Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być nie jako pre tylko jako końcówka mocy. No chyba że tylko błędnie napisałeś. Jaki wzmacniacz? Nie wiem. I nie wiem co będą mieć na miejscu. A odsłuch będzie na Tannoyach? Ciekawy jestem efektów. Napisz co ci się spodobało

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W środku "siedzą " 2x6,3A i są za odczepami z trafa.

Tak więc łącznie z tym przy gnieździe 3 sztuki do "eksperymentowania".

Bardzo zaskoczyły (pozytywnie) mnie dwa Mundorfy 10 000uF bo wszędzie podają Samwha.

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów,

 

mam pewien problem z Roksan Caspian MKII. Wzmacniacz kupiłem już ładnych parę lat temu na angielskim e-bayu, nie wiem ile ma lat, ale do młodzieńców nie należy ;) Problem mam z przerywającym, nie działającym prawym kanałem. Oczywiście, żeby nie było za łatwo kanał przerywa lub wyłącza się raz na jakiś czas, a większość czasu wszystko jest ok.

 

Początkowo myślałem, że problem leży w potencjometrze, gdyż przy zgłaśnianiu czasem można było słyszeć lekkie trzaski. Zamówiłem nowego Alpsa blue i wlutowałem go w miejsce starego. Przy okazji poprawiłem jeden lut przy końcówce mocy, który wydawał się podejrzany.

 

Niestety problem nie ustąpił i zacząłem go łączyć z inną usterką wzmacniacza. Chodzi o manualny wybór źródła. Z pilota wszystko działa ok, natomiast wybór źródła gałką działa ze sobie znaną tylko logiką. Albo nie przełącza wcale, albo z bardzo dużym opóźnieniem. Pewnie po tylu latach jak to przy potencjometrach coś skorodowało, albo się zabrudziło. Pytanie do bardziej doświadczonych - czy może to mieć wpływ na przerywanie jednego kanału? Ostatnio, gdy nie działał mocne (no nie aż tak mocne jak młotkiem ;) puknięcie śrubokrętem w gałkę przywróciło dźwięk w prawym kanale. Może to przypadek, ale szczerze nie mam już innych pomysłów.

 

Pytanie drugie - już ktoś zresztą o to pytał, czy dysponuje ktoś schematem roksana caspiana mkII? Chciałbym zamówić selektor źródła, jednak nie mam pewności, jaki alps tam siedzi. Na razie znalazłem w sieci taki - alps SRRM1C7800, https://pl.rs-online.com/web/p/przelaczniki-obrotowe/1239621/. Czy będzie dobry i czy ktoś próbował go wylutować z płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem biegły technicznie, ale doświadczony :) tak.

Tak, najwidoczniej to wina wysłużonego przełącznika - ma prawo jeden kanał nie działać Przeważnie jak się pstryka z odpowiednim wyczuciem między źródłami , "wskakuje" czysty dźwięk. No, ale ostatecznie - taki półśrodek denerwuje i trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Denon gra ale już tylko w KD. avr4400 jest naprawdę dobry ale mi czegoś ciągle brakowało, Roksan to zupełnie inne granie, i moc przedewszytkim.

Na moje ucho jest neutralny ( nic nad niczym nie góruje, czy to bass czy wysokie tony jest w sam raz) a zarazem ciepły dźwięk ( i tu takie granie lubię ale...ale sprawdzę jak to będzie gdy kable na srebrze podepnę, chcę po prostu sprawdzić jak MA Silver10 zagrają z K3 na srebrnych kablach. Generalnie jestem zadowolony z zakupu.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kolega z klubu posiada Roksan K3 cd, potrzebuję info, dużo info na temat tego sprzętu.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ładnie się prezentuje,

Co do Denona, to potwierdzam ma on specyficzne granie o ile tak można napisać. Co do kina to do kina.

W podpisie masz X6200, a pisałeś AVR 4400

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety problem nie ustąpił i zacząłem go łączyć z inną usterką wzmacniacza. Chodzi o manualny wybór źródła. Z pilota wszystko działa ok, natomiast wybór źródła gałką działa ze sobie znaną tylko logiką. Albo nie przełącza wcale, albo z bardzo dużym opóźnieniem. Pewnie po tylu latach jak to przy potencjometrach coś skorodowało, albo się zabrudziło. Pytanie do bardziej doświadczonych - czy może to mieć wpływ na przerywanie jednego kanału? Ostatnio, gdy nie działał mocne (no nie aż tak mocne jak młotkiem ;) puknięcie śrubokrętem w gałkę przywróciło dźwięk w prawym kanale. Może to przypadek, ale szczerze nie mam już innych pomysłów.

 

Pytanie drugie - już ktoś zresztą o to pytał, czy dysponuje ktoś schematem roksana caspiana mkII? Chciałbym zamówić selektor źródła, jednak nie mam pewności, jaki alps tam siedzi. Na razie znalazłem w sieci taki - alps SRRM1C7800, https://pl.rs-online.com/web/p/przelaczniki-obrotowe/1239621/. Czy będzie dobry i czy ktoś próbował go wylutować z płytki?

 

Przełącznik może być zwyczajnie brudny, po 10-15 latach styki zamiast być błyszcząco srebrne są matowo brązowe, w swoim caspianie mk1 (ma z 16 lat) miałem podobny problem, przełącznik dopiero przełączał jedno źródło po przekręcaniu selektorem o jakieś 5 razy może więcej. Pomogło mu dokładne czyszczenie, teraz działa jak nowy.

 

A propo wymiany, jeśli się takowy uda kupić, jest lutowany od góry i od dołu, luty obustronne na płytcce, mi udało się go rozebrać, wyczyścić i zmontować beż wylutowywania (ciężki dostęp do lutów górnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem opisu zmienić, kiedyś miałem 6200w ale teraz mam 4400h. Niestety Cd Roksan do zwrotu. Moim zdanie zbyt "achaiczny" brak przycisku StandBy, brak możliwości "przewijania" o kilkanaście sekund piosenki, Denon vs Roksan to dwa różne granie ale na moje ucho nie jest to warte zamiana. Cena katalogowa Roksan CD to około 7tys zło. Na mnie on LOL nie zrobił, było lepiej bardziej analogowo a Denon cyfrowo ale "to lepiej" nie jest warte tyle pieniedzy, plus do tego doszły inne niuanse gdzie taka klasa sprzętu tyle i po przemyśleniach Roksan zwrot a Denon został....tak w wilekim skrucie.

Natomiast jesli o Roksan K3 amp to jest "demon mocy" tu jestem w 100% zadowolony

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 6400w jest gorszy od 4400?

Co do CD Roksana to nigdy nie miąlem okazji słuchac ,ale ampli graja bardzo ładnie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 6400h tylko 6200w i moim zdaniem tak Denon 4400h lepszy jest niż 6200w. Co do Roksan K3 amp nie mam zastrzeżeń, jest dużo mocy na której mi zależało, kolumny to Monitor Audio Silver10.

Kupiłem set Roksan K3 amp+cd ale niestety cd mnie rozczarował. Robiłem testy w domu Denon dcd-1510ae vs. Roksan K3 cd i tak jak mówię to jest inne granie. Denon jest bardziej cyfrowy a Roksan bardziej analogowo gra, jest to ładne granie ale nie warte dopłaty czyvl zmiany. Jeśli ktoś nie ma a szuka zestawu amp+cd prostego (włącz/wyłącz manualnie, play/stop, bo tylko takie opcje w cd są) to może pomyśleć o Roksan. Ja już miałem cd w domu, na mnie szału Roksan K3 cd nie zrobił aby tyle pieniędzy płacić.

W linku jest porównanie....

Tu natomiast jest krótki filmik na którym widać co mnie denerwowało w K3 cd. Przy włączeniu i wyłączeniu dziwnie kolumny się zachowują, delikatne pukania w obudowę powodowało iż nagrania na płycie cd przeskakiwały, to samo było kiedy głośniej muzyki słuchałem, gdy bass dochodził do głosu to też cd przeskakiwał, sprzęt za tyle kasy i takie niuanse, plus brak przycisku StandBy jak brak możliwości przesunięcia nagrania o kilka sekund.

Roksan Cd nie zrobił na mnie wrażenia, nie było LoL nie było zachwytu, temu zwrot zrobiłem. To powinno kosztować max 2tyś zł a nie 7tyś

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno kosztować max 2tyś zł a nie 7tyś

 

Cena oraz wykonanie tego cedeka po obejrzeniu filmiku na youtube to jakiś żart i robienie sobie jajec z klientów...

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo audiofilskiego powietrza, musi grać bardzo przejrzyście :)

Nikt natomiast nie pomyślał żeby coś porządnego antywibracyjnego zastosować żeby ten plastikowy wynalazek nie przeskakiwał...

Najfajniejsza z tego wszystkiego jest obudowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry klubowicze, stoję przed życiową decyzja lampka unison simply italy 12w czy caspian m2, oba grają obłędnie z tym że lampa milej i cieplej co mi się w sumie podoba bo jestem spokojnym człowiekiem ;), ale jest mniej praktyczna i chyba trudniej/drożej dobrać w miarę rozsądne kolumny (?) Caspian jest odrobinę (zbyt?) rogaty tj może nawet nie tyle że czuć moc potęge, ale to górne pasmo jest trochę jakby nie do końca takie jak bym chciał, nie do końca naturalne, może nawet jak dla mnie szczypte ofensywne.

 

Jak myślicie właśnie czy łatwiej znajdę kolumny do caspiego jakieś niewielkie podłogówki do 15m2 w rozsądnej cenie żeby uzyskać miły bardziej spokojny przekaz czy lepiej szukać czegoś do lampy?

 

Oba słuchałem na tannoy xt6f, w tym połączeniu było całkiem dobrze, ale z caspianem to było odrobinę takie do przodu i na klatę. Reszta całkiem przyjemna.

 

Pozdrawiam,

S.

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.