Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

 

Nie opieram się na gazetkowym story.

Spotkałem się z takimi ocenami ze strony niektórych osób, które miały możliwość pobawić się nim oraz tzw branży

Sam go miałem 2 lata. Zajebisty wzmacniacz

 

Co do recenzji w popularnych u nas pismach to coraz ostrożniej do tego podchodzę. Niestety stwierdzam, że część recenzji jest przepłacona i podpisują się pod tym osoby opiniotwórcze na naszym rynku. Wstyd. Pozostaje tylko pożyczać i słuchać u siebie. Chociaż ostatnio i z tym się niemiło rozczarowałem. Pobieranie prowizji za odsłuch u siebie w wysokości 3% wartości to jest draństwo. Przy budżetowych sprzętach to może są niewielkie kwoty, ale przy sprzęcie za 25tys to jest 750zł. Sory, ale ja w to nie wchodzę, a taki salon jest u mnie skreślony.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy około 10 tys na ceneo ale jesli jest okazja to walczyć o zniżkę

 

tylko nasuwa sie pytanie

 

Czy Caspian do tego rodzaju muzyki będzie pasował ?

 

Masz możliwość posłuchania u siebie ?

 

Mam okazje kupic 4 letniego caspiana mk2 za ok 6,5 tys. Zl. Chce zastapic go posiadanym obecnie denon 1520ae. Caspian bylby podlaczony do kolumn monitor audio 100 gold. Slucham duzo metalu. Jest sens brac tego caspiana?jak to zabrzmi np. w death metalu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem jak odnajdzie sie w takiejtakiej muzie. Odsluch obowiazkowy...

Nowy około 10 tys na ceneo ale jesli jest okazja to walczyć o zniżkę

 

tylko nasuwa sie pytanie

 

Czy Caspian do tego rodzaju muzyki będzie pasował ?

 

Masz możliwość posłuchania u siebie ?

 

Ta cena serio Ci pasuje?

Cena za wysoka troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupic 4 letniego caspiana mk2 za ok 6,5 tys. Zl. Chce zastapic go posiadanym obecnie denon 1520ae. Caspian bylby podlaczony do kolumn monitor audio 100 gold. Slucham duzo metalu. Jest sens brac tego caspiana?jak to zabrzmi np. w death metalu.?

Miałem i M2 i MK2 to starszy model . M 2 ledwo się sprzedał za 4k jak kumpel odsprzedawał . Miękkie ocieplone i nie za szybkie granie . Da się na nich słuchać metalu ale rytmiki żebyś tupał nogą nie uświadczysz . Brak dynamiki .

Metal fajnie gra na wzmakach Naim , Hegel , Krell .

 

One nie mają problemu z szybkością .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno nie słucham bardzo ciężkiej muzy, więc nie pamiętam, czy death metal, to ten szybki, czy ten wolny. Ale tak, do klasycznego hard rocka, do takich odmian metalu, gdzie ważna jest masa i ciężkość, caspian, mający gęstą średnicę, bardzo dobrze się nada (słuchałem np. AC/DC, pierwszego albumu Anathemy), a jeśli potrzeba drapieżności, wyrazistego rysowania, super czytelnego shreddingu, to już szukałbym faktycznie gdzieś indziej.

Z drugiej strony nie wiem, czy np. Hegel z Monitor Audio zagra dobrze metal. A co byś chciał poprawić w zestawieniu z Denonem, że chcesz go zmienić?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian to bardzo dobry wzmak do długich relaksujących odsłuchów muzyki typu Pink Floyd jakiś spokojny jazz . Im więcej instrumentów i im szybciej tym większa robi się papka i odczuwalny jest brak dynamiki i zlewanie się instrumentów . W M2 podbili najniższy zakres basu tak aby nieco zatrzeć to spowolnienie i nadać rytmu to daje złudzenie przyšpieszenia rytmu kosztem rozciągnięcia basu , dzięki temu jakoś AC/DC czy Black Sabbath przejdzie ale już Rammstein nie . Mając Caspiany właśnie najmniej słuchałem metalu i muzyki poważnej za to chętnie sięgałem po przysłowiowe spokojne plumkanie .

 

Generalnie do muzyki poważnej oraz szybszego metalu ten wzmacniacz nie jest stworzony.

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Denon 1520ae,gdzie zrodlem jest cd z nizszej serii 720 z goldami 100 roznicuje plyty i ok. Ale niektore plyty sa tak zmiksowane ze brak im mocy. Tzn jest szczegolowosc analitycznosc ale brakuje wzmocnienia np. Srodka gitar....nie wiem czy cos temu zaradzi

 

 

Ja już dawno nie słucham bardzo ciężkiej muzy, więc nie pamiętam, czy death metal, to ten szybki, czy ten wolny. Ale tak, do klasycznego hard rocka, do takich odmian metalu, gdzie ważna jest masa i ciężkość, caspian, mający gęstą średnicę, bardzo dobrze się nada (słuchałem np. AC/DC, pierwszego albumu Anathemy), a jeśli potrzeba drapieżności, wyrazistego rysowania, super czytelnego shreddingu, to już szukałbym faktycznie gdzieś indziej.

Z drugiej strony nie wiem, czy np. Hegel z Monitor Audio zagra dobrze metal. A co byś chciał poprawić w zestawieniu z Denonem, że chcesz go zmienić?

 

Dziekuje za wskazowki uratowales mnie przed wtopieniem sie na mine. Rozumiem ze roksan k3 tez nie da rady odnalezc sie w gestwinie natloku metalu?

Caspian to bardzo dobry wzmak do długich relaksujących odsłuchów muzyki typu Pink Floyd jakiś spokojny jazz . Im więcej instrumentów i im szybciej tym większa robi się papka i odczuwalny jest brak dynamiki i zlewanie się instrumentów . W M2 podbili najniższy zakres basu tak aby nieco zatrzeć to spowolnienie i nadać rytmu to daje złudzenie przyšpieszenia rytmu kosztem rozciągnięcia basu , dzięki temu jakoś AC/DC czy Black Sabbath przejdzie ale już Rammstein nie . Mając Caspiany właśnie najmniej słuchałem metalu i muzyki poważnej za to chętnie sięgałem po przysłowiowe spokojne plumkanie .

 

Generalnie do muzyki poważnej oraz szybszego metalu ten wzmacniacz nie jest stworzony.

 

Musialbym odsluchac z kolumnami ma gold ten sprzet

 

Miałem i M2 i MK2 to starszy model . M 2 ledwo się sprzedał za 4k jak kumpel odsprzedawał . Miękkie ocieplone i nie za szybkie granie . Da się na nich słuchać metalu ale rytmiki żebyś tupał nogą nie uświadczysz . Brak dynamiki .

Metal fajnie gra na wzmakach Naim , Hegel , Krell .

 

One nie mają problemu z szybkością .

 

hegla nie sluchalem z monitorami gold niebardzo wiem jak sprawdzi sie w takiej muzyce

 

Custom Hegel h70 za 3100zl jakbys reflektowal jest do oddania w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom999, może zapytaj w klubie Denona i w klubie Monitor Audio, bo trzeba jednak znać te urządzenia, żeby coś zaradzić. Osobiście nie znam Kandy ani K3. A w tych pieniądzach zastanowiłbym się może nad Baltlabem Epoca III (chyba że używane Endo).

 

Caspian to bardzo dobry wzmak do długich relaksujących odsłuchów muzyki typu Pink Floyd jakiś spokojny jazz

 

Zdecydowanie zanadto upraszczasz sprawę. Caspian może relaksować przy każdej muzyce, ale powinieneś napisać, że dobry "do długich angażujących odsłuchów", gdzie zapominasz o niuansach sprzętowych i tyle. Dlaczego tylko spokojny jazz? Caspian jest świetny do każdego rodzaju jazzu, rewelacyjnie brzmi na nim saksofon, świetnie gitara Johna Scofielda, świetnie Davis, Coltrane, Rollins, Dolphy, Medeski, Martin Wood, świetnie ECM, McLaughlin itd, itd. Właściwie cała tzw. czarna muzyka, od bluesa, przez jazz, soul, funk (świetnie brzmi James Brown), po hip-hop pewnie, choć nie słucham. Dobrze brzmi muzyka etniczna, dobrze część filmówki, dobrze reggae, dobrze pop wokalny. Takie szybkie, gęste granie jak w niektórych odmianach metalu, to ekstremum, w niemal całym spektrum rocka wszystko jest ok. Doskonale brzmi każdy wokal, więc i taki w muzyce klasycznej, np. pieśni Schuberta, dobrze bel canto. Dobrze słucha się kameralistyki klasycznej, baroku, no a nieco ta wspomniana gęstość nie wychodzi na dobrze symfonice. Ot, i tyle. Czyli praktycznie olbrzymia większość normalnej muzyki dla ludzi, a nie tylko audiofilskie plumkanie. Nie wybierałbym go też do ekstremalnej elektroniki, do techno i podobnych klimatów.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu krótko trzeba posłuchać wzmacniaczy które mają dynamikę i bezpośrednio porównać , wówczas doskonale słychać jakim kosztem jest ten długi relax . W muzyce są zawarte emocje te emocje są uwypuklone w Caspianie w spokojnej muzyce , przeciąganie wybrzmień pogrubienie wokali to się naprawdę może podobać , takie Ala lampowe granie . Ale w jakimkolwiek gatunku jeśli artysta zawarł emocje na szybszym tempie caspian to spoooowoooolniii . Jednym słowem zabije ten przekaz artysty oczywiście jednocześnie ładnie go osłodzi swoimi zaletami .

 

Parę lat mnie tak czarował .

 

W swoim przedziale cenowym to znakomity wzmacniacz i zapewne wybrałbym go ponownie idąc znów od początku . Ale gdybym się nastawiał na szybsze granie układałbym system pod inne piece .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziekuje za wskazowki uratowales mnie przed wtopieniem sie na mine. Rozumiem ze roksan k3 tez nie da rady odnalezc sie w gestwinie natloku metalu?

 

 

 

Poczytaj moje wpisy z tego wątka. K3 jako Integra sie nie nadaje I tu pewnie koledzy potwierdzą. Natomiast jako końcówka mocy w odpowiednim torze może to zagrać i z dociążeniem, drapieżnością I drivem. Ja np słucham Linkin Park z dużą przyjemnością :)

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu krótko trzeba posłuchać wzmacniaczy które mają dynamikę i bezpośrednio porównać , wówczas doskonale słychać jakim kosztem jest ten długi relax . W muzyce są zawarte emocje te emocje są uwypuklone w Caspianie w spokojnej muzyce , przeciąganie wybrzmień pogrubienie wokali to się naprawdę może podobać , takie Ala lampowe granie.

 

Ok. Próbujesz zwerbalizować bardzo subtelne niuanse muzyczne, wyolbrzymiając niemal absurdalnie ich ciężar. Rozumiem to, choć z formą się nie zgadzam. Uproszczenia mnie rażą, ale nie chcę już ciągnąć tematu, bo do niczego to doprowadzi. To, że miałeś sam caspiana ileś lat, też o czymś świadczy. Są wzmacniacze, o których po paru tygodniach wiesz, że to nie twoja bajka, że to był błąd. Caspiana trzeba porównywać z lepszymi klockami, by dojść do tego wniosku.

 

No i jeszcze "spokojna muzyka". Czy spokojna = wolna? Czy to jest spokojna muzyka:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q2MfbhWYGM8

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze "spokojna muzyka". Czy spokojna = wolna?

Dobre pytanie..

 

Ja mysle, ze tu sie rozchodzi o kwestie nie tyle tempa co gatunku. Heavy metal, ostry rock kontra jazz, soul, blues ect Roznice w graniu sa tutaj ewidentne.

Jesli wezmiemy za przyklad np opeth to dostaniemy idealnie wszysko wystawione na tacy (sa momenty wolniejsze i ostrzejsze). Kto ma sprzet, ktory zagra opeth bardzo dobrze?

https://www.youtube.com/watch?v=c1Lkc3OqtDU

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu jest odwrotnie . U mnie liczą się tylko duże zmiany , nie preferuję małych kroczków i zastanawiania się czy to gra inaczej czy nie . Pierwsza myśl po zmianie z Caspian była ,, szkoda tyłu lat słuchania na poprzednim sprzęcie '' . Natomiast wiem że to co jest dla mnie wadą w Caspianie dla innych będzie wręcz zaletą . Słyszymy inaczej i to diametralnie . Dokładnie tak Caspiana trzeba porównywać z droższymi od niego klockami by zacząć odczuwać wyraźną poprawę a nie tylko niuanse .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Caspiana jakiś czas i wielu rzeczy, o których inni pisali nie słyszałem. Na pewno jest to szybki, ale wcale nie tak rozdzielczy wzmak. Nawet szczupłe w basie kolumny nie pomagały. Stereofonia i mikrodetale dupy nie urywały. Kiedyś przeczytałem opinie, że jest to wzmak do słuchania muzy w całości, a nie analizy i rozbierania jej na czynniki pierwsze i z tym trudno się nie zgodzić.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Caspiana jakiś czas i wielu rzeczy, o których inni pisali nie słyszałem. Na pewno jest to szybki, ale wcale nie tak rozdzielczy wzmak.

 

Nigdy nie słyszałem zachwytów nad wybitną rozdzielczością Caspiana, bo rzeczywiście są pod tym względem lepsze wzmaki. Właśnie drugą stroną gęstej średnicy jest nieco mniejsza rozdzielczość, stąd jest średni do symfoniki.

Jimmy, Opeth dobry. Tak trochę pod wpływem rozmowy przypomniałem sobie starą Anathemę. Ot, taka "spokojna" (bo raczej wolna) "muzyka środka"... ;) Dobrze brzmi na caspianie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tFK0fnHvcFE

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 16:01

Użytkownik jimmi dnia 13.02.2018 - 10:42 napisał

 

Kto ma sprzet, ktory zagra opeth bardzo dobrze?

 

A w czym problem?

 

Odpowiadasz pytaniem na pytanie co mija sie z sensem. Ponadto nie wiadomo o co ci chodzi z Opeth Deliverance.

Przypomnij mi czy Ty masz wogole sprzet?

 

Cos kojarze, ze jestes w trakcie poszukiwan, ale nie jestem pewien.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.