Skocz do zawartości
qman

ROKSAN - fan club

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, baksik napisał:

Witam zacnych klubowiczów.

Zapisuję się do klubu z moim nowym nabytkiem Roksan Oxygene.

Pozdro.

Witamy, choć ostatnio widzę, że klub trochę zamarł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się z nabytkiem oswoję i w końcu porządnie posłucham to coś skrobnę.

Na forum bardzo mało w temacie Oxygene.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak kolego pierwsze takty?

W dniu 15.11.2018 o 11:37, Validol77 napisał:

dołączam ze świeżo zakupionym Roksanem Caspian MK II. Gra z kolumnami Acoustic Energy Aesprit 309 (podłogowe, starszy model 2000-2004, podobno poprzednik Aelite zgodnie z informacjami producenta), Roksan napędza je bez problemu. Źródła: modyfikowany Denon DCD 1290 oraz chiński DAC - jak dla mnie wystarczające. Caspian zastąpił nieco zbyt ułożonego Marantza PM 8000, jest progres nawet jak na moje koślawe nieaudiofilskie ucho.

Zastanawia mnie tylko czy wyjście sekcji Pre w Caspianie MK II nie powinno być połączone zworkami/ interkonektem z wejściem końcówki mocy (tak jak na zdjęciu, u mnie tych zworek nie ma)? Rozumiem że sygnał z preampu jakoś jednak idzie skoro bez problemu grają źródła (line, cd).

post-60744-0-85066300-1542278825_thumb.jpg

W wersji MkII zworki powinny być na zewnątrz. Fajnie można bawić się dźwiękiem zmieniając zworki na inne zrobione z różnego rodzaju np.kabli głośnikowych. Jeżeli ich nie masz na zewnątrz, to ktoś mógł zworki zrobić wewnątrz. Zdejmij obudowę i sprawdź.

Edytowane przez qman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi