Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kala40 napisał:

Natomiast ostatnio już drugi raz miałem przypadek z wywaleniem bezpiecznika w mojej końcówce, podczas jej włączania (tym fizycznym przełącznikiem) pod spodem.

zawsze możesz dać ją do przeglądu do audio center ale nie mam pojęcia ile wezmą jeśli po gwarancji, lub jeśli kupiłeś jakoś tanio używkę i Ci nie zależy do jakiegoś innego mniejszego serwisu, mi kiedyś w bielsku w serwisie technicsa grzebali w strarym wzmacniaczu technicsa i wyglądali na uczciwych wzieli jakieś grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, w Audio Center pracują dobrzy fachowcy, już kilkakrotnie korzystałem z ich usług i zawsze byłem zadowolony, chociaż nie są tani. Orientowałem się w kosztach diagnostyki - 200 pln.  

Pamiętacie może jakie w M2 są stosowane wartości zabezpieczeń?

Edytowane przez kala40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałem poznać Waszą opinię na temat kabli głośnikowych do Roksana Caspiana w duecie z Harpia Amstaff mini? 
Co możecie mi polecić do tego zestawu?

Przyznam się że myślę o używanym Albedo Air 1, może ktoś już próbował podobnego zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie ogarniam jak założyć nowy temat wiec pisze tutaj,panowie jaki cd macie podpięty do swoich roksanów.aktualnie mam starego denona520 ae ze starego systemu,jedyne co w nim dobre to to ze nawet zajechane mp3 z przed 15 lat czyta,sam pewnie jest tak stary i chyba czas go wymienić. Tak z ciekawości narazie ,rozpoznanie chcialem zrobic,jedyne czego oczekuje to dynamika ,Dzieki z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 23:28, Krzysiek75z napisał:

Tak z ciekawości narazie

 ja słucham na bluesound node, apka jest rewelacyjna ale może poszukam lepszego daca do niego, kabel to cardas parsec rca dobrze gra jazz i starszy rok u mnie..

W dniu 29.04.2021 o 16:49, mardok78 napisał:

Chciałem poznać Waszą opinię na temat kabli głośnikowych do Roksana Caspiana w duecie z Harpia Amstaff mini? 
Co możecie mi polecić do tego zestawu?

ja używam cardas parsec rca zaokrąglony pełny dźwięk z czasem dźwięczną górą, czasem telurium black rca jest nieco szybszy i bardziej zwarty oraz detaliczny, można powiedzieć że dość rozsądny kabel ale trzeba sprawdzić jak w systmie zagra bo trochę dociąża i może delikatnie wycofuje górne pasmo, gośnikowe to melodika purple rain na razie nie stać mnie na nic lepszego ale po prostu się przyzwyczaiłem i je lubię...u mnie gra to z dynaudio..

 

chetnie spróbowałbym tego parseca jako głośniowego ale jego cena przy moim metrażu to przesada 😕

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś ktoś kiedyś pisał o problemie w caspianie m1ng. U mnie zaczął tez występować. Caspian potrafi sam się włączyć albo sam przełącza wybór wejścia. Dzieje się to nie zawsze ale i tak to irytuje. Ktoś może wie jak zaradzić co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ go sprzedaję to może najpierw niech się wypowiedzą koledzy bo ja mogę być posądzony o brak obiektywizmu.
Chyba że nikt się nie wypowie to coś skrobnę

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, baksik napisał:

Ponieważ go sprzedaję to może najpierw niech się wypowiedzą koledzy bo ja mogę być posądzony o brak obiektywizmu.
Chyba że nikt się nie wypowie to coś skrobnę emoji16.png

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
 

bardziej mi chodziło o to jaki ma charakter,np jasny-ciemny, szybki-wolny, lekki -dociązony, barwny- detaliczny, bo to że gra nietuzinkowo to pewnie każdy może napisać 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodziło o to jaki ma charakter,np jasny-ciemny, szybki-wolny, lekki -dociązony, barwny- detaliczny, bo to że gra nietuzinkowo to pewnie każdy może napisać  
Według mnie subiektywne :

Minimalnie po ciemniejszej stronie,
Ani nie przyspiesza ani nie zwalnia,
Dociążony z bardzo głęboko schodzącym basem,
Barwa i detaliczność prawidłowa,
Dobra przestrzeń.
Do systemów które potrzebują dopełnienia w basie oraz zbyt krzykliwych.
Taki trochę gramofon

Potrzebuje niestety dobrych interkonektów, polecam sprawdzony Tara Labs Air.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witak kolegów poszukuje pilota  do wzmacniacze Roksan Caspian MKI, może na ktoś do sprzedania taki pilot lub model RMX 108 ale w rozsądnej cenie?

Będę wdzięczny jeśli podpowiecie jakiego pilota uniwersalnego mógłbym ewentualnie poszukać? Chodzi mi o sprawdzone modele żeby nie kupować w ciemno i mieć nadal ten sam problem.

Proszę o informacje i wszelkie podpowiedzi na ten temat.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam Wzmak i cd Roksan k3. Mam pytanie - czy ktoś z użytkoników tego wzmaka próbował go z kolumnami Dynaudio Evoke 50? Czy to ma sens? Jak to brzmi? 

Proszę nie pisać - zabierz wzmak i jedź do sklepu. Pracuję za granicą i za dwa tygodnie będę w kraju na tydzień. Trochę szkoda mi czasu na puste odsłuchy jeśli to nie ma sensu. Dlatego pytam o sens takiej próby.

Odsłuchałem

Kef 700 - za duże do pomieszczenia  

Opera Grand Mezza - bezpłuciowe

Focal Aria 926 - fajnie na chwilę, przy długim odsłuchu męczące

Fyne Audio 501 i 502 -  nie rozumiem tego dzwięku.... lubię bas ale one są przebasowione - góra, środek, dół - bieda się doszukać

Monitor audio serii Silver nie chcę odsłuchać bo znam i wiem że to cienizna. Audio Physic także nie wchodzą w grę.

Pomieszczenie 22m2, muzyka 70 % rock ( wszystkie odmiany) 20% jazz, 10% inne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.07.2021 o 13:13, WHITESNAKE39 napisał:

Witam. Mam Wzmak i cd Roksan k3. Mam pytanie - czy ktoś z użytkoników tego wzmaka próbował go z kolumnami Dynaudio Evoke 50? Czy to ma sens? Jak to brzmi? 

Proszę nie pisać - zabierz wzmak i jedź do sklepu. Pracuję za granicą i za dwa tygodnie będę w kraju na tydzień. Trochę szkoda mi czasu na puste odsłuchy jeśli to nie ma sensu. Dlatego pytam o sens takiej próby.

Odsłuchałem

Kef 700 - za duże do pomieszczenia  

Opera Grand Mezza - bezpłuciowe

Focal Aria 926 - fajnie na chwilę, przy długim odsłuchu męczące

Fyne Audio 501 i 502 -  nie rozumiem tego dzwięku.... lubię bas ale one są przebasowione - góra, środek, dół - bieda się doszukać

Monitor audio serii Silver nie chcę odsłuchać bo znam i wiem że to cienizna. Audio Physic także nie wchodzą w grę.

Pomieszczenie 22m2, muzyka 70 % rock ( wszystkie odmiany) 20% jazz, 10% inne. 

 

oj nie wiedziałem tego posta wcześniej, kupiłeś jakies kolumny? Jesteś zadwolony?? moim zdaniem do 22 m2 jeszcze evoke 20 by się nadawał bo one mają sporą objętość grania i na basie u mnie w 15m2 używam dsp żeby zmniejszyć mody na niskich tonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.11.2021 o 13:53, karol_72469 napisał:

Co jest nikt nie wie?????

coś mało ludzie piszą, generalnie to jest chyba robione w serwisie bo trzeba go otworzyć i w środku to uruchomić - tak mi się obiło o uszy, zadzwon do audio center i zapytaj oni są od roksana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Roksan K2 wysteruje monitorki Elac Carina BS243.4? Dotychczas podpięte miałem  podłogowce Pylon Audio Sapphire 25 -byłem z nich zadowolony, ale ze względu na brak miejsca zmuszony jestem do zmiany na monitorki. Słyszałem  wiele dobrego o tych Elacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam Roksan Caspian M2 i przymierzam się do zakupu swojego pierwszego gramofonu, jaki przedwzmacniacz byście polecili, najlepiej tak do ok 1000zł, ale jak będzie coś super lepsze ponad budżet to jestem w stanie dołożyć. Dodam jeszcze, że kolumny to Dynaudio Emit 20. Dziękuję i pozdrawiam. 

Edytowane przez ciepok77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam prośbę do Was

Czy w Waszych wzmacniaczach Roksan Caspian M2 po uruchomieniu przyciskiem "MODE" słychać trzask w głośnikach? Mam również podobnie przy wyłączaniu go również przyciskiem "MODE".

Zastanawiam się, czy warto to reklamować. Na stronie Roksana jest informacja że offset DC na wyjściu może być nieco zbyt wysoki.

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek40 napisał:

To jest trzask czy pyknięcie? Bo jeśli pyknięcie to tak ma być. Znaczy tylko ze zabezpieczenie działa prawidłowo.

Po włączeniu przyciskiem "mode" słychać włączający się przekaźnik i za dosłownie 1 sek. pyknięcie w obu głośnikach (dosyć wyraźne). Podobnie jest przy wyłączaniu. 

Zauważyłem też że sytuacja ta nie jest za każdym razem. Czasami włącza się tylko przekaźnik i nie ma pyknięcia w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 04:31, Svawo napisał:

Tak mam tak samo w prawie nowym caspianie i miałem oddać do serwisu ale okazało się że w 2 innych miejscach tj u kolegi i w jednym salonie ten sam czyli mój egzemplarz nie pykal.. coś jest z prądem nie tak może być wysoki poziom stałej skladowej ... U mnie pyka czasem nawet kilka minut po włączeniu, potem już nie... denerwuje to trochę ale z kolei naim i jego trafo buczaly jak szalone ... Z dwojga złego wolę już pykanie I tylko ciche buczenie trafa caspiana 

W mojej końcówce Caspiana nic nie pyka, natomiast występuje słyszalne buczenie trafa. Po oddaniu do Audio Center na diagnostykę, potrzymali miesiąc i stwierdzili że ten typ tak ma. To dziwne, bo moja integra m2 jest cichutka jak również końcówka Roksana K2. Ostatnio przy załączonej końcówce m2, bez włączonej muzyki, odkryłem dziwne przydźwięki dochodzące z głośników. Po wyłączeniu końcówki przydźwięki znikają. Muszę poeksperymentować i podpiąć inną końcówkę, żeby sprawdzić czy to generuje Caspian czy kable. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.