemował i zaakceptował że tak musi być i słuchał muzyki a jak nie dasz rady to sprzedaj i kup inny egzemplarz być może będzie lepiej ale niekoniecznie, ja na tym zjadłem zęby wymieniłem kilka egzemplarzy naima szukałem niestworzonych rozwiązań łącznie z odrębną instalacją domową, co koniec końców było bez sensu i w końcu olałem temat i się tym nie przejmuje, stoi za drzwiami w kącie gdzie go tak nie słyszę ? 
ogólnie jest zależność że mniejsze trafa ciszej brumią , ale jak masz niezasyfiony prąd to nawet ogromnę będą cichutkie ? 

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak. Chyba się z tym pogodzę, chociaż ciągle nie daje mi spokoju, że tej samej linii integra praktycznie nie brumi, a końcówka brumi. 

Natomiast ostatnio już drugi raz miałem przypadek z wywaleniem bezpiecznika w mojej końcówce, podczas jej włączania (tym fizycznym przełącznikiem) pod spodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.